Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 12:44   #21
hoće li se moći kupiti "rabljeni stan" znači korišteni već ili samo novogradnja?
čoksi is offline  
Old 12.01.2017., 13:20   #22
Quote:
čoksi kaže: Pogledaj post
hoće li se moći kupiti "rabljeni stan" znači korišteni već ili samo novogradnja?
Prema prijedlogu zakona jedini uvjeti za dobivanje subvencije su:
- da ispunjavate uvjete za dobivanje stambenog kredita koje utvrđuje banka
- da osoba nije starija od 45 god
- da nemate u vlasništvu ni vi ni vaš bračni ili izvanbračni drug stan odnosno kuću ili možete imati u vlasništvu jedan stan ili kuću koju prodajete radi kupnje većega stana ili kuće
- stan ili kuća mora imati akt za uporabu građevine
- prodajna cijena stana ili kuće s PDV-om ne smije biti veća od 1900€/m2 NKP (cijena može biti veća ali se razlika ne subvencionira)
- Također pod subvenciju ne ulazi kupnja kuće ili stana koja je izgrađena u okviru programa društveno poticane stanogradnje

Nigdje se ne spominje da mora biti novogradnja niti da vlasnik kuće ili stana mora biti pravna osoba. Kratko rečeno sve ulazi pod tu subvenciju uz već spomenute uvjete
anonymusi is offline  
Old 12.01.2017., 15:24   #23
1. Nije mi problem što će biti samo cca 1000 ljudi koji će dobit te subvencije, ali nigdje se ne navodi koji će biti faktori koji će određivati ko upada ko ne upada.
Doduše, 1000 subvencija je kriminal i pljačka jer je istovremeno SVIMA vraćen porez na 1. nekretninu kojega mase generacija zadnjih godina NISU morali plaćati.
I to u vrijeme kad se nije bježalo masovno u emigraciju!
Sad kad se bježi oni još nabriju i vrate poreze, da dodatno stimuliraju ljude da napuštaju brod.
Debili.

2. Ne želim subvenciju za nekreninu koju nikad neću moći stavit u funkciju da mi nosi prinos. Zapravo, ne želim subvenciju niti ako će mi se branit davanje stana u najam i tijekom kredita, a kamoli zauvijek. Odvratna stavka koja te želi vezati, poniziti, zauzdati.
Neće da može!


Sve skupa teški užas i teška destimulacija. Stvarno me tjeraju van. Metlom. A mogu zarađivati ovdje 10-15k kuna niz godina kao IT stručnjak i trošiti ovdje. Živjeti ovdje.
Naravno da ovakvim pristupom me gube. Odnosno ostat ću tu ako se sam snađem i sam kvalitetno pokrijem.
Ovakve stvari od ovakve usrane države ne trebam. A porez na prvu nekretninu im neću zaboraviti. Kako ni masu drugih stvari. Govna.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 12.01.2017., 15:42   #24
Ma nemoj tako. Sad će ti Mmachete napisati da se smiriš i da se naučiš čitati.

Ono, ode ti 50 000 ljudi svake godine (ili koliko već) i ti još digneš poreze i zakompliciraš sve do besvjesti. Da ti ne daju 20 godina da nekome iznajmiš stan je kretenluk a kamoli zauvijek kako tamo piše. Takva klauzula (da se ne može prodati POSov stan) je bila i u Španskom pa je netko tužio i dobio i sad se mogu prodavati. A bilo je da se ne može prodati 10 godina mislim.

Što uopće reći na kretenariju s prvih 1 000 dok istovremeno SVE natjeraš da plate porez koji se prije nije plaćao? Pa šta bi svi mi htjeli. Ipak su nam "povećali" plaće. Taman toliko da moram raditi 15 godina da bi platio taj porez koji prije nisam morao.
pohranjujte is offline  
Old 12.01.2017., 15:55   #25
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
1. Nije mi problem što će biti samo cca 1000 ljudi koji će dobit te subvencije, ali nigdje se ne navodi koji će biti faktori koji će određivati ko upada ko ne upada.
ovo je i meni bez veze. neće biti nikakve rang liste, nego tko prvi - njegovo.
čini mi se da će prvi biti oni s najboljom vezom u APN-u.
jojo21 is offline  
Old 12.01.2017., 15:56   #26
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Ma nemoj tako. Sad će ti Mmachete napisati da se smiriš i da se naučiš čitati. :rofl :

Ono, ode ti 50 000 ljudi svake godine (ili koliko već) i ti još digneš poreze i zakompliciraš sve do besvjesti.
ma to je agresivno tjeranje najboljih iz države. Ali to se na ovim prostorima radi već 200-300 godina. Bullying i samouništenje. Divno.
To je domoljublje. "Ljubiš dom", a prezireš ljude i život.
Klasika, ništa novo.

