Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 15:17   #3101
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
bok,

jel ima netko sa iskustvom u MTHFR genetskoj mutaciji,

vele da nemogučnost probavljanja folne kiseline može izazvat pun k.... bolesti, folna je najviše vezana uz živce, neurone i skladno s tim psiho bolestima. trećina ljudi ima taj poremećaj ali nemaju svi simptome, većina funkcionira sasvim normalno ali ima onih koji imaju jake simptome.

preporučuju aktivni oblik folne a to je methilfolat i vitamin b12 isto u njegovom aktivnom "rastavljenom" obliku methilkobalamin.

mene zanima jel netko probo uzimat te suplemente i sa kojim rezultatom?
Uzimanje metilfolata i metilkobalamina ti je kap u moru.
Dok ne probaš ne možeš znati.

Kako se ne radi samo o mthfr već o cijeloj hrpi snp-ova, riješavanje problema se ne nalazi u uzimanju dvaju vitamina. Oni su samo usputna stanica.

Ja pijem metilkobalamin jer mi obični b12 smeta, dok mi smeta i metilfolat a imam 677tt.

Ovisi još o comt i mao kombinaciji, što ćeš pidnositi a što ne... i još o bezbroj drugih snp-ova.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:56   #3102
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Uzimanje metilfolata i metilkobalamina ti je kap u moru.
Dok ne probaš ne možeš znati.

Kako se ne radi samo o mthfr već o cijeloj hrpi snp-ova, riješavanje problema se ne nalazi u uzimanju dvaju vitamina. Oni su samo usputna stanica.

Ja pijem metilkobalamin jer mi obični b12 smeta, dok mi smeta i metilfolat a imam 677tt.

Ovisi još o comt i mao kombinaciji, što ćeš pidnositi a što ne... i još o bezbroj drugih snp-ova.
Ma lovim se za slamke, al eto da probam... čim sam vidio simptome kao nesanica, anksioznost, depresija reko evo rješen problem, hehe,,,

Koje nuspojave si dobio od metilfolata?

I gdje si uspio nabavit metilfolat i metilkobalamin, ja iz njemačke jer u regiji nema.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:11   #3103
@8472, teško mi je pratiti ovaj tvoj dolje citirani post, a pogotovo dio koji sam citirao.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Ja pijem metilkobalamin jer mi obični b12 smeta, dok mi smeta i metilfolat a imam 677tt.

Ovisi još o comt i mao kombinaciji, što ćeš pidnositi a što ne... i još o bezbroj drugih snp-ova.
Što su to 677tt, cont i mao kombinacije?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:18   #3104
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
@8472, teško mi je pratiti ovaj tvoj dolje citirani post, a pogotovo dio koji sam citirao.

Što su to 677tt, cont i mao kombinacije?
Nuspojave - glavobolja, momentalna i jako gadna.

COMT i MAO su geni za neuro receptore.
Nisam radila testove ali kako inače burno reagiram na neurostimulanse pretpostavljam da su mi dosta zbrčkani.
Ovisno kako tko ima koju kombinaciju tako "doživljava" unos neurostimulansa.
677 je glavni MTHFR gen, ima i drugi slične jačine, iste grupacije 1298, pa možeš imati jedan, oba ili samo dio jednoga. Ja imam cijeli ovaj prvi.
Inače ima ih cijela hrpa.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:21   #3105
Imaš na fejsu mthfr grupe, ameri većinom i briju i briju na detox, vitamine i redom sve da si pomognu.
Ali mukotrpno je to a ne svodi se samo na to da popiješ par vitamina pa te sve prođe.

