Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2012., 15:17   #81
po meni sigurno jedan od onih koji ima sve shto ni jedan drugi nema..horor npr...

iako sam mishljenja da Kubrick i nije neki nagon ka istom ispoljio vech samo ekranizir`o knjigu....tako da sam ubijedjen da jedino on i moze samo napraviti neshto istinito strashnije i brutalnije od Shining-a....

o Jack-u malo se tu shta negativno ima rechi..kao i ostalim likovima...svi su odglumili fenomenalno...sklopili prichu kratko i jasno..doprinijeli remek djelu

mozda chu patetichan ispasti...ali tek proshle godine vidjeh film koji mu slichi karizmom..ili ti utiskom koji ostavlja

lagana pricha...uvod-zaplet-rasplet-kraj

Mientras duermes
ha-ha Spodoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 20:45   #82
Precjenjen i zamoran film. Kriminalno loša gluma svih uključenih (Jack isključen) prevelika statičnost i izostanak atmosfere. Stvarno debelo precjenjen film. I boli me neka stvar za liste, ocjene, rangiranje, poredak, the best off i slične gluposti. Moje osobno mišljenje.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 21:26   #83
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Precjenjen i zamoran film. Kriminalno loša gluma svih uključenih (Jack isključen) prevelika statičnost i izostanak atmosfere. Stvarno debelo precjenjen film. I boli me neka stvar za liste, ocjene, rangiranje, poredak, the best off i slične gluposti. Moje osobno mišljenje.
Isto kod mene. Najviše mi smeta što priča nije bila dobra ko u mini-seriji.

I sam Stephen King je bio nezadovoljan filmom.
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 23:27   #84
Kad smo kod tih horora koji se smatraju najboljima od svih (Exorcist, The Shining, Psiho).

Meni je originalni Halloween neshvatljiv film. Volim Carpentera, Halloween ima stvarno dobru atmosferu, ali nikako nisam na TI s tim filmom. Ne mogu reći da je loš, ali debelo debelo precjenjen. I The Omen također

A Exorcist i The Shining su top. Iako u Exorcistu ona maska
Ajmonaprid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2012., 23:59   #85
Meni samo nije jasno zašto bi se prequel bavio Jackovom prošlošću, a ne događajima koji su se prije zbili u onom hotelu?

Wtf!? Kojeg vraga Jack Torrence ima veze sa ičim što se događalo prije?
c0bra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 01:18   #86
veličanstveno simljen film, atmosferičnost i ona prekrivena frenetičnost koja kao da samo čeka da izroni iznad površine je tolika da se doima da ju možeš dohvatit rukama i cijedit kao morki ručnik, a ritam filma klizi tako prekrasno i glatko kao nož kroz putar

užitak za gledanje
__________________
we sing of only blood or love
karnivor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 02:16   #87
Mrzim film jer je iskasapio knjigu.
Ne znam znate li, king je napisao nastavak o malome i nekim zlikovcima koji crpe taj shining iz ljudi. To je mislim najnovije sto je izdao ili tek treba izdati. Ne znam točno u kojoj je fazi.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 13:14   #88
Moj najdrazi horror, necu reci film, jer Kum je Kum ali blizu je.
Savrsena atmosfera, ogromni hotel u sred nicega, snijeg...ma sve je genijalno, gluma je savrsena, kraj je odlican...ma da ne nastavljam sve je savrseno.

Iz ljubavi prema filmu procitala sam i knjigu; moje najvece razocaranje u knjigu ikada. Knjiga je vise obiteljska drama nego horror, iako King inace jako dobro zna od drame napraviti pravi psiho.horror, nije mi se svidila. Mislim tko voli neka slobodno cita, ali meni osobno nije bila nesto posebno zanimljiva, a tome je sigurno i doprinjelo to jer sam ocekivala barem malo slicnosti s filmom.
__________________
“You never know what worse luck your bad luck has saved you from.” Cormac McCarthy, No Country for Old Men
mary89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 12:33   #89
jel strasan film?
Thiago is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 17:24   #90
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Precjenjen i zamoran film. Kriminalno loša gluma svih uključenih (Jack isključen) prevelika statičnost i izostanak atmosfere. Stvarno debelo precjenjen film. I boli me neka stvar za liste, ocjene, rangiranje, poredak, the best off i slične gluposti. Moje osobno mišljenje.
Amen! Teska smaracina od filma
metropolitan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2012., 21:30   #91
Ajme. Odgledah. U sklopu akcije "Obrazujmo black.dahliju da ne umre glupa".

Nicholson obilato kesi svoje legendarne zube nad kojima su njegove ništa manje legendarne luđačke oči s još legendarnijim šiljastim obrvama i... to je to. Je, to je gušt gledat. Da.

Već na putu prema Overlook Hotelu on je pomalo lud. Klinac od šest godina kaže ocu u autu da je gladan, a ovaj mu veli da je trebao onda pojesti doručak. I tu nabaci aluziju na kanibalizam nekih ljudi koji su se spašavali da ne umru od gladi. Just in case. Da ne zaboravimo o kojem žanru je riječ.

Supruga i Majka je još jezivija. One oči, neuredna kosa i usta out-of-control. Zašto je ona uopće izabrana? Nije je trebalo puno šminkati da ovako izgleda?

Ono što mene kod ovog filma intrigira jest činjenica da ga neki tako očito pametni ljudi smatraju remek-djelom.

Od Kubricka sam gledala Eyes Wide Shut i Odiseju, nijedan me nije impresionirao. Odiseje se slabo sjećam, ali Eyes mi je bio... tak. Sjajna priča koja ne vodi nikamo.

The Shining sigurno mora imati neku priču u podlozi i pritom ne mislim na Kingov roman. Ova teorija o istrjebljenju Indijanaca mi se čini uvjerljivom. 4th of July na onoj fotografiji? Kubrick se je tu igrao s nečim, ali ja ne znam s čim i zato mi stvar nema smisla.

U čemu je poanta snimanja ovakvih filmova? Zastrašivanje gledateljstva? Da izađeš iz kina i gledaš mračne uglove po ulici dok ideš doma?

OK, sad me smijete popljuvati, ali dajte mi neke slamke spasa. Što bih trebala točno vidjet u The Shiningu?

Quote:
Thiago kaže: Pogledaj post
jel strasan film?
Je.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 19:25   #92
Quote:
black.dahlia kaže: Pogledaj post
Ajme. Odgledah. U sklopu akcije "Obrazujmo black.dahliju da ne umre glupa".

Nicholson obilato kesi svoje legendarne zube nad kojima su njegove ništa manje legendarne luđačke oči s još legendarnijim šiljastim obrvama i... to je to. Je, to je gušt gledat. Da.

Već na putu prema Overlook Hotelu on je pomalo lud. Klinac od šest godina kaže ocu u autu da je gladan, a ovaj mu veli da je trebao onda pojesti doručak. I tu nabaci aluziju na kanibalizam nekih ljudi koji su se spašavali da ne umru od gladi. Just in case. Da ne zaboravimo o kojem žanru je riječ.

Supruga i Majka je još jezivija. One oči, neuredna kosa i usta out-of-control. Zašto je ona uopće izabrana? Nije je trebalo puno šminkati da ovako izgleda?

Ono što mene kod ovog filma intrigira jest činjenica da ga neki tako očito pametni ljudi smatraju remek-djelom.

Od Kubricka sam gledala Eyes Wide Shut i Odiseju, nijedan me nije impresionirao. Odiseje se slabo sjećam, ali Eyes mi je bio... tak. Sjajna priča koja ne vodi nikamo.

The Shining sigurno mora imati neku priču u podlozi i pritom ne mislim na Kingov roman. Ova teorija o istrjebljenju Indijanaca mi se čini uvjerljivom. 4th of July na onoj fotografiji? Kubrick se je tu igrao s nečim, ali ja ne znam s čim i zato mi stvar nema smisla.

U čemu je poanta snimanja ovakvih filmova? Zastrašivanje gledateljstva? Da izađeš iz kina i gledaš mračne uglove po ulici dok ideš doma?

OK, sad me smijete popljuvati, ali dajte mi neke slamke spasa. Što bih trebala točno vidjet u The Shiningu?



Je.
Pa da, baš to, zato se i zovu horror filmovi.
__________________
Mad Max
Locksley2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 23:44   #93
Film nije loš, a nije ni dobar. Nije mi žao jer sam ga pogledao, ali traje predugo za onu radnju, fali dosjetki, nije uopće tako dobar kako "se priča".