Quote:
Da ti ne daju 20 godina da nekome iznajmiš stan je kretenluk a kamoli zauvijek kako tamo piše.
ma moraju me moliti da uzmem subvenciju pod tim uvjetima. Moliti. A ne da se ja natječem sa 100000 ljudi za to zakidanje i ponižavanje.


Quote:
Što uopće reći na kretenariju s prvih 1 000 dok istovremeno SVE natjeraš da plate porez koji se prije nije plaćao? Pa šta bi svi mi htjeli. Ipak su nam "povećali" plaće. Taman toliko da moram raditi 15 godina da bi platio taj porez koji prije nisam morao.
da, država stimulira mene, srednji sloj (kremu srednjeg sloja ) tako da mi je dala 70 kn na plaću izmjenama poreza. Jebote, to je jedna štedljiva večerica u umjereno skupom grillu! Brutalno povećanje nema kaj Odista srednja klasa.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 12.01.2017., 15:57   #27
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
ovo je i meni bez veze. neće biti nikakve rang liste, nego tko prvi - njegovo.
čini mi se da će prvi biti oni s najboljom vezom u APN-u.
ma mora biti nekog sistema i neke liste...
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 12.01.2017., 15:59   #28
ali ja nisam ni našao stan, neću imat spremnu kredu s bankom na vrijeme, ionako nemam šanse za tu subvenciju...
Generalno mi se sere.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 12.01.2017., 16:07   #29
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ma mora biti nekog sistema i neke liste...
Imaš lijepo primjer pa čitaj. Tko prvi njegova djevojka. Ili ako netko preda isti DAN onda se gleda tko ima najmanji kredit pa onda onaj s većim pa na kraju onaj s najvećim (kreditom jelte) pa se lako može desiti da onaj s najvećim bude odjeban.
pohranjujte is offline  
Old 12.01.2017., 16:23   #30
vidim da je prijašnjih godina to startalo oko svibnja... kako se do tada pripremiti? što sve mora biti spremno da mogu odmah predat zahtjev? kupnju stana bi sada samo pod subvencijom, u protivnom bi još čekali.. hoću imat kakvih obveza?
čoksi is offline  
Old 12.01.2017., 17:01   #31
Quote:
pohranjujte kaže: Pogledaj post
Imaš lijepo primjer pa čitaj. Tko prvi njegova djevojka. Ili ako netko preda isti DAN onda se gleda tko ima najmanji kredit pa onda onaj s većim pa na kraju onaj s najvećim (kreditom jelte) pa se lako može desiti da onaj s najvećim bude odjeban.
sve sam odlučniji da ignoriram te subvencije i kupim stan u novogradnji na normalnu kredu.

..i stavim ga u masni najam odmah od prvog dana
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 12.01.2017., 23:53   #32
pOHranjujte bi najradije to i napravio, samo da zezne sistem.
MMachéte is offline  
Old 13.01.2017., 11:17   #33
Imam ja već stan koji mi "ne odgovara" jer nas ima više.
O kakvom uopće sistemu pišeš? Za postojanje sistema je potrebna nekakva logika. Toga u RH nema. Osim u negativnu stranu. Ono, razjebi, ukradi, potjeraj sve što valja.

Osim toga, ne čitaš pa pametuješ.
pohranjujte is offline  
Old 15.01.2017., 17:23   #34
Davno sam čitao prijedlog zakona, pa sam zaboravio - spominje li se tamo negdje je li moguće jednom uplatom zatvoriti cijeli kredit čim prestane razdoblje državne subvencije?
trener morskih pasa is offline  
Old 20.01.2017., 09:52   #35
ajde molimo vas neka se javi netko tko je prijašnjih godina koristio subvenciju...

