Natrag   Forum.hr > Razno > Mali oglasi

Mali oglasi Kupujem, prodajem, mijenjam, poklanjam...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2009., 21:40   #81
Procjena i stručna mišljenja bi bila više nego dobrodošla

Na zidu u dnevnom boravku mi visi tapiserija sa potpisom Mersada Berbera.
Prilažem sliku tapiserije i metalne pločice s potpisom i serijskim brojem.



...Thincy... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2009., 20:18   #82
@ onime no kyo : meni se čini da su one prvi tri grafike, vjerojatno otisci bakroreza ili drvoreza....u svakom slučaju interesantne slike.....a da ih najprije ponudiš g. Štroku, vjerojatno bi njemu najviše vrijedile.......
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2009., 18:41   #83
UMJETNICI ZA DJECU - HUMANITARNA AKCIJA

Umjetnici za djecu - humanitarna akcija u kojoj se odazvalo preko 50 eminentnih umjetnica i umjetnika (Duško Šibl, Petar Hranuelli, Nikolina Ivezić, Rabuzin, Lacković-Croata, Đuro Pulitika, Siniša Reberski, Suzana Štimac...) s više od 90 umjetničkih djela čijom se prodajom osiguravaju sredstva za udrugu Svjetlo života koja pomaže djeci s potrebama. Pogledajte slike ovdje i kupnjom podržite humanitarni rad udruge.









.
Filip Zeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:03   #84
Pozdrav.
Našao na tavanu prastaru sliku omotanu u novine.
Iz razgovora s djedom doznao da je lako moguće da je potpisana godina (1921.) ispravna, pošto je njegov otac tu sliku nabavio davno, davno...sjeća je se iz djetinjstva da je bila u hodniku a sad djed ima 78. godina.

Na netu sam skužio da se radi o slici Smaknuće Matije Gupca, dakle potpisani autor Oton Iveković.
E sad, više ništa ne znam, pretpostavljam da je replika, a vi mi recite što je moguće a što nije.
A usto, mogu li dobiti što za nju, gdje i koliko?
I gdje se provjerava autentičnost i starost slika, te procjena njihove vrijednosti?

slike:
http://www.sendspace.com/file/92hsar
vbr666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 20:24   #85
kolko bi se moglo dobiti za jendo manje ulje od Vasilija Jordana 50x30 naslijedio sam ga.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 21:08   #86
evo za roka..oko 3000 eura..inače sam veliki kolekcionar već (20 god)i iman dosta prijatelja galerista..sada je kriza pa teško moš prodat bilo šta,ali to ne znači da ćeš davat slike mukte..dakle to ti je cijena (ovisi koja je godina)ako je starija onda možda malo i više..
lana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 23:12   #87
hvala pričekat ću nije mi hitno jedino što mi se slika ne sviđa baš nešto puno...

ako može još jedno pitanje kad si tu...

Ismet mujezinović akvarel.isto manji ali prije revolucionarne faze.motiv bosanska mahala...

thanx
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 12:06   #88
U vezi Džamonjine slulpture...
Gledaj, ako to nije neka kopija, znači ako je skulptura sto posto autentična i sigurnog podrijetla - onda imaš poprilično vrijedan predmet.
Dalje, za sigurniju procjenu se raspitaj.
Sretno!

A što se mene tiče, imam par starih satova (ručnih).
Jedan od njih je poseban, svojim dizajnom upada u oko, jako lijepo izgleda, marka je "Fossil". Čini mi se da nešto vrijedi.
Zanima me sljedeće:
Gdje da odem na procjenu, mislim da ima urara koji uzimaju satove radi rezervnih dijelova, ali valjda je to neka mizerija, radije ću ga ostaviti sebi nego ga dati tako bezveze...
Uzmite u obzir da živim u Mostaru, ovdje mena baš nekih mjesta koja se time bave, tako da mi slabo šta pada na pamet.
Ipak, pišite šta biste vi uradili pa da usporedim...
Fotku ne mogu staviti sada, ako bude odgovora, nadoštiklat ću je kasnije..
Pozdrav i hvala!
__________________
Ana
AnAna_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 14:13   #89
rr

Imam doma slike od pokojne bake. Slike su izrađene od hrastovine i ogromne su. Jedna prikazuje zagrebačku katedralu a druga varaždinsku crkvu. Gdje mogu odjnjeti na procjenu
tejka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2009., 12:03   #90
Pozdrav imam ove dvije slike srce Isusovo i Marijino pronašao sam ih u staroj kući koju sam kupio pa me zanima koja im je minimalna a koja realna vrijednost pa ako Vam nije problem da procjenite otprilike.



