Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2006., 01:39   #1
Question Tablete za pamćenje i koncentraciju

.....znate i sami kako je to kad se napravi malo duža pauza ,a onda vam na pamet padne...e sad je dosta svega, mogli bi za promjenu malo i učiti....već vas hvata frka i panika ....želite se skoncentrirati na to što čitate ali uzalud...e mene sad zanima dali je itko od vas koristio tablete za pamćenje i koncentraciju (ima ih razno raznih,na biljnoj bazi i sl.)? ako jeste, koje i kakva iskustva imate s njima(dali išta pomažu)????
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 02:06   #2
LECITONE tablete, imam par doktora i farmaceuta u familiji, svi se složili oko toga,i ja ih koristim, dvije svako jutro uz doručak, s tim da ti treba minimalno mjesec dana da uspiju bitno djelovat.
al opet, ne znači to da ćeš imat fotografsko pamćenje i nećeš morat ništa učit. tu sam se ja shebala. e...moraš učit i dalje. prokletstvo.
Shanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 02:28   #3
postoje li neke nuspojave i dali štete ako se korise duže vrijeme (mogu li se stalno koristiti ili se mora napraviti neka pauza)...dali su to neka vrsta "vitaminskih" tableta ili???
 
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 02:33   #4
da,može se reć da su vitaminske tablete, zapravo se i baziraju na poboljšavanju tih veza među neuronima i sl., nuspojava nema, sve ti piše na njima, a koštaju ti cca. 120 kn, najbolje ih koristiti 2-3 mjeseca.
Shanu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 08:20   #5
zanimljivo.. a istraživanja pokazala, da takve tablete nemaju neurotrofično djelovanje, već da se zasnivaju na "pseudosugestivnom" učinku.
ah.. ko voli, nek izvoli
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 08:25   #6
Mladim ljudima to bas i nije neophodno. Zdrav mlad covjek ima zdrav metabolizam i uravnotezenu homeostazu. Iako je poznato da lecitin djeluje tako sto je sam po sebi supstrat za acetilkolin (neurotransmiter) ucinak mu nece biti u povecavanju niti koncentracije ni memorije ni poboljsanju motorike ako ga u tijelu ima dovoljno.
Ono sto tebi treba su tablete za motivaciju... ali takve ne postoje
dentist is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 08:27   #7
potpisujem!!
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 09:55   #8
Quote:
Shanu kaže:
LECITONE tablete, imam par doktora i farmaceuta u familiji, svi se složili oko toga
da, te su dobre
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 21:57   #9
Nikad nisam pila nikakve tablete za pamćenje (jer ne mogu naučiti tablete umjesto mene), ali moja rođakinja pije ginko i ima 16 godina. Meni to nije baš normalno, druga stvar je ako liječnik preporuči zbog nekih zdravstvenih problema i sl.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2006., 23:48   #10
Joj, postoje jedne dobre tablete... kako li se ono zovu...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2006., 09:49   #11
o bože..
strangelove is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:34   #12
Ja sam probala Ginko i nije mi baš odgovaralo. Lecitone su zakon, kad sam ih pila, najbolje sam prošla ispite. Doslovce ono što učiš i naučiš, ali opet bez muke nema nauke... :-)
Lakše sam se koncentrirala, glava mi je bila nekako lagana i čudila sam se kako mi ide s učenjem. Ne kažem da nisam imala takvih trenutaka bez tableta, ali s njima sam ih imala više.
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 20:49   #13
"Učenje" pod speedom

Na dosta stranica o drogama i sl. mozete naci ovom slicne tekstove i informacije. Ovo mi je prvo uletilo.

Quote:
Na sveučilištima po SAD-u, a i na Zagrebačkom sveučilištu tokom 70-ih, popularno je bilo koristiti speed kao stimulans za bolje učenje. Često se i danas nalaze ljudi koji, stisnuti rokovima, misle da će im amfetamini poboljšati pamćenje i performanse na ispitu. Na veliku žalost studenata, to ne stoji. Amfetamini će uistinu održati osobu budnom koliko god je to potrebno, ali istraživanja su pokazala da amfetamini poboljšavaju izvođenje jednostavnih mentalnih zadataka ili motornih aktivnosti, dok izvođenje složenijih zadataka čini se nije popravljeno. Dapače, u takvim slučajevima češće su pogreške, vjerojatno posljedica neutemeljeno pretjeranog samopouzdanja.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 22:08   #14
pila ginko, nakon što popiješ 60 tableta, treba napravit mjesec dana pauze.
nije pomoglo
lara21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2006., 23:39   #15
sto se tice ovog podrucja,imam dosta znanja...i mogu vam reci da sve ovo sto ste tu nabrojali jednostavno nece nista pomoci,cisti placebo efekt...
ako zelite cuti moje misljenje,samo recite...
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2006., 10:46   #16
Quote:
brainiac kaže:
sto se tice ovog podrucja,imam dosta znanja...i mogu vam reci da sve ovo sto ste tu nabrojali jednostavno nece nista pomoci,cisti placebo efekt...
ako zelite cuti moje misljenje,samo recite...
Pa hajde, pucaj! Zanima nas (bar mene).
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 10:49   #17
Ginko nije dobar za mlade, in pomaže kod začepljenja krvnih žila koje uzrokuju manjak koncentracije i slabu cirkulaciju. Mladi nemaju s tim problema.
tonya is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 00:26   #18
koje je tvoje misljenje-iz kojeg razloga imas problema s pamcenjem?


www.mistery-health.blogspot.com
 
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 01:56   #19
Quote:
cactus kaže:
koje je tvoje misljenje-iz kojeg razloga imas problema s pamcenjem?


www.mistery-health.blogspot.com
... ... nemam baš problema s pamćenjem, više me muči koncentracija !!! i to samo u situacijama nakon dužeg odmora!!!
 
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 10:56   #20
Quote:
brainiac kaže:
sto se tice ovog podrucja,imam dosta znanja...i mogu vam reci da sve ovo sto ste tu nabrojali jednostavno nece nista pomoci,cisti placebo efekt...
ako zelite cuti moje misljenje,samo recite...
dobro, onda ne pomaže tabletica, nego placebo.
ako pomaže, kog briga šta je točno pomoglo.

Quote:
brainiac kaže:
stoga,prvo što bi vam bilo pri ruci jest običan najobičniji KOFEIN. Jedna dupla crna kava bi trebala djelovati,možda i više,ili kofein u tabletama.Probudit će vas i držati takvima neko vrijeme,lagano povečati koncentraciju...no,negativno,smanjiti vam kreativnost,umarati centralni živčani sustav,stvoriti ovisnost...
izvazvat mučninu pa nećete moć učit, a ni spavat dok ne prođe - jer ste popili kavu..
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.