Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2012., 11:48   #81
ovo jeteška glupost..Kazu da se tolerira ako imas 1 godinu staža..Ja imam dva mjeseca na birou sam vec 9 mjeseci i svaki put kad sam se prijavio za stručno osposobljavanje niti su me ikad zvali na razgovor a nedavno dobijem i odbijenice na natječaje koje sa slao..Pitam na zavodu zasto ne mogu dobiti stručno osposobljavanje.Kaze zbog ta dva mjeseca a poslodavci nece da uplacuju zdravstveno jer se priv zapošljavanje zdravstveno valjda ne plaća..Ma gluposti...
boki084 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 13:11   #82
Mene zanima, ukoliko je netko više upoznat, što kada je osoba koja se samozapošljava u drugom stanju? Ukoliko odobre potporu, kada se ode na porodiljni, mora li se zaposliti neka druga osoba? Obzirom da bi bila jedina zaposlena? Ili bi mogla nastaviti uplaćivati nakon isteka porodiljnog dopusta?
Lee Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 19:32   #83
Obrt bi trebao bti aktivan godinu dana tako da bi trebalo uplaćivati novce svaki mjesec za doprinos i na kraju godine biti u plusu.Moguće je da u ugovoru postoji klauzula za porodiljni.Najbolje vidjeti na burzi.
dragec84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 17:01   #84
Lee Anne, do sada si vjerojatno već saznala, no meni su rekli da se trudnoća ne tolerira..odnosno, moraš raditi godinu dana u komadu inače vraćaš preostali dio poticajnih sredstava...

Mene zanima jedna druga stvar ako tko zna...
..dobila sam poticaj (29.471 kn) i isplaćen mi je u cjelosti..uvjet je da si uplaćujem doprinose i da po isteku godine dana imam kroz prihode prikazan dvostruki iznos poticaja umanjen za doprinose...kog vraga to znači?
Moram im prikazati cca 41 tisuću kroz upčate na računu..?? Ili što?
Jer to bi značilo da mogu podići 20000 kn, pa ih opet ulatiti i onda to opet ponoviti...i eto 40 000 kroz uplate...to je onda nebuloza žešća, ali ako se može idem odmah to napraviti...zna li itko išta?
Zrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 21:21   #85
Zrinn, iskreno, ni mi nismo shvatili što se točno traži. Rečeno nam je da moramo imati 30.000 kn (nešto manji poticaj od tvog) na kraju godine, ali nisu točno definirali dal toliko na računu, da li toliko prikazano uplata, ili da li knjigovodstveno toliki mora biti prihod na kraju godine (umanjen za rashode). Ovih dana se moramo javiti na zavod na one redovne sastanke, pa ćemo to definirati da ne bude na kraju belaja
Nemetos_Siddhe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 13:11   #86
Pozdrav... Nakon završene srednje 4-godišnje škole (elektrotehničar) želio bih se prekvalificirati za vozača motornog vozila što prije. Kakvi su uvjeti za poticaj HZZa, jeli to sigurno ili kao i u svemu ima neka "caka" samo da ne daju taj novac.
Svaka informacija bi i dobro došla i unaprijed se zahvaljvam
vwgolfmk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 17:57   #87
zna li netko može li se dobiti kakav poticaj za samozapošljavanje a da nisam prijavljena na burzi 6 mjeseci? jer sam načula da je bitno samo da ste prijavljeni a nemora bit tih 6 mjeseci... pa onda?