i odostraga na okviru se nalazi sljedeći žig



Zahvaljujem na trudu
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2009., 07:43   #91
Same slike su bezvrijedne, ali okvir bi mogao nešto vrijediti, posebno ako je očuvana prava pozlata.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:12   #92
Zna li netko možda gdje bih se mogla raspitati vezano za procjenu? Jel ima možda na netu neka galerija kojoj bi se mogla poslat slika pa da me prosvijetle ?
...Thincy... is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 14:40   #93
Naišao sam na jednu umjetnicu koja slika akril, pa me zanima koliko bi takva slika mogla koštati?

http://www.syn-art.com/galerija.php
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2009., 12:43   #94
Quote:
majstorfantac32 kaže: Pogledaj post
Naišao sam na jednu umjetnicu koja slika akril, pa me zanima koliko bi takva slika mogla koštati?

http://www.syn-art.com/galerija.php
Najbolje ti se obratiti njoj direktno, jer cijene mogu varirati...Bas joj je dobra stranica
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 18:50   #95
Stara nizozemska slika - atrbute molim ?

Molim Vas pomognite mi u određivanju atributa ove slike !
Dobio sam je na poklon i neznam ništa o njoj osim da je iz
Nizozemske a i to nije 100 %...

Unaprijed zahvalan,


...kako da ostavim image ?

http://sites.google.com/site/ilinikol/slika-1

__________________
...sto je laz veca vise ljudi u nju vjeruje...

Zadnje uređivanje holly : 15.10.2009. at 19:22.
holly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 18:22   #96
Quote:
Edge kaže: Pogledaj post

Neka ovo bude skupna tema za sve topice o procjenama predmeta, starina, slika, fotografija i sl. Nadam se da cete dobiti potrebne odgovore

darin





Buduci da se u to podrucje ne razumijem , molim pomoc.

Odlucio sam kupiti frendu za vjencanje grafiku od Lackovica pa me sada zanimaju sve one oznake koje se stavljaju na grafike.

Konkretno, na ovoj grafici postoji oznaka EA (za sto su mi rekli da oznacava broj u seriji), postoji vodeni zig na kojem pise da je grafika autenticna i postoji neki ljubicasti zig na rubu.
Jeli to dovoljno?

Nadalje, potpis od samog autora koji mi je istina malo cudan (no prosurfao sam netom i vidio da je on OK).
Kao da je napisano Latkovic , a ne Lackovic.
Da li je inace praksa autora da se krivo potpisuju (mislim da ne) ili je to samo ovdje slucaj?

Eto , molim za pomoc i pozurite jer svadba je u subotu .
Mene u jednom htjeli preveslati, pazi se
WUSTENROT is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:12   #97
Cool pitanje

kako da saznam autora slike posto ne mogu odgonetnuti potpis
yager is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 21:03   #98
GDJE S STARIM NOVČIĆIMA

Imam par starih novčića koji su su još iz 1800-ih
Jel ga mogu negdje dati, i jel se može išta zaraditi tj. jel se može prodati, koliko vrijedi???
bijeli anđel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 14:50   #99
PETAR ŠAIN

Poštovana gospodo treala bi mi stručna procjena dvije slike period 1920-1925 koje je djed dobio od slikara osobno na poklon od slikara.PETAR ŠAINA ,slike su formata 80x60 cm i u kombiniranoj tehnici.Jedna iz opusa MORE prikazuje portret ribara koji krpa mrežu a druga iz opusa RAZGOVORI UZ ČEPENKU i portret je bosanskog seljaka u nošnji koji sjedi i puši.Slike su uokvirene i zanimala bi me neka realna procjena i ima li uopče ovdje zainteresiranih za njegove slike jer on je stari majstor ali iz BIH.Imam i ulje i još neke tehnike Sliku večeg formata našeg slikara iz istre OBROVCA pa da li netko zna nešto o vrijednosti njegovih dijela ovdje jer u Istri je jako cijenjem ali njegove slike nisu izlazile na tržište ovdje.Moj broj je 0915032981 pa lijepo molim ako mi netko može pomoći ili je zainteresiran dame nazove hvala RENO
RENO1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 17:41   #100
stari namještaj i goblen

Imam neki jako stari namještaj tj, kauč i dvije fotelje pa me zanima šta vi mislite koliko vrijedi? I iz kojeg je to razdoblja uopće? Također je tu i neki goblen... Ima li to kakve vrijednosti?
http://img33.imageshack.us/g/p1010048large.jpg/ [klikni za veću sliku]

Evo i za one kojima se ne da otvarati link
drvo_nade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.