Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 22:42   #5401
Cijenjeni Oftalmolozi treba mi savjet.
Imam 48 godina i dioptrija mi je stabilna i trenutno;
- L +2,50 add 1,25
- D +3,25 add 1,25
Nakon 40 godina naočala planiram odraditi lasersko skidanje dioptrije.
E tu sada ima jedan problem.
Naime, lijevo oko je nosilac vida, dok je desno oko faktički neupotrebljivo, vidljive su samo siluete, bez oštrine (sa naočala na ovo oko ne mogu čitati titlove na TV). BTW ovo desno oko je malo razroko.
Imao sam pregled (prije 4 godine) i mogu raditi korekciju
Šta je vaš savjet, jer sam prilično siguran da ovo desno oko ostaje "van ozbiljne upotrebe"? Opcija bi trebala da riješi naočale sa ovim jednim okom.
Drugo pitanje je koliko je u ovih 4 godine napredovala struka/oprema u ovoj tehnici?
Unaprijed hvala.
387ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:03   #5402
Quote:
387ena kaže: Pogledaj post
Cijenjeni Oftalmolozi treba mi savjet.
Imam 48 godina i dioptrija mi je stabilna i trenutno;
- L +2,50 add 1,25
- D +3,25 add 1,25
Nakon 40 godina naočala planiram odraditi lasersko skidanje dioptrije.
E tu sada ima jedan problem.
Naime, lijevo oko je nosilac vida, dok je desno oko faktički neupotrebljivo, vidljive su samo siluete, bez oštrine (sa naočala na ovo oko ne mogu čitati titlove na TV). BTW ovo desno oko je malo razroko.
Imao sam pregled (prije 4 godine) i mogu raditi korekciju
Šta je vaš savjet, jer sam prilično siguran da ovo desno oko ostaje "van ozbiljne upotrebe"? Opcija bi trebala da riješi naočale sa ovim jednim okom.
Drugo pitanje je koliko je u ovih 4 godine napredovala struka/oprema u ovoj tehnici?
Unaprijed hvala.
Poštovani,

Prije svega svakako bi trebalo doći na pregled da ustanovimo stanje oka. Bez obzira na slabovidnost, dioptriju je potrebno korigirati na oba oka. Slabovidnost, na žalodt, ne možemo riješiti.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 10:51   #5403
Pošto sam ovu temu redovito pratio prije nego sam se odlučio za lasersku korekciju vida samo da kažem svoje utiske nakon evo skoro godinu dana od operacije.
Obavljena LASIK metoda u jednoj od domaćih poliklinika, dioptrija -5.75 i -6.0 bez cilindara, lijevo oko korigirano na 0 a desno ostavljeno na -0.5 radi lakšeg čitanja na blizu.
Iako sam koristio kontaktne leće 25 godina sam osjećaj tijekom operacije je bio poprilično neugodan i invazivan (za sve one koji povjeruju u priče kako je lasersko skidanje dioptrije potpuno bezbolan postupak).
U početku kvaliteta vida stvarno nije bila najbolja, uz suhoću očiju tu je bilo i noćno rasipanje svjetla, ali nakon nekoliko mjeseci postupno se vid poboljšavao i evo danas mogu reći da sam stvarno zadovoljan, noćnog rasipanja svjetla praktično nema, a suhoća očiju je prisutna samo ponekad ujutro nakon buđenja ili kod dugotrajnijeg korištenja kompjutera.
Uglavnom, moja preporuka svakako.
Nassau is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 22:25   #5404
Imao sam Lasersku operaciju 5.5.2017 Skidao sam dioptriju -3.25 sa -2.25 astigmatizma na oba oka. Operacija je potpuno bezbolna a vid dan nakon operacije nije bio ostar posebno desno oko sa kojim sam uvijek vidio malo losije ali i to je bilo dovoljno da vozim auto.Kako je vrijeme prolazilo vid se postepeno popravljao tako da sam sada vise od tri mjeseca nakon operacije zadovoljan.Bilo me je malo strah kako ce oko reagirati pod neonskim svjetlima jer radim na brodu u strojarnici i stalno sam izlozen tom svijetlu ali nema nikakvih problema sa vidom niti sa suhocom.
Ne znam smijem li reklamirati kliniku gdje sam napravio operaciju pa bih se samo zahvalio Dr Saricu.
Beocrni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 04:02   #5405
Mene najvise zanima da li se isplati uopce ic na taj zahvat s obzirom da se dioptrija moze vratit a u tom slucaju je novac bacen doslovno.

