Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2017., 09:47   #1
Unhappy Your Windows licence will expire soon- you need to activate Windows in Settings

Imam Windows 10 i od sinoć mi se pojavljuje ova obavijest?

Zašto?

Što će se zapravo dogoditi?

Što napraviti?

Hvala!
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:32   #2
Jel imaš legalnu verziju ili piratsku?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:56   #3
Jesu li ti prodali 365 licencu? Ta vrijedi samo godinu dana (znam jer su je meni probali uvaliti kad sam kupovala novi laptop).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:17   #4
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
Imam Windows 10 i od sinoć mi se pojavljuje ova obavijest?

Zašto?

Što će se zapravo dogoditi?

Što napraviti?

Hvala!
Nece se nista strasno dogoditi, pisati ce ti non stop i izbacivati obavjest da se windowsi moraju aktivirati.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:36   #5
legalni windowsi, ništa mi nisu prodali

našla ovaj tutorijal i promijenila postavke, ne znam hoće li to sad štimati i kolko dugo

https://www.youtube.com/watch?v=Sc23YHu3X6Y

taman kad sam ovo napisala, opet se pojavilo upozorenje
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:40   #6
Pa to o čemu govorim je legalna licenca, samo se zove 365 jer vrijedi godinu dana od aktivacije.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 21:21   #7
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pa to o čemu govorim je legalna licenca, samo se zove 365 jer vrijedi godinu dana od aktivacije.
To o čemu govoriš nisu Windows, nego Office 365.

Poslano sa mog m2 note koristeći Tapatalk
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 22:05   #8
ima netko ideju kako maknuti upozorenje koje mi svako malo iskače?

sad se apdejtao i restartao i opet se pojavilo upozorenje

Zadnje uređivanje ray of light : 28.07.2017. at 22:50.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 08:40   #9
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ima netko ideju kako maknuti upozorenje koje mi svako malo iskače?

sad se apdejtao i restartao i opet se pojavilo upozorenje
Prelazak na linux.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 09:26   #10
Kupi licencu.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 18:05   #11
Provjereno sa ebaya osobno kupio ključ za office 2016 i windows 10, original nikada nije aktiviran. Ekipa masovno prodaje za manje od par $, legalno i jednostavno. Fora je tome sto svaki prodavač ima feedback, pa ukoliko dodje do nekih problema rejting mu se pokvari, sto naravno to ne zele jer nitko nece kupovati od njih. Bolje kupi sa ebaya nego da se zajebavas sa aktivatorima, ako zelis pak tu drugu opciju, javi mi se u PM, pa cu ti pomoc.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:03   #12
Ja sam kupio ključ za win 8 na gamerskoj stranici za prodaju igara itd. Kupio sam kada je bilo moguče nadograditi besplatno na win 10 jer je za win 8 bilo jeftinije nego direktno za win 10.
Mislim da sam platio 150kn i nisam požalio. Kupio bi opet tako. Meni su stranicu preporučili gameri koji kažu da je win tada kad sam kupovao bio najjeftiniji na toj stranici.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:15   #13
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Provjereno sa ebaya osobno kupio ključ za office 2016 i windows 10, original nikada nije aktiviran. Ekipa masovno prodaje za manje od par $, legalno i jednostavno. Fora je tome sto svaki prodavač ima feedback, pa ukoliko dodje do nekih problema rejting mu se pokvari, sto naravno to ne zele jer nitko nece kupovati od njih. Bolje kupi sa ebaya nego da se zajebavas sa aktivatorima, ako zelis pak tu drugu opciju, javi mi se u PM, pa cu ti pomoc.
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Ja sam kupio ključ za win 8 na gamerskoj stranici za prodaju igara itd. Kupio sam kada je bilo moguče nadograditi besplatno na win 10 jer je za win 8 bilo jeftinije nego direktno za win 10.
Mislim da sam platio 150kn i nisam požalio. Kupio bi opet tako. Meni su stranicu preporučili gameri koji kažu da je win tada kad sam kupovao bio najjeftiniji na toj stranici.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Najgore je kaj se ja ne sjećam jel mi informatičar u školi instalirao desetku ili od zaručnika nećak koji je nešto prtljao po laptopu jer sam ja nešto zeznula.

kak to mogu provjeriti jesu li stvarno legalni?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 22:25   #14
Dečki, jesam napravila notornu glupost- radila prema uputama na ovoj(link ispod) stranici i pospremila dokument u notepad-u i nakon toga mi se pojavio product key? jel to znači da su windowsi legalni ili ne? pliiiz


http://winaero.com/blog/how-to-view-...and-windows-7/
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 23:39   #15
Ne, to mozes i ako imas piratski.

Negdje mozes nači upute da vidis dali su piratski ali čisto sumnjam da su ako te nije gnavilo sa onom porukom da treba aktivirati. I ako imas crack ili neki drugi aktivator ali ti to ne traje viječno, pogotovo kada se skida update.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 10:16   #16
Quote:
Osmi kaže: Pogledaj post
Provjereno sa ebaya osobno kupio ključ za office 2016 i windows 10, original nikada nije aktiviran. Ekipa masovno prodaje za manje od par $, legalno i jednostavno. Fora je tome sto svaki prodavač ima feedback, pa ukoliko dodje do nekih problema rejting mu se pokvari, sto naravno to ne zele jer nitko nece kupovati od njih. Bolje kupi sa ebaya nego da se zajebavas sa aktivatorima, ako zelis pak tu drugu opciju, javi mi se u PM, pa cu ti pomoc.
Jednostavo je, ali legalnost je klimava. Ponajviše što je upitno kako su prodavavči došli do ključeva, vrlo vjerojatno nemaju dozvolu za danju prodaju, pa Microsoft ako se baš zainati može te ključe blacklistati.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 11:56   #17
To su OEM licence namjenjene za instaliranje na računala koje prodaju preinstalirane sa windowsima. A tada je daleko jeftinije, pogotovo ako nabaviš veliki broj licenci.
Iako nije po pravilu ali opet Microsoft ima od toga prihod. Bolje to nego piratski windowsi.

Microsoft može blacklistati samo ako se isti ključevi pojave na više računala.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.