Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 20:22   #21
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
bonaventura izbavi nas grešne od ovakovih zlih primisli

Kasno je za to
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:25   #22
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
...prizivate čak tu mogućnost prevare u naravno savršeno vezi...
Čudim ti se - popušta koncentracija?

Naime, čovjek uopće ne opisuje "savršenu vezu" - pročitaj malo pažljivije, pa ćeš vidjeti da pitanje glasi: "je li moguće da drolja prevari muža iako ju trpi lijenu, rastrošnu, razmaženu, iako trpi njene idiotske roditelje, iako joj ne zalijepi dvije zaslužene po gubici kad mu počne srat' za svaku sitnicu..."

Čovjek govori o nekakvom savršeno strpljivom mužjaku (naravno, ni u snovima o sebi ) kojeg žena prevari "nakon svega što je učinio za nju".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:26   #23
Quote:
Romantica kaže: Pogledaj post
Nije sve baš tako crno - bijelo.
Nekad se prevara desi jer jednom partneru u braku počne faliti emocija, seksa, razumjevanja ... pa on to potraži na drugoj strani
No često se prevara desi iako je jedan partner onakav kakvim si ga gore opisao (idealan) jer drugi partneri jednostavno voli malo bocnuti sa strane, može jedan partner biti savršen i najpažljiviji na svijetu kad je drugi sklon prevari.

Da, slažem se i ja sa tim, jer gdje god o toj temi-svi ko jedan-NE MOŽE...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:27   #24
Quote:
scarletlemur kaže: Pogledaj post
dovraga i bestraga! svijet je potpuno poludio....ovima na ljes-u, prevara se zadnjih dana protivi zdravom razumu, bogom danoj ljubavi i moralnim načelima; a vi tu najavljujete...prizivate čak tu mogućnost prevare u naravno savršeno vezi.
bonaventura izbavi nas grešne od ovakovih zlih primisli
Kad je prevara širok pojam...
Sexualna,fizička,emocionalna, platonska
Ili govorimo samo o sexu
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:29   #25
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čudim ti se - popušta koncentracija?

Naime, čovjek uopće ne opisuje "savršenu vezu" - pročitaj malo pažljivije, pa ćeš vidjeti da pitanje glasi: "je li moguće da drolja prevari muža iako ju trpi lijenu, rastrošnu, razmaženu, iako trpi njene idiotske roditelje, iako joj ne zalijepi dvije zaslužene po gubici kad mu počne srat' za svaku sitnicu..."

Čovjek govori o nekakvom savršeno strpljivom mužjaku (naravno, ni u snovima o sebi ) kojeg žena prevari "nakon svega što je učinio za nju".

Valjda namjerno si sarkastičan...x2 sam ponovio da mislim obostrano...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:38   #26
Svako moze da prevari. Voleo sam je 7 godina, imao puno prilika za prevaru pocev od posla pa do izlazaka. Uvek mi je ona bila na pameti kad neka riba krene u flert, moja ljubav, moj zivot, moje oci, nijedna joj nije bila ravna, ali nijedan njoj. Nikad u njenoj reci nisam osetio zlo. Kad se dvoje vole, istinski, prevara je nemoguca! Ja bar tako mislim. Na kraju smo se razdvojili zbog nas samih, niko nam treci nije mogao srusiti carstvo osim nas! Pa tako, ne cimaj se previse, sve je to zivot!
pecalbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:41   #27
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Čudim ti se - popušta koncentracija?
šta ti mene prozivaš? popušta da...i propušta...i koncentracija i kontracepcija
pretpostavimo da postoji vrlo mali broj ljudi koji varaju...eto tako...rekreativno, iako imaju ono što se s pravom naziva savršen brak. većina vara zbog nekakve...izoliranosti...zapravo osjećaja da ti partner ne posvećuje dovoljno vremena, pažnje, zahtjevane nježnosti il ljubavi.....na to su naročito osjetljive žene. muškarci varaju zbog uskrate seksa.
e sad kad sam se onak ozbiljnije očitovala, pusti me da se zabavljam nesuvislim komentarima
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:41   #28
Quote:
pecalbar kaže: Pogledaj post
Kad se dvoje vole, istinski, prevara je nemoguca!

Istinski se može voljeti i dvije osobe istovremeno
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:47   #29
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post


Kad je prevara širok pojam...
Sexualna,fizička,emocionalna, platonska
Ili govorimo samo o sexu
ček ček, ima i registar prevara?
okej, kužim kaj je seksualna prevara. emocionalna je valjda tipično ženska...ne uključuje nužno seks, al on njega voli zbog kenjkavih smsova. platonska je valjda za ove maštovite...il cyberseksualna.
a kaj je fizička ...jel to ono-ko se tuče taj se voli il kaj? imam ljubavnika u kojem ubijem boga svaki put kad se vidimo
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:49   #30
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Istinski se može voljeti i dvije osobe istovremeno

Nema sanse, uvek se druga voli iz nekakvog interesa! Zna se bre sta je prava ljubav, kad si sa takvom osobom ti neces sebi dozoliti da se upustis u flertovanje i prevaru!
pecalbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:49   #31
Dragi zbunjeni forumasu!

Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne nadopunjava mi se na tuđe teme...pa bi svoje dvojbe i trojbe ovdje podjelio sa vama...

Čovjek sam koji mislima nikad ne miruje, razmišljam o čemu treba i ne treba, pa tako me zanima i ovaj, ajmo ga nazvati(ako postoji, a otkriti ćemo barem malo) fenomen prevare.
Prevaga za pokretanjem mi je došla sa sve učestalijim, kako je jedan od nas ovdije na forumu rekao,holywoodskim scenarijima, zbilja ima svašta, da čovijek ne povjeruje...pa sad...

...sve ću staviti u jedno poveće pitanje, i obraćati ću se ženskom rodu, ali mislim i na muški rod, naravno, da ne pišem duplo.

Ako imamo muža i ženu, brak, ako muž ima mane u granicama normale, ako žena osjeti da je voli, ako se on sjeti njezinog rođendana, godišnjce,ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati, ako je iznenadi na neki glupavi dan sa najobičnijom ružom, ako kad je slobodan skuha, ako joj ne njurga ako je kupila koju krpicu previše, ako trpi njezine ma kakvi oni bili, ako nakon jebene svađe on dođe i zagrli je pa i ako nije kriv, ako nije ljubomoran na malo poveći dekolte, ako se sexa redovito...ukratko, ako je normalan...da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
S kim god da sam pričao, pitao bi ih isto što i vas ovdje gore, odgovori su bili - "nema šanse, kod prevare mora nešto ne valjati, u takvom braku prevare nema"

Dakle mislio sam na jedne i druge, pisao sam u muškom rodu, ali mislim i na žene.
U ovom teskom trenutku i tuznom danu za nasu zemlju, kada smo saznali za prekid izmedu gospodice Pišek i Tuljana, ti otvaras ovakvu temu koja nas navodi na razmisljanje i više-ojbe.Ovako: Ako imamo muza i zenu i oduzmemo muza, dakle imamo zenu kao takvu. Zena kao takva je nepredvidivo i nelogicno Bozje stvorenje,cudno da to jos nisi uocio, ali nikada nije kasno.Dakle, zene kao takve imaju um za razliku od muskaraca. Dakle one ne misle, vec ono sto naume to i ucine. I tako, dok ti lijepo sisas ona isto to radi nekom drugom, dok se tebi suđe pere, nju netko drugi dere, dok ti ne njorgaš na njenu potrošnju,ona nemilice pegla kartice i povecava unutarnji dug zemlje,dok ti zmiris na njen (pre)duboki dekolte netko drugi oci pase a ona uziva u tome jer nema niceg loseg u malo flerta ne, ako se tebi sexa redovito - njoj vjerojatno nece, ustvari hoce ali ne s tobom i tako...kad su zene,brak i predsjednik Josipovic u pitanu nista nije apsolutno...eto meni jos ni dan danas nije jasno cija to jaja Nadalina muti?
__________________
Ora et labora!

Zadnje uređivanje bonaventuraduda : 27.07.2010. at 20:55.
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:53   #32
Pa bar je ljes pun teorija o tome kaj sve spada u prevaru...
Pitanje je više za autora teme...kaj on podrazumijeva na tu temu
Jel gora prevara kad si s nekim emocionalno bliži (nego s bračnim partnerom) ili kad si tjelesno blizu?
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:00   #33
Quote:
pecalbar kaže: Pogledaj post
Nema sanse, uvek se druga voli iz nekakvog interesa! Zna se bre sta je prava ljubav, kad si sa takvom osobom ti neces sebi dozoliti da se upustis u flertovanje i prevaru!
Život donosi različita iskustva...
Ja bre mogu da volim dve osobe, na različit način...prava ljubav..
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:03   #34
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Pa bar je ljes pun teorija o tome kaj sve spada u prevaru...
Pitanje je više za autora teme...kaj on podrazumijeva na tu temu
Jel gora prevara kad si s nekim emocionalno bliži (nego s bračnim partnerom) ili kad si tjelesno blizu?
Pa...od dva zla koje je gore...(?).....emocionalno.Iako često to dolazi u paketu, ne uvijek, ali često.
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:04   #35
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Pitanje je više za autora teme...kaj on podrazumijeva na tu temu
Jel gora prevara kad si s nekim emocionalno bliži (nego s bračnim partnerom) ili kad si tjelesno blizu?
valjda ovo prvo. zato, žene kad varaju, varaju onak poštenski....vole duboko, iskreno, potpuno...i ostavljaju muževe da bi bile s tim nekim novim, boljim.
muškarcima se to, koliko je meni poznato, rjeđe dešava...pa tu ljubavnu razmjenu prakticiraju češće nebli nadoknadili izostanak pravog osjećaja pripadnosti.
osim toga, prekomotni su da trajno ostave onu koja tako dobro kuha, brine o djeci, pegla hlače na crtu i košulju bez crte...a to kaj trpaju sa strane...valjda da olakšaju zakonitoj. umorna je sirota od tolikog posla, nije joj do seksa...uopće.