Bio sam bas prosli tjedan na pregledu za tu operaciju i kazu mi da sam savrsen kandidat jer imam jako zadrave oci.

27 godina.
-3.75 na oba oka
savrsen ocni tlak i sve,bar kako kazu.

Jedino ne razumijem zasto ici na to ako se dioptrija moze vratit i/ili ako ne uspiju spustit vid na 0/0.

cak i mala diptrija kao npr -0,50 ili -1,00 je ipak dovoljno da covjek mora nosit naocale bar u poslu.

Vec 7 godina nosim lece i imam naocale koje iskljucivo nosim po doma jer na poslu jednostavno smetaju previse. medjutim lece su mi postale prava muka,cak i skroz nove lece tek kupljenje mi znaju bez razloga samo se zamaglit nakon jednog dana ili jednostavno pocnu iritirat kao da sam ih krivo stavio.

Koristim meke mjesecne lece i ne nosim ih vise od 9-10 sati dnevno (iskljucivo zbog posla toliko),prije mi se to nikad nije dogadjalo tek unatrag 2 godine.

Jedini razlog zasto razmisljam o laserskoj operaciji,ali ako cu i nakon nje mozda morat opet lece nosit,koja je svrha?
Tomtommas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 10:32   #5406
Quote:
Beocrni kaže: Pogledaj post
Imao sam Lasersku operaciju 5.5.2017 Skidao sam dioptriju -3.25 sa -2.25 astigmatizma na oba oka. Operacija je potpuno bezbolna a vid dan nakon operacije nije bio ostar posebno desno oko sa kojim sam uvijek vidio malo losije ali i to je bilo dovoljno da vozim auto.Kako je vrijeme prolazilo vid se postepeno popravljao tako da sam sada vise od tri mjeseca nakon operacije zadovoljan.Bilo me je malo strah kako ce oko reagirati pod neonskim svjetlima jer radim na brodu u strojarnici i stalno sam izlozen tom svijetlu ali nema nikakvih problema sa vidom niti sa suhocom.
Ne znam smijem li reklamirati kliniku gdje sam napravio operaciju pa bih se samo zahvalio Dr Saricu.
Pozdrav,

drago mi je da smo pomogli i da smo dio vašeg novog pogleda na svijet!

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 13:56   #5407
Quote:
Tomtommas kaže: Pogledaj post
Mene najvise zanima da li se isplati uopce ic na taj zahvat s obzirom da se dioptrija moze vratit a u tom slucaju je novac bacen doslovno.

Bio sam bas prosli tjedan na pregledu za tu operaciju i kazu mi da sam savrsen kandidat jer imam jako zadrave oci.

27 godina.
-3.75 na oba oka
savrsen ocni tlak i sve,bar kako kazu.

Jedino ne razumijem zasto ici na to ako se dioptrija moze vratit i/ili ako ne uspiju spustit vid na 0/0.

cak i mala diptrija kao npr -0,50 ili -1,00 je ipak dovoljno da covjek mora nosit naocale bar u poslu.

Vec 7 godina nosim lece i imam naocale koje iskljucivo nosim po doma jer na poslu jednostavno smetaju previse. medjutim lece su mi postale prava muka,cak i skroz nove lece tek kupljenje mi znaju bez razloga samo se zamaglit nakon jednog dana ili jednostavno pocnu iritirat kao da sam ih krivo stavio.

Koristim meke mjesecne lece i ne nosim ih vise od 9-10 sati dnevno (iskljucivo zbog posla toliko),prije mi se to nikad nije dogadjalo tek unatrag 2 godine.

