Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2010., 18:35   #21
VIZA ZA LIBANON

Postovani ,

molin vas da li tko zna dali mi je potrebna viza za libanon i siriju

thx
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:40   #22
Quote:
Tomi95 kaže: Pogledaj post
Postovani ,

molin vas da li tko zna dali mi je potrebna viza za libanon i siriju

thx
Da.

Za takve stvari imaš:

http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:42   #23
/KU U RH ILI SUSJEDNOJ/DRUGOJ DRŽAVI

DM/KU REPUBLIKE HRVATSKE
Beč
Oppolzergasse 6/3
1010 Beč
AUSTRIJA
Tel. 00 43 1 533 88 21 /22
Fax 00 43 1 533 49 84

Bejrut
Sofil Center, Floor 4
Ashrafia, Beirut
LEBANON
Tel. 0096 11219 533
Fax 0096 11201 184

Kairo
3, Abou El Feda St.
Zamalek, Cairo
EGIPAT
Tel. 00202 273 83 155, 273 55 815
Fax 00202 27355812



Viza potrebna za sljedeće vrste putnih isprava:

Državljani LIBANONA
Državljani RH
Obična putna isprava DA
Diplomatska/službena putovnica DA
Posebna putna isprava DA
Obična putna isprava DA
Diplomatska/službena putovnica DA


* Hrvatska je uvrštena u skupinu zemalja čijim se državljanima za ulazak u Libanon vize izdaju u zrakoplovnoj ili pomorskoj luci besplatno po prispjeću i to na rok od 30 dana s mogućim produženjem na rok do 90 dana.
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 18:43   #24
thx.

daloi stima ono sto pise kad dodes ti izdaju vizu po dolasku na 30dana free

da me nebi uhapsili na aerodromu
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 21:24   #25
Ulaznu vizu za Libanon dobije se na aerodromu i košta oko 20 dolara
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 22:24   #26
thx sapporo!
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:15   #27
Čekajte malo tomi je gori navea službene podatke sa mvpei i piše da je viza besplatna 30 dana u pomorskoj i zračnoj luci kako onda ti sapporo tvrdiš da je viza 2o dolara?meni isto muči ovo šta i dangubu do sad san nailazia na podatke da je besplatna do 48 sati kad se ulazi kopnom a poviše se plaća a ne znam koliko a kad se ulazi avionom ili brodom onda piše da je besplatna 30 dana nije pošteno..jel su tebi dangubo vratili šta iz Beča pa da razrješiš ljudima sve ove nedoumice oko ove vize?hvala
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 12:18   #28
i žaj mi je dangubo šta ti nitko ne odgovara za hostel i šta ne bi tribalo propustit u 4 dana tamo znan samo da je bejrut poznat po noćnom životu i da imaju masu arheoloških lokaliteta ali to je sve..i da je skuplje nego u siriji ali to znaš i ti.. ajde ljudi valjda je neko bia u libanonu pa da se malo razvije ova tema u nešto neke savjete budućim putnicima..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:12   #29
čirimbaš i ostali, strpite se par dana..
kad se vrati nas jedan forumas, bude on sve rekao, jer je trebao i u libanon/beirut a ne samo siriju obici
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 14:18   #30
ma ja još neman čistu situaciju za dole otić nego san primjetia da dangubi nitko nije odgovara pa me čudilo nije vrag da nitko tamo nije bia ..aston će sigurno imat dobre savjete kad se vrati
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 15:57   #31
glede vize - ja sam bio tamo u travnju 2008 i tad je trebala ulazna viza koja se dobivala na aerodromu... nakon "tri sata" sumljičave vrtnje putovnice pustili su me i nisu tražili ništa ...naravno da me nisu pustili van bez vize...platio sam je prije leta tako da me avion čekao...nitko se zbog toga nije pretjerano živcirao - inače viza je jako "dekorativna"- lijepa uspomena
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:26   #32
''Korvatia, one month for free'' .... ždeing! (puknut pečat u putovnicu)
Eto, to je bilo sve šta mi je rekao pandur na aerodromu u Beirutu prije neka dva tjedna
Stvarno je rekao korvatia, nije tipfeler.

Mislio sam da će mi trebati viza ali eto pustili me ovako. Izašao sam kopnom. Imajte pare i slike sa sobom spremne, vjerojatno ćete ući samo na pečat a ako zatreba ipak viza, biti ćete spremni. Ne treba se puno zamarati s time.
Čini se da to sve ovisi o raspoloženju tipa koji je na dužnosti.