__________________
NK ČELIK ZENICA!!!
Triler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 15:12   #94
Lost Ending to "The Shining" is Found
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 17:57   #95
Film je debelo debelo precijenjen. Pogledala sam ga samo iz razloga što su ga samo tako nahvalili i proglasili najboljim horror filmom svih vremena. I gledam ja njega, i ništa ne kužim u početku, i mislim ''aj pa valjda ću nešto shvatit na kraju filma, uvik bude tako, u početku ništa ne kužiš, pa ti na kraju sve bude jasno, iden ja pogledat to do kraja''. I na kraju filma meni opet ništa nije jasno. Uopće ne razumijem zašto je Jack poludio (možda zbog izolacije?)? Zašto je htio ubiti svoju ženu i dijete? Kakve veze imaju oni duhovi sa cijelom ovom pričom? Kakve veze imaju oni slapovi tekuće krvi koji izlaze iz lifta više puta tijekom filma (znam da to Danny umišlja, ali mi opet nije jasno kakve to veze ima s ičim)? Kakve veze imaju one dvije djevojčice sa cijelim filmom? I ona slika na kraju filma? Po čemu je ovo uopće horror film? Meni ovo nije nimalo strašno, vidjela sam i strašnijih. Bavi li se ovdje Kubrick nekom temom koja je u stvari psihološki produbljena, ili je to toliko plitko da se radi samo o muškarcu koji je poludio pa želi ubit ženu i dijete? Ako je tako, onda mi stvarno nije jasno zašto ovaj film nazivaju psihološkim trilerom. Sve u svemu, film je nepovezan, neorganiziran i predug. Gluma je očajna. Niti jedan glumac/ica nije stvoren za ovu ulogu. Jack je bezveze jer uopće nije strašan (više mi je smiješan nego strašan), Wendy je loše glumila i to se vidi, a Danny definitivno nije trebao biti izabran za ovu ulogu jer mi više izgleda kao za ulogu filma ''Sam u kući'' nego nekoga horrora koji je ''najbolji i najstrašniji horror svih vremena''. Uglavnom, razočarana sam, očekivala sam mnogo više od filma kojem je IMDb dao ocjenu 8.5.
19280 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 18:12   #96
Quote:
19280 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, film je nepovezan, neorganiziran i predug.
Stvar percepcije, neki ljudi su recimo sve to uspjeli povezati u najrazličitije teorije zavjere, čak su i dokumentarci snimani o tome.

Ali da nisi uhvatila tko su djevojčice, to je dosta jasno ako se pozorno prati.

Da ne spominjem enorman utjecaj koji je imao, a ima i dan danas na popularnu kulturu, možda i najveći kao predstavnik horrora 80-tih, uz možda Evil Dead i Poltergeist.
__________________
What we call rational grounds for our beliefs are often extremely irrational attempts to justify our instincts. +
Stronger Free is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 16:38   #97
Quote:
Stronger Free kaže: Pogledaj post
Ali da nisi uhvatila tko su djevojčice, to je dosta jasno ako se pozorno prati.
.
Ma shvatila sam ja tko su djevojčice, njih je ubio otac koji je prije radio kao kućepazitelj u tom hotelu, ali ono što meni nije jasno je kakvu ulogu one igraju u cijelom filmu? Samo da budu primjer toga što se dogodi kad kućepazitelj poludi od izolacije? Ma ne znam, meni je to malo glupo.
19280 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 17:28   #98
Quote:
19280 kaže: Pogledaj post
Ma shvatila sam ja tko su djevojčice, njih je ubio otac koji je prije radio kao kućepazitelj u tom hotelu, ali ono što meni nije jasno je kakvu ulogu one igraju u cijelom filmu? Samo da budu primjer toga što se dogodi kad kućepazitelj poludi od izolacije? Ma ne znam, meni je to malo glupo.

Uh, najbolje zaboravi da si film uopste gledao/la. Ne vredi da se ovako mucis, ne zasluzujete ni ti ni film tako nesto.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 17:51   #99
Quote:
19280 kaže: Pogledaj post
...ali ono što meni nije jasno je kakvu ulogu one igraju u cijelom filmu?
pošto se radi o horror filmu možda se želio izazvati/isprovocirati intenzivniji osjećaj nelagode i uznemirenosti kod publike
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:49   #100
Quote:
19280 kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, film je nepovezan, neorganiziran i predug. Gluma je očajna. Niti jedan glumac/ica nije stvoren za ovu ulogu. Jack je bezveze jer uopće nije strašan (više mi je smiješan nego strašan), Wendy je loše glumila i to se vidi, a Danny definitivno nije trebao biti izabran za ovu ulogu jer mi više izgleda kao za ulogu filma ''Sam u kući'' nego nekoga horrora koji je ''najbolji i najstrašniji horror svih vremena''. Uglavnom, razočarana sam, očekivala sam mnogo više od filma kojem je IMDb dao ocjenu 8.5.
Ejmen!!! Jedan od najprecenjenijih filmova svih vremena.
petrushka511 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:06.