Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2007., 03:22   #1
The Shining (1980)

eto...upravo odgledao...

pa me malo zanimaju mišljenja ljudi s foruma koji se kuže u filmove i tako to...


da vas čujem...
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 10:01   #2
Dobar horor.
Loša ekranizacija knjige.


I ne kužim se u filmove.

Zadnje uređivanje Legura : 14.01.2007. at 11:09.
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:18   #3
Zašto si onda tu?

Anyway, film je od Kubricka. Točka. Što više reći... Onaj mali je... Katastrofa jebote a Jack Nicholson (Here's Johnny) je odigrao jednu od najboljih uloga života.
dr duca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:24   #4
nemam sad vremena, pa ću kratko nabacit jedan fekt koji možda mnogi nisu primjetili. Kubrick, umjetnik kao što jest, nije naravno napravio običnu horror priču bez skrivenog značenja. izašao je 1987. u San Francisco Chronicleu jedan članak o misiji zakopanoj u film. radi se o ideji ubojstva rase, ubojstva nativnih stanovnika američkog kontinenta: Indijanaca.

film je prepun indijanske simbolike, predmeta...svaka važna scena sadrži neki objekt koji se neminovno veže uz njihovu kulturu. point je u krvoproliću bijelog čovjeka koje je učinio i koje stalno čini ratovima i genocidima. zato Jack ima konstantan deja-vu feeling.

sama zadnja scena zaustavlja se na fotki na kojoj piše: "Overlook Hotel July 4th Ball". taj datum samo jednoj strani označava bal, dan nezavisnosti. drugoj rasi donio je polagano ali sigurno uništenje.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:57   #5
Quote:
dr duca kaže:
Zašto si onda tu?
Zar se moram kužit u filmove da bi bio tu?
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:21   #6
Pa što ti misliš?
dr duca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 14:42   #7
Forum je otvoreno mjesto kako za znalce tako i za neuke, bilo da oni sudjeluju u raspravi ili posmatraju sa strane, dakle ne.
Legura is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 17:13   #8
ni ja se ne kužim totalno u filmove, ali polako počinjem shvaćati te stvari

što se tiče članka, vidio http://www.visual-memory.co.uk/amk/doc/0052.html sam to čim sam, nakon filma, malo otišao istraživati o tom filmu, ali mi se nije dalo sve to čitati

što se tiče maloga, meni je on odigrao super ulogu, a kad se još uzme u obzir ova net priča koja govori o tome da mali nije ni znao da igra u horroru, tim bolje...

samo imam jednu malu zamjerku - meni naime, nije horror....uopće nije strašan, nimalo

a scena po kojoj ću taj film pamtiti je definitivno scena masovne krvi, dok će uzvik "Hej Đoni" također ostati (vjerojatno) vječno u glavi

nešto najbolje mi je bilo Nicholsonovo lupanje dok je bio zaključan u smočnici, a Kubrick (ili tko već iz ekipe) ga snima odozdo....genijala...

no, sve u svemu, još uvijek Kubrick nije ispunio moja očekivanja...
nikad nisam gledao ništa od njega, a čitao sam o njemu milion puta i sad sam bio pun očekivanja da ću upoznati nekakvo savršenstvo i šta ja znam...krenuo sam sa "2001" i film je super, ali nije to to...."Shining" je isto odličan, ali opet nije to to....nadam se da će "Lyndon", "Jacket" ili "Orange" konačno posložiti stvari na mjesto...
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 21:48   #9
dakle?

ajd još netko...
baš me zanima...
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 22:10   #10
Možemo trkeljat kolko hoćemo da je Shining ovo ili ono, ali da je barem više takvih filmova. Odlična atmosfera i scenario.
Gledao sam ga davno, pa opet prije par godina i bio mi je bolji drugi puta nego prvi. Kad ga opet nabavim gledat ću ga opet. Lud, eto!!
Kurtz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 23:05   #11
Hello Danny. Come and play with us. Come and play with us, Danny. Forever... and ever... and ever.

uvik se naježin od onih blizanki.

Genijalan film.
Agent69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:42   #12
Sjajan film iako ne i medju meni najdražim Kubrickovim ostvarenjima. Konstantan osječaj jeze, klaustrofobični hodnici, dvije curice, i onaj sjajan Kubrickov spor način razvijanja radnje koji je tako jeb. dobar.

