Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2011., 16:18   #81
voltaren najbolji za bol
poverslipvejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:20   #82
volteren najbolji za bolove
poverslipvejk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 17:18   #83
Quote:
poverslipvejk kaže: Pogledaj post
volteren najbolji za bolove
Jeste najbolji za bolove, ali s uhom je prilično nezgodno. Budući da se u ovom slučaju javljaju česti bolovi, a dijagnoza nije potpuno jasna, za očekivati je da će analgetik biti potreban vrlo često. A poznato je da voltaren ima pogubni učinak na jetru, a manjim dijelom i na sluznicu cijelog probavnog sustava.

Pozdrav.
Winkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 09:58   #84
kao 1 trudna sam pa ko nije pročitao, nesmijem pit voltarene.
ta upala je prošla u lijevom uhu nakon posjeta specijalisti koji mi je stavio u uho neku krpicu natopljenu s nekim ljekovima, kremicama. to sam sama izvadila drugo dan , dalje kapala s maxitrolom,
otišla na kontrolu, uho su mi isprali i super.
upala se premjestila na drugo uho, kapala sam i njega, međutoa nije prolazilo dok
nisam opet otišla spec.
stavio mi je krpicu i u to uho, kapala, kapala, i prestalo je bolit nakon 5 dana tek.
uz silne lupocete.
jutros se probudim, znači nakon što nije bolilo dan i pol,
i sad opet rastura...
neznam više šta mi je radit. dr mi ne radi..
nemogu normalno pričat, jest ma ništa. zašto se bol vratila, nije mi jasno...
umjesto da se nadam trudovima, mene muče uhobolje.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 09:46   #85
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
kao 1 trudna sam pa ko nije pročitao, nesmijem pit voltarene.
ta upala je prošla u lijevom uhu nakon posjeta specijalisti koji mi je stavio u uho neku krpicu natopljenu s nekim ljekovima, kremicama. to sam sama izvadila drugo dan , dalje kapala s maxitrolom,
otišla na kontrolu, uho su mi isprali i super.
upala se premjestila na drugo uho, kapala sam i njega, međutoa nije prolazilo dok
nisam opet otišla spec.
stavio mi je krpicu i u to uho, kapala, kapala, i prestalo je bolit nakon 5 dana tek.
uz silne lupocete.
jutros se probudim, znači nakon što nije bolilo dan i pol,
i sad opet rastura...
neznam više šta mi je radit. dr mi ne radi..
nemogu normalno pričat, jest ma ništa. zašto se bol vratila, nije mi jasno...
umjesto da se nadam trudovima, mene muče uhobolje.
odi na hitnu ...ne znam , moj ORL je mene spasio tj. moje uho i mene, da nije gnojna upala uha???
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 21:16   #86
Quote:
paullaa kaže: Pogledaj post
odi na hitnu ...ne znam , moj ORL je mene spasio tj. moje uho i mene, da nije gnojna upala uha???
ma ni hitna ne vrijedi.. kad sam ja isao dobio antibiotike i to mi jedva dali... samo spavaju i pijuckaju kavice..
Winkel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 08:34   #87
podižem ovu temu
meni je počelo sa laganim bolom u uhu, s time da je već drugi dan bilo zaštopano kao da je voda u uhu, bila kod doktorice koja je rekla da je upala uha i upaljen zvukovod (moram priznati da ne znam o kojoj se upali uha radi, vanjskog ili srednjog ili oboje)...dr. dala amoksicilin antibiotik i garasone kapi...na terapiji sam već 3 dan a ne primjećujem nikakvo poboljšanje, nego to uho kao da još više boli i više je zaštopano, čak kad kapam nisam sigurna da li šta prolazi unutra....
molila bih da mi kažete vaša iskustva i u kojem vam je roku to prošlo,odnosno kada ste otkrili poboljšanje?
svrcolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 10:39   #88
Quote:
svrcolina kaže: Pogledaj post
podižem ovu temu
