Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 19:11   #3681
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
tebe isto izgleda živo zabole za space jockeya iz aliena, za juggernauta, za androide, za weylad yutani i sl...

ako je ikada išta bilo podloga za nastavak serijala ondak su to ti fakti

iz prvog aliena se mogu izvući jasne konotacije da taj stvor ima itekakve veze s ljudskim rodom ili njihovim bliskim precima (što je ovdje slučaj)

pa pogledaj kako izgleda, koji mu je reprodukcijski ciklus, zar misliš da bi nekakva neman koja nema nikakve veze s nama uspjela imati toliko dodirnih točaka?

to što si vi brijete u svojim glavama nema veze s vezom
Ne, iz prvog aliena, ni drugog, ni trećeg, ni četvrtog aliena ne mogu se izvući jasne konotacije da taj stvor, (bilo alien bilo space džokej), ima ikakve veze s ljudskim rodom ili njihovim bliskim precima.
Te konotacije su nastajale u stripovima, kada su se pošto poto morale smišljati priče.

U stvari priča o alien i nema mnogo štofa za nastvake, jer je namrtvo isprežvakana fan fictionom, tako da je to dojadilo svima...

Jedino bi se moglo snimati SF filmove u tom univerzumu koji nemaju veze s alienom ni postankom ljudske rase.

Nekakve male priče o krijumčarima ili o industrijskoj špijunaži i ratovanju raznih firmi po asteroidnim pojasima... to bi bilo zanimljivo.
Samo nas sačuvaj bože pretencioznosti... zna se čije.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:28   #3682
Ma ništa ti nisi shvatio, i nemaš pojma isto kao ni ja ni mnogi drugi.
Lijepo je napisano "...zar misliš da bi nekakva neman koja nema nikakve veze s nama uspjela imati toliko dodirnih točaka?".

Zar nisi uočio sve te brojne dodirne točke Aliena i Homo Sapiensa?

- exoskelet
- kemijski sastav tkiva i krvi
- način razmnožavanja
- građa čeljusti
- građa glave
- pozamašan rep
- građa ekstremiteta
- način kretanja
- organ vida
- prehrambene navike

... i još puno, puno toga ... Alien je Spittin' Image Homo Sapiensa samo smo svi mi i dalje slijepi kraj zdravih očiju. Hjoj, pa još od prve minute Aliena je izabranima bilo jasno da su nas stvorili Inženjeri i da je Aliena stvorio David, sve je ukazivalo na to, baš sve, pa i više od toga.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Ne, iz prvog aliena, ni drugog, ni trećeg, ni četvrtog aliena ne mogu se izvući jasne konotacije da taj stvor, (bilo alien bilo space džokej), ima ikakve veze s ljudskim rodom ili njihovim bliskim precima.
Te konotacije su nastajale u stripovima, kada su se pošto poto morale smišljati priče.

U stvari priča o alien i nema mnogo štofa za nastvake, jer je namrtvo isprežvakana fan fictionom, tako da je to dojadilo svima...

Jedino bi se moglo snimati SF filmove u tom univerzumu koji nemaju veze s alienom ni postankom ljudske rase.

Nekakve male priče o krijumčarima ili o industrijskoj špijunaži i ratovanju raznih firmi po asteroidnim pojasima... to bi bilo zanimljivo.
Samo nas sačuvaj bože pretencioznosti... zna se čije.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:35   #3683
nisi naveo najvažniju,
da nas se u stvarnosti plaši
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:41   #3684
to je razumljivo, ako je citao ovu temu i tebe na njoj
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:51   #3685
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ako je ikada išta bilo podloga za nastavak serijala ondak su to ti fakti
Ovo me podsjeća na rezoniranje ekipe koja je išla snimati AVP.

"Ma, znaš stari, ima tamo u Predatoru 2 ona scena gdje se, kužiš, baš ono vidi glava od Aliena. Ono, kužiš, jebote, VAAAUUU...ALIEN, žišku, stari, moramo snimiti film zbog toga jer ono, kužiš, ekipu sad zanima kako je ta glava završila na tom zidu. Ono, jebote, možemo cijelu franšizu smisliti samo na osnovi toga..."

*Ridley dolazi kod producenata*

- Ljude zanima tko je Space Jockey!

*producenti se gledaju*

- Ovaj, Ridley, znaš, to je bila samo jedna scena...

