Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2007., 00:59   #1
Bluetooth slušalica

imam jedan problem a to je da jako puno pricam na mobitel.
Svaki dan me boli uho i ruka od drzanja mobitela. Imam ja ove slusalice handsfree ali sa tim kablovima mi je problem.
Mislio sam si kupiti neku bluetooth slusalicu, koja ce biti lagana i koja mi nece smeteti u uhu!
E sad opet problem, koliko to trosi bateriju na mobitelu, (mobitel je K750i) koliko ja mogu biti udaljen od mobitela a da ne pukne veza!
Malo sam ih gledao na netu, ne bih kupio neku skupu, znaci neku prosjecnu slusalicu bih uzeo!
Jel mi zna netko reci kakvu da uzmem?
Sto mislite o ovoj: http://www.kupiprodaj.net/kp/oglasnik/oglas115427.htm
Ova je dosta jeftina, ali sada, da li je dobra?
Zok is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 01:27   #2
ta sranja nemoj ni pokusavati kupovati.
Imas po oglasnicima SE BT slusalice
Ja sam kupila prije hbh-600.... godinu dana svakