Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 19:17   #1
Čuvar dvorca (2017)

Quote:
Hrvatska osamdesetih: na političkoj se sceni događaju promjene koje će krajem desetljeća promijeniti mapu Europe. Jugoslavenska Služba državne bezbednosti još uvijek je jedna od najagilnijih i naučikovitijih obavještajnih zajednica u Europi. Boris Bišćan, stari kadar te službe, svjedok je promjena koje se u službi događaju – provjerene profesionalce zamjenjuju kriminalci koje SDB angažira da obračunavaju s političkim emigrantima, nudeći im zauzvrat zaštitu. Boris se u novom svijetu ne snalazi, a starom je očigledno došao kraj.

Uloge:

Boris Bišćan: Ivo Gregurević
Marin Dragičević: Vinko Kraljević
Zeman: Goran Bogdan
Goran Škoro: Matija Čigir
Zdravko: Bernard Tomić
Maja: Iva Babić
Kapetan JNA Uzelac: Franjo Dijak
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:45   #2
i?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:47   #3
to samo ti gledaš

kaj veliš, da ti vrate novine?
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:12   #4
fakat otišao forum u honduras. nekad bi tu slinili i prije početka i komentirali iz minute u minutu. kamo ide ovaj svijet.
a super je prva epizoda mislim da je kolorist branko linta napravio odličan posao.

novine će se vratiti same. jedva čekam sad mi čak i prva sezona cb svijeta izgleda bolje
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:28   #5
Ja sam gledao od pola. Bilo je super kad je ubojica izvadio pištolj i po parku/šetalištu pratio svoju buduću žrtvu, ali onda su mu ga iz parka/šetališta oteli neki drugi, pa je onda zataknuo pištolj natrag za pas. Ali još je bolja telefonska govornica na osami na kojoj Ivo Gregurević prima svoje pozive, kad ga na telefon u uredu nazove netko, pa se pretvaraju da je krivi broj. No, najbolji su ipak dijalozi mladih Hrvata na radu/studiju/boravku u, reći ću, Štajerskoj. Zapravo bi sve to bilo točno kad svaki najmanji detalj, od čistačica do prisluškivačica, ne bi bio ono što je uistinu najbolje. Sve naprosto odiše.

P.S. Jedina scena koja je mogla biti bolja je ona završna s fenom. Bilo bi bolje da je umjesto fena bio toster. Čuje ona nešto iz kupaonice - KAČUNG!- uđe unutra, a dva tosta vire iz tostera. I sad da će ona uzet jedan i namazat ga putrom, ali avaj.

P.P.S. Bok, Lukas.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 01:05   #6
Odlučila ipak odgledati do kraja. Uspjela. I to bi bilo to.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:12   #7
Smeta me prekomjerno psovanje i ubija želju za gledanjem. Sviđa mi se glumačka podjela. Očekivao sam više. Čudi me da ima samo 4 epizode.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:17   #8
Meni nije tak katastrofično kao Novine.
Ali koja je fora sa onim sauganjem u hodniku ispred Biščanovog ureda?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 12:19   #9
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Meni nije tak katastrofično kao Novine.
ali slažeš se da je dobro da imamo novine i da prema njima sve u budućnosti uspoređujemo

meni je na samom početku odmah pao kamen sa srca, ono, fiju, nema drona, nema galebova u sutonu i nema kamere na ormaru u hotelskoj sobi iako, s obzirom da se radi o udbi i sve što uz nju ide, par špijunskih kadrova "s ormara" u hotelu bi bilo sasvim opravadano

Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
.... Ali još je bolja telefonska govornica na osami na kojoj Ivo Gregurević prima svoje pozive, kad ga na telefon u uredu nazove netko, pa se pretvaraju da je krivi broj.
ne znam, ja ovaj dio doživljavam kao komični međutak, ono, da ne bude sve sivo i mučno telefonska govornica niotkud. MATRIX

i malo me ivo gregurević podsjetio na ulricha mühea iz "života drugih", al to valjda tak treba biti, to je taj stereotip
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:26   #10
i? di smo?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:25   #11
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
i? di smo?
Ja zaboravijo.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:42   #12
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ja zaboravijo.
nenadoknadiv gubitak. sadržaj je neprepričljiv. samom autoru također
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:30   #13
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
sadržaj je neprepričljiv. samom autoru također
Dobro, ne mora to nužno biti loše. Neprepričljiv je i novi Twin Peaks pa je sušta genijalnost. Samo, na temelju prve epizode ovoga, ne čini mi se da se radi o istoj vrsti neprepričljivosti.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 15:06   #14
Pamtim Nolu kao razmjerno vještog režisera pa mi ne ide u glavu kako može snimiti scenu u kojoj se dvojica mladića, koji tek krenu s motociklom, malo pokliznu na šljunku pa meko padnu na tlo i zatim obojica leže nepomično, u nesvjestici.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 21:49   #15
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Dobro, ne mora to nužno biti loše. Neprepričljiv je i novi Twin Peaks pa je sušta genijalnost. Samo, na temelju prve epizode ovoga, ne čini mi se da se radi o istoj vrsti neprepričljivosti.
imaš pravo.
za čuvara dvorca vrijedi: seeing is believing
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 18:08   #16
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
imaš pravo.
za čuvara dvorca vrijedi: seeing is believing
Što to znači ?
Brutus Sa Helma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:21   #17
Da vam se prikljućim. Vidim, gledam, ali ne vjerujem. Iz dobre priče koja je trebala biti Nola je trebao puno više izvući.

Glumci su ok, dapaće Gregurević kao i obićno meni odličan, ali tek sam na sredini duge epizode povezala da se radi o osamdesetim godinama i akterima poznate afere oko Ine koja je tek nedavno dobila svoj epilog.

Možda sam previše očekivala, ali vidjeti ćemo. Ima još nade.
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 00:20   #18
nakon večerašnje epizode samo me jedno zanima: peče li barbara nola u stvarnom životu fine kolače

@brutus -
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 08:03   #19
Radnja serije i ne bi ostavljala umarajući dojam da se ne odvija tempom puža na godišnjem odmoru.

Da li stvarno uloga Gorana Bogdana zahtijeva tako oskudan, prizeman, nemaštovit, vulgaran vokabular ili se ja ne razumijem u umjetničke slobode?
zugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 09:09   #20
Previše sauganja za moj ukus.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.