Jedini razlog zasto razmisljam o laserskoj operaciji,ali ako cu i nakon nje mozda morat opet lece nosit,koja je svrha?
Poštovani,

Povratak dioptrije od 5 do maksimalno 10 posto moguć je u prvih mjesec dana.
Ako se to i dogodi učini se dokorekcija i nakon toga imamo trajan rezultat.
dioptrija se naravno "skida" na nulu, odnosno postiže se optimalan vid. Dakle
neće Vam trebati nikakve leće ili naočale.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:35   #5408
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Povratak dioptrije od 5 do maksimalno 10 posto moguć je u prvih mjesec dana.
Ako se to i dogodi učini se dokorekcija i nakon toga imamo trajan rezultat.
dioptrija se naravno "skida" na nulu, odnosno postiže se optimalan vid. Dakle
neće Vam trebati nikakve leće ili naočale.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
Ahh,tamo gdje bih ja isao na operaciju se dokorekcija placa 3000kn po oku.
Tomtommas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 12:42   #5409
Quote:
Tomtommas kaže: Pogledaj post
Ahh,tamo gdje bih ja isao na operaciju se dokorekcija placa 3000kn po oku.
Poštovani,

dokorekcija je kod nas besplatna unutar 4 godine od zahvata. Ukoliko vam ikako možemo pomoći, svakako nas kontaktirajte na 01 5625 450.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 13:04   #5410
Poštovani,

Ne razmišljam još ozbiljno o laserskoj operaciji, ali imam par pitanja pa se možda u neko dogledno vrijeme odlučim.

Imam 40 godina i dioptriju -2.75 na oba oka koja je stabilna već neko duže vrijeme. Nosim meke kontaktne leće prosječno 8-10h dnevno, te naočale. Puno radim za kompjuterom i često me znaju leće iritirati nakon dužeg nošenja.

Inače, znam da imam neku dimenziju leća koja je malo rjeđa zbog neke karakteristike oka, ali ne znam točno koje. Konkretno, na njima piše DIA 14 i 8.8. Ne znam da li to nekako utječe na lasersku korekciju vida?

Budući da puno radim na računalu, a vidim da neki pišu da osjećaju suhoću nakon dužeg korištenja računala zanima me što se može očekivati nakon operacije u tom pogledu?

Ono što me još više zanima je budući da sada dobro vidim na blizu i koliko znam ukoliko se laserski ne skida dioptrija meni bi trebao taj vid na blizu ostati dobar kako starim, a ukoliko se skida dioptrija prije ili kasnije ću morati nositi naočale za čitanje pa dođem na to da zamijenim jedan problem s drugim.
Budući da još nemam problema s vidom na blizinu da li se može "unaprijed" napraviti laserska korekcija na način da ostane taj vid na blizu dobar? Čitam da postoji mogućnost različite korekcije na svakom oku da se tako nešto postigne.
Miro H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:38   #5411
Quote:
Miro H kaže: Pogledaj post
Poštovani,

Ne razmišljam još ozbiljno o laserskoj operaciji, ali imam par pitanja pa se možda u neko dogledno vrijeme odlučim.

Imam 40 godina i dioptriju -2.75 na oba oka koja je stabilna već neko duže vrijeme. Nosim meke kontaktne leće prosječno 8-10h dnevno, te naočale. Puno radim za kompjuterom i često me znaju leće iritirati nakon dužeg nošenja.

Inače, znam da imam neku dimenziju leća koja je malo rjeđa zbog neke karakteristike oka, ali ne znam točno koje. Konkretno, na njima piše DIA 14 i 8.8. Ne znam da li to nekako utječe na lasersku korekciju vida?

Budući da puno radim na računalu, a vidim da neki pišu da osjećaju suhoću nakon dužeg korištenja računala zanima me što se može očekivati nakon operacije u tom pogledu?

Ono što me još više zanima je budući da sada dobro vidim na blizu i koliko znam ukoliko se laserski ne skida dioptrija meni bi trebao taj vid na blizu ostati dobar kako starim, a ukoliko se skida dioptrija prije ili kasnije ću morati nositi naočale za čitanje pa dođem na to da zamijenim jedan problem s drugim.
Budući da još nemam problema s vidom na blizinu da li se može "unaprijed" napraviti laserska korekcija na način da ostane taj vid na blizu dobar? Čitam da postoji mogućnost različite korekcije na svakom oku da se tako nešto postigne.
Poštovani,

Obzirom na baznu zakrivljenost leće riječ je o nešto manjim keratometrijskim vrijednostima-nema utjecaja na laserski zahvat. Nakon operacije 2-3 tjedna oko je izrazito suho, nakon toga vraća se stanje od prije operacije. Obzirom da nosite kontaktne leće suhoća kod Vas neće biti problem.
Što se vida na blizinu tiče opcija je monovision-više o tome na - http://www.dioptrija.hr/pitaj-doktor...vision-metoda/

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:19   #5412
Arrow ima tko da je skidao dioptriju s 50 godina?

dioptrija +3,..zanima me kolko"drži" to skidanje dioptrije,..2-3godine?
jan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 20:42   #5413
+ 60

Quote:
jan666 kaže: Pogledaj post
dioptrija +3,..zanima me kolko"drži" to skidanje dioptrije,..2-3godine?

Ako što pomogne imao sam preko 60 . godina . U tim godinama ima svega , a najviše staračke dioptrije ( za čitanje) koja se slabo može popraviti . Kako se bavim još uvijek sportom problem mi je bio vid na daljinu +3.5 zbog kojeg sam skidao dioptriju . Od operacije je prošlo 3.5 godine , a zadovoljstvo je negdje na sredini . U mom kraju reču ni mimo ni vrit. Za čitanje mi trebaju naočale blizu dvojke , a daljina mi je od 0.75 do +1 , i zavisi od dana i svjetlosti kakav će biti vid. Ima dana kada mi je daljina odlična , a ima dana kada osobu , igrača na terenu dosta loše vidim , kao i prolaznike na ulici . E, sada što da kažem imam još pola godine za dokorekciju i ne znam ima li smisla sada raditi istu , pa bi zamolio dr. Šarića za njegovo mišljenje s obzirom da se radi o njegovoj klinici u kojoj sam imao zahvat.

Lipi pozdrav,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:45   #5414
Quote:
jan666 kaže: Pogledaj post
dioptrija +3,..zanima me kolko"drži" to skidanje dioptrije,..2-3godine?
Poštovani,

laserska korekcija vida je trajna. Kod ekstremno visokih i kompliciranih dioptrija može se dogoditi mali povrat dioptrije, iako je to vrlo rijetko. U slučaju da se i dogodi, to se primijeti na kontroli i napravi se besplatna dokorekcija. Ali, laserska korekcija vida je trajna.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:09   #5415
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Ako što pomogne imao sam preko 60 . godina . U tim godinama ima svega , a najviše staračke dioptrije ( za čitanje) koja se slabo može popraviti . Kako se bavim još uvijek sportom problem mi je bio vid na daljinu +3.5 zbog kojeg sam skidao dioptriju . Od operacije je prošlo 3.5 godine , a zadovoljstvo je negdje na sredini . U mom kraju reču ni mimo ni vrit. Za čitanje mi trebaju naočale blizu dvojke , a daljina mi je od 0.75 do +1 , i zavisi od dana i svjetlosti kakav će biti vid. Ima dana kada mi je daljina odlična , a ima dana kada osobu , igrača na terenu dosta loše vidim , kao i prolaznike na ulici . E, sada što da kažem imam još pola godine za dokorekciju i ne znam ima li smisla sada raditi istu , pa bi zamolio dr. Šarića za njegovo mišljenje s obzirom da se radi o njegovoj klinici u kojoj sam imao zahvat.

Lipi pozdrav,
Poštovani,

Ukoliko je problem dioptrijski svakako preporučujem dokorekciju. Naravno prethodno ćemo obaviti pregled i saznati o čemu se radi.

Lijepi pozdrav,
dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 16:42   #5416
Upitao bi optical express zašto je laserska korekcija trajna? Što se dešava na oku da je trajno? Više me zanima mišljenje sa znastvene strane tj znatiželja

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:18   #5417
Quote:
387ena kaže: Pogledaj post
Cijenjeni Oftalmolozi treba mi savjet.
Imam 48 godina i dioptrija mi je stabilna i trenutno;
- L +2,50 add 1,25
- D +3,25 add 1,25
Nakon 40 godina naočala planiram odraditi lasersko skidanje dioptrije.
E tu sada ima jedan problem.
Naime, lijevo oko je nosilac vida, dok je desno oko faktički neupotrebljivo, vidljive su samo siluete, bez oštrine (sa naočala na ovo oko ne mogu čitati titlove na TV). BTW ovo desno oko je malo razroko.
Imao sam pregled (prije 4 godine) i mogu raditi korekciju
Šta je vaš savjet, jer sam prilično siguran da ovo desno oko ostaje "van ozbiljne upotrebe"? Opcija bi trebala da riješi naočale sa ovim jednim okom.
Drugo pitanje je koliko je u ovih 4 godine napredovala struka/oprema u ovoj tehnici?
Unaprijed hvala.
Poštovani,

moje mišljenje je da Vi niste dobar kandidat za operativni zahvat, iz više razloga.

