Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2016., 21:48   #121
Pozdrav! Suprug se danas vratio iz bolnice nakon uklanjanja slijepog crijeva laparoskopski. Pitao je kod otpušanja iz bolnice na kaj treba paziti. I rekli mu da ode na hitnu ako ima 38. temperaturu. A on sada ima 37,6. Jel ima netko iskustva poslije operacije? Jel normalno imati malo povišenu temperaturu? Zvali smo sad hitnu pa kažu da zovemo kirurga. Zvali kirurga pa veli zovite hitnu.
drejica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2016., 21:53   #122
Drejica sta je bio ishod na kraju?

Ja prije 3 dana operiran i osjecam se dobro al kao tvoj muz imam temperaturu 37,5 pa se plasim jer dr kaze da ne smije biti temperature.

Imao sam puknuce slijepog crijeva i pocetak gangrene.
je li normalna temperatura 37,5 danima poslije operacije? Kakva su vam iskustva?

Hvala
cvawe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 12:17   #123
na koji način se to otkrije, dal je dovoljan uzv abdomena ili kolor dopler ultrazvuk.

u biti jel to jedno te isto ???
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 10:32   #124
Kako pregledati slijepo crijevo

Kojim pregledom ili dijagnostickim postupkom se moze pregledati slijepo crijevo? Da li moze kolonoskopijom, irigografijom, ct-om ili nikako ?
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 10:43   #125
Ako misliš na tzv. crvuljak (apendix, pučki sinonim za navedeno jest "slijepo crijevo) - najpreciznije je in vivo - cvak pa konzultacije kod kolege patologa.

Zbog čega te to muči?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:28   #126
Narucen na irigografiju zbog uzv sumnje na kronicni apendix... Ali mi moja lijecnica kaze da to nije pretraga za crvuljak... Sav sam zbunjen da li raditi ili ne
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:02   #127
A tko točno je postavio indikaciju za irigografiju?

Koje su bile (odnosno jesu još uvijek, pretpostavljam) tvoje tegobe?
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:48   #128
Nalaz od uzv na kojem pise sumnja na kronicnu apendix odnio abd. kirurgu koji kaze da uradim irigografiju da vidi ima li zacepljenja crvuljka.... Idem obiteljskom po uputnicu on kaze irigografija je pregled debelog crijeva... Sad mi nista nije jasno, valjda bi kirurg trebao znati cak i prije nego obiteljski... A tegobe, bol u podrucju desno od pupka malo nize... Konstantna svakodnevna, ne tako jaka, bez nekih drugih problema tipa stolica, probava i sl
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:26   #129
To je isključivo odluka kliničara, u dogovoru s tobom, naravno.

Neki kliničari zauzmu ekspektativni stav, a drugi eksplorativni (ekspeditivni) stav (u konkretnom, a i u većini slučajeva).

Vjerujem kako ti je tvoj kirurg objasnio što očekuje od pretrage, te koji su daljnji postupci u slučaju ovog ili onog nalaza
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 14:37   #130
Ma nema dogovora samnom. Samo dobio papir, uraditi irigografiju. Moje pitanje bilo je da li se irigografijom moze pregledati crvuljak, ali evo ne mogu ni ovdje dobiti odgovor Ako moj obiteljski kaze ne moze, onda zasto da se zracim bez potrebe... Nemam vise kome se obratiti a do pregleda 20 dana... Ne mogu ja sad otici kirurgu i reci ja zelim da me operisete bez pregleda... Znate da to tako ne ide.. Svi upalni faktori su mi urexu, od Se, crp i leukocita, nece niko da me pogleda...
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:06   #131
Irigorafijom se u biti pokušava prikazati debelo crijevo, ako kolonoskopija ne pokazuje ništa patološki, ili se kolonoskopija iz nekih razloga ne smije napraviti, a postoje tegobe koje iziskuju dijagnostiku.

Ne daješ nikakve podatke o svojoj bolesti, trajanju tegoba, dinamici.
Ako podatke daješ na kapaljku, takve ćeš i odgovore dobijati.

O prikazu crvuljka imaš sve u mom prvom odgovoru.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 22:48   #132
Ajd idem na početak. Pred Božić 2016.nekad u noći se budim sa jakim bolom negdje u trbuhu desno (desno od pupka, pa malo ispod). Idem na wc, mokrim, drži me jaka bol, groznica, strah...poslije 1h prestaje i ništa...Sutra lagana bol u istom području ali nije za lijekova. Bol prolazi i ne obraćam pažnju.
Ipak u siječnju se ponavlja ali puno blaže te se javljam na hitnu...brzi nalazi, kao RTG abdomena na prazno, sve uredu, možda pijesak, prehlada isl....
Pošto se bol povremeno javlja sve do danas, u travnju idem na uzv abdomena da provjerim da li dr.može nešto pronaći...jetra, bubrezi, mokraćni sustav, sve ok, pošto sam malo deblji, pokušava vidjeti crvuljak i kaže:"Apenndix atipične pozicije, dijelom retrocekalan, vrhom usmjeren medijalno i kaudalno, inkompresibilan, graničnog dijametra 7mm, fibroziranog zida u lumenu apendikoliti, po eho karakteristikama radi se o susp.kronica apenndix, nema znakova akutne inflamacije":Javiti se abd.kirurgu.