serem! ne znam odgovore na ta pitanja
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:05   #36
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ne nadopunjava mi se na tuđe teme...pa bi svoje dvojbe i trojbe ovdje podjelio sa vama...

Čovjek sam koji mislima nikad ne miruje, razmišljam o čemu treba i ne treba, pa tako me zanima i ovaj, ajmo ga nazvati(ako postoji, a otkriti ćemo barem malo) fenomen prevare.
Prevaga za pokretanjem mi je došla sa sve učestalijim, kako je jedan od nas ovdije na forumu rekao,holywoodskim scenarijima, zbilja ima svašta, da čovijek ne povjeruje...pa sad...

...sve ću staviti u jedno poveće pitanje, i obraćati ću se ženskom rodu, ali mislim i na muški rod, naravno, da ne pišem duplo.

Ako imamo muža i ženu, brak, ako muž ima mane u granicama normale, ako žena osjeti da je voli, ako se on sjeti njezinog rođendana, godišnjce,ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati, ako je iznenadi na neki glupavi dan sa najobičnijom ružom, ako kad je slobodan skuha, ako joj ne njurga ako je kupila koju krpicu previše, ako trpi njezine ma kakvi oni bili, ako nakon jebene svađe on dođe i zagrli je pa i ako nije kriv, ako nije ljubomoran na malo poveći dekolte, ako se sexa redovito...ukratko, ako je normalan...da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
S kim god da sam pričao, pitao bi ih isto što i vas ovdje gore, odgovori su bili - "nema šanse, kod prevare mora nešto ne valjati, u takvom braku prevare nema"

Dakle mislio sam na jedne i druge, pisao sam u muškom rodu, ali mislim i na žene.
naravno da nesto ne valja... ocito je taj muskarac preveliki papak za zenu. Ocito je onda da ona hoce macho muskarca, a ne, kako bi ga neke zene nazvale, "savrsenog" muskarca.
Ima bas jedna epizoda u seriji sex i grad koja slicnu temu opisuje
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:08   #37
Quote:
mother kaže: Pogledaj post
Ako imamo muža i ženu, brak, ako muž ima mane u granicama normale, ako žena osjeti da je voli, ako se on sjeti njezinog rođendana, godišnjce,ako joj unatoč svom poslu nekad i usisa, opere suđe i djete te ga stavi spavati, ako je iznenadi na neki glupavi dan sa najobičnijom ružom, ako kad je slobodan skuha, ako joj ne njurga ako je kupila koju krpicu previše, ako trpi njezine ma kakvi oni bili, ako nakon jebene svađe on dođe i zagrli je pa i ako nije kriv, ako nije ljubomoran na malo poveći dekolte, ako se sexa redovito...ukratko, ako je normalan...da li se može dogoditi prevara u ovakvom braku, da li se prevare događaju zbog zapostavljenosti, ili mislite da je samo manja mogućnost kod ovakvog braka,ali je isto sve otvoreno?
Sve ove (i ne samo ove) kockice koje si naveo kao primjer ponašanja su u određenom (uglavnom početnom) periodu braka normalna pojava i način funkcioniranja partnera i stvaranje ozračja skladne obitelji.

Dok god takvo ponašanje ima podlogu u želji da se zaista takav odnos gradi i produbljuje, do tada nije upitan ni brak ni odnosi.

Kada se "najobičnija" ruža zamijeni daljinskim, kada izostane (istinsko) pomirenje nakon svađe, kada se zapusti izgled, stas i pojava, kada se prioriteti poremete, kada bezvoljnost i nezainteresiranost zavlada po kutevima svake prostorije, kada toplina doma, dodira i pogleda nema poznati očekivani učinak, kada šutnja i kurtoazija zamijeni nekadašnju vedru komunikaciju, kada se pogledi izbjegavaju i poljupci događaju samo na blagdane (u obraz dakako), kada dosadašnje vrline postaju mane, kada slatka navika postane napor, kada se oslovljavanje svodi na "hej" ili "čuj", na "on ili "ona", kada se sex "odradi" jer je petak, kada su serije, tekme, balote, aerobic, frizerka, ribičija i heklanje vrh razonode....ah, dugačak je popis i bezbroj takvih kockica.

Tada je velika vjerojatnost da netko od partnera progleda, počne sa pitanjima i unutarnjim preustrojem, nastaju dileme i trileme, i tada je sve otvoreno (pa i dozvoljeno) i čak poželjno napraviti inventuru.

Naravno, sve je to uvjetovano osobnoj razini pojedinca i svijesti, sociološkim i socijalnim statusom, utjecaju okoline, vjere, vanjskih utjecaja i niz drugih faktora.

Samosvjesni partner koji je sagledao situaciju i ne želi se pomiriti sa činjeničnim stanjem će potražiti drugo rješenje, pa bilo to i preljubništvo. Naravno, ako su iscrpljeni svi razgovori i mogućnosti promjene nezadovoljavajućeg stanja u zajedničkom interesu.

Veliki je problem što takav razgovor, promjena ponašanja i traženje rješenja uglavnom izostane, površno se shvati i posljedice su neizbježne.

Ili se ostaje u takvoj vezi iz inih "razloga" ili dolazi do promjene bilo da se dogodi rastava ili preljub. Dakle, sve dobro počne i ne mora isto tako završiti, jer se ne smije zapustiti ono dobro i pozitivno što čini brak i vezu stabilnom.

Potpisom kod matičara i zavjetom pred oltarom nije garancija da ćemo živjeti u sretnom i nedodirljivom braku, što velika većina partnera upravo tako doživljava bračne "obaveze" i smatra kockice zauvijek posložene tim činom.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:13   #38
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
Sve ove (i ne samo ove) kockice koje si naveo kao primjer ponašanja su u određenom (uglavnom početnom) periodu braka normalna pojava i način funkcioniranja partnera i stvaranje ozračja skladne obitelji.

Dok god takvo ponašanje ima podlogu u želji da se zaista takav odnos gradi i produbljuje, do tada nije upitan ni brak ni odnosi.

Kada se "najobičnija" ruža zamijeni daljinskim, kada izostane (istinsko) pomirenje nakon svađe, kada se zapusti izgled, stas i pojava, kada se prioriteti poremete, kada bezvoljnost i nezainteresiranost zavlada po kutevima svake prostorije, kada toplina doma, dodira i pogleda nema poznati očekivani učinak, kada šutnja i kurtoazija zamijeni nekadašnju vedru komunikaciju, kada se pogledi izbjegavaju i poljupci događaju samo na blagdane (u obraz dakako), kada dosadašnje vrline postaju mane, kada slatka navika postane napor, kada se oslovljavanje svodi na "hej" ili "čuj", na "on ili "ona", kada se sex "odradi" jer je petak, kada su serije, tekme, balote, aerobic, frizerka, ribičija i heklanje vrh razonode....ah, dugačak je popis i bezbroj takvih kockica.

Tada je velika vjerojatnost da netko od partnera progleda, počne sa pitanjima i unutarnjim preustrojem, nastaju dileme i trileme, i tada je sve otvoreno (pa i dozvoljeno) i čak poželjno napraviti inventuru.

Naravno, sve je to uvjetovano osobnoj razini pojedinca i svijesti, sociološkim i socijalnim statusom, utjecaju okoline, vjere, vanjskih utjecaja i niz drugih faktora.

Samosvjesni partner koji je sagledao situaciju i ne želi se pomiriti sa činjeničnim stanjem će potražiti drugo rješenje, pa bilo to i preljubništvo. Naravno, ako su iscrpljeni svi razgovori i mogućnosti promjene nezadovoljavajućeg stanja u zajedničkom interesu.

Veliki je problem što takav razgovor, promjena ponašanja i traženje rješenja uglavnom izostane, površno se shvati i posljedice su neizbježne.

Ili se ostaje u takvoj vezi iz inih "razloga" ili dolazi do promjene bilo da se dogodi rastava ili preljub. Dakle, sve dobro počne i ne mora isto tako završiti, jer se ne smije zapustiti ono dobro i pozitivno što čini brak i vezu stabilnom.

Potpisom kod matičara i zavjetom pred oltarom nije garancija da ćemo živjeti u sretnom i nedodirljivom braku, što velika većina partnera upravo tako doživljava bračne "obaveze" i smatra kockice zauvijek posložene tim činom.

Vidim zagovaratelj si teorije "kad štima,sve štima..."
Nije da sam skroz na toj strani, ali post ti je jeben...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:15   #39
ajmo sad svi hvalit lava....

podpitanje: lave, jesi li sretno oženjen? imaš li ljubavnicu? oćeš jednu?
scarletlemur is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:16   #40
"Kada se "najobičnija" ruža zamijeni daljinskim..." svaka čast...
__________________
Nobody Knows where you are... how near or how far... Shine on you crazy diamond!
mother is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.