Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 20:46   #3981
Pitanje...imam vikendicu u Dalmaciji koju bi iznajmljivao... objekt je legaliziran, ali zemljište nije naše nego je po knjigama javno. Rekli su mi da je potrebno tužiti Hrvatske šume i dokazati da se mi time koristimo generacijama, a nemam pojma koliko će to trajati i koštati. Vjerojatno dugo, s obzirom da je zadnji update zemljišnih knjiga bio za vrijeme Franje Josipa.

Zanima me može li se takav objekt kategorizirati i legalno iznajmljivati?
Marakeš is offline  
Old 10.02.2017., 17:40   #3982
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Jagoda, moze, iz iskustva
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna, ali cak mislim da se niti ne uvjetuje ako imas u ili na ormaru slobodnog prostora za kofer staviti.
Evelina hvala
Imam veliki ormar, ali čini mi se da je za studio bila ta opcija u ormaru.
Nema veze, rado bi dodala neki ormarić, ono mi je stvarno bespotrebno ovako možda i gostima posluži.
jagoda1711 is offline  
Old 11.02.2017., 08:32   #3983
Imam ja jedno početničko pitanje. Znači ako idem sad kategorizirat objekt koji je sagrađen prije 2007.godine onda se gleda da zadovoljava kategorizaciju za postojeće objekte? Ne podliježe novom pravilniku o kategorizaciji?
JustSpicy is offline  
Old 11.02.2017., 09:24   #3984
Tocno, gleda se godina izgradnje.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 11.02.2017., 09:27   #3985
Ali ima i neka caka da cak niti novi objekti ne trebaju imati sve po pravilniku, ukoliko komisija na terenu ustanovi da zadovoljava vecini uvjeta i da to ne utjece bitno na kategorizaciju.
Malo su odlucili olabaviti sa svim nebulozama.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 11.02.2017., 10:42   #3986
Hvala, to sam i mislila. Ali htjela sam da mi još netko potvrdi jer kad pitaš ove za kategorizaciju ne daju nikad konkretan odgovor već ono klasično dvosmisleno "mislimo da ne bi trebalo biti problema". Pa sad si ti misli da li možda nećeš dobit kategorizaciju zbog kvadrature koju promijenit ne možeš, a kupiš stan baš za rentanje.
JustSpicy is offline  
Old 11.02.2017., 12:07   #3987
U pripremi je novi pravilnik o kategorizaciji apartmana, trenutno o tome raspravlja Ministarstvo turizma sa predstavnicima obiteljskog smještaja iz Hrvatske gospodarske komore.
Ustvari, izgleda da je riječ o REkategorizaciji , odnosno da bi se doslovno SVI apartmani koji se iznajmljuju trebali ponovo kategorizirati jer sada su tražene neke druge stvari nego pred recimo 20-ak godina, te da je trenutno dosta apartmana s istim brojem zvjezdica a različitom kvalitetom.....

http://www.poslovni.hr/hrvatska/pisu...artmana-323438
AndrejaB. is offline  
Old 11.02.2017., 12:48   #3988
pa to je s jedne strane ok, a s druge me zaboli uvo ako mi i skinu jednu zvijezdicu jer će ju u tom slučaju skinuti malte ne svima
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 11.02.2017., 12:58   #3989
Quote:
Opal Zg kaže: Pogledaj post
pa to je s jedne strane ok, a s druge me zaboli uvo ako mi i skinu jednu zvijezdicu jer će ju u tom slučaju skinuti malte ne svima
A i na kraju sta ti znaci 2,3 ili 4 zvijezdice na kategorizaciji? Osim da vise ili manje placas drzavi.
lenda is offline  
Old 11.02.2017., 13:49   #3990
Trziste je davno rekategoriziralo smjestajne objekte, a to je jedino sto i je bitno u cijeloj ovoj prici.
__________________
"Do what you like. Like what you do. Optimism can take you anywhere."
evelina is offline  
Old 11.02.2017., 14:50   #3991
Quote:
AndrejaB. kaže: Pogledaj post
U pripremi je novi pravilnik o kategorizaciji apartmana, trenutno o tome raspravlja Ministarstvo turizma sa predstavnicima obiteljskog smještaja iz Hrvatske gospodarske komore.
Ustvari, izgleda da je riječ o REkategorizaciji , odnosno da bi se doslovno SVI apartmani koji se iznajmljuju trebali ponovo kategorizirati jer sada su tražene neke druge stvari nego pred recimo 20-ak godina, te da je trenutno dosta apartmana s istim brojem zvjezdica a različitom kvalitetom.....

http://www.poslovni.hr/hrvatska/pisu...artmana-323438
Kategorizaciju treba potpuno ukinuti, samo odrediti neki minimum što i kako treba biti.

