Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2016., 13:37   #3781
Lodge nisam vidjela kod nas. Odi u Sol i papar, tamo ces sigurno naci neku takvu.
Magenta123 is offline  
Old 18.08.2016., 19:31   #3782
Quote:
babooshka00 kaže: Pogledaj post
pozdrav
prijateljica želji sljedeću tavu za rođendan: Lodge Classic Cast Iron Skillet
ovako to izgleda
https://images-na.ssl-images-amazon....zL._SX522_.jpg

koja je hrv riječ za takvu tavu te postoji li to negdje za kupiti u hrvatskoj?
hvala
Probaj pod gusena tava ili tava od lijevanog željeza. Ponekad ih ima svuda, od Lidla i Spara do Lesnine, a ponekad samo u skupljim dućanima sa suđem poput Belle Forme ili Sol i papar kojeg je već spomenula Magenta.

Inače ovdje imaju, ali sad ne vidim takav model.
http://www.saturo.hr/271-od-lijevano...rill-ploce-wok
Gipsyqueen is offline  
Old 19.08.2016., 09:59   #3783
Quote:
babooshka00 kaže: Pogledaj post
pozdrav
prijateljica želji sljedeću tavu za rođendan: Lodge Classic Cast Iron Skillet
ovako to izgleda


koja je hrv riječ za takvu tavu te postoji li to negdje za kupiti u hrvatskoj?
hvala
Takve slične gusnate tave sam vidjela u dućanu Lonci i poklopci i kod Sebastijana.
Dlapek is offline  
Old 19.08.2016., 10:59   #3784
gdje da kupim prokulice?
kikestudentica is offline  
Old 19.08.2016., 11:10   #3785
Ja ih jos nigdje nisam vidjela. Eventualno ako ima smrznutih negdje za kupiti.
Magenta123 is offline  
Old 19.08.2016., 11:25   #3786
ja trenutačno doma imam kutiju od 10x po kg brašna bez glutena. pakirani su u plastičnim vrećicama. jel se trebam brinuti za to brašno da će ga napasti nametnici ili je to safe verzija, s obzirom da nije papirnato pakiranje?

ovako je pakirano


a inače isto držim sve u staklenkama iz ikee, jer mi se već nekoliko puta dogodilo da sam sve morala baciti
a primjetila sam da ih se najviše nakoti u čaju, crvići obožavaju čaj. sva sreća da ga ja ne volim, pa ga više ni ne kupujem
vedra is offline  
Old 19.08.2016., 11:33   #3787
Sa Schaerovim brašnom nikad nisam imala probleme, meni se usmrdilo brašno druge marke, kartonska bijela kutija s crvenim rubom (nemam pojma kako se zove, samo taj put sam kupila jer nije bilo Schaera).
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 19.08.2016., 16:43   #3788
Sjecate li se onih juha u vrecici sto su imale male okruglice od mesa?
Ne znam kako se to strucno zove, ali moze li se i kako napravit nesto takvo kod kuce?
Hvala
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Old 19.08.2016., 16:51   #3789
To su najcesce juhe s jetrenim knedlama koliko se sjecam. Guglaj takve recepte, sigurno ih ima dosta.
Gipsyqueen is offline  
Old 19.08.2016., 17:08   #3790
Jetrene knedle kazes
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Old 19.08.2016., 19:33   #3791
Aha, jetrene knedle ili jetrene okruglice.
Gipsyqueen is offline  
Old 21.08.2016., 10:34   #3792
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ovo ne funkcionira ako imaš centralno grijanje.



Nisam gadljiv ali kruh iz takvog brašna bio bi mi bljak.

Imam centralno i nemam problema već tri godine. Trošim dosta brašna da je slučajnost.

Po pitanju "bljak" postoji razlika između brašna koje je kontaminirano crvima u velikom omjeru i brašna u kojem se nađe par crva. Naravno da opcija u kojoj sve vrvi crvima mi ne pada na pamet da prosijavam ili premećem. No imao sam situaciju u kojoj su "zasrali" deset kila brašna jer sam bio neupućen. I onda mi je upravo bljak baciti hranu samo zbog toga, pogotovo s obzirom da se obradi na 200 stupnjeva i s obzirom da mi nije strano pojesti i domaće voće kontaminirano crvom, samo izuzevši dio u kojem se isti nastanio. Ili ga nekad i živog pojest kao primjerice dok se zalomi u nekom domaćem voću. Recimo trešnji (hrušt) u kojoj ne skopčaš "rupicu", al skužiš okusom (a nekad ni to).



