Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2008., 05:59   #41
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Ne znam imam li pravo to pisati kao potpuni amater, ali fotografija pretjeranom upotrebom PS-a gubi bit. U zadnje vrijeme se moze naci takvih obrada koje bi prije nasle mjesto u nekakvom slikarskom (akvarel, tempera ...) podforumu nego na fotografiji.
A onda molim te definiraj što bi to bila pretjerana upotreba photoshopa? Odnosno, da potegnemo paralelu, što bi to bila pretjerana upotreba tamne komore?

Nekad je u tamnoj komori, vrijeme razvijanja i vrsta razvijača određivala raspon tonova. Vrsta fotopapira je isto određivala kontrast. Pa se onda dosvjetljavalo gdje je trebalo. Ili se maskiralo da se dobije crop ak je nekaj uletilo u kadar ili je ovaj bio nakošen. Ili se pak toniralo da se dobije npr. sepia. Radili su se i retuševi na negativima ako je baš nešto smetalo.... Sve je to ono što se danas može napraviti u Photoshopu - U Photoshopu sa 2-3 klika mišem, dok je u tamnoj komori za tako nešto trebalo provesti sate i sate...
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 09:13   #42
Quote:
Toco1980 kaže: Pogledaj post
Nekad je u tamnoj komori, vrijeme razvijanja i vrsta razvijača određivala raspon tonova. Vrsta fotopapira je isto određivala kontrast. Pa se onda dosvjetljavalo gdje je trebalo. Ili se maskiralo da se dobije crop ak je nekaj uletilo u kadar ili je ovaj bio nakošen. Ili se pak toniralo da se dobije npr. sepia. Radili su se i retuševi na negativima ako je baš nešto smetalo.... Sve je to ono što se danas može napraviti u Photoshopu - U Photoshopu sa 2-3 klika mišem, dok je u tamnoj komori za tako nešto trebalo provesti sate i sate...
Da, u pravu si, ali PS daje kudikamo vise mogucnosti od onoga kaj se moglo u tamnoj komori.
Definirati kaj je pretjerana upotreba PS-a je isto ko i definirati kaj je dobra fotka. Za nekoga je neka fotka prefektna, nekome tak-tak, a trecemu ne valja. Pisal sam kak ja dozivljavam pojedine primjerke lose upotrebe PS-a.
I kako je Faute rekao, postoji "razigranost" majstora PS-a, ali i postoje pretjerivanja.
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:15   #43
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Da, u pravu si, ali PS daje kudikamo vise mogucnosti od onoga kaj se moglo u tamnoj komori.
Onda ne vidim u čemu je tu problem? Imaš alat s kojim se može lakše i brže raditi....

Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
Definirati kaj je pretjerana upotreba PS-a je isto ko i definirati kaj je dobra fotka. Za nekoga je neka fotka prefektna, nekome tak-tak, a trecemu ne valja.
O ukusima se ne rapravlja....
Toco1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:32   #44
Pozdrav svima...

evo odlucio sam se malo pozabavit fotografijama, tj obradom fotografija u photoshopu...

i evo, odmah sam zapeo xD

nasao sam link, gdje covjek, decko stali vec, objasnjava kako npr, da napravim sliku gdje je crvena ruza, sve bude crno bijelo, jedino ruza bude crvena...

http://tutorials.watchandlearnphotos...ckwhiterd.html

evo link, nadam se da ce te shvatit sto mislim reci...
i ja sam odmah zapeo, kad izaberem boju koju hocu da ostavim kao sta je on napravio, napravim jos jedan layer i pokusam povuci ono sta mi je izreckano na slici, prema tom layeru on meni nece da stavi tu "crvenu" boju na taj layer... neznam zasto...

pa ako netko moze objasnit gdje je problem, ili ako netko ima jos neki nacin da se to napravi, pa da napise ili pak ako ima isto neki link gdje to pise...

hvala unaprijed!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:28   #45
kad izabereš boju odi na "layer-new-layer via copy" ili samo stisni ctrl+j ili klikni desno i izaberi "layer via copy"

inače, boju ćeš još preciznije izabrati ako koristiš kapaljku u "color range", i još bolje onu što ima + pored. onda direktno na slici klikneš nekoliko puta po boji (ili bojama) koju želiš selektirati. i još možeš na klizaču namjestiti osjetljivost ako selekcija prijeđe granice.

