Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 23:55   #21
arvena, mogu ti poslati samo veliki zagrljaj i poželjeti normalnije dežurne veterinare i vibrati da vam stignu neki novčići od grada , iako izgleda slabo moguće te uspješan oporavak svih ovih nabrojanih
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:53   #22
Arvena je u puno vecim dugovima i frci za napustene mace nego sto uopce javno govori, pliz uskocite joj kojom donacijom, ampulama, hranom, ljekovima!!!!
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:28   #23
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
...Sinoć smi spasili i jednog psa, kojeg smo im divezli u 23 h na očitanje čipa i bili dobro izribani zbog toga, kako im usuđujemo u to vrijeme, tada pronađenog psa dovesti na očitanje čipa (a zaista nismoimali kuda sa njime). Srećom, bio je čipiran, lutao je 2 dana i pronašli smo mu presretnog vlasnika koji ga je očajnički tražio, ali valjda zato jer je mješanac nitko nije reagirao na njega i uzeo ga sa ceste da mu očita čip
(Prošli tjedan smo isto tako spasili 2 psa - i ako se udruga zove MIJAU)
......
Ja jedva sabirem više i za hranu, a kod veta već imam dug za sterilizacije one 3 mace, i ako uspijemo sutra uhvatiti i 4., danas nam je za dlaku izmaknula, ali hoće prići na hranu (a skotna je).

Mali micek (mislimo da je dečko):


Hvala ti za ovog psa kao da je moj Nestor: on uvijek ima i telefonski broj (moj) i ime svog vetarinara na ogrlici, jer ne vjerujem da bi se itko dva puta okrenuo za njim, a kamoli ga vodio na očitanje čipa
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 12:49   #24
Četvrta maca je uhvaćena i popodne ide na sterilizaciju, kada vozimo i ovog nepokretnog jadnička
A za malog miceka imamo nevjerovatan broj poziva , i odlučili smo se za jedne udomitelje i ako su i ostali poprilično kvalitetni udomitelji
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 22:48   #25
Update današnjeg dana!

Udomljeni micek koji je odmah sa udomiteljicom otišao na dehelminizaciju i pikicu protiv zaraznih bolesti




Sterilizirana zadnja skotna ženka sa te lokacije:





I na kraju najtužnije
Ovaj prelijepi micek ima slomljenu kralježnicu
Veterinar je predložio eutanaziju, ali ja imam vjere da će se on oporaviti bar koliko toliko da stane na nogice.
On nešto osjeta u njima ima!
Dajemo mu Rehidromix na špricu (jer sam ne pije vodicu) ali lijepo popapa piletine i konzervice.
Dobio je injekciju analgetika i valjda kortikosteroida, njegovati ćemo ga koliko možemo uz ovoliko maca i nadati se najboljem.
On ima jako, jako puno volje za životom!
Kada bih imala novac odvezla bih ga u Zagreb na rendgen jer mi to u Karlovcu nemamo, i možda bi ga operacijom bolje i sigurnije mogli oporaviti - ali ja NEMAM NOVCA
Izvještavati ću vas ovdje o njegovom stanju.
Asin HVALA!!!





Ima još jedna jako tužna stvar, a to je da oko te zgrade već 3 - 4 mjeseca luta jedan pas u tipu labradora, možda i pravi labrador sa jakim demodexom i tumorima po sisicama.
Hrani se hranom za mace koju ljudi ostavljaju brojnim macama.
Izuzetno je umiljat prema ljudima i prijateljski nastrojen prema macama.
Sutra ću mu kupiti Advocate ili Stronghold i otići po Tac-Tic, ali je prestravična opasnost da ga uhvate šintari, i da ga praktički radi demodexa odmah ubiju.

Nemam ga kuda staviti, osim ako ga može i želi prihvatiti kolega Rooobi koji sada ima više boxova za pse!

Sutra ću ga slikati i postaviti slike na ovu temu!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 23:12   #26
o jadničak...milo stvorenje,..kako mu se to desilo..
moonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 00:03   #27
Quote:
moonea kaže: Pogledaj post
o jadničak...milo stvorenje,..kako mu se to desilo..
Ne znamo - ili ga je udario auto ili ga je polomio neki zli čovjek
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 10:09   #28
[QUOTE=Arvena;32882055]Update današnjeg dana!


Kada bih imala novac odvezla bih ga u Zagreb na rendgen jer mi to u Karlovcu nemamo....,

Dr.Bulat u Kranjčevičevoj ulici ima rentgen!
Kimbacat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:08   #29
Quote:
Kimbacat kaže: Pogledaj post
Dr.Bulat u Kranjčevičevoj ulici ima rentgen!
Nema rendgen, ima ultrazvuk (tako nam pregledava da li su mace skotne).
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 13:53   #30
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Ima još jedna jako tužna stvar, a to je da oko te zgrade već 3 - 4 mjeseca luta jedan pas u tipu labradora, možda i pravi labrador sa jakim demodexom i tumorima po sisicama.
Hrani se hranom za mace koju ljudi ostavljaju brojnim macama.
Izuzetno je umiljat prema ljudima i prijateljski nastrojen prema macama.
Sutra ću mu kupiti Advocate ili Stronghold i otići po Tac-Tic, ali je prestravična opasnost da ga uhvate šintari, i da ga praktički radi demodexa odmah ubiju.
Da li mi netko može donirati ampulu Advocatea za ovog psa?
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 15:42   #31
Pošalji mi broj računa pa ću uplatiti 100kn u ponedjeljak za nešto šta je najhitnije.
Koliko bi koštao rengen za macana?
teatime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2011., 16:05   #32
Mucek se je danas sjeo na kratko i napravio 5 - 6 teturavih koraka, papa fino i pije vodicu na špricu

Mislimo da će se dobiti. Vjerovatno neće više nikada potpuno normalno hodati, ali život je predragocijen da se samo tako oduzme
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 13:44   #33
Danas smo sterilizirali još dvije mace:
(ove nisu bile skotne)

Sutra se nadamo uhvatiti još dvije.





A morala sam vam postaviti slikicu mojih 7 dok doručkuju , 8. baka maca doručkuje sama.



Teatime uzela sam na dug Advocate za onag jadnog psa pa ću to platiti sa novcem koji si mi ti poslala
Puno ti HVALA!
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 15:56   #34
Svaka cast Arvena na novoj udruzi za mace i na svemu sto radis, zaista mislim da pravis mozda i najvecu stvar ikad od bilo koga za mace, jer steriliziras svaku a to je jedini nacin dugotrajno da se smanji populacija Jako ti se divim

Vidjela sam i tvoj post na mom topicu, i zahvalna sam ali nije potrebno da i od tebe nesto dodje, jer stvarno imas puno svojih zivotinja, pa bi mi bilo jako neugodno, a skupim ce se i ovako.

Puno hvala i Karlovacke mace su pravi sretnici sto imaju tebe.
__________________
"Saving one dog won't change the world, but it surely will change the world for that dog..."
enchee17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 15:04   #35
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
A morala sam vam postaviti slikicu mojih 7 dok doručkuju , 8. baka maca doručkuje sama.

Preslatka slika!
Na koji račun mogu poslati donaciju za udrugu?
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2011., 17:24   #36
Agatha HVALA - napisala sam ti pm

Sinoć i danas smo imali neuspješan dan u hvatanju 3 mace koje se hitno trebaju sterilizirati
Jedino uspješno što je bilo je da je jedna maca Legolassu uspješno pregrizla arteriju na prstu i zbrisala nam!

Nepokretni Faca je sve više pokretan, i sve se češće sam podigne na klimave nogice, što znači da ga više ne ubrajamo u kategoriju nepokretnih

Valjda me sada razumijete zašto ne mogu pristati NIKADA na eutanaziju životinja - za to uvijek ima vremena kada se ispucaju sve šanse!

PS - ovaj nered sa razbacanim pijeskom oko WCa mojih maca, naprave psi kada se takmiče sa mnom tko će prije stići do svježeg drekeca - ja sa lopaticom ili oni sa ustima
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 17:30   #37
Puno HVALA Teatime i Agathi na donacijama

Danas je ludnica sa telefonima i zahtjevima ljudi
Od "predivnog" zahtjeva da im izmjestimo cca 25 uličnih mačaka koje žive kod njihove zgrade i kote se, pa im pišaju i *eru oko zgrade ..."hajde to je vaša dužnost kao Udruge" , zatim 2 skotne mačke koje su na ulici, treba ih sterilizirati i njima je mladi vet rekao da ću to ja platiti i držati kod sebe do oporavka, jer oni idu na more , ostavljena mama maca sa muškom žutom čupavom bebom od cca 3 tjedna , koju je smjestila jedna žena kod sebe, a mi joj obećali udomljavanje bebe i sterilizaciju i udomljavanje mame... (a ja sutra imam fucking usmeni ispit iz Termodinamike , na koji me se sram i pojaviti, koliko sam stigla učiti )
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 18:16   #38
uvijek mozes neku smjestit kod mene za frku, ako je zdrava onda ju sam cijepi zarazne prije
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 19:07   #39
Tebe računam za onog starog, bijelog siromaka kad ga izlječim i izoperiram
__________________
"Kuća bez dlaka i cvijeća nije dom!"
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2011., 09:15   #40
Arvena, Advocate ti je ko kamilica za jaki Demodex. Tu ništa drugo ne pomaže nego desetak kupanja u Tac-Ticu uz antibiotik, inače ode pas iza duge.

Osim toga, bez pregleda, demodeks i šuga mogu izgledati slično.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.