Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2009., 13:55   #61
pozdrav

mene zanima razlika između volontiranja i stažiranja,znam da je razlika u broju sati koje treba slušat i održat. profesorica sam povijesti i hrvatskog jezika i uskoro planiram počet stažirat (ili volontirat?) - izabrala sam hrvatski. gledala sam onaj popis literature na internetu, zar stvarno treba sve ono pročitat? koje su knjige najvažnije?
@mid@l@ is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 14:21   #62
Koliko ja znam više se ne može volontirati u školi da bi se stekli uvjeti za polaganje stručnog ispita, ako sam u krivu neka me netko ispravi. Ja sam bila zadnja generacija 2005. koja je mogla volontirati prije nego je ministar to ukinuo. Razlika je u tome što kad volontiraš ti plaćaš to volontiranje (sa školom sklapaš ugovor o volontiranju i ne ide ti radni staž), a kad stažiraš imaš pravi posao sa plaćom i ide ti radni staž, samo moraš u svojoj ili nekoj drugoj školi odabrati mentora koji će te voditi i pripremati za stručni. Sve skupa je nakraju bilo oko 1000 eura (5000 kn samo volontiranje plus stručni ispit 800 kn i troškovi prijevoza i smještaja, jer ispit traje 2-3 dana). Bar je tako bilo kad sam ja polagala stručni ispit.
*dalmatinka* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 20:04   #63
moja prijateljica trenutno stažira, al ne znam za volontiranje
@mid@l@ is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 21:32   #64
Ako nekome može pomoći moje iskustvo sa stručnog ispita nek se javi! Bila sam u Rijeci, hrvatski za srednju školu. Znam kako je meni bilo teško i zato sam sad na raspolaganju za pitanja ! :-)
profKa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2009., 11:06   #65
kolika je razlika za hrvatski u srednjoj i u osnovnoj školi? ja ću polagatza osnovnu pa da te ne pilam bezveze....
@mid@l@ is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 10:01   #66
Ima netko ovu knjigu???
Gdje se može nabaviti?

Zebec, Tihomir ; Horvat, Kristijan: Stručni ispit pripravnika u osnovnom i srednjem školstvu, Zagreb, Zadružna štampa d.d., 2008.
fedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 21:54   #67
Quote:
fedra kaže: Pogledaj post
Ima netko ovu knjigu???
Gdje se može nabaviti?

Zebec, Tihomir ; Horvat, Kristijan: Stručni ispit pripravnika u osnovnom i srednjem školstvu, Zagreb, Zadružna štampa d.d., 2008.

Meni je tu knjigu dao školski pedagog, inače je odlična, svi zakoni na jednom mjestu u sažetom obliku, samo što su ti se neki u međuvremenu promijenili (o ocjenjivanju npr.) pa pripazi na to
Get Thee To A Nunnery is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 14:47   #68
novi zakon o ocijenjivanju još uvijek nije stupio na snagu, bar ga mi u školi još nismo dobili
charlizeos is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 20:06   #69
Je, al ravnatelja na mom usmenom dijelu stručnog to ipak nije spriječilo da me pita najnovije izmjene...
Get Thee To A Nunnery is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:22   #70
Quote:
Get Thee To A Nunnery kaže: Pogledaj post
Meni je tu knjigu dao školski pedagog, inače je odlična, svi zakoni na jednom mjestu u sažetom obliku, samo što su ti se neki u međuvremenu promijenili (o ocjenjivanju npr.) pa pripazi na to
ne mogu doći do te knjige
a gori mi pod petama
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
molim informaciju gdje ju mogu nabaviti
fedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 13:01   #71
U Splitu imaju tu knjigu u Sveučilišnoj knjižnici
@mid@l@ is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 12:33   #72
literatura za stručni

jel netko slucajno ima metodiku prirode od De Zana za stručni ispit u pdf formatu, ili bilo kakvo skraćenu verziju toga?
dmitar_zvonimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 22:55   #73
kakav je postupak ako padneš ispit? dal možeš izać odma na sljedećem roku??
Alexeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:02   #74
i mene to zanima, pretpostavljam da možeš, ako uplatiš oko 900 kn. toliko košta cijeli ispit kad ideš opet. ne znam ako padneš na satu jel moraš opet na pismeni...
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 07:42   #75
stučni ispit mi je za dva mjeseca. svi spominju da postoje teme za pismeni dio ispita ( esej) ali mi nitko ne zna reć gdje da nađem spisak tema.kao nitko se ne sjeća odakle im ta knjižica sa temana i naravno nitko to više nema...

našla sam na azoo nekih desetak tema a postoji ih 100.

ps. predmet je kemija

pomagajte
amanda 1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 11:36   #76
Molim pomoć

postoji li programski sadržaj polaganja stručnog ispita u srednjim školama
(mislim na popis literature /popis tema za pismeni i usmeni dio)?
Treba mi likovna umjetnost
(na stranicama azzo-a vidim da postoji samo za osnovne škole).

pliz pliz
chim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 12:09   #77
Stvarno ne znam. Ja sam taj popis dobio od pedagoginje u školi (osnovnoj). Pa pitaj mentoricu ak ped. nema pojma.
Brlj4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:08   #78
Program polaganja stručnoga ispita za pripravnike u srednjem školstvu (Prosvjetni vjesnik, posebno izd., br. 1, 1999.) - mislim da to tražim

Ima li to netko u digitalnom obliku ?
chim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:14   #79
pa tema zavisi o tvojoj struci...oni koji predaju neke stručne predmete obično pišu nešto pedagoško/psihološko/metodičke bedastoće...to znam za one koji predaju ekonomsku grupu predmeta...ostalima je tema nešto iz struke povezano za metodiku...
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 23:03   #80
Question stručni ispit hrvatski jezik

idem uskoro na stručni ispit iz hrvatskog jezika (rok 1. 10. - 15. 11.). molim dobre duše da mi se jave i podijele svoja iskustva i saznanja: teme za eseje, pitanja na usmenom...
xmen295 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.