*Ridley lupa šakom o stol*

- Kažem vam da to ljude zanima! Oni umiru da saznaju tko je taj space jockey! Ne mogu spavati zbog toga! Da li vi ljudi razumijete da im je to postalo pitanje važnije od onoga ima li Boga!

*prodecenti se gledaju*

- Znaš, Ridley, ne možemo samo oko toga snimiti film...

*Ridley se zamisli*

- Imate pravo. Ubacit ćemo bogove, postanak ljudske vrste, androide, ubacit ćemo sve čega se možemo sjetiti. I stavit ćemo tog space jockeyja u tu stolicu na kraju tako da ljudi znaju kako je tamo završio! Tako mi Zeusa, ja ću zadnjim snagama svog života donijeti ljudima mir i san na oči da se to više ne pitaju! Ne zvao se ja Ridley Scott ako to ne napravim!
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:25   #3686
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da je centar svega,
i postanka,
i nastanka,
i svijeta,
i svih živih bića,
i svih horror filmova
trebao biti i ostati xenomorph
Pa što onda svaki film šlepa na Aliena tj. Xenomorpha. Što ga priziva prefiksom u svakom naslovu. Što nije onda film nazvao "Daisy - Covenant" ili "Bollocks - Covenant" ili "Colonization - Covenant" ?! Ali, ne, mora biti Alien ali alien nije centar svijeta
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 22:40   #3687
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da je centar svega,
i postanka,
i nastanka,
i svijeta,
i svih živih bića,
i svih horror filmova
trebao biti i ostati xenomorph
Nisam znao da to želim
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 00:52   #3688
Eto vidiš, učiš dok si živ.
Pomno prati ovu temu pa ćeš još puno toga saznati o sebi.
Kao i zašto je Covenant genijalno ostvarenje preuzvišenog, nedodiljivog vizionara Ridley Scotta.

Btw., službena himna ovog a svakako i Prometheus topica bi trebala neizostavno biti "Kako je lepo biti glup".

U svemiru.

I šire.

Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Nisam znao da to želim
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 08:30   #3689
Nije baš toliko glup film

Na Prometeja sam išo s velikim očekivanjima. Iskreno mislio sam da će bit još jedan Alien film ali uvaj put u rukama njegovog tvorca.
Vidno razočaran sam izišo iz kina ne zato jer to nije bio Alien film već jednostavno jer je očajan. Nemam nikakvih problema što Ridley širi priču. Problema imam jedino s izvedbom koja je očajna.
Onda sam par godina čita temu odek pa su me forumaši kao Ajuto, Facer i Jackob počeli uvjeraat kako je to samo uvod, da nisam shvatio neke scene i tako to.
Pa rekoh sam sebi aj možda sam cilo vrime u krivu. Amo vidit di nas priča o inžinjerima vodi. Ako je uvod amo mu oprostit neke neobjašnjene i nedorečene stvari. Možda nastavak bude smisleniji. I onda nas priča dovela do saveza.
Što reći
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:34   #3690
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ovo me podsjeća na rezoniranje ekipe koja je išla snimati AVP.

"Ma, znaš stari, ima tamo u Predatoru 2 ona scena gdje se, kužiš, baš ono vidi glava od Aliena. Ono, kužiš, jebote, VAAAUUU...ALIEN, žišku, stari, moramo snimiti film zbog toga jer ono, kužiš, ekipu sad zanima kako je ta glava završila na tom zidu. Ono, jebote, možemo cijelu franšizu smisliti samo na osnovi toga..."

*Ridley dolazi kod producenata*

- Ljude zanima tko je Space Jockey!

*producenti se gledaju*

- Ovaj, Ridley, znaš, to je bila samo jedna scena...

*Ridley lupa šakom o stol*

- Kažem vam da to ljude zanima! Oni umiru da saznaju tko je taj space jockey! Ne mogu spavati zbog toga! Da li vi ljudi razumijete da im je to postalo pitanje važnije od onoga ima li Boga!

*prodecenti se gledaju*

- Znaš, Ridley, ne možemo samo oko toga snimiti film...

*Ridley se zamisli*

- Imate pravo. Ubacit ćemo bogove, postanak ljudske vrste, androide, ubacit ćemo sve čega se možemo sjetiti. I stavit ćemo tog space jockeyja u tu stolicu na kraju tako da ljudi znaju kako je tamo završio! Tako mi Zeusa, ja ću zadnjim snagama svog života donijeti ljudima mir i san na oči da se to više ne pitaju! Ne zvao se ja Ridley Scott ako to ne napravim!
kako tebi više nije jedanput jasno da je sve ono što se događalo poslije aliena za ridleya nebitno, boli ga špaga i za camerona i za trojku i za ressurection i za sva govna koja su redom izasrata.

