Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 03:29   #601
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
mogao bi biti vojnović, dubrovačka trilogija - suton.
mislim, nisam gledala ništa slično, ali sam čitala i na to mi vuče prepričani sadržaj, premda lujo i pavle nemaju toliko godina, ali možda je osuvremenjeno za tadašnje prilike.

ovdje se spominje da je 1981. postvaljena i snimljena na dubrovačkim ljetnim igrama, a emitirana 2008. na htv2 pa provjeri.
Eh... nije to.




Ali!!!!



Našao sam o čemu se radi!! I to zahvaljujući tebi... Jer sam googlao(opet, za svaki slučaj) "dubrovačka trilogija" i pročitao o čemu se radi i shvatio da nije to, ali mi je jedan od rezultata koji je izašao bio i raspored emitiranja od HRT 3 za razdoblje od 2008-2012

I tako sam potražio u tom pdf-u "Dubrov" i izašlo mi je sljedeće:



Quote:
U ovoj predstavi dubrovačkog kazališta "Marin Držić", snimljenoj 1983. godine, pratimo sudbinu ne više tako mlade Mare (Žuža Egreny) i kapetana (Martin Bahmec) čiji susret nakon dugo godina prerasta u ljubav. Ali, ne bi bilo drame da nema zavisti i okrutnosti najuže okoline. Lina (Branka Lončar) i Lukre (Desa Begović), najbolje Marine prijateljice, udane su, ali usprkos tome, ili baš zato, ljubomorne na romansu koja se stvara između stare frajle i kapetana koji se u jesen života došao skrasiti u Dubrovnik. Vjera u ljubav na kraju pobjeđuje, nasuprot ispraznostima, uzaludnostima i besciljnostima, kaže se u komentaru komada koji je napisao Jozo Lovrić Jadrijev. Redatelj, a ujedno i scenograf i kostimograf ovoga komada, jest Eduard Tomičić.
Samo, nije riječ o predstavi nego o TV-drami(u stvari komediji) koja je snimljena po kazališnoj predstavi... Stvarno divna TV-drama.

Stvarno sam veri hepi sad jer sam tražio dugo ovo... Hvala na pomoći!


Zadnje uređivanje Essegg : 16.04.2017. at 03:57.
Essegg is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 11:24   #602
jeeej!
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 00:00   #603
Quote:
eutow kaže: Pogledaj post
Jel se meni to samo čini ili na HRT 3 padaju standardi? Ne gledam tv često, ali nedavno sam nakon nekog filma (mislim da je bio Bergman) ostao gledati program, pa sam vidio seriju "Lovci na natprirodno", koja mi se čini, blago rečeno, puno prikladnija za RTL2...

Uz to, prije kakvih pola sata sam posve slučajno vidio kako prikazuju "Ikiru" od Kurosawe. U terminu - 14:00 do 16:15. A repriza? Sutra u 5:50 ujutro. Tako tretiraju takvog legendarnog redatelja koji bi trebao dobiti centralni večernji termin.

Jesu li ovo samo iznimke ili...?
Nisu. Srozavaju ga već mjesecima.
Meni je najprimjetnije uništavanje filmskog dijela programa.

Konkretno, izbacili su prime-time termin u 20:00 - filmovi sad idu najranije oko 22 h. Koliko se sjećam, prije su išla dva filma nakon Dnevnika, pa zaključujem da su u najmanju ruku prepolovili broj filmova koje prikazuju. A čini mi se i da se njihova kvaliteta (ili barem zanimljivost) srozala. To je doduše subjektivno, ali u svakom slučaju uspješno su sjebali iznimno kvalitetan koncept prošlog urednika (koji je, na kraju krajeva, filmski kritičar).
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 22:42   #604
Ajme, nisam znao da će mi faliti stalna postava u Posebnim dodatcima..Pogotovo kad svi počnu u jedan glas pričati..
Ali eto, fale..

Večeras neke mlade redateljice, o ženama i filmu i ostalom..

Spasi nas bože hr kinematografije, još i ženske, ono..
Ideš..




