Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2007., 03:57   #1
Tisak fotografije na platno

Molim za pomoc...

Trazim foto-radnju ili tiskaru na podrucju Rijeka (ili Zagreba) koja vrsi tisak fotografija na platno. Iako na internetu nisam pronasla nikakav podatak o istoj, nadam se da ipak negdje postoji...

Isto tako puno bi mi pomogle i cijene za dimenzije 50x50 cm ili vece (u svakom slucaju kvadratne).

Unaprijed hvala na svakom odgovoru...

Pozdrav!
liten basill is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 20:40   #2
Mislim da ti oni koji imaju tisak na maje... mogu i na obicno platno napravit otisak...
Bilo bi najbolje da ih nazoves...

http://www.termotisak.hr/?step=1
http://www.kolding.hr/
www.printstudio.hr
http://www.novival.hr/proizvodi/majice/majice.htm
__________________
I said I'd write a letter
But I never got the time
sora is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 20:45   #3
Tebi samo treba sitotisak-stručnije rečeno za to što želiš, pa probaj pod tim pojmom potražit uz već dane linkove.
zzoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 23:34   #4
Hvala vam na odgovorima, pokusat cu potrazit...

Jedino me iznenadilo da takvih stavri kod nas nema u svakodnevnoj ponudi. Doduse, mozda jos nema trzista za to. Trenutno nisam u Hrvatskoj, a tu gdje jesam takva ponuda se moze pronaci u svakoj foto-radnji. Doduse je da je skupo. ( Kod nas se za te novce moze kupiti manja umjetnicka slika! )

Toliko, kad saznam vise o ovome, javim, pa mozda pomogne i nekom drugom.
liten basill is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:02   #5
Sto san saznala...

Ovako...

Kako su mi rekli, sitotisak se ne isplati za malu "nakladu", znaci ako zelite jedan primjerak. Previse je skupo, rekose mi...

Sto se tiska tice, format koji sam ja htjela (50x50cm) je prevelik za tisak u vise boja, jer rijetki imaju tako velike strojeve.U vecini tiskara se u sitotisku moze otisnuti maksimalni format 43x35 cm u više boja.

Radi se, dakle, o digitalnom printu.

Jedini koji su mi dali imalo konkretan odgovor ( www.grafco.hr ), su rekli da je najbolji nacin digitalni tisak na canvas, tehnikom boja (ink jet) na vodenoj bazi. Cijena je 450 kn/m2 + PDV.

Eto, toliko od mene. Nadam se da sam jos nekome pomogla...
liten basill is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 03:14   #6
Quote:
liten basill kaže: Pogledaj post
Ovako...

Kako su mi rekli, sitotisak se ne isplati za malu "nakladu", znaci ako zelite jedan primjerak. Previse je skupo, rekose mi...

Sto se tiska tice, format koji sam ja htjela (50x50cm) je prevelik za tisak u vise boja, jer rijetki imaju tako velike strojeve.U vecini tiskara se u sitotisku moze otisnuti maksimalni format 43x35 cm u više boja.

Radi se, dakle, o digitalnom printu.

Jedini koji su mi dali imalo konkretan odgovor ( www.grafco.hr ), su rekli da je najbolji nacin digitalni tisak na canvas, tehnikom boja (ink jet) na vodenoj bazi. Cijena je 450 kn/m2 + PDV.

Eto, toliko od mene. Nadam se da sam jos nekome pomogla...
Ne znam za hrvatsku, ali imas naseg covjeka u New Yorku. Tip je ok, stvarno je strucnjak, dobar fotograf, i dosta je aktivan u pomaganju hrvatskim mladim umjetnicima. Ok je tip, nece te zajebati... Samo, on stampa fine art, za izlozbe i to... Ne znam jel to trazis. Sigurno ti moze fedexat u rijeku, mozes mu probat mailati, sigurno ce ti pomoc, ako nista drugo, sa savjetom. Ako ne odgovori isti tren, imaj strpljenja, cesto nije doma, nego brije po svijetu i slika.
http://www.mariogallery.com/
Ovo mu je najnoviji projekt: http://www.artcroatia.com/
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 17:13   #7
Digitalnu fotografiju na platno...

Bok ljudi!

Ovo ljeto sam na mor kod jedne Slovenske obitelji vidio odlične slike velikih domenzija ( cca 1,5m dijagonale ) koje su na platnu. Objasnili su mi da su to ali razviti u jedno foto studiu u Ljubljani i da su im sliku iz digitalca prebacili na komp i onda na sliku. Izgleda kao ulje na platnu jer su sliku obradili u starinskom štihu i izgleda kao da ima onu patinu od vremena... Kažu da je to moguće napraviti i u boji i raznih veličina, a da je njih ta slika koštala 50 eura.