Barry Lyndon je po meni najbolji njegov film, pravo remek djelo u svakom pogledu. Preporučam pogledati obavezno (za ove koji nisu gledali) i Dr. Strangelove, Paths of glory, Lolitu te naravno 2001 i Paklenu naranču. Iako i nakon jednog pogledanog njegovog filma moze se vidjeti zašto je velik.
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 19:21   #13
Quote:
ratm kaže: Pogledaj post
Sjajan film iako ne i medju meni najdražim Kubrickovim ostvarenjima. Konstantan osječaj jeze, klaustrofobični hodnici, dvije curice, i onaj sjajan Kubrickov spor način razvijanja radnje koji je tako jeb. dobar.

Barry Lyndon je po meni najbolji njegov film, pravo remek djelo u svakom pogledu. Preporučam pogledati obavezno (za ove koji nisu gledali) i Dr. Strangelove, Paths of glory, Lolitu te naravno 2001 i Paklenu naranču. Iako i nakon jednog pogledanog njegovog filma moze se vidjeti zašto je velik.
Dodao bih Killing, Spartaka, Oči širom zatvorene i Full metal Jacket, kad si ih već skoro sve nabroja.
__________________
Dream like this must die...
Duyam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 16:24   #14
da, zaboravih u nabrajanju rec da sam gledao i spartaka i oci sirom zatvorene, sto uz odiseju cini 4 filma

definitivno mi je najjaci spartak, a onda idu ostala tri...


spartak je, ali stvarno, prava genijalnost

sjecam se da sam kao klinac plakao kao kisna godina kad je zavrsio na criss-crossu
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 00:11   #15
...dosta spor. odlična uloga preobrazbe čovjeka
__________________
Even Saints Have To Eat
gunji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 09:08   #16
na žalost (ili na sreću),Spartacus je najmanje Kubrickov film. radio ga je "pod moraš" kao dio u lancu velikog studijskog projekta. po svim pričama, film je ustvari režirao Kirk Douglas, koji je kao i uvijek bio vrlo bossy raspoložen. Kubricku je to bilo najmučnije iskustvo koje više nikad nije dopustio da se ponovi. taj film nosi samo njegovo ime kao režisera, ali je od svih najamanje njegov, čak i ako ga neki uzimaju kao remek-dijelo, što se po mom mišljenju ipak brka s riječju povijesni spektakl.
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 12:57   #17
Quote:
Ljelja kaže: Pogledaj post
na žalost (ili na sreću),Spartacus je najmanje Kubrickov film. radio ga je "pod moraš" kao dio u lancu velikog studijskog projekta. po svim pričama, film je ustvari režirao Kirk Douglas, koji je kao i uvijek bio vrlo bossy raspoložen. Kubricku je to bilo najmučnije iskustvo koje više nikad nije dopustio da se ponovi. taj film nosi samo njegovo ime kao režisera, ali je od svih najamanje njegov, čak i ako ga neki uzimaju kao remek-dijelo, što se po mom mišljenju ipak brka s riječju povijesni spektakl.

bilo kako bilo, i bio tko bio, meni ce uvijek ostati u sjecanju kao remek-djelo i kao povijesni spektakl...
Pacificist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 09:25   #18
Quote:
gunji kaže: Pogledaj post
...dosta spor. odlična uloga preobrazbe čovjeka
nažalost i nije baš. da kubrick nije uzeo nicholsona, već nekog drugog glumca, koji se ne veže uz likove luđaka, moglo bi puno bolje izgledat
Deimos is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:36   #19
Bolja je knjiga
Dr.gu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 21:19   #20
odlican film,ovaj doticni o kojem se raspravlja.a film nije horor,odnosno tesko ga je u potpunosti nazivati takvim,kao sto bas i nije u potpunosti 2001 odiseja SF.no dobro,meni osobno spartak je jedini njegov ne-tako dobar film (da to malo ljepse upakiram).
@ pacifist-pogledaj iste filmove jos koji put,vjeruj mi bit ce ti sve bolji.
Chu_Chu_Man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:50.