Napose, bilo bi dobro da sva ta ekipa iz hr kinematografije otkrije tržište, već jednom..O jes..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 22:10   #605
ne znam gdje da pitam pa cu tu...zasto je zatvorena tema za emisiju Peti dan?! taman sam htjela nahvaliti emisiju kao jednu od rijetkih koje pogledam sa zanimanjem...Imaju odlicne teme i osvrte, bas sa gustom gledam! A danas je Raspudić razvalio za kraj samo na zalost bio prekinut zbog minutaže! šteta!!!!
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 22:38   #606
Danas sam se dobro šokirao kad sam vidio ljudski penis u erekciji na HRT3 i to oko 4 popodne. I to ne samo bilo kakav, nego je penis bio preko cijelog ekrana! LOL
Essegg is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 11:31   #607
Persona je filmski klasik kojeg urednik očito nije gledao.
__________________
volim ptice što seru po ljudima, a žao mi je što krave ne lete
pseto kaiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 00:05   #608
Danas je bila neka hrvatska(valjda bi nastupila apokalipsa da stave srpsku ili bosansku iz Jugoslavije jednom) TV drama iz... 1980!!
Radnja je bila - štrajk radnika u poduzeću Jugometal, i sva radnja se odvija u nekoj hali gdje je 100-injak drugova radnika i drug direktor i još neki takvi pod-direktori... Gledao sam nekih pola sata ali je bilo prilično dosadno slušat prepiranja radnika i direktora...

Svaka čast što stavljaju ove TV drame iz Jugoslavije, meni su zakon jer sam rođen krajem 80-ih.

E da, zvala se "Obustava u strojarskoj".

Zadnje uređivanje Essegg : 01.05.2017. at 00:46.
Essegg is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 16:19   #609
Po tko zna koji puta pop... jer na HRTi ne možeš pogledati nedavne emisije. Koga vraga siluju s objavama za HRTi, kad, na primjer, ne mogu pogledati 3. format, jučerašnji prikaz. Neke stvari imaju zadnje od 2016. godine?! Netko gadno ne radi svoj posao! A prima plaću. Ili neka tu navlakušu ukinu. Što je još gore, treći program nije na snimalici HT-a. (tko mi je kriv).
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 22:19   #610
Oslobođenje Zagreba dokumentarni film u emisiji Pogled u prošlost, uopće nisu najavili..
A snimci su dragocjeni, uz razgovore sa akterima..Nisam snimao i sad mi žao, emisija je inače srednja žalost..
Jer ovakvo nešto treba pogledat više puta da se dobije prava slika..

Nevjerojatno je da ovakvo nešto vrijedno ne najave unaprijed..
Monro is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 23:17   #611
HRTi je odgovor na tvoje pitanje.
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 21:01   #612
Pohvale za japanske filmove, samo kad bi se još dalo nešto novije produkcije...
rechtextreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 09:25   #613
↑ kultni filmovi i glumci su starijeg godista
ali slazem se da bi trebalo i novije filmove uvrstiti u program..filmove i serije..
btw..zns li neko kolika je gledanost japanskog serijala Tora -san?
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:29   #614
Japanski filmovi

Vidim da se već dulje vrijeme Subotom prijepodne prikazuju japanski filmovi iz 80-tih. Super su.
davorsite is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:39   #615
↑ Sakuraaa :-)
inace to je serijal
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 00:11   #616

Šteta što Sakura nije glavni lik.
davorsite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 07:36   #617
↑ pa skoro da i je..ona je karika izmedju Tore i ostalih clanova obitelji i prijatelja..veliki brat i mala sestra ..sumnjam da bi serija uspjela da je obratno..gro serijala snimljen je 70-80 godina..muski utjecaj je vrlo jak u drustvu(vidi se u seriji )..pa i sad.
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 15:22   #618
Da. Inače, prije dost vremena sam vidio da to igra subotom, na početku dok nisam počeo gledati sam mislio da se ta što glumi Sakuru zove Tora. Bome dost tih filmova ima.
davorsite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 17:22   #619
↑ pa bilo bi neobicno da se zena zove Tora :-)
imas u prvom filmu smijesan susret Tore i Sakure..odmah ti je sve jasno
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 00:39   #620
Fora su mi oni mini filmovi koje Tora svaki put na početku zamišlja.
davorsite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.