Rekategorizacija ne zvuči dobro, zapravo zvuči kao da će se neki iznajmljivači naći u nevolji jer je birokracija odlučila da ovo više nije dobro nego mora biti ovako ili onako, bez obzira što iznajmljivač uspješno iznajmljuje.
Kexx is offline  
Old 13.02.2017., 18:12   #3992
Čitam na jednoj drugoj temi kako neki iznajmljivač nema kunski žiro račun. Nemam ni ja, ali ja nemam niti ću kako stvari stoje ikad imati domaćeg gosta.
Da li u slučaju da ga imam ne smijem primati uplate na svoj tekući i obavezno mora biti kunski žiro?
KatarinaRi is offline  
Old 13.02.2017., 18:46   #3993
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Čitam na jednoj drugoj temi kako neki iznajmljivač nema kunski žiro račun. Nemam ni ja, ali ja nemam niti ću kako stvari stoje ikad imati domaćeg gosta.
Da li u slučaju da ga imam ne smijem primati uplate na svoj tekući i obavezno mora biti kunski žiro?
Mora biti ziro racun pod obavezno. A npr. Ja uplate od airbnba primam na kunski ziro racun.
lenda is offline  
Old 13.02.2017., 19:28   #3994
Quote:
dalen091 kaže: Pogledaj post
Mora biti ziro racun pod obavezno. A npr. Ja uplate od airbnba primam na kunski ziro racun.
To si napravio po necijem savjetu ili?

Jesam u nekom prekrsaju?
KatarinaRi is offline  
Old 13.02.2017., 20:02   #3995
Ljudi, bilo je priče da pojedini imate kategorizaciju gdje su zahtjev za legalizaciju prihvatili kao "uporabnu dozvolu". Jesam nešto krivo shvatio ili je to istina?
Fishkal is offline  
Old 13.02.2017., 20:03   #3996
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
To si napravio po necijem savjetu ili?

Jesam u nekom prekrsaju?
Pa negdje u zakonima pise da smo duzni uplate primati na ziro racun. Mozes kunski ili devizni, bitno da je ziro.
lenda is offline  
Old 13.02.2017., 20:32   #3997
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post

Jesam u nekom prekrsaju?
nisi ukoliko nisi primala lovu na tekući račun

nigdje u zakonu ne piše da obavezno moramo imati kunski žiro, ali ako primamo kune onda bi ga morali imati

pogotovo sada kad kontroliraju u i tekuće meni nije jasno zašto se neki s time igraju



Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Ljudi, bilo je priče da pojedini imate kategorizaciju gdje su zahtjev za legalizaciju prihvatili kao "uporabnu dozvolu". Jesam nešto krivo shvatio ili je to istina?
živa istina
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 13.02.2017., 21:22   #3998
meni je banka krivo uplatila novce na obični devizni račun, tj bila je acc od 50 eura. Ti gosti na kraju neće ni doći, jesam u prekršaju? Može li meni netko iz vanka uplatiti onako za bezveze novce na devizni?
jagoda1711 is offline  
Old 13.02.2017., 21:58   #3999
ne vjerujem da će te pozvati zbog jednokratnih 50 eura, ali ako kroz godinu imaš više uplata moglo bi biti škakljivo

mene nemaju za što prozivati, ali ja bi da ne trepnem rekla da je to povrat pozajmice od ljubavnika/ce
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 13.02.2017., 22:06   #4000
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Čitam na jednoj drugoj temi kako neki iznajmljivač nema kunski žiro račun. Nemam ni ja, ali ja nemam niti ću kako stvari stoje ikad imati domaćeg gosta.
Da li u slučaju da ga imam ne smijem primati uplate na svoj tekući i obavezno mora biti kunski žiro?
Zasto mislis da ne mozes imati domaceg gosta? Naime, vidjela sam tvoj smjestaj, bukirala slican na Krku.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.