Naime, laserskom korekcijom vida možete skinuti dioptriju za daljinu, na blizinu će dio dioptrije ostati i upitna je sama stabilnost rezultata.

Niste niti kandidat za ugradnju multifokalnih intraokularnih leća jer je jedno oko slabovidno (teško biste se privikli na leće).

Na kraju, funkcionirate s jednim okom. Zašto se izlagati bilo kakvom potencijalnom riziku koji je zanemariv, ali teoretski postoji.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 12:40   #5418
Quote:
Tomtommas kaže: Pogledaj post
Mene najvise zanima da li se isplati uopce ic na taj zahvat s obzirom da se dioptrija moze vratit a u tom slucaju je novac bacen doslovno.

Bio sam bas prosli tjedan na pregledu za tu operaciju i kazu mi da sam savrsen kandidat jer imam jako zadrave oci.

27 godina.
-3.75 na oba oka
savrsen ocni tlak i sve,bar kako kazu.

Jedino ne razumijem zasto ici na to ako se dioptrija moze vratit i/ili ako ne uspiju spustit vid na 0/0.

cak i mala diptrija kao npr -0,50 ili -1,00 je ipak dovoljno da covjek mora nosit naocale bar u poslu.

Vec 7 godina nosim lece i imam naocale koje iskljucivo nosim po doma jer na poslu jednostavno smetaju previse. medjutim lece su mi postale prava muka,cak i skroz nove lece tek kupljenje mi znaju bez razloga samo se zamaglit nakon jednog dana ili jednostavno pocnu iritirat kao da sam ih krivo stavio.

Koristim meke mjesecne lece i ne nosim ih vise od 9-10 sati dnevno (iskljucivo zbog posla toliko),prije mi se to nikad nije dogadjalo tek unatrag 2 godine.

Jedini razlog zasto razmisljam o laserskoj operaciji,ali ako cu i nakon nje mozda morat opet lece nosit,koja je svrha?
Poštovani,

Po životnoj dobi i dioptriji Vi ste idealan kandidat za lasersku korekciju vida.

Po tome da leće ne možete nositi cijeli dan, zaključujem da je suzni film slabije kvalitete, na što se treba obratiti pozornost kod odabira metode.

Vezano za povrat dioptrije, on je jako rijedak i toga se ne trebate plašiti. Ako se i dogodi (što je ponavljam izuzetno rijetko, bar po našim iskustvima) dokorekcija je moguća i u pravilu besplatna.

Srdačan pozdrav.

Dr. Knezović
__________________
Poliklinika Knezović Vision Group is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 13:54   #5419
Quote:
Freyr kaže: Pogledaj post
Upitao bi optical express zašto je laserska korekcija trajna? Što se dešava na oku da je trajno? Više me zanima mišljenje sa znastvene strane tj znatiželja

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Poštovani,

Laserska korekcija vida slična je metodi kontaktne leće, samo se umjesto kontaktne leće koja se stavlja na površinu oka, na površini upravo ta idealna geometrija oka izradi laserom. Za taj postupak se zna najmanje sto godina i radi se stotinjak godina, ali tehnika s kojom možemo postići tako dobar rezultat, tako precizno, razvila se unazad tridesetak godina i to je upravo lasersko skidanje dioptrije. Prema tome, na površini oka ugravira oblik idealne kontaktne leće koja bi odgovarala optimalnoj korekciji.

Svakako nas za detalje možete nazvati na 01 5625 450.

Lijepi pozdrav,
Optical Express
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:58   #5420
Trebala bih savjet, koje umjetne suze se preporučuje (konkretno marka i vrsta) koristiti nakon PRK operacije skidanja dioptrije?
pigment is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.