Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.10.2009., 14:31   #61
U Kanadi sam gledala Bodyguarda i svaki put kad nesto opsuju oni izbrisu zvuk. Presmjesno!!
__________________
Follow your heart, follow your dreams... There's nothing that you can not do, I belive in you!
kontesa nina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 18:29   #62
pa cenzura je nesto sasvim normalno na tv-u, samo ste imali srece sto su hrv. tv kuce smjele do sada prikazivati film bez cenzura u terminima kada zele, ja sam par puta ostala bez texta kada sam vidjela da se na hrvatskim tv kanalima prikazuje film u po dana koji bi prosieben pustio tek iza 22 sata. to je noramalna stvar u svijetu (tvrdim za njemacku za ostalo ne znam, ali predpostavljam da je ista stvar), naravno da to nema nikakve veze sa kvalitetom i uzivanjem u filmu ali ako zelis neki film gledati uncut onda si nabavi dvd.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:12   #63
I ja sam primjetio da na rtl-u izrezuju scene. Ali ne bih se čudio da osim nepotrebne cenzure, to rade i da mogu duže prikazivati reklame.
biceps is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:28   #64
Quote:
biceps kaže: Pogledaj post
I ja sam primjetio da na rtl-u izrezuju scene. Ali ne bih se čudio da osim nepotrebne cenzure, to rade i da mogu duže prikazivati reklame.
"Vi ne kužite da nisu reklame pauze između filmova i serija, nego su filmovi i serije pauze između reklama."
Jack Donaghy, 30 Rock
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:49   #65
Također znaju nekad ubrzati fps filma kako bi bilo više vremena za reklamice. Ne samo RTL, i ostala ekipa.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:54   #66
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
Također znaju nekad ubrzati fps filma kako bi bilo više vremena za reklamice. Ne samo RTL, i ostala ekipa.
To misliš pred kraj? Jer zakonski blok reklama ne smije bit dulji od 12 ili 13 minuta...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:14   #67
To se radi da se skrati trajanje filma. Može se i u sredini, bilo gdje. Samo što je to malo teže provjeriti. Ali spominjali su mi da su to primijetili neki koji snimaju filmove pa rade neke stvari sa snimcima.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:39   #68
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
"Vi ne kužite da nisu reklame pauze između filmova i serija, nego su filmovi i serije pauze između reklama."
Jack Donaghy, 30 Rock
To sam ja odavno rekao.
Popljuvali su me da brijem na teorije zavjera.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:51   #69
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
To se radi da se skrati trajanje filma. Može se i u sredini, bilo gdje. Samo što je to malo teže provjeriti. Ali spominjali su mi da su to primijetili neki koji snimaju filmove pa rade neke stvari sa snimcima.
Meni je najgore dok skinem neki film i onda se titlovi ne podudaraju sa fps i moram svako malo podešavat

Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
To sam ja odavno rekao.
Popljuvali su me da brijem na teorije zavjera.
To je normalna shema kod komercijalnih televizija. Sadržaj je tu oduvijek bio usput zbog reklama.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:53   #70
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
Meni je najgore dok skinem neki film i onda se titlovi ne podudaraju sa fps i moram svako malo podešavat

To je većinom bez veze, riješi se u par sekundi. Čitaj ovo pod "promjena fps-a".

Link.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:59   #71
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
To je većinom bez veze, riješi se u par sekundi. Čitaj ovo pod "promjena fps-a".

Link.
je, kad ja sve manualno tnx
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:04   #72
Ja vec dugo nisam pogledao film na nekoj nasoj TV. Najvise me nerviralo kad zadnjih 10 sekundi prebace sliku u kut a na sredini pisu glumci i sto je sljedece na programu. A zna biti nesto vazno u tih zadnjih par sekundi.

Najgora je Nova TV koja kad jako rijetko stavi neki noviji film to obicno ide poslije nekog sranja od farme ili onih nekih supertalenata i slicno. I pise film u 22:00 ali oni ga puste tek oko 22:30 jer valjda misle da ce ljudi gledati kraj te budalastine prije filma pa poceti pratiti.

Kad malo razmislim, ja stvarno i ne gledam telivizijske programe. Filmove koje pustaju sam vecinom vec gledao, serije koje me zanimaju takodjer pustaju u zakasnjenju a sporta vise ni nema. Osim toga kvaliteta slike im je uzas, osrednji stream na netu je bolji od ovoga sto oni pustaju.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:38   #73
Zapravo, ne kužim zašto bi itko u 2017. više gledao išta na TV-u.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 14:00   #74
Da,nova je očajna,a hrt se trudi nova biti
Uglavnom tv i filmovi su prošlost.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:42   #75
Quote:
leMONZoo kaže: Pogledaj post
To se radi da se skrati trajanje filma. Može se i u sredini, bilo gdje. Samo što je to malo teže provjeriti. Ali spominjali su mi da su to primijetili neki koji snimaju filmove pa rade neke stvari sa snimcima.
Jesi siguran da tu nije riječ o običnom pretvaranju iz kino formata (24 fps) u PAL tv format (25 fps)? U tom procesu se film od 2 sata skrati skoro 5 minuta
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:46   #76
To je samo brzina prikazivanja,kino format je nekad bio 16 fps,ne znam za danas.
Ali svejedno,tu se samo radi o broju sličica u sekundi.
Ali ako nešto nedostaje onda tu nema zamjene.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:51   #77
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Jesi siguran da tu nije riječ o običnom pretvaranju iz kino formata (24 fps) u PAL tv format (25 fps)? U tom procesu se film od 2 sata skrati skoro 5 minuta
Ne. Govorim o tome da se pojedinim scenama poveća fps, a nekim se ostavi kako jest. Ne mogu ti dati nijedan konkretan primjer jer ne bilježim to kad primijetim. I komplicirano mi je sad da ti objašnjavam kako to skužim. Ali još su mi neki to spomenuli, tako da vjerojatno nekad kanali rade i to. Mogu se jedino sjetiti da je Pickboks to uradio u jednoj 20-minutnoj seriji. (To jest, ne mora značiti da su oni to uradili, ali takav je kod njih video. Ne slaže im se s videom kakav je emitiran u Americi.)

To prebacivanje s američkog 23,976 na naš 25 je standardno jer skoro cijela Europa, osim Francuske i još možda nekoga, emitira u 25, tako da to nije ništa čudno.

Zadnje uređivanje lemonzoo : 28.09.2017. at 13:05.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 11:53   #78
Ja sam čuo da su te kopije filmova sa izrezanim scenama jeftinije od originalnih, to mi ima i najviše logike.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:40   #79
Kopije koje su prošle kino distribuciju vjerovatno imaju neka oštećenja pa nedostaje pokoja sličica,
ali ovo je baš teško skračivanje,tu se radi sigurno o minutama materijala,a ne kojoj sekundi.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:50   #80
Standardnim 2:2 pulldown-om se gubi skoro 5 minuta na 2 sata, nije riječ o "par sličica".
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:49.