Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 01:20   #41
mi smo na drugom katu u kući, imamo zatvorene stepenice do ulaznih vrata, tu ih ima barem 20-ak, meni ne smetaju, al nije baš ugodan osjecaj kad otvoriš vrata stana i upališ svjetlo za spustit se stepenicama a oni valjda od straha ili šta ja znam padaju sa plafona! i na vanjskom zidu od balkona ih imamo nekoliko, uredno uđu u kuću pa ih moram spašavat od mojih mačketina...
marincella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 07:56   #42
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
bebama smatram one od centimetaripo-dva, ovakvog smatram prilično velikim.
za lakšu usporedbu, ona polovica boce cocacole u kojoj je snimljen je od 2 litre.
a od 20 cm, takvog nikad nisam vidio, ni u mojoj staroj kući na Silbi, a kamo li u Zadru.
Ti tvoji se loše hrane.
Ovaj moj što ponekad gleda TV sa mnom (u Zadru) ima preko 15 cm. I debel je ka prasac. Odraslom zadovoljnom macaklinu je tijelo deblje od glave. Ovaj tvoj iz Coca Cole izgleda ka da ima oko 6 ili 7 cm, taj je još u pubertetu i još se nije razvio, vidi kako je mršav i tanak. Još je zelen...
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 12:02   #43
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Ovaj moj što ponekad gleda TV sa mnom (u Zadru) ima preko 15 cm. I debel je ka prasac.
Aaaa dajte, oću macakline; pa dobro se grije kod nas zimi!!!!!!
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 14:40   #44
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Aaaa dajte, oću macakline; pa dobro se grije kod nas zimi!!!!!!
Zimi ih ni nema, spavaju negdje skriveni. Nije problem zimi, nego ljeti ponoći. Imaju tanku kožu, izlaze noću kad nema sunca, sunce bi ih spržilo u 5 min. Ali kod nas na moru temperatura ne pada toliko noću koliko pada kod vas na kontinentu. Zato ih ni nema kod vas jer bi se zbog svoje tanke kožice ustvari smrzli kod vas ljeti noću. Nema tu pomoći.
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 18:28   #45
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Aaaa dajte, oću macakline; pa dobro se grije kod nas zimi!!!!!!
Nema veze, to je životinja koja je vezana uz svoju klimu i ne može se prenositi u drugu. Druge vrste (ne naše) macaklina se drže kao kućni ljubimci, ali u terariju uz točno pogođenu mikroklimu iz podneblja od kud dolaze. Sve ostalo je pogubno za njih. Naravno, ako netko želi takvog ljubimca, može ga kupiti iz uzgoja a ne otuđivati iz prirode - što je zakonom zabranjeno i s tim se nanosi šteta populaciji macaklina.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2012., 18:45   #46
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Ti tvoji se loše hrane.
Ovaj moj što ponekad gleda TV sa mnom (u Zadru) ima preko 15 cm. I debel je ka prasac. Odraslom zadovoljnom macaklinu je tijelo deblje od glave. Ovaj tvoj iz Coca Cole izgleda ka da ima oko 6 ili 7 cm, taj je još u pubertetu i još se nije razvio, vidi kako je mršav i tanak. Još je zelen...


a onda kad je taj tvoj tako pravi, ostavi i meni jednoga maloga kad se ukoti

i reci mi, je li on možda zvijezda facebooka ? pokazala mi je mala jednoga Zadarskoga na facebook strani neke njene kolegice iz škole
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2012., 11:33   #47
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Nema veze, to je životinja koja je vezana uz svoju klimu i ne može se prenositi u drugu. Druge vrste (ne naše) macaklina se drže kao kućni ljubimci, ali u terariju uz točno pogođenu mikroklimu iz podneblja od kud dolaze. Sve ostalo je pogubno za njih. Naravno, ako netko želi takvog ljubimca, može ga kupiti iz uzgoja a ne otuđivati iz prirode - što je zakonom zabranjeno i s tim se nanosi šteta populaciji macaklina.

Chili, sve ja to znam i dijelim tvoj stav; ovo je bilo više dječje kukanje..............ono, ja bi ja bi ja biiiiiiiiiiiiii. Naravno da mi nebi palo na pamet furati macaklina kojeg "nađem" na jugu doma sebi. A s obzirom da nemam ambicija držati ih u terariju, eto, neću ih niti imati. Malo samo zavidim južnjacima jer su kod njih domaće životinjice a meni se kao takve jako sviđaju.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 08:55   #48
Quote:
Basil23295 kaže: Pogledaj post
a onda kad je taj tvoj tako pravi, ostavi i meni jednoga maloga kad se ukoti

i reci mi, je li on možda zvijezda facebooka ? pokazala mi je mala jednoga Zadarskoga na facebook strani neke njene kolegice iz škole
zvijezda mog dnevnog boravka i ničeg više, nema drugih ambicija, moj macaklin i ja ne fejsbučimo
__________________
ponedijak džigerice i zeja na uju za obid manistre u suvo za večeru, utorak nje š njon, srida hobotnice ispo cripnja za obid sardele u savur za večeru, četrtak nje š njon, petak šuga o losture š njokin za obid grancigule na buzaru za večeru, subota nje š njon, nedija nje š njon nje š njon
Liburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 17:50   #49
Ma macaklini su zakon! Kako bih volio da ih ima i u Slavoniji, a ne samo u mediteranskom pojasu.
Evo jedne moje snimke od prije dva tjedna, dok mi se penje po ruci. Predobar je.