Ako ma još akvih pitanja, sad sam doma, let mi - alelujah - nije bio otkazan pa sam dobre volje, dakle možete pitati
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 18:52   #33
oooo dobrodosao natrag u lipu našu..zna se sto mi ocekujemo od tebe,, putopis..
aj super da ti nisu otkazali avion i da je sve proslo glatko
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2010., 23:43   #34
I kakav je Bejrut, ne pada mi ništa drugo na pamet? Mislim da je na net.hr prije koji mjesec bio kao među top 10 po zabavi i partijanju ili kao potencijalu i trenutnom razvijanju...nešto tako uglavnom...većina nas pamti taj Beirut po filmovima u kojima je na pola razrušen sa vojskom i razno raznim naoružanim likovima na svakom križanju...jesi bio solo opet ili?
Boreia Proasteia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:06   #35
Ovaj put se slažem sa net.hr. Ne znam da li je među top 10 ali da ima potencijala biti jedan pravi grad - ima. Partijanje je isto garantirano ako se ima para. Ukratko, Beirut je jedna suluda kombinacija luksuza i naoružanih vojnika, skupih hotela i napuštenih zgrada. Kad kažem luksuz onda mislim na ono šta mi je prvo upalo u oči: nevjerojatan broj luksuznih autića po cestama (Porche, Ferrari, Rolce, Aston Martin, da obične Mercedese, Audije, Infinitije, Mustange itd itd itd i ne spominjem). Mali salon s Ferrarijima ima tri primjerka u izlogu, onaj s Porscheima isto tako ima nekoliko komada. Volim inače aute pa te stvari odmah primijetim. Nisam išao u južna predgrađa gdje je slika vjerujem bitno drugačija tako da ovo vrijedi samo za širi centar koji sam vidio.
S druge strane vojska naoružana do zuba čuva sve vladine i ostale bitne zgrade. Check pointovi su po cijelj državi na prilazima gradovima i važnim mjestima (ponegdje sa ukopanim tenkovima koji su okrenuti prema gradu ovdje konkretno mislim na Baalbek).
Skupi hotel Phoenicia se nalazi tih uz od njega veću zgradurinu, nenastanjenu, koja još uvijek nosi vidljive ožiljke od nekog projektila. Toga ima još. Dio grada oko bivše zelene linije a koji je bio full rasturen, danas je rekonstruiran i ne bi rekao da se tamo do ne tako davno ginulo sve u 16.

Ima i Američko sveučilište koje je vrlo cijenjeno u regiji i kamo dolaze studirati djeca zaljevskih bogataša. Pa da vidiš u čemu se ti klinci voze.
Primjetno su liberalniji od ostalih zemalja u regiji i uglavnom ljudi su ok, uostalom kao i svugdje na bliskom istoku.

Uglavnom, meni se grad svidio, osjećao sam se sigurno. Bar oni djelovi grada kojima sam se kretao.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 00:49   #36
ja citala prije pola godine u nekom nasem casopisu bas o beirutu i jako me se dojmio..bas je pisalo o ovome sto i aaston tvrdi-s jedne strane turbo luksuz plus buran nocni zivot a s druge strane razrusene zgrade itd..
i bila ova fotka koja zgodno prikazuje kontrapunkt :
http://www.opendemocracy.net/conflic...photo_4342.jsp
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 23.04.2010. at 10:42.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 11:27   #37
Sjećam se ove slike. Ovakve ruševine nisam vidio ali moguće da takve destrukcije više niti nema jer je ovo snimljeno nedugo nakon izraelskih bombardiranja 2006. u južnim predgrađima.
Jedino u centru Tripolija se mogu vidjeti neke spaljene zgrade ali to je već novcem oskudniji grad tako da nije ni čudno.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:28   #38
onda se beirut jako dobro oporavio,ako su sve rusevine maknuli/obnovili/rascistili itd
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:01   #39
Hello,

Stigao u Lebanon , u Beirut.
Let je trajao nekih 3h from Rome...Aerodrom uredan cist i ednostavan relativno nov.
Pregled passporta i lupanje vize gratis na 30 dana. Nikakva suvisna pitanja niti nista !!! to sam obavio doslovno u jednu minutu!

Trazenje rent a car a , i cijene malih auta su 30USD po danu . to je OK cijena. Auti su novi s klimom .

Ali me nesto posebno sokiralo po dolasku , kupio sam SIM karticu i broj , i to me kostalo skora 50EUR , objasnio mi je koliko kredita imam i koliko mi traje kartica

, ali sam odmah sve zaboravio , jel me sokirala cijena proklete kartice!!!!!!

Onda je jos nesto bitno i iritirajuce svi se koriste USD ili njihovom LIRom, a ne nikakvim EUROM i euro je tamo pusiona zestoka , tecaj je da te oderu samo tako!!!!

To je sranje jer u biti dok malo ne skuzis te mogu derat kako zele!!!!

Onda opet sok , hotel noc u Beirutu 130USD!!!! Previse za ono sto nudi , uzasno puno , sad bas pisem iz hotela , imam net u sobi.

Ono sto je rekao prethodnik , auti samo takvi stvarno , ali sve je to jedan cestovni nered, nitko ne jebe pjesaka , prijeci cestu mozes samo na nadvoznjaku , a jedan od drugog udaljen je min 5 km.....

Slucajno sam upao u jedan ducan , HH, OAKLEY , O NEAL , CAMEL , .....i sve neke poznate marke , ali cijene ????!!! skuplje nego bilo di u EU , osjecao sam se setajuci

da s 100USD u dzepu si gladan kruha ..... To mi je bio prvi dojam. Beirut je puuuuunoooooo cisci od ostalih gradova koje sam vidio u arabiji , nema najlona na sve strane i papira , pasa itd....

Uglavnom u ovih 5 dana cu proci cijelu zemlju !
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 22:05   #40
Zaniljivo je vidjeti Kriz kako svijetli na brdu , i kako se cuju crkvena zvona.... Pa taj suzivot s muslimanima , cure su zgodne i liberalno se nose.

Molim nekoga tko zna da me uputi u jeftiniji hotel.
Tomi95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.