Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 17:57   #41
Quote:
vesy kaže: Pogledaj post
..je li netko nedavno polagao stručni ispit za profesora u srednjoj školi?
Polagala ja, ali nije baš nedavno - neki 6,7 godina. Da je ugodno - nije.

Najgori dio ti je održati nastavni sat pred djecom koju u životu nisi vidio. Moraš isplanirati sat tako da nisi gotov niti prije ali niti poslije zvona, moraš s njima komunicirati, moraš im dati zadaću... ne znaš što bi i kako bi.

A vrhunac je komisija vampira koja sjedi u zadnjem redu i prati svaki tvoj korak.

Pismeni i usmeni nisu strašni. Naučiš ono što su ti dali - ispit ko ispit.

Ali sat - užas živi. Traume mi traju i danas.
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 22:30   #42
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Polagala ja, ali nije baš nedavno - neki 6,7 godina. Da je ugodno - nije.

Najgori dio ti je održati nastavni sat pred djecom koju u životu nisi vidio. Moraš isplanirati sat tako da nisi gotov niti prije ali niti poslije zvona, moraš s njima komunicirati, moraš im dati zadaću... ne znaš što bi i kako bi.

A vrhunac je komisija vampira koja sjedi u zadnjem redu i prati svaki tvoj korak.

Pismeni i usmeni nisu strašni. Naučiš ono što su ti dali - ispit ko ispit.

Ali sat - užas živi. Traume mi traju i danas.
ja sad to moram ići polagati i evo se lagano raspitujem kako je, jel teško...
i mene je baš malo, ustvari vidi mene ja napisala sad, ma za godinu dana sad me je tek prijavilo...
ja polažem iz ekonomskih predmeta, točnije iz birotehnike, pa što ću držati sat kako oni trebaju pisati na strojevima
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 15:52   #43
mene to ocekuje sad uskoro i posto predajem informatiku i fiziku, a zavrdsila sam razrednu nastavu od tog svega o razrednoj nastavi sve sam zaboravila, djeca su mi ta premala i jako me strah same pomisli... natrpali su knjiga kao u prici i mozda ako padnem zauvijek kazem zbogom skoli jer mi je dosta mucenja s tom djecom, dajem toliko od sebe, trudim se, a oni nista ne uce!
mateitika5555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 07:45   #44
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Na kraju te višegodišnje muke i pejn in maj as agonije su mi u Zadru izdali potvrdu o položenom stručnom ispitu koju su mi u Zagrebu odbili upisati u radnu knjižicu jer mi je izdana, pazi sad ovo, na krivom obrascu.
mora se upisati u radnu knjizicu?
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:59   #45
Je li netko polagao stručni ispit za školskog knjižničara u Zagrebu? Zanimaju me iskustav iz prve ruke.
tanjavr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 18:04   #46
a ja sam prijavljena za stručni ispit iako imam samo pola satnice odnosno manje od pola (6 sati)..ali cijelo vrijeme sam mislila da se to polaže nakon godinu dana, a kad ono vi tu pišete tek za dvije godine...
jel možemo i mi koji imamo manje sati to polagati, to mi je malo čudno
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 18:41   #47
Ne znam jel ti kasno ova informacija, ali evo ponešto znam o tome. Dakle ti sa manjom satnicom si izjednačena s onima nastavnicima s punom satnicom (što se tiče stručnog ispita, da ne bi bilo zabune). Ispit moraš položiti u roku 2 godine od kad si prijavljena za stažiranje, prvu godinu odrađuješ staž a onda u sljedećoj godini dana izlaziš na rok. Isti su uvjeti za osnovnu i srednju školu jer ih pokriva isti pravilnik. Jedina razlika je što srednje škole imaju 2 roka a osonvne 3 roka za polaganje ispita u jednoj godini.
Evo ovako malo na brzinu, ako imaš još pitanja, piši

Evo i pravilnik koji regulira obveze pripravnika
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305723.html
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:22   #48
Quote:
RING kaže: Pogledaj post
Ne znam jel ti kasno ova informacija, ali evo ponešto znam o tome. Dakle ti sa manjom satnicom si izjednačena s onima nastavnicima s punom satnicom (što se tiče stručnog ispita, da ne bi bilo zabune). Ispit moraš položiti u roku 2 godine od kad si prijavljena za stažiranje, prvu godinu odrađuješ staž a onda u sljedećoj godini dana izlaziš na rok. Isti su uvjeti za osnovnu i srednju školu jer ih pokriva isti pravilnik. Jedina razlika je što srednje škole imaju 2 roka a osonvne 3 roka za polaganje ispita u jednoj godini.
Evo ovako malo na brzinu, ako imaš još pitanja, piši