Ja vitamine naručim sa iHerb-a. U HR ove posebne nemoš naći.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 15:26   #3106
Da li znate nekoga da je isao na Deep brain stimulation zbog OKPa?
Toby Wong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:02   #3107
Ja pijem brdo lijekova.
Rivotril(2 mg)-1,1,1
Zoloft(50 mg)-1,1,0
Seroquel(25 mg)-1,2,0
Seroquel XR(300mg)-0,0,1
Trittico(150mg)-0,0,1
Calixta(45 mg)-0,0,1
Očito da na mene ti SSRI antidepresivi ne djeluje jer sam u većoj depresiji nego što sam bio. Pijem ih već 3 mjeseca.
Još kad bi psihijatar htio napisati jedan dobri stari triciklik: Amyzol-bilo bi fenomenalno.
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:13   #3108
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Ja pijem brdo lijekova.
Rivotril(2 mg)-1,1,1
Zoloft(50 mg)-1,1,0
Seroquel(25 mg)-1,2,0
Seroquel XR(300mg)-0,0,1
Trittico(150mg)-0,0,1
Calixta(45 mg)-0,0,1
Očito da na mene ti SSRI antidepresivi ne djeluje jer sam u većoj depresiji nego što sam bio. Pijem ih već 3 mjeseca.
Još kad bi psihijatar htio napisati jedan dobri stari triciklik: Amyzol-bilo bi fenomenalno.
Moja psihijatrica ne bi dala ovoliko lijekova. Ona ima pristup manje je bolje. Monoterapija, manje doze.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:22   #3109
Quote:
goldentip kaže: Pogledaj post
Moja psihijatrica ne bi dala ovoliko lijekova. Ona ima pristup manje je bolje. Monoterapija, manje doze.
.. pa tri benzića istovremeno i tako to
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 23:03   #3110
Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
.. pa tri benzića istovremeno i tako to
Ovdje se radi o 3 razlicita antidepresiva. U vecim dozama. Za moju psihijatricu benzici su tzv. Mali lijekovi. Pijem kemijski gledano jedan, alprazolam u dvije varijante, kratki i dugo djelujuci. Diazepam ne uzimam cesto, u dva mjeseca 5-6 komada.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 08:18   #3111
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Ja pijem brdo lijekova.
Rivotril(2 mg)-1,1,1
Zoloft(50 mg)-1,1,0
Seroquel(25 mg)-1,2,0
Seroquel XR(300mg)-0,0,1
Trittico(150mg)-0,0,1
Calixta(45 mg)-0,0,1
Očito da na mene ti SSRI antidepresivi ne djeluje jer sam u većoj depresiji nego što sam bio. Pijem ih već 3 mjeseca.
Još kad bi psihijatar htio napisati jedan dobri stari triciklik: Amyzol-bilo bi fenomenalno.
I meni se cini malo puno.
3 mj pijes, nekom treba toliko da ljekovi prodjeluju. Svi smo razliciti.
Ali vecina psihijatara prepisuje postupno uvođenje i podizanje terapije kroz duži vremenski period.
Ne znam sad sastave dvih ovih adova, ali dualni ad bi ti kroz 6 mj trebao djelovati.
To sto se osjecas losije znaci da ti terapija kroz 3mj uzimana ne pase.
Kada imas kontrolu? Kontrola je obavezna kako bi ti se uskladjivala terapija. Zali se i trazi da ti mijenja.

Ne znam koje simptome imas, ali i simptomima i osjecajima moras biti skroz otvoren prema psihicu kako bi ti prepisao sto adekvatniju terapiju.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 12:30   #3112
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Ja pijem brdo lijekova.
Rivotril(2 mg)-1,1,1 stabilizator (antiepileptik)
Zoloft(50 mg)-1,1,0 ad
Seroquel(25 mg)-1,2,0 antipsihotik
Seroquel XR(300mg)-0,0,1 antipsihotik
Trittico(150mg)-0,0,1 ad
Calixta(45 mg)-0,0,1 ad
Očito da na mene ti SSRI antidepresivi ne djeluje jer sam u većoj depresiji nego što sam bio. Pijem ih već 3 mjeseca.
Još kad bi psihijatar htio napisati jedan dobri stari triciklik: Amyzol-bilo bi fenomenalno.
koju dijagnozu imaš? ovo je teška artiljerija

zbog čega uzimaš seroquel jedan i drugi?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 11:34   #3113
Mali update mog stanja zbog normabela. Prošlo evo otprilike već skoro 2 mjeseca od zadnjeg kojega sam uzeo.