Nalaz kirurga: "Bolovi unazad pola godine povremeno, u desnom hemiabdomenu. UZ abdomena, sumnja na kronični appendicitis.. Uraditi Irigografiju!

Onda idem obiteljskom po uputu za Irigografiju, gdje mi isti kaže da će mi dati uputu, ali da se irigografijom pregleda debelo crijevo, što kako on kaže nije loše da usput pregledam debelo crijevo jer može biti do njega, ali kao crvuljak se neće vidjeti....
Danas sam zvao nekolicinu privatnih klinika koje rade Irigografiju, te mi u jednoj na recepciji govore da se Irigografijom može vidjeti slijepo crijevo...Sumnjičav sam, jer je njima u interesu da obavim pregled zbog novca, a meni se bez potrebe, ne zrači....Zbog toga se i ovdje javljam...
I da, sada svakodnevno osjetim bolove, povremene, nisu jaki ali su prisutni...nekad kada hodam, nekad kad se protežem...nemam problema sa stolicom, mokrenjem i sl, svi lab nalazi uredni (kao što sam naveo CRP; SE i Leukociti potpuno uredni).....
@body halleck...nadam se da sam dao potpunu sliku, i bar savjet da li da radim ovu irigografiju ili ne
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 10:11   #133
Sad se već razgovaramo skoro kako treba

Za početak, slažem se sa tvojim doktorom opće medicine u potpunosti

A sad malo spekulacija ( to nikad u medicini nije dobro, pa se unaprijed ograđujem, jer nemam potpuni uvid u kliničku sliku ni postojeću med.dok.).

Kod tebe je inicijalni događaj (koji te je ponukao na odlazak liječniku) najvjerojatnije manji bubrežni kamenac kojeg si izmokrio.

Pijesak može raditi opisane tegobe .
Netko u porodici ima sklonost nastanku bubrežnih kamenaca?
Koliko vode piješ dnevno u prosjeku?

Na UZV opisana suspektna kronična upala crvuljka je najvjerojatnije nuznalaz (no, UZV je jako detaljno opisan i to ne treba smetnuti s uma).

Svakako trebaš smršaviti (opisane tegobe mogu biti i od prekomjerne tjelesne mase!).
Detaljan pregled sedimenta urina (višekratno).

Situaciju treba pratiti.

No, svakako je nužno sa kirurgom razgovarati i razmotriti sve moguće opcije (npr. ima li smisla elektivni zahvat , tj. operacija "na hladno", ili je potrebna i neka druga obrada osim irigografije).

Kronična upala crvuljka može u nekom "pogodnom" trenutku prerasti u akutnu i onda ćeš ionako završiti na stolu

Kako god, kile dole!
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 19:58   #134
Evo mene poslije duže vremena sa "starim problemom".
Naime, sredinom srpnja spopali me bolovi u stomaku, gdje završim na hitnoj, nakon pregleda, bolnica. Uputna dijagnoza Dubium pro appendicitide, gdje me nakon "prepipavanja" trubuha, kažu da ću istu večer pod nož.
Potom rade lab.nalaze gdje leukociti i crp miruju, kao i svi ostali nalazi.
Tu noć ništa, sutra ništa, treći dan, bolovi se smanjili, skoro nestali, ajde kući kažu to se smirilo (nije donesena indikacija za operativni zahvat.
Uraditi irigografiju.
Istu radim par dana poslije i evo nalaza:Irigografija u dvostrukom kontrastu po Fischeru. Kolon se nesmetano puni kontrastom te se vidi da je isti uredno položen, uredne širine lumena, urednih haustracija vez vidljivih defekata u punjenu. Cekum medioponiran, uredne sirine i konture.
Apendix retrocekalno položen, uredan.
Rektum i retrocekalni prostor uredne širine.
Zaključak: Nalaz irigografije ne ukazuje na patološke promjene.


I dalje osjećam bol na istom mjestu(desno od pupka pa niže) i na dodir moje obiteljske, kada "ubode to mjesto" pravo zaboli.

Šta da radim dalje. Iduće sedmice idem na kontrolu, šta mi je činiti? Da li je potrebna kolonoskopija, CT ?