ja sam se usput poigrao




Zadnje uređivanje dile : 12.12.2008. at 23:44.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:13   #46
E Dile hvala, uspio sam

samo mi reci, ovo naradjasto, sto je to?? voce,cvijece?? slika mi se bas svidja, pa me zanima sto je to tocno... hvala unaprijed!
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:51   #47
jes, to su maginje, tj. plodovi planike. super su za jesti
http://www.vinogradarstvo.com/index.php?s=902
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 00:58   #48
nemam pojma zato i pitam

jeo sam nesta slicno, Liće se zove, ima takvu samo tamniju ljusku, i kad se oguli nesta bijelo ima i naravno to se jede :P

hvala, sad cu malo i stim se igrat
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:01   #49
www.vinogradarstvo.com ??
O, isse...podforum o gastronomiji i inom je dole malo nize.
Ajmo ovdje o photoshopu, moze?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:05   #50
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
www.vinogradarstvo.com ??
O, isse...podforum o gastronomiji i inom je dole malo nize.
Ajmo ovdje o photoshopu, moze?
ne gnjavi. neću ići na gastronomiju reći što mi je na slici.
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 01:05   #51
Kiki ja se ispricavam, ja sam kriv, samo sam pitao kakvo je to tocno voce, slika mi se svidjela pa me zanimalo o cem se tocno radi...

Da nebi bio slucajno spam, pitanje jos jedno

dali postoji mogucnost da se na isti nacin izaberu jos 2-3 boje, ne samo jedna??


+

kad sam probao uzeti sa onom "kapaljkom" boje, meni ne izabere samo tu boju koju sam kliknuo, nego i ostalo, ne sve ali skoro pa sve :S

Zadnje uređivanje BUBI69 : 13.12.2008. at 01:10.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 12:27   #52
ima li tko ovu knjigu http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...oizvod_id=2236 dal se isplati ju kupiti..?
viky15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 13:33   #53
Imam ja, doduše tek 3-4 dana. Knjiga je super za početnike (taj sam) i zaista korak po korak objašnjava kako doći do željenog efekta u fotografiji.
lava72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 14:25   #54
Quote:
lava72 kaže: Pogledaj post
Imam ja, doduše tek 3-4 dana. Knjiga je super za početnike (taj sam) i zaista korak po korak objašnjava kako doći do željenog efekta u fotografiji.
super onda...znači isplati se....kupujem je čim skupim para...a sad je božić i nova znači ubrzo ću je imati...hh..
viky15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 14:40   #55
Quote:
MOLOKAI kaže: Pogledaj post
Ja do daljnjega ostajem pri CS3, ne zelim izgubiti plugine.
Cak mi je Lightroom bolji od Photoshopa, i puno je brzi.
lightroom je program za katalogizaiju i pretvorbu raw-a u druge formate..
photoshop je program za obradu slika.. to svu dvije razlicite stvari.
imam cs4.. radi bez problema i zadrske..
nisam primjetio da mi fale neki pluginovi ili filteri
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 18:32   #56
Quote:
viky15 kaže: Pogledaj post
ima li tko ovu knjigu http://www.profil.hr/index.php?cmd=s...oizvod_id=2236 dal se isplati ju kupiti..?
Imam ju i ja samo što sam tek na samom početku, ali koliko sam prelistao, mislim da se isplati kupiti.
foto1957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 10:49   #57
kako izbrisat žice na slici u photoshpu?
ilead is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 11:03   #58
Patch tool ili kloniranje.
Sto god da koristis, sampliraj puno i svaki put s drugog mjesta da ne dobijes ocite znakove kloniranja na slici jer ti se ponavlja pattern.
Nemoj ic samo na brzinu i ho-ruk jer ce konacna slika upravo tako i izgledat, ko da je netko micao nesto sa slike na brzinu.
Fino polako, mic po mic.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 16:12   #59
Quote:
ilead kaže: Pogledaj post
kako izbrisat žice na slici u photoshpu?
stani točno ispod žica drugi put
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 17:00   #60
Koji mi je plugin najbolje koristiti pri obradi portreta?
Dakle,nekad zelim plastificirati osobu,a nekad zelim zadrzati prirodan look.
Ja do sada nisam koristio plugin ni jedan,pa ako moze i kako se ubacuje u PS.
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.