Evo i pravilnik koji regulira obveze pripravnika
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305723.html
nije mi kasno, hvala ti, ja sam počela odrađivati taj pripravnički u 9 mjesecu....
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 13:26   #49
da li meni taj ispit plaća škola ili ja sama???
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 22:27   #50
Prvi izlazak plaća ministarstvo. Prije ispita imaš pravo na slobodno do 10 radnih dana. Pitanja iz zakona i teme iz stručnog dijela nalaze se u Prosvjetnom vjesniku (vjerojatno imaju u tajništvu) + postoji priručnik za stručni ispit u osnovnim i srednjim školama. A što si po struci?
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 00:26   #51
Kako ste vi pisali dnevnik praćenja satova mentora?
Jel dovoljno da se na pripremu pod "bilješke pripravnika" napiše osvrt na sat?
Ili treba posebna bilježnica?
Gleda/Čita li to tko od te silne komisije?
lukre is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 14:45   #52
Kod nas u školi postoji obrazac za pripravnika i za mentora. Nisu specijalno opširni, čisto osnovni podaci o nastavnoj cjelini, jedinici, broju sati, na kojoj se prisustvovalo te što je bio cilj te posjete (npr. praćenje izvedbe sata, korištenje nastavnih metoda i sl.) Te se tablice šalju zajedno sa prijavom za stručni ispit, ali samo dragi Bog zna gdje završe . Neke komisije to traže na stručnom, neke ne. Najbolje je pitati savjetnika koji će ti voditi stručni ispit (zapravo će ti vjerojatno reći da to moraš imati obavezno sa sobom).
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:25   #53
kao učitelj informatike radim 15 mjeseci, a imam još 1 godinu staža u struci.nisam bio prijavljen kao pripravnik kad sam počeo raditi.u ugovoru mi stoji da sam zaposlen na neodređeno ali u roku dvije godine trebam položiti stručni.pedagoško-psihološki fax završio sam prošle godine i ravnatelj me prijavio za stručni ispit u 10 mjesecu. reko je da mogu ići na stručni iako nisam pripravnik jer me prijavio na osnovi staža. ispiti za stručni počinju 15.1. i sad navodno da ipak trebam imati pripravnički staž jer mu je netko reko sad ne znam da li iz azoo-a ili ministarstva. mene zanima da li imate informaciju da je neko išao na stručni ispit bez pripravničkog staža?Pomoć!!!
prema zakonu o osnovnom školstvu piše slijedeće:
Članak 109.
(1) Osoba koja ima odgovarajuću vrstu i razinu obrazovanja i radno iskustvo u zanimanju za koje se školovala dulje od trajanja pripravničkog staža radni odnos na poslovima učitelja, nastavnika i stručnog suradnika zasniva uz uvjet polaganja stručnog ispita.
sape is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 22:15   #54
Na stručnom je bila jedna kolegica koja je izašla odmah na rok iako nije imala odrađenih godinu dana. Prije toga je radila u struci ali u skroz drugom području. Na koju foru nemam pojma. Najbolje bi ti bilo javiti se savjetnici i pitaj nju koje su ti mogućnosti.
Evo ti link sa kontaktima. Iz iskustva znam da su prilično susretljivi.
http://www.azoo.hr/tekst/odjel-za-pr...o-skolstvo/427
RING is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 09:04   #55
stručni ispit za prof. eng. jezika

jel polagao netko ili se sprema na jesenski rok?
meni je sad istekao pripravnički staž ali preskačem ovaj rok
mentorica mi je pomozi bože a ne poznajem nikoga koji je to u zadnje vrijeme polagao

najviše me zanima od onog popisa literature što je najbitnije, nema šanse da ono sve isčitavam

pomagajte ako boga znate
hush-hush is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 19:49   #56
stručni ispit za profesora engleskog

Ja sam bila pred 3 godine i nije bilo tak strašno, al sam se isto jako živcirala.
Uglavnom sam učila iz Elvire Petrović za pismeni, ona knjiga iz metodike, ne sjećam se više kak se zove.
Postoji i nekakav neslužbeni popis pitanja koji je svakako zgodno nabaviti.
Pravni dio, zakoni i pravilnici uglavnom se mogu skinuti s neta.
Bitno je pripremiti dnevnik stažiranja- bilješke sa satova na kojima si prisustvovala mentoru.
lou 200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:04   #57
poslala sam ti cijelu litaniju na pm

knock yourself out
xenia-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 00:25   #58
Hi!
ja sam prijavljena sad za jesenski rok. danas sam skužila koji je datum pa počinjem paničariti. sutra počinjem štrebati! najbolje ti je pokupiti svu literauru od nekoga tko je to sve prošao (kolege s faxa, posla) jer nije baš u svakoj županiji isto. ma uostalom ako ne ideš na ovaj rok imaš još vremena.
alexxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 23:22   #59
Quote:
xenia-zg kaže: Pogledaj post
poslala sam ti cijelu litaniju na pm

knock yourself out
Može i za mene litanija , da vidim šta me čeka.
Hvala!
fraktura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 16:50   #60
Je li netko polagao stručni za profesora hrvatskoga u osnovnoj školi?
ja1707 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:57.