uopće ne znam kakve su realne šanse dobiti to....
čoksi is offline  
Old 20.01.2017., 11:35   #36
Mene u ovoj priči brine to što ti moraš prvo naći stan, imati predugovor dakle vrlo bjerojatno PLATIT polog i onda u banku i ondaaa ti mogu reći joj popunili smo sve subvnecije,nista od subvencioniranja...i kai onda?! polog baj baj, kako se od toga osigurati?
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Old 20.01.2017., 11:53   #37
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
Mene u ovoj priči brine to što ti moraš prvo naći stan, imati predugovor dakle vrlo bjerojatno PLATIT polog i onda u banku i ondaaa ti mogu reći joj popunili smo sve subvnecije,nista od subvencioniranja...i kai onda?! polog baj baj, kako se od toga osigurati?

ma da ? zato i pitam kaj sve trebam pripremiti prije... gdje si našla tu info ?
čoksi is offline  
Old 20.01.2017., 13:26   #38
Quote:
čoksi kaže: Pogledaj post
ma da ? zato i pitam kaj sve trebam pripremiti prije... gdje si našla tu info ?

pa to se zna, prosurfaj mali dakle ti prije nego dizes kredit nebitno sad za ovu subvenciju prvo moras naci stan, sa svim mogucim i onda ide u banku na odobrenje..kako ce ti tko dati kradit i subvencionirati ako ne zna sto subvencionira tj daje kredit i kolki?bude tocno onoliko kolko pise u predugovoru,to ti je dokaz za sto ti treba. tako to ide kod dizanja kredita.
a i kolega kaj mu je subvencionirala drzava isto to veli da je tako...samo kaj se on dogovorio s investitorom, ako u zadanom roku ne kupi stan da onda mora dati taj polog..nekaj su ga zajebavali u banci, tj lik koji obradjuje kredite je doslono to drzao u ladici pa je bila frka da ne istekne to...a imao je i neku vezicu,sad koju nisam ulazila u detalje....
__________________
Yeah, here come the rooster, yeah
You know he ain't gonna die
rusterka is offline  
Old 20.01.2017., 15:17   #39
Quote:
rusterka kaže: Pogledaj post
pa to se zna, prosurfaj mali dakle ti prije nego dizes kredit nebitno sad za ovu subvenciju prvo moras naci stan, sa svim mogucim i onda ide u banku na odobrenje..kako ce ti tko dati kradit i subvencionirati ako ne zna sto subvencionira tj daje kredit i kolki?bude tocno onoliko kolko pise u predugovoru,to ti je dokaz za sto ti treba. tako to ide kod dizanja kredita.
a i kolega kaj mu je subvencionirala drzava isto to veli da je tako...samo kaj se on dogovorio s investitorom, ako u zadanom roku ne kupi stan da onda mora dati taj polog..nekaj su ga zajebavali u banci, tj lik koji obradjuje kredite je doslono to drzao u ladici pa je bila frka da ne istekne to...a imao je i neku vezicu,sad koju nisam ulazila u detalje....
Pa dobro to je sve normalno. Kad bi ti bio država i kad bi rekao dajem prvih 1000 ljudi subvenciju je li bi mene čekao da nađem stan, najvažnije - dobijem potvrdu kreditne sposobnosti (tu dosta ljudi padne), dogovorim uvjete u banci i onda ga odlučim kupiti? Ja sam kupovao stan i samo ta procedura traje i traje (od traženja stana do realizacije svega - pola godine).
Ono što je po meni prvo, otići sa konkretnim stanom (cijenom stana) u banku i vidjeti kreditnu sposobnost po tim uvjetima koje daje država (isto pitanje koliko su u bankama sa tim upoznati jer ko zna kako će to na kraju ispasti sve) i da li se u to možeš upustiti ako da super, sa investitorom se može dogovoriti (bez da mu platiš kaparu) sve, samo malo treba umijeća i kad dođe prilika imaš spremnu svu dokumentaciju.
anonymusi is offline  
Old 20.01.2017., 15:27   #40
Puno svrsishodniji način bi bio da država raspiše natječaj za subvencije, napravi rang listu na temelju bodovanih kriterija (broj djece, podstanarstvo, imovinski status, itd.) i onda objavi listu ljudi koji imaju pravo na subvenciju. I onda se lijepo tim ljudima dâ 3-4 mjeseca za realizirati kredit, a ukoliko ne realiziraju ili odustanu, crta se pomiče dolje i onaj sljedeći na listi dobije pravo na subvenciju.

Ovako će bez ikakvih kriterija svi pohrliti, potpisivati predugovore i davati kapare, a zec je još daleko u šumi. U slučaju da se ne dobije subvencija, ode i stan i kapara bye bye.
trener morskih pasa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.