šta je ridleyu preostalo nego da im svima utera kurčinu nakon 38 godina

svi su se lovili za stvorenje ne mareći za očigledne i važne stvari koje su se nudile na pladnju.

alien je u tome smislu bio cijelo ovo vrijeme kao zrela sočna kruška koju je trebalo samo ubrati,

tko vam je kriv što ne volite sočne kruške, al kao desert, poslije glavnog jela

a vama je sočna kruška cijelo ovo vrijeme glavno jelo
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 19:41   #3691
Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Nije baš toliko glup film

Na Prometeja sam išo s velikim očekivanjima. Iskreno mislio sam da će bit još jedan Alien film ali uvaj put u rukama njegovog tvorca.
Vidno razočaran sam izišo iz kina ne zato jer to nije bio Alien film već jednostavno jer je očajan. Nemam nikakvih problema što Ridley širi priču. Problema imam jedino s izvedbom koja je očajna.
Onda sam par godina čita temu odek pa su me forumaši kao Ajuto, Facer i Jackob počeli uvjeraat kako je to samo uvod, da nisam shvatio neke scene i tako to.
Pa rekoh sam sebi aj možda sam cilo vrime u krivu. Amo vidit di nas priča o inžinjerima vodi. Ako je uvod amo mu oprostit neke neobjašnjene i nedorečene stvari. Možda nastavak bude smisleniji. I onda nas priča dovela do saveza.
Što reći
majstore, ti da si pomno pratio temu uvidio bi da sam ja prvi i jedini upozoravao na ovo što će se dogoditi. preklinjao sam ridleya da ne radi kompromise, da ostane svoj, ali pritisak zasljepljenih hejtera je bio prevelik.
i pored načinjene greške ipak si je ostavio dovoljno prostora za evakuaciju,
prometheus je s vremenom polučio efekt naknadne pameti i omogućio mu da nastavi s onim s čime je tamo započeo.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 23:03   #3692
Alien br 1 je jedan mali nepretenciozni film, u stvari "B"-kač koji fenomenalno radi to što mu je namjena- a namjena mu nije bila da nagovještava ikakve važne i pretencione stvari, nije postojala dublja priča koja je ostala nerazjašnjena.
Alien br 1 je točno to što jest... potpuno zaokružen i nepretenciozan, zato je krajnje idiotska uopće i pomisao da se išta treba povezivati i prequelirati e da bi se neka ne znam kako grandiozna shema spojila sa alienom 79'.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 23:07   #3693
Glave su im pune s pitanjima.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 10:29   #3694
Dobar je Alien Covenant - nije na razini starijih, ali je dobra doza aliena nakon dugo vremena -20 godina - avp izrod ne računam
xenofex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:56   #3695
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Glave su im pune s pitanjima.
why? why? why?

to je kao da se sad odu isčuđavat zašto u fast and furious ima toliko auta i jurnjave, totalno promašen pristup

al moraju i ti dečki doći do malo publiciteta (privući pažnju) tako ih i razumijem u neku ruku
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:28   #3696
"Bolje je šutjeti i biti smatran budalom nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju."

Abraham Lincoln


Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
why? why? why?

to je kao da se sad odu isčuđavat zašto u fast and furious ima toliko auta i jurnjave, totalno promašen pristup

al moraju i ti dečki doći do malo publiciteta (privući pažnju) tako ih i razumijem u neku ruku
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:36   #3697
Al to nije reko mark twain
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:52   #3698
I jednom i drugom se te riječi pripisuju, vjerujem da se ne zna sa sigurnošću tko je autor od njih dvojice.

Ali se zna da je autor bio u pravu, i onda, i sada, i za uvijek.

Quote:
Arseface kaže: Pogledaj post
Al to nije reko mark twain
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 22:59   #3699
u ovom slučaju nije bitno tko je rekao već što je rekao
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 22:12   #3700
"serve in Heaven or reign in Hell?"

šta će david odlučit?

opet drkaju ridleya i opet on mulac iznosi direkcije, daj šuti nek si misle šta će ih strefiti
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.