Da li netko zna gdje bi se nešto takvo moglo napravit/kupiti u HR ( ZG )?

Hvala!

P.S.
Moje isprike ako je već bila slična tema.
Julius is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 22:34   #8
Zinam d.o.o. Ivanićgradska 64 tel 01 24 50 161 Veoma profesionalno obavljeno.250kn metar kvadratni.
Hendrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 10:40   #9
Quote:
Hendrix kaže: Pogledaj post
Zinam d.o.o. Ivanićgradska 64 tel 01 24 50 161 Veoma profesionalno obavljeno.250kn metar kvadratni.

puno hvala za ovaj info!
Mislim, problem mi je pronaći i nekoga da mi napravi normalan print, a ovo zvuči više nego dobro.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 21:49   #10
Nema na čemu,ponavljam vrhunski profesionalci,u petak im je stigao cd sa fotkama a u ponedeljak su platna stigla u Rovinj!!!!!!!!!
Hendrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 00:26   #11
Question

da ne otvaram novu temu zna li tko gdje se ista stvar može obaviti u Splitu?
nokoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 02:52   #12
hm, a kolika rezolucija treba za sliku kojoj je dijagonala metar i pol?
Jedri mala jedrilica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 10:43   #13
Quote:
nokoment kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu zna li tko gdje se ista stvar može obaviti u Splitu?
Vidiš da ovi šalju i pouzećem. Ovdje imamo konkretno iskustvo, a ko zna ko i kako to radi u Splitu.
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 01:40   #14
najpovoljniji ti je Rineo dizajn doo. Nama su printali full color fotku na ceradu 10m2 za 1200kn i poslali nam u Zaprešić. Vidi na www.rineo-dizajn.hr

imaš još i Vector dizajn koji naprave sve što hočeš ali ih se mora dosta čekati.
VeronichA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:34   #15
Quote:
Jedri mala jedrilica kaže: Pogledaj post
hm, a kolika rezolucija treba za sliku kojoj je dijagonala metar i pol?
obzirom da je nećeš gledati izbliza 150dpi je sasvim dovoljno. ako želiš artistički pristup može kao za jumbo plakat...300dpi i 1:10
subidubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:40   #16
mislim da je to već isprintano...

zaključavajte temu, imamo topic o tisku
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2008., 01:44   #17
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 12:32   #18
Print on canvas - tisak?

znam da postoje razne firme koje se time bave i cijene su relativno visoke, no jucer sam vidio da isto ima u ponudi i tisak, pa me zanima jel itko probao?

mogu i sam nagadati kako bi to izgledalo i koje je kvalitete (znam kakve su im razvijene fotografije), al zanimaju me iskustva iz prve ruke.

Veličina 20x30 je cca 130kn, a 30x40 od 215kn, 3 cm rub
inepcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2009., 16:31   #19
Pričamo o slikarskom (debelom, grubom) platnu, jel? Obavezno naglasi jer ima nekoliko različitih materijala s tim imenom. Ne pitaj zašto

ja sam radio takve stvari 3-4 godine. ne sjećam se više koja je točno cijena, ali ispod 200 kn/m2 nećeš proći (i to ako imaš dosta za print). Canvas se može naći u rolama od 30m dužine i 122, 137 i 162 cm širine. Pripazi na boje jer se dosta rijeto printa na taj materijal, pa ni kalibracije nisu baš nešto pogođene.

Priprema ti ne mora biti u visokoj rezoluciji jer je materijal grub pa u svakom slučaju neizbježno gubiš puno detalja. 100 dpi je dovoljno za 35x50 i veće. Traži da ti printaju na hi-res printeru. Najbolji je solvent, pa eko solvent. sve ostalo je poprilično osjetljivo i ne preporučujem.

Ako imaš još kakvih pitanja, javi se.
__________________
CrniDjuro kaže: bez matematike bi i dalje bili u srednjem vjeku, državom bi nam gospodarila neuka i bezobrazna feudalna elita uz pomoć crkve, a škola bi bila samo za bogate....heeeeeeej....čekaj malo... :zubo:
OPTi Mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 12:05   #20
ma ja vidio na sajmu mama i beba jednu firmu tu u zagrebu...mislim da startaju s 150 pa na više...na žalost nemrem se sjetiti kak su se zvali, al čak sam i vizitku bio uzeo
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.