Prekprekjučer sam bio sav napet u tijelu, grozna kronična derealizacija, no tada nakon što sam se legao na pod i isključio mozak nekakvo naglo opuštanje došlo, legao se spavati u krevet i nakon dugo vremena osjećao sam potpuno opuštanje u tijelu koje je trajalo dosta dugo, no tada umjesto da zaspim, misli same od sebe dolazile u glavu, postao sam strašno agresivan, no neću u detalje... bijes, grč, plač, pa bijes. Pročitam neke vijesti na netu koje me iznerviraju i u glavi postanem poremećena verzija Ramba.

Jutro nakon toga ludilo od pomaka/vrtoglavica u glavi, no derealizacija kao da se počela mijenjati i modificirati na bolje na kratke trenutke što je bilo nešto novo, napetost u tijelu kroz cijeli dan me na fizičkom nivou trgala kao da sam opet na samom početku nakon prestanka s normabelom. Živci od prsa na niže u ruke mi se trgali, a koža na rukama gorila.

Nakon toga odspavam odličnu noć u komadu od kojih 8 sati i probudim se jučer s potpuno smanjenom derealizacijom i tako mi nije bilo dobro što se toga tiče već mjesecima što je jako bitno jer je derealizacija sama po sebi najgora. Bio sam i prilično opušten u tijelu i stabilan. Najbolji dan do sada nakon mjeseci i mjeseci. Smanjena derealizacija, osjećaj povezanosti sa okolinom i svijetom, donekle bolje raspoloženje. Danas se probudim i koja 2 sata nadalje isto tako podnošljivo i onda odjednom opet naprezanje živaca u tijelu, derealizacija se polako pojačava, nekakva potištenost i tuga... za sada sve u nekoj podnošljivoj mjeri.

Znači pomaci na bolje su ipak tu, neki su jako suptilni, a neki prilično jasni... jako osciliranje psiho-mentalno-fizičkih simptoma karakterističnih za skidanje s benzodiazepina. Jedan dan se osjećam grozno da ne mogu van i provedem ga u krevetu gdje se sav tresem i grčim od muke. Drugi dan sam čak okej, mogu van itd. a na trenutke me puca i iznimno dobro raspoloženje i ljubav prema ljudima... da bih se nakon koji sat opet prepuštao patnji.

I svaka promjena vremena kao da igra nogomet sa mnom... ja sam lopta naravno.

