Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2017., 19:27   #6741
jel tko ovdje koristi concealere i gdje ih nabavljate? ima u trgovinama ili samo online?
ebboue is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 00:31   #6742
jel isao ko u sante plus hospital belgrade kao snizenje 1400 evra?
rashanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 18:16   #6743
Koliko je pametno suplementirati se cinkom za vrijeme uzimanja finasterida?
Već sam na propeciji skoro dvije godine uz odlične rezultate ali pao mi je libido poprilično i ejakulant je vodenast,orgazam je slabiji.
Uveo sam zadnja dva tjedna konzumaciju sumplementom cinka(50 mcg po tableti)svakodnevno uz rutinsko uzimanje propecije...ono što sam primjetio jeste to da mi je libido jači a samim time i orgazam uz ejakulant,no pojavio se problem...kosa je u zadnjih par dana počela ponovno otpadati i što je najčudnije izgubila je bujnost a tjeme počelo svtbjeti i na djelovima peći!

Da li je moguće je da li je mit ili istina da cink uz povečanje testosterona(kvalitetu sperme)diže i razinu dht a??Čitam istraživanja i mišljenja su podjeljena gdje netko kaže da cink djeluje kao blokator konverzije testosterona u dht dok neki kažu obrnuto?

Bojim se da mi cink ne digne dht do te mjere da ponovno potakne ispadanje kose?Da li je to u stanju i što vi mislite je li to moguće sa obzirom da finasterid blokira konverziju u dht a samim time bi cink treba imati nezamjetan efekt ako i diže dht!!??

Imate li iskustva sa konzumacijom cinka uz propeciu i što mislite može li cink u ovome slučaju naštetiti kosi?
michelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 12:38   #6744
Quote:
michelin kaže: Pogledaj post
Koliko je pametno suplementirati se cinkom za vrijeme uzimanja finasterida?
Već sam na propeciji skoro dvije godine uz odlične rezultate ali pao mi je libido poprilično i ejakulant je vodenast,orgazam je slabiji.
Uveo sam zadnja dva tjedna konzumaciju sumplementom cinka(50 mcg po tableti)svakodnevno uz rutinsko uzimanje propecije...ono što sam primjetio jeste to da mi je libido jači a samim time i orgazam uz ejakulant,no pojavio se problem...kosa je u zadnjih par dana počela ponovno otpadati i što je najčudnije izgubila je bujnost a tjeme počelo svtbjeti i na djelovima peći!

Da li je moguće je da li je mit ili istina da cink uz povečanje testosterona(kvalitetu sperme)diže i razinu dht a??Čitam istraživanja i mišljenja su podjeljena gdje netko kaže da cink djeluje kao blokator konverzije testosterona u dht dok neki kažu obrnuto?

Bojim se da mi cink ne digne dht do te mjere da ponovno potakne ispadanje kose?Da li je to u stanju i što vi mislite je li to moguće sa obzirom da finasterid blokira konverziju u dht a samim time bi cink treba imati nezamjetan efekt ako i diže dht!!??

Imate li iskustva sa konzumacijom cinka uz propeciu i što mislite može li cink u ovome slučaju naštetiti kosi?
Sto se tice cinka dosta ljudi je pomoglo kod suzbijanja evebtualnih nuspojava ja nemam nikakvih problema s propeciom pa mi nije potrebno trenutno , ako te tjeme svrbi vjerovatno ne koristis sampon s ketonazolom tj nizoral koji je must u kombinaciji s propeciom
gjurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 16:48   #6745
Pozdrav,

vidim da ima dosta pisanja na temu HT. I gotovo isključivo se govori o liječnicima iz Turske, Mađarske i Srbije. Meni se nekako logičnim čini da bi to radio u Hrvatskoj, jer ako krenu neki problemi, ili zbog greške moram nekoga ganjati na sudu, ne da mi se baš potezati do Istanbula, radije pokucam na vrata onome ko mi je to tu u Hrvatskoj napravio. Eh sad...., zašto se ne spominje domaće liječnike? Nema ih? Skupi? Ne znaju posao ili nešto četvrto?
One & only is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:29   #6746
https://futurism.com/we-just-figured...reat-baldness/

problem riješen

petnaesti put ove godine
ebboue is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:53   #6747
Činjenica je da će kad-tad kroz 5-10 godina godina i taj problem biti riješen.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 01:32   #6748
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Činjenica je da će kad-tad kroz 5-10 godina godina i taj problem biti riješen.
samo sto je tih 5-10 godina pocelo 1980.
ebboue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:03   #6749
Pozdrav ekipi trenutnih i proslih celavaca