meni je počelo sa laganim bolom u uhu, s time da je već drugi dan bilo zaštopano kao da je voda u uhu, bila kod doktorice koja je rekla da je upala uha i upaljen zvukovod (moram priznati da ne znam o kojoj se upali uha radi, vanjskog ili srednjog ili oboje)...dr. dala amoksicilin antibiotik i garasone kapi...na terapiji sam već 3 dan a ne primjećujem nikakvo poboljšanje, nego to uho kao da još više boli i više je zaštopano, čak kad kapam nisam sigurna da li šta prolazi unutra....
molila bih da mi kažete vaša iskustva i u kojem vam je roku to prošlo,odnosno kada ste otkrili poboljšanje?
hej ekipa pa kaj nitko ne čita ili nitko nema šta za odgovorite...
ajde pls.sa svojim iskustvima
svrcolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:41   #89
Je li prošlo?
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 22:44   #90
Da li mi itko moze reci da li smijem staviti hladan oblog na uho kad je upaljeno? Naime, prije par dana mi se zacepilo uho, bio sam kod doktora, dala mi nje Klavax 1g 2xdnevno, Brufene za bol i kapi za oci. Nakon dva dana me je boljelo jos vise, ko za vraga bio vikend, i brze bolje na hitnu, posalju me u bolnicu kod ORL, on malo procackao po uhu sa necim, nagurao nekakvu trakicu(sto je isto boljelo), dao mi Maxitrol kapi, Maxitrol kremu i kapi za oci. al to sve nista ne pomaze, uho je i dalje zacepljeno i boli. Nekako mi se cini da mi je malo lakse kad stavim oblog, ali da li se smije stavljati?
SharkyZadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 22:47   #91
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
dakle trudna sam 36 tjedana. mislim da ću poludjet ako ovo skoro ne prestane,
od jučer me boli lijevo uho.
bila sam na hitnoj, dr kaže upala, dao mi je maxitrol kapi.
od jučer popodne popila sam 3 lupoceta, i kapala 2 puta.
boli za poludit.
mogu li išta još napravit??
ne bih voljela pit tablete stalno a ovako ću izludit.
i usput, kad ukapam te 3 kapi u uho, uho se začepi, ja ležim oko pola sata, i imam osjećaj da nikud ne prodiru te kapi. kad se dignem, ono iscuri,
dal iscuri sve, neznam..help-
Ako imaš doma čuvarkuću, idealna je za upale uha, ja sebi i djeci ocijedim list čuvarkuće (istisneš sok direktno na štapić od vate, i onda lagano to staviš u uho, malo unutra prisloniš da istisneš. Ugodno hladi i bol prođe.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 23:04   #92
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
kao 1 trudna sam pa ko nije pročitao, nesmijem pit voltarene.
ta upala je prošla u lijevom uhu nakon posjeta specijalisti koji mi je stavio u uho neku krpicu natopljenu s nekim ljekovima, kremicama. to sam sama izvadila drugo dan , dalje kapala s maxitrolom,
otišla na kontrolu, uho su mi isprali i super.
upala se premjestila na drugo uho, kapala sam i njega, međutoa nije prolazilo dok
nisam opet otišla spec.
stavio mi je krpicu i u to uho, kapala, kapala, i prestalo je bolit nakon 5 dana tek.
uz silne lupocete.
jutros se probudim, znači nakon što nije bolilo dan i pol,
i sad opet rastura...
neznam više šta mi je radit. dr mi ne radi..
nemogu normalno pričat, jest ma ništa. zašto se bol vratila, nije mi jasno...
umjesto da se nadam trudovima, mene muče uhobolje

Jeste li se rijesili uhobolja? Koliko su trajale? Naime, mene je uho pocelo boljet i zacepilo se prije 4dana, bio kod doktora dali mi Klavax 1g2xdnevno, Brufene za bolove i kapi za oci. naravno to nije pomoglo pa sam otisao i kod ORL koji mi je cackao sa necim po uhu i nagurao mi nekakvu trakicu koju sam sljedeci dan izvadio, dao mi je jos Maxitrol kapi, Maxitrol mast i kapi za oci, al sve to ne pomaze i jos uvijek bol dovodi do ludila. Nekako mi se cini da mi je malo lakse kad stavim hladan oblog preko uha, ali da li se smiju stavljati oblozi?