Ovim putem se zahvaljujem doktorima i Farmi na nepo(d)no(š)vljivom iskustvu i na njihovoj pronicljivosti da svi redom zaključe da to ne može biti od normabelčića, već da to meni odjednom radi moj tako strašno poremećen mozgić. Ljubi vas vaš pacijent u čelenku... biseri moji
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:06   #3114
Imam sljedeće poremećaje: f41.3-ostali miješani anksiozni poremećaji , f32.2-teška depresijska episoda bez simptoma psihoze , F33.2-Težak povratni depresijski poremećaj bez simptoma psihoze, f60.3-granični poremećaj ličnosti i F51.0-neorganska nesanica. Seroquel za to jer mi ga kao daju za smirenje i dodatak antidepresivama, a onaj od SR 300 mg za spavanje
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 14:45   #3115
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Ja pijem brdo lijekova.
Rivotril(2 mg)-1,1,1
Zoloft(50 mg)-1,1,0
Seroquel(25 mg)-1,2,0
Seroquel XR(300mg)-0,0,1
Trittico(150mg)-0,0,1
Calixta(45 mg)-0,0,1
Očito da na mene ti SSRI antidepresivi ne djeluje jer sam u većoj depresiji nego što sam bio. Pijem ih već 3 mjeseca.
Još kad bi psihijatar htio napisati jedan dobri stari triciklik: Amyzol-bilo bi fenomenalno.
Amyzol je fakat predivan lijek, ali svi psihići koji su kasnije vidjeli da ga uzimam su bili u fazonu "e ovo treba eliminirat i zamjenit sa xyz". Valjda je shema novije=bolje
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:16   #3116
Kako se svi ti 'prosvijetljeni' psihijatri danas zgražaju nad lobotomijom, elektrošokovima i nekim starim tabletama, tako će se društvo za 50 godina zgražati nad svim psihotropnim tabletama kojima nas drogiraju danas i to će se smatrati "barbarskim vremenima". Reći će "kokain i heroin s kojih se skineš za 2 tjedna su bili ilegalni, a legalno su im davali benziće i AD-e zbog kojih su se ljudi zbog fizičke ovisnosti patili godinama, a neki počinili i samoubojstva".
Nekada se svršavalo nad lobotomijom dok se nije doznalo koliko je to strašno opasno sranje od kvazi postupka. Čak danas mnogi tvrde da je liječenje depresije elektro-šokovima čak i prilično učinkovito, no mi se zgražamo jer eto "UH... .ELEKTRIKA U GLAVU".
Ma da... strašno, a to što se ja patim ko konj mjesecima zbog malih doza diazepama jer ti uništi cijelu HPA os i središnji živčani sustav, to nikome ništa - IGNORE! Boli svijet ona stvar za ljudske patnje. Sve se vrti samo oko love. Priče o medicinskom "napretku" može pušit samo onaj koji bi pušio i spaljivanje vještica u srednjem vijeku kao "društveni napredak".
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:17   #3117
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Imam sljedeće poremećaje: f41.3-ostali miješani anksiozni poremećaji , f32.2-teška depresijska episoda bez simptoma psihoze , F33.2-Težak povratni depresijski poremećaj bez simptoma psihoze, f60.3-granični poremećaj ličnosti i F51.0-neorganska nesanica. Seroquel za to jer mi ga kao daju za smirenje i dodatak antidepresivama, a onaj od SR 300 mg za spavanje
jel funkcioniraš pod ovom terapijom, jel ti pomaže?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:14   #3118
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
jel funkcioniraš pod ovom terapijom, jel ti pomaže?
Nikako. Da se mene pita ostavio bih samo Rivotril. Od antipsihotika bih leponex, a antidepresiv već spomenuh amyzol. Zašto? Jer su to jači stariji, provjereni lijekovi. SSRI antidepresivi su za mene sranje. Amyzol te i fino uspava i istovremeno direktno diže noradrenalin a ne samo serotonin, a leponex bi ubio one crne misli. A Mislim da indikacija s obzirom na moje dijagnoze za Amyzol ima, a i za leponex jer se on koristi kad nepomognu barem 2 antipsihotika iz različite skupine, što kod mene je slučaj jer sam probao I zyprexu i risperidon, i azolar i sad seroquel i preslabi su mi. Sa toliko prehvaljenim Zoloftom sam čak pokušao suicid. Toliko o tome .
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.

Zadnje uređivanje zecic : 21.08.2017. at 19:28.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 19:19   #3119
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Nikako. Da se mene pita ostavio bih samo Rivotril. Od antipsihotika bih leponex, a antidepresiv već spomenuh amyzol. Sashimi? Jer su to jači stariji, provjereni lijekovi. SSRI antidepresivi su za mene sranje.
tvoj psihijatar bi trebao znati kak se osjećaš i on ti mijenjati kombinaciju
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 22:16   #3120
Quote:
zecic kaže: Pogledaj post
Nikako. Da se mene pita ostavio bih samo Rivotril. Od antipsihotika bih leponex, a antidepresiv već spomenuh amyzol. Zašto? Jer su to jači stariji, provjereni lijekovi. SSRI antidepresivi su za mene sranje. Amyzol te i fino uspava i istovremeno direktno diže noradrenalin a ne samo serotonin, a leponex bi ubio one crne misli. A Mislim da indikacija s obzirom na moje dijagnoze za Amyzol ima, a i za leponex jer se on koristi kad nepomognu barem 2 antipsihotika iz različite skupine, što kod mene je slučaj jer sam probao I zyprexu i risperidon, i azolar i sad seroquel i preslabi su mi. Sa toliko prehvaljenim Zoloftom sam čak pokušao suicid. Toliko o tome .
Ne znam oce ti dati leponex, jer se on daje kad dva antipsihotika ne djeluju u slucaju psihoza, narocito rezistentne shizofrenije. A ti nemas psihozu. No, pitaj psihijatra ako misli da ce ti leponex pomoci.
goldentip is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.