Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2016., 13:12   #561
za početnike

Kupila bih nećakinji (12 god) novu mašinu, želi naučiti šiti, dakle, ništa pretenciozno, da je jednostavna za rukovanje...po trgovinama se nude singer, brother, bernette, toyota...ima li tko iskustava s nekom od njih?
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:55   #562
Sad ću ja opet po starom.
Kupi nečakinji neku staru Bagat ili sl. Izdržljivije su, a za jednostavno šivanje dušu dale, posebno početnicima
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 14:03   #563
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Tu je jedno nepismeno pravilo, ako nasa sivacica nesto ne bi mogla sama nastelati, ne spominje se sto ne valja, samo se spominje serviser!
Vidis da je pitala sto je grajfer, vec je na internetu trazila uputstva
u postu 549 je već spomenut grajfer
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:03   #564
Spmenuto je i milijardu puta da ako masina steka vise od preskakanja boda da se odnese na servis, kao sto je milijardu puta spomenuto da se masina ponekad i servisira u 30 g koliko ju posjeduju,
pa opet pitaju isto.
Tak da ono Kladi nemoj molim te pravit se pametan sa postom "549", znam sto govorim, dobivala sam par puta poruke tipa "jao spomenuli ste podmazivanje i sada mi je cijela masina masna i ne radi, zasto?".


chatou, slazem se sa kerbi, kupi staru bagaticu, ako bas mora biti nova i lijepa masina "texi" ima liniju za klince, kakva je nemam pojma, ali je za klince.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 20:12   #565
Da se za male novce naći jako lijepo očuvanih bagatica i sl starih mašina kod servisera, samo se malo raspitati.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 21:47   #566
Hvala vam na savjetima
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:06   #567
Pozdrav
Dobila sam Privileg sivacu masinu koja ocito treba servis. Gdje u Zagrebu ima servis za sivace masine i nesto o samoj masini.
teta mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 00:40   #568
Treba mi remen za staru singericu na nozni pogon
Gdje se to moze kupiti?
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 15:51   #569
Exclamation

Sto fali ovdje? Radi se o starinskoj masini na nozni pogon Haidaned, nadam se da sam uspjela ostavit sliku. Hvala
Nisam, koliko vidim. Ok, dolje gdje je hvatac konca, otvorim vratasca i unutra je grajfer kojeg izvadim van i to je to. Sta jos treba bit unutra tocno? Totalni sam neznalica, masinu sam dobila od bake, cula sam da fali dio, ali koji ne znam. Probat cu ostaviti sliku...
Malfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 11:58   #570
Prije svega, pozdrav svima! Prvi put se uključujem u ovu grupu.
Upustila bih se u šivanje trikotaže i planiram kupiti za početak endlericu.
Naišla sam na kombinaciju endlerice i iberdeka BERNINA bernette b48 FunLock, što je dosta zgodno jer bi mi trebalo i jedno i drugo.
Ali nekako sam skeptična prema takvim kominiranim strojevima. Bojim se da se brže kvare.
Ima li možda netko iskustva s tim strojem?
http://www.siva-prom.hr/1168-bernett...endlerica.html
jajo73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 19:37   #571
Exclamation

Pozdrav ljudi,
nisam nigdje našao na internetu
pa bih podijelio sa vama
ako nekome zatreba jednoga dana
Upute za poznatu domaću šivaću mašinu BAGAT Jadranka
original prospekt skenirano
Klik na link (MediaFire)
http://www.mediafire.com/file/zg213c...za_sivanje.pdf
__________________
qwett
qwett is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 09:58   #572
Idući tjedan u Lidlu Pfaff 1070S: http://www.lidl.hr/hr/2635.htm?actio...etail&id=56064

Da kupim curi? Vrijedi li to išta?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 16:42   #573
Ne trebas curi kupiti Mercedes AMG, ali nemoj joj kupiti bas Tico. Ova masina je upravo kao Tico, ajd vozi po gradu i to je sve sto moz ocekivati od njega. Kolko para tolko muzike, a za vec 300njak eura mozes naci puno bolju NOVU masinu koja nece proplakat na prvom savu sa tri sloja.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:50   #574
Kupio sam... Baš sam dobar dečko

Ne zna šivati, ali neka se lagano uči na ovome. Ako se pokaže kao nedovoljno dobro kad svlada osnove, lako se kupi nešto bolje Nije nikada šivala, valjda će uspjeti s ovom mašinom neke početničke stvari, tipa porubljivanje stolnjaka.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:35   #575
Pozdrav, na Bagat Višnji electronic 706E je u toku šivanja prestala reagirati igla i trzavac. Što bi moglo biti na stvari? Ni kad ručno pokrećem zamašnjak ne reagira.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:43   #576
I još nešto... Kako je izvaditi iz kofera, ako je budem nosila na servis?
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:11   #577
Puknuo remen ili vjerojatnije otpustila ti se gore na remenici. Kao kad namataš špulu. Probaj rukom zategnuti onaj mali kolut u sredini na remenici

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:07   #578
Otvorila sam mašinu, ali ne vidim remenicu. Možda je bolje to prepustiti nekakvom mehaničaru?
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 23:38   #579
Nakon nekog vremena sam skužila što hoćeš reći i uspila ručno pokrenuti trzavac i iglenjaču, jupiiii! Sad me je strah početi šivati da nešto ne pukne, ali....jupiiiii!!!! Da li može bilo koje ulje za mašine u Bagaticu ili mora baš biti Bagat ulje?
Inače, moja Višnja je stara i već se godinama na njoj nije šivalo. Sad sam ju ja stavila u pogon, ali nisam pametna da li da je dam na servis da ju očiste i podmažu ili je dovoljno da to napravim u kućnoj radinosti - zrak i ulje? Je li to dovoljno?
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:10   #580
Nema ti što puknuti na bagatici. Tebi se jednoaravno otpustio taj dio na remenici koji je inaće predviđen da ga sama otpuatiš kad recimo namataš konac na špulu da nebi bezveze radila cijela mašina i još ti se zapetljao gornji konac za grajfer ili sl.
Samo to stegni malo jaće rukom i to je to.
E sad glede podmazivanja, neznam što bih ti reka. Bit je podmazati sve pokretne djelove, no ako dugo nije radila možda nebi bilo loše da ju daš u servis (skup s koferom, nema potrebe ju odavajati) da ju za prvi put dobro očiste, podmažu i provjere i po potrebi sinkroniziraju djelove. Neznam kako se kreće cijena servisa kod tebe i koliko si spretna sama. Inaće imaš dosta upita za održavanje na stranici Mašinski kutak (googlaj).
Ja sam osobno svoju dao prvi put na servi kad sam ju dobio u nasljedstvo.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.