Zadnje uređivanje leeloo27 : 12.09.2011. at 14:42. Reason: popravak quota
SharkyZadar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:17   #93
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
cerumena nema, i ja sam mislila da ima, al je dr reko da je uho čisto.
upala je po mojoj pretpostavci vanjskog uha, šta ja znam, nije reko ni napisao.
al ono boli me cijela ušla izvana i iznutra.
kako s tim kapima, kak to treba bit?napisala sam da meni iscuri.
tako je i meni bilo. ukapao ležao da to uđe u uho, i bez obzira koliko ležao kad bi se digao bi to iscurilo.


sad malo čitam o ovome kolesteatomu, i malo se brinem. ja sma imao tri godine kronične upale na lijevom uhu, bolilo uho i sve oko uha, cerumen bio crne boje, tokom te tri godine probao sa kapima garasone, i nekim kremama, a napokon mi prošlo kad su mi dali maxitrol kapi koje sma kapao nekih dva tjedna i imao krpicu u uhu sa nekom kremom. prvi simptom za to uho je bio svrbež. i kad sma prošle godine u 11. mjesecu rješio problem sa tim uhom počelo mi isto na desnom uhu, da bi sad tokom ljeta baš dobio upalu koju sma isto rješio maxitrolom. pošto mi je na tom uhu gdje se to prvo pojavilo (lijevo) stalno curila neka prozirna tekućina, i jako se stvarao cerumen koji je na kraju bio skroz crn, dali trebam otići kod doktora da pregledaju za taj kolesteatom?
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:21   #94
http://www.srebrenik.net/wp-content/.../cuvarkuca.jpg

ovo ima skoro svatko doma, uzmite 1 list i iscijedite u uho, drugi dan ni neznate za bol
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 09:42   #95
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
tako je i meni bilo. ukapao ležao da to uđe u uho, i bez obzira koliko ležao kad bi se digao bi to iscurilo.