Po pitanju stakla, najviše sam za u vidu manjih količina za trošenje, međutim meni bi trebale veće posude i praktične. Usipavanje na klasično grlo teglice od dvije, tri litre me odbija, a opet spoznaja da je i plastika do plastike po pitanju štetnosti i kvalitete nekako drži u spomenutoj navici. U vidu držanja ukupne količine u velikoj plastici (cca 50lt) nije zdravstveno upitno jer je brašno u svojoj papirnatoj ambalaži.
samting is offline  
Old 21.08.2016., 10:40   #3793
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Limenu kutiju i ja imam u kojoj drzim bijelo brasno, cca 2kila, a imam brasno kad samlijemo psenicu, evo prije dva dana donila 5vreca od 20kila.
Isto imam neki oveci limeni rezervoar, ali problem je, ono sto je Pelle spomenuo, da to dodje iz polja, pa u cemu god cuvali, ako su unutra razvit ce se
Mislim da ta limena kutija sigurno ima ćoškove iznutra koji su hrđavi, a to je daleko gore od obične plastične posude. (ako nema zanemarit)

Ne može sa polja doći samo tako kontaminirano u zrnu, a pogovo nakon šta se samelje.



Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
ja trenutačno doma imam kutiju od 10x po kg brašna bez glutena. pakirani su u plastičnim vrećicama. jel se trebam brinuti za to brašno da će ga napasti nametnici ili je to safe verzija, s obzirom da nije papirnato pakiranje?
Ma niš od plastične vrećice. Znao sam u one deblje velike spakirat dodatno i gamad to probuši ko švicarski sir.
samting is offline  
Old 21.08.2016., 11:33   #3794
Da li se lubenice spricaju/tretiraju necim? Obozavam ih, no nakon zadnje koju sam jela mislila sam da cu na hitnoj zavrsit od bolova u trbuhu i nenormalnog napuhavanja
micek-jerry is offline  
Old 21.08.2016., 11:52   #3795
Quote:
samting kaže: Pogledaj post
Mislim da ta limena kutija sigurno ima ćoškove iznutra koji su hrđavi, a to je daleko gore od obične plastične posude. (ako nema zanemarit)

Ne može sa polja doći samo tako kontaminirano u zrnu, a pogovo nakon šta se samelje.
A valjda jajasca ne uspije samlit

Ova manja mi nije zahrdjala jer je uvijek u njoj samo brasno,nikad je ne mocim.
A ova velika je emajlirana.. isto nisam vidila hrdju
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Old 21.08.2016., 12:11   #3796
Quote:
samting kaže: Pogledaj post

Ne može sa polja doći samo tako kontaminirano u zrnu, a pogovo nakon šta se samelje.
Zar je teže provjeriti na guglu nego pisati gluposti ?



Ukoliko su uslovi povoljni, kukuruzni žižak i žitni moljac izleću iz skladišta u polja, kada se pšenica i kukuruz nalaze u fazi mlečne zrelosti, pa tako sa požnjevenom pšenicom i okrunjenim kukuruzom dospevaju u skladišta. Ukoliko su u skladištu povoljni temperatura i vlaga, ženka polaže jaja. Tako nastaje početni napad uskladoštene pšenice.

http://agroinfotel.net/zetva-skladis...nje-stetocina/


Žišci roda Sitophilus razvijaju se u cijelom zrnu žitarica (pšenica, ječam, zob, raž,
riža, kukuruz) ili još više oštete već oštećeno zrno žitarica. Surinamski brašnar
(Oryzaephilus surinamensis L.) razmnožava se i čini daljnje štete na već oštećenom zrnu
žitarica, a može se naći i na zobenim i inim pahuljicama. Kestenjasti brašnar (Tribolium
castaneum Herbst.) uzrokuje štete na vlažnim žitaricama.
Brašno i sačme u skladištu najčešće oštećuju bakrenasti moljac (Plodia
interpunctella Hbn.) i brašneni moljac (Ephestia kuehniella Zell.) te razne vrste brašnara,
kao što su mali brašnar (Tribolium confusum Du Val.), Cryptolestes spp. i dr.
Leguminoze napadaju štetnici u polju ili skladištu.

https://bib.irb.hr/datoteka/756967.H..._ZUPP_2015.pdf
Pellaprat is offline  
Old 21.08.2016., 18:58   #3797
da li uzeti indukciju u kuhinji u kojoj postoji mogucnost plina?

jedini argument za indukciju (koji je i povod tom razmisljanju) je znacajno jednostavnije ciscenje
gmit is offline  
Old 21.08.2016., 19:52   #3798
ja ne bih
Pepica is offline  
Old 21.08.2016., 20:01   #3799
Ti si kuhala na oboje?
Meni su rekli da je isto i ideja me privlaci jer mi je sve otvoreno i bome nije stvar samo u kuhanju nego i u plinu.
Kaj se tice cistoce i ljepljivosti
polly is offline  
Old 21.08.2016., 20:09   #3800
ja sam maknula plin i stavila indukciju. preporodila sam se. kaj se tiče čišćenja indukcija je zakon. također si komotan ak ju zaboraviš ugasiti. ima ona još sigurnosnih prednosti. neki vele da postoji razlika u okusu jela, no to ne bih znala.
gargamišamel is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:12.