Ima 15 dana citam ovu temu. svaka vam cast na svemu napisanom

Ja imam 38 god i mislim da sam rw4 (gornji cijeli dio je prorijedjen, ali sa strane imam dosta visoko pravu kosu). Imam dobar posao pa mi novac nije problem (recimo tako). kontaktirao sam dr. Erdogana iz Asmeda jer gdje god sam citao, vidio sam da je on medju top 3 doktora. Tako da mi se ne riskira sa nekim jeftinijim neprovjerenim doktorima.

Uglavnom, poslao sam im slike uslikane mobitelom i javio mi se neki njegov savjetnik Fatos koji mi je prvo trazio da mu ponovo saljem slike na dnevnom svjetlu posebice sa strane glave. Da bi na kraju rekao ovo:

Based on your pictures you are advised to take Finasteride in order to thicken and strengthen your weakened donor area in order to provide you with a satisfactory result. Kindly let back to us with a re-evaluation after 6 months.

Nisam do sada vidio da su ovo ikome govorili. A ja nisam nista do sada uzimao od lijekova, samo ono prirodno koprivin sampon, pa ispiranje pravom komprivom, i slicno.

Ono sto je cudno je da bas mislim da imam gust donor area. Ali kosa mi je pola sijeda pola svijelo smedja. Uglavnom mislio sam mu uslikati glavu pravim aparatom pa poslati.

Imate li neke savjete oko slikanja? Je li jos tko primio slicne poruke? Cudno mi je sto je daje neki Fatos a ne dr. Erdogan. Tako da uopce ne mislim uzimati Finasteride jer sam i ovdje citao da utjece na potenciju.
celoloce is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 13:27   #6750
Ako ti novac nije problem, odi di je Rooney bio...

Sto se tice finasterida, nije mi bas jasno kako bi pomogao za "donorsku" kosu, pogotovo ako je rijec o difuznom ispadanju onda se ni ne savjetuje HT.

Sa druge strane, sigurno su imali takvih iskustava, ne vjerujem da bi preporucavali tek tako. No opet, fin se mora uzimati cijeli zivot (ja sam odustao nakon 6 mj btw, ne mogu rec da sam primijetio pomak, mozda no inclonclusive..) tako da ako ti to savjetuju, budi spreman na to inace nema smisla.
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 08:57   #6751
Quote:
He-Man kaže: Pogledaj post
Ako ti novac nije problem, odi di je Rooney bio...
Padobro nemam sad toliko Mislio sam vise da mi nije problem dati 5k eur za ht i put.
celoloce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 13:59   #6752
nw6

Dr. Erdogan mi je rekao da sam NW6 i da mi treba 5000 graftova. Znam da mi predstoje 2 zahvata - 1 da popuni, i 1 da progusti.

Medjutim, ovo NW6 me plasi rezultata i bacenih para.

Ima li itko da je bio NW6 i da je isao na HT ovdje na forumu? Ako ima, koliko je bilo operacija i kakvi su rezultati bili nakon 1+ godine?

PS. na "celavom" podrucju nisam kao bilijarska kugla nego ima kose dosta i pod rukom ali i vidljive na oko. uvijek mi kazu da nisam celav nego procelav.
celoloce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 20:30   #6753
5000 kod njega je 12 ipo somica a ne 5...

Tako svejedno koji si NW kad ionako svih (cast iznimkama) ceka genetski NW7
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 23:33   #6754
Quote:
He-Man kaže: Pogledaj post
5000 kod njega je 12 ipo somica a ne 5...