U bolnici radio CEA marker, koji je uredan.
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:05   #135
Quote:
niky1204 kaže: Pogledaj post
Vec tri tjedna osjecam bol s desne strane trbuha i oko pupka, ponekad osjecam i bol u desnoj nozi i desnom donjem dijelu leda. Isla sam kod doktora koji me je poslao na uzv abdomena i vadenje krvi sa sumnjom na upalu crvuljka, sve je bilo u redu. Bila sam i na ginekoloskom ultrazvuku koji je isto bio u redu. Mene i dalje bol, nekad jace, nekad slabije. Takoder mi se u ta tri tjedna izmenjuju normalna stolica i proljev. Procitala sam da tako upala crvuljka moze trajati par tjedana, sa blagim simptomima, dok ne dode do napada. Trebam li se zabrinuti ili mogu biti mirna buduci da je uzv bio u redu?? Inace, djevojka sam stara 22 godine.

Unaprijed hvala.
Hej Zanima me kako je ovo završilo jel ti se smirilo ili to na kraju bilo slijepo crijevo ili bruh? Imam sličnu situaciju,isto godina,samo bez proljeva.
Ribica00000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 19:44   #136
Imam jedno pitanje

Dakle, upoznao sam X osobu i prvih 10 dana sve super ... kad odjednom mi ono posalje sliku iz bolnice, kao imalo je operaciju slijepog c. (ja se pravio da sam povjerovao)

U cetvrtak je pusteno bolnice, ali mi i dalje kaze ne moze hodati, zbog toga se ne moze do mene i ne mozemo vidjeti ... moje pitanje je koliko traje oporavak i dal fkt se ne mozes kretati dok traje isti ???
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 20:22   #137
Predviđam da se će ono oporavljati dugo. Moguć je i smrtni ishod. Nemoj se začuditi ako te ono obavijesti o tome.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2018., 08:38   #138
Bok svika, unazad 2 mjeseca javila mi se bol ispod desnog rebra. Napravila UZV koji je bio uredan a na gastroskopiji GERB i hijatalna hernija, poznato od prije.Na RTG pasaži tankog crijeva divertikuloza ( uzlazni kolon). Prije mjesec dana se bol se spustila u donji dio abdomena. Vadila sam krv u par navrata ( bili jednom leukociti 12 i CRP na hitnoj 10). Zbog leukocitne esteraze i dosta bakterija popila Klavocin. Bol i dalje prisutna (3-4 dana bilo bez boli). UZV radila dvaput. Na jednom sve uredno, na drugom mikroliti u desnom bubregu i terapija Rowatinexom. ( pijem 3 tjedna). Pregled na hitnoj, sve ok. Ginekološki ok. Sluđena sam od straha od upale slijepog crijeva. U petak trebam na put i sve me strah. DJucer sam ponovila krvnu sliku i sve je ok. Možeš li upala tinjati i trajati tako mjesec dana ili bi se nešto već desilo? Od čega još može biti ta bol. Trenutno je najčešće dosta nisko u zdjelici i strane kod desne prepone.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2018., 17:20   #139
Nitko?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 21:00   #140
Napisat ću svoje iskustvo, pa možda netko prepozna kod sebe simptome. Ali svakako, bilo koji bol u trbuhu koji traje par dana trebate provjeriti. Svaki doktor to shvaća ozbiljno. U mojem slučaju, bol je trajala 3 dana. Bolio me trbuh na dodir u predjelu pupka. I dvije noći zaredom me budila oštra bol. Nisam imala simptome povraćanja, ni mučnine, niti proljev niti temperaturu. Treći dan sam išla na posao, bila je subota. Tad se bol spustila u desni kvadrant trbuha.. iznad kosti karlice. Boljelo me kad hodam, hodala sam pogrbljeno. svako poskakivanje je boljelo (npr.vožnja u autu preko ležećih pol.). Poslije posla sam otišla dežurnoj doktorici (Prilaz Baruna Filipovića), misleći da je u pitanju upala mokr.mjehura ili jajnika. Doktorica je palpacijom odmah prepoznala simptome upale sl.crijeva (crvuljka) i uputila me da idem na hitnu Sveti Duh. Tamo sam opisala simptome na porti i brzo su me prozvali. Izvadili krv, izmjerili temp. Tad je bila 37.1. Tamo su me isto ispipali i ima metoda kojom prepoznaju, pritisnu, pa naglo puste i ukoliko je bol prisutna kad puste onda je moguće da se radi o upali sl.crijeva. Onda su me uputili kod ginekologa na uzv pregled (susjedna zgrada Sv.duh) da otklone sumnju na jajnike. I na kraju je s jajnicima bilo sve ok. Ispostavilo se da po nalazima krvi i ostalim simptomima imam upalu slijepog crijeva. Isti dan sam bila operirana. Došla tamo oko 16h, u 20h sam bila na stolu. Tako da uvijek provjerite ako imate slične bolove sa doktorom ili odmah idite na Hitnu. Ne mora biti prisutno povraćanje i visoka temperatura. Pozdrav
cosmicstorm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.