hvala!
iodinatum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 18:16   #88
Za poticaje za samozapošljavanje je dovoljno da si prijavljena, ne mora biti 6 mj.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 16:27   #89
i vazno je znati da poticaji idu u 4 rate, prva rata ce sjest 30 dana nakon otvaranje tvrtke u iznosu od 1/4 poticaja. Taman dovoljno koliko si duzan drzavi za tih 30dana, slijedeca rata dolazi za 3mj sto ce dugovanje prema drzavi 3x prekoraciti u odnosu na ratu koju ces dobiti. Lp
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 22:14   #90
Quote:
fatalista kaže: Pogledaj post
i vazno je znati da poticaji idu u 4 rate, prva rata ce sjest 30 dana nakon otvaranje tvrtke u iznosu od 1/4 poticaja. Taman dovoljno koliko si duzan drzavi za tih 30dana, slijedeca rata dolazi za 3mj sto ce dugovanje prema drzavi 3x prekoraciti u odnosu na ratu koju ces dobiti. Lp
Ljudi, pitanje. Koliko ste dugo cekali da vam poticaje odobre?
Meni su rekli cca dva tjedna, no, prosao je treci tjedan i moj sanducic je prazan..
Relativno mi je frkica jer me ceka novac, koji mi ne moze sjesti dok ne otvorim obrt, etc..
Klasicna prica... Nadam se toplo da ce se to dogoditi tijekom kolovoza.. Je li realno ocekivati da mi posalju odobrenje/neodobrenje u roku od recimo jos tjedan dana?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 02:05   #91
nemam pojma, nisam lud da uzimam poticaj. Samo sam se isao raspitat u zavod, i to ne jednom jer sam mislio da prvi put krivo cujem, jer tesko povjerovati u takve budalastine i to nazivat poticajnim mjerama. Lp
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 13:34   #92
Cuj to sto ti nemas strategiju za iskoristiti poticaje ne znaci da smo svi takvi. Ja nemam veliki ulog i sjest ce mi kao naruceni. Jedino sto sam sad vec fkt na iglama.

Dakle molim one koji su ih dobili da mi daju neku info o cekanju.
Hvala.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 19:11   #93
Zanima me može li se poticaj iskoristiti za otvaranje npr. Caffe Bar-a?
imean is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:50   #94
Mislim da ugostiteljstvo i trgovina nisu obuhvaćeni.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 15:13   #95
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mislim da ugostiteljstvo i trgovina nisu obuhvaćeni.
A neka mala kockarnica?
imean is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2013., 16:43   #96
Quote:
fatalista kaže: Pogledaj post
i vazno je znati da poticaji idu u 4 rate, prva rata ce sjest 30 dana nakon otvaranje tvrtke u iznosu od 1/4 poticaja. Taman dovoljno koliko si duzan drzavi za tih 30dana, slijedeca rata dolazi za 3mj sto ce dugovanje prema drzavi 3x prekoraciti u odnosu na ratu koju ces dobiti. Lp
Dobro za kakve vrste obrta je moguće iskoristiti poticaje? mMože malo detaljnije?
imean is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 14:45   #97
Quote:
imean kaže: Pogledaj post
Dobro za kakve vrste obrta je moguće iskoristiti poticaje? mMože malo detaljnije?
A šta jednsotavno ne pogledaš i izborniku hzz, nego da tu ludiš čekajući odgovor
Mislim da će na hzz biti oduševljeni da ih pitaš poticaje za kockarnicu

I jasno ti je da ti ta lova samo pokriva doprinose kao zapslenom u obrtu?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 15:50   #98
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Mislim da ugostiteljstvo i trgovina nisu obuhvaćeni.
Ja sam podnijela zahtjev za otvaranje trgovine (spec.trg.), j.d.o.o., i odobreno mi je

Doduše, i potpisala sam sporazum s njima i sve ostalo što treba, sad samo čekam prvu isplatu..pošto mi je već pomalo frkica za pare, da li netko zna koliko se otprilike čeka ta prva isplata? Jer znam da je službeno "u roku od 30 dana od potpisivanja sporazuma", ali sa gro strana dobivam informacije tipa "ma u roku od par dana", "3 dana", "8 dana", "10 dana" ili ultimativni odg. "do 10. u mjesecu"

Molila bi nekoga tko ima iskustva s tim ili zna nekoga kome je isplaćeno za HELP
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 19:09   #99
meni je rekla kad je iso pitat kad ce para da me ne zajebu, i rekla da bude nakon 30dana prva rata, znaci cekaju bas zadnji dan. Naravno odustao od toga. Lp i sretno
fatalista is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 19:11   #100
Kod mene nije bilo pravila kada će sjesti novci. kako su dolazili u ratama, prva me iznenadila, a drug su dolazile nakn što sam dostavila dokumentaciju, isto kako kad.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.