sad malo čitam o ovome kolesteatomu, i malo se brinem. ja sma imao tri godine kronične upale na lijevom uhu, bolilo uho i sve oko uha, cerumen bio crne boje, tokom te tri godine probao sa kapima garasone, i nekim kremama, a napokon mi prošlo kad su mi dali maxitrol kapi koje sma kapao nekih dva tjedna i imao krpicu u uhu sa nekom kremom. prvi simptom za to uho je bio svrbež. i kad sma prošle godine u 11. mjesecu rješio problem sa tim uhom počelo mi isto na desnom uhu, da bi sad tokom ljeta baš dobio upalu koju sma isto rješio maxitrolom. pošto mi je na tom uhu gdje se to prvo pojavilo (lijevo) stalno curila neka prozirna tekućina, i jako se stvarao cerumen koji je na kraju bio skroz crn, dali trebam otići kod doktora da pregledaju za taj kolesteatom?
Da sam na tvom mjestu išla bih kod audiologa, ne bih se zaj.... kod općih ORL specijalista. Ipak je tu bila kronična upala....Kod koga si do sada bio? Može na p.m.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:11   #96
Nemam upalu uha (barem mislim) ali nisam našao neku odgovarajuću temu pa ću ovdje pitati.
U ponedjeljak navečer čistio sam štapićima za uši uši. Desno ok, stavim štapić u lijevo uho (skroz lagano, skoro mi ispadne iz uha) i nekako sam nespretno mrdno rukom i taj mi se štapić zabio u uho, možda negdje do pola ako ne i manje, ugl stvorila se bol, mislio sam da će ići krv no nije, samo bol. Stavljao sam malo hladnog obloga neće li prestati, i kao da se smirilo. Čitav tjedan sve ok, no jučer odjednom počne boliti toliko da ako samo malo jače otvorim usta ono boli. Ne boli uho, nego lijeva strana lica na dodir ili ako mičem vilicu. Onda nakon nekog vremena prestane. Jutros me bolilo i sad je prestalo ali opet osjećam neki čudan osjećaj u lijevoj strani.
Da nisam povrijedio bubnjić? Znam da niste doktori da mi kažete, ali možda neko ima iskustva.. otiću čim prije kod doktora, samo me zanima jel ima ko kakva iskustva s sličnime?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 17:25   #97
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Nemam upalu uha (barem mislim) ali nisam našao neku odgovarajuću temu pa ću ovdje pitati.
U ponedjeljak navečer čistio sam štapićima za uši uši. Desno ok, stavim štapić u lijevo uho (skroz lagano, skoro mi ispadne iz uha) i nekako sam nespretno mrdno rukom i taj mi se štapić zabio u uho, možda negdje do pola ako ne i manje, ugl stvorila se bol, mislio sam da će ići krv no nije, samo bol. Stavljao sam malo hladnog obloga neće li prestati, i kao da se smirilo. Čitav tjedan sve ok, no jučer odjednom počne boliti toliko da ako samo malo jače otvorim usta ono boli. Ne boli uho, nego lijeva strana lica na dodir ili ako mičem vilicu. Onda nakon nekog vremena prestane. Jutros me bolilo i sad je prestalo ali opet osjećam neki čudan osjećaj u lijevoj strani.
Da nisam povrijedio bubnjić? Znam da niste doktori da mi kažete, ali možda neko ima iskustva.. otiću čim prije kod doktora, samo me zanima jel ima ko kakva iskustva s sličnime?
Da nisam povrijedio bubnjić?Može biti.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2011., 12:14   #98
Dobio kapi za uši, sad daj Bože da prođe.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 02:04   #99
Bol u uhu

Prije dva dana sam osjetila da mi se uho zastopalo.... tako je bilo cijeli dan, zacepljeno-ocepljeno, mislila sam, sutra ujutro (ponedjeljak) cu do doktorice. navecer je bol postala neizdrziva pa sam otisla na hitnu.. rekla mi je da je upala, mislim srednjeg uha, stavila mi u uho neku trakicu natrackanu s kremom i da pijem antibiotik svakih 12 sati. uz to pijem i ibuprofen, onaj jaci, i nista mi ne pomaze... placem ko malo dijete.... grozna bol, kao da me netko reze na zivo, ma ne znam ni sama..... jel uobicajeno da jos uvik boli? do kad ce trajat?
sutra ujutro moram ic u ambulantu da mi izvade ovu trakicu i mozda stave novu... mislim se da im kazem da mi daju neku injekciju, bilo sta... umrit cuuuu
postoji li neki ublazivac boli a da nije morfij
udavaca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 15:36   #100
Quote:
udavaca- kaže: Pogledaj post
Prije dva dana sam osjetila da mi se uho zastopalo.... tako je bilo cijeli dan, zacepljeno-ocepljeno, mislila sam, sutra ujutro (ponedjeljak) cu do doktorice. navecer je bol postala neizdrziva pa sam otisla na hitnu.. rekla mi je da je upala, mislim srednjeg uha, stavila mi u uho neku trakicu natrackanu s kremom i da pijem antibiotik svakih 12 sati. uz to pijem i ibuprofen, onaj jaci, i nista mi ne pomaze... placem ko malo dijete.... grozna bol, kao da me netko reze na zivo, ma ne znam ni sama..... jel uobicajeno da jos uvik boli? do kad ce trajat?
sutra ujutro moram ic u ambulantu da mi izvade ovu trakicu i mozda stave novu... mislim se da im kazem da mi daju neku injekciju, bilo sta... umrit cuuuu
postoji li neki ublazivac boli a da nije morfij
Je.
postoji li neki ublazivac boli a da nije morfijIma.Tramadol.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:50.