Tako svejedno koji si NW kad ionako svih (cast iznimkama) ceka genetski NW7
Mislim da ce to ici u 2 operacije. Ali da, na kraju ce istpasti toliko + putovanje.
celoloce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:58   #6755
ne kapiram,taj finasteride je obavezan ceo zivot piti,posle ht-a ili ja sam ja pogresno shvatio?
rashanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 14:42   #6756
Evo resenja!!!

https://www.vecernji.hr/lifestyle/zn...ivanje-1190986

A u medjuvremenu, dok ovo ne zazivi, jel neko mozda koristio minoxidil 5% kao gel, pre mesec dana sam kupio tubu, dakle nije na bazi alkohola nego valjda vodeni gel.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 16:01   #6757
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
ovakvi biseri iskacu na portalima na tjednoj bazi. negdje se otkrije sicusni dio cijelog mehanizma (na misevima), sto novinarski trolovi pretvore u ovo sto si linkao. senzacionalisticke gluposti koje sluze skupljanju klikova do novog otkrica.

pratite novosti na hairlosstalk forumu, savrsen izvor informacija i novosti. par kompanija planira plasman na trziste 2018/2019, plus tsuji 2020. sve jos uvijek u sferi "lijek samo sto nije", ali ipak postoji napredak.

-

moja pitanja:
1. je li kod nas uopce legalno narucivati fin izvana ili ide samo preko recepta?
2. kolika je cijena za proscar ako se dobije recept? pretpostavljam da zdravstveno ne pokriva nista?
ebboue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:39   #6758
Quote:
ebboue kaže: Pogledaj post
moja pitanja:
1. je li kod nas uopce legalno narucivati fin izvana ili ide samo preko recepta?
2. kolika je cijena za proscar ako se dobije recept? pretpostavljam da zdravstveno ne pokriva nista?
1. Ilegalno je nabavljati lekove iz inostranstva, ali mnogi to rade
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 22:51   #6759
Quote:
ebboue kaže: Pogledaj post
ovakvi biseri iskacu na portalima na tjednoj bazi. negdje se otkrije sicusni dio cijelog mehanizma (na misevima), sto novinarski trolovi pretvore u ovo sto si linkao. senzacionalisticke gluposti koje sluze skupljanju klikova do novog otkrica.

pratite novosti na hairlosstalk forumu, savrsen izvor informacija i novosti. par kompanija planira plasman na trziste 2018/2019, plus tsuji 2020. sve jos uvijek u sferi "lijek samo sto nije", ali ipak postoji napredak.

-

moja pitanja:
1. je li kod nas uopce legalno narucivati fin izvana ili ide samo preko recepta?
2. kolika je cijena za proscar ako se dobije recept? pretpostavljam da zdravstveno ne pokriva nista?
mislim da je oko 10 kn bez dopunskog
lkjhm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:31   #6760
Thumbs up

Quote:
lkjhm kaže: Pogledaj post
mislim da je oko 10 kn bez dopunskog
znači besplatno praktički mislio sam da je više

e sad, jel bio netko ovdje kod nekog privatnog dermatologa ili u klinici pa dobio recept preko koje može uzimat to u ljekarnu? jel se ikako može zaobić doktora opće prakse u tom procesu?

pitam jer sam ja u dosta ranoj fazi mpb (imam 30 god.) i nema šanse da se idem natezat sa svojim doktorom oko uputnice, jer će me poslat doma, poznavajući njega. a kasnije kad izgubim pola kose će bit kasno za krpanje s finasteridom.

prije par mj sam slao mail poliklinici pantovčak i čovjek mi je odgovorio da oni izdaju te recepte, ali je većina maila bila agresivno nagovaranje da dođem na konzultacije i davanje podataka o cijenama za operaciju (za što je meni debelo prerano). pa mi nije etično zavlačit tipa i odlazit na navodno besplatne preglede ako ni nemam namjeru raditi ht, bar ne još par godina.

Zadnje uređivanje ebboue : 31.08.2017. at 10:46.
ebboue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.