http://www.youtube.com/watch?v=_AXhBYlJ-_s
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 22:57   #50
ma,, meni to nije slatko..

ništa što je gmazoliko-meni nije slatko.. možda da ih promatram iz daljine, preko nekog stakla...
digne mi se kosa na glavi kad samo pomislim da bi mi mogao biti negdje u stanu, da padne na mene ili da plazi po meni dok spavam
a pišem ovdje jer sam nekidan jednog ubila, ni ne znajući šta je to..

došla navečer kući iz grada, muž spava, dijete spava, a meni on po kuhinji trči... vrištala sam od jeze i užasa i dokrajčila ga, probudilo se dijete, probudio se muž....... i poslije saznamo šta je to..
poslije mi je bilo žao kad sam saznala što sam ubila, al jbg, ne bih podnijela da mi neki gmaz boravi u kući..
a tek smo kupili stan, ne mogu se odmah sad iseliti...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 00:46   #51
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ma,, meni to nije slatko..

ništa što je gmazoliko-meni nije slatko.. možda da ih promatram iz daljine, preko nekog stakla...
digne mi se kosa na glavi kad samo pomislim da bi mi mogao biti negdje u stanu, da padne na mene ili da plazi po meni dok spavam
a pišem ovdje jer sam nekidan jednog ubila, ni ne znajući šta je to..

došla navečer kući iz grada, muž spava, dijete spava, a meni on po kuhinji trči... vrištala sam od jeze i užasa i dokrajčila ga, probudilo se dijete, probudio se muž....... i poslije saznamo šta je to..
poslije mi je bilo žao kad sam saznala što sam ubila, al jbg, ne bih podnijela da mi neki gmaz boravi u kući..
a tek smo kupili stan, ne mogu se odmah sad iseliti...

"Ajme bezopasna životinja mi je u stanu šta ću sad :kme:"

Najbolje da se vi kojima smetaju drugi oblici života preselite pod stakleno zvono.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 08:36   #52
Pojavili su se kod nas u stanu,ne znam odakle...i macke su napravile masakr Nasla sam par malih repica kako se mrdaju, ne znam jesu li pojele i vlasnike
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 21:16   #53
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post

"Ajme bezopasna životinja mi je u stanu šta ću sad :kme:"

Najbolje da se vi kojima smetaju drugi oblici života preselite pod stakleno zvono.

ajme, kako ja obožavam kad mi se jave ovakvi fanatici glista i guštera kojima nije jasno da postoje ljudi koji ne vole gmazove...

ako ti tako voliš te bezopasne životinje- okupi ih sve kod sebe- nek idu van iz mog stana...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 23:17   #54
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post

ajme, kako ja obožavam kad mi se jave ovakvi fanatici glista i guštera kojima nije jasno da postoje ljudi koji ne vole gmazove...

ako ti tako voliš te bezopasne životinje- okupi ih sve kod sebe- nek idu van iz mog stana...
Ajde malo promisli dali je normalno histerizirati,vrištati i probuditi cijelu kuću zbog jednog malog guštera ko da je tigar koji će vas sve pojesti ušao u kuću a ne maleni bezopasni gušter.
mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 11:05   #55
Quote:
Liburn kaže: Pogledaj post
Ovaj moj što ponekad gleda TV sa mnom (u Zadru) ima preko 15 cm.
meni su govorili da sam luda kad sam pričala kako uvijek dođu bliže kad čitam knjigu

super su macaklini, mi imamo, čini se, cijelu obitelj u kući na Lošinju. negdje imam fotku kako je uhvatio nekog leptira, uploadam kad nađem.
__________________
Life goes on.
LuNa_LOVEGOOD is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 03:36   #56
Imam dva malena u sobi i morim se zadnjih dana pitanjem jel trebaju oni vode te kakvo pojilo da im stavljam ako trebaju?

Ja ih naprosto obožavam, atrakcija su mi, kakve okice, kakvi prstići...

Nažalost, nekako pougibaju uvijek maleni, nikad nije bilo velikoga pa sam čak pomislila da je to neka mini vrsta.

Čuvam ih kao oko u glavi, mačka ne puštam više u sobu, ali stalno sam u strahu da ih ne zgazim, posaugam ili sl.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2013., 02:31   #57
Tu gdje ja živim nema macaklina,ali ima livadnih i zidnih gušterica,a macakline sam vidio par puta na moru.Ja imam leopard gekona(po njemu sam stavio i nadimak),to je vrsta bliska zidnom macaklinu i mediteranskom kućnom macaklinu(vrste kojih ima na moru),a on se može držati kao kućni ljubimac,ali mora biti u terariju,ne može se penjati po zidu kao domaće vrste niti bi preživio na europskoj klimi.Meni su svi gušteri ok,ne kužim zakaj neki ljudi paničare kad vide guštera(strah od nečega potpuno bezopasnog mi nema nikakvog smisla),a pogotovo ne kužim ako ih idu ubijati.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 18:10   #58
Imam dva komada, pa ako je neko zainteresiran za kupnju, nek se javi...
essex is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2013., 22:48   #59
Quote:
essex kaže: Pogledaj post
Imam dva komada, pa ako je neko zainteresiran za kupnju, nek se javi...
Kojih macaklina? Naših????
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 05:49   #60
Macaklini su dobri jer jedu stjenice, zohare i druge zivine.
Osim toga su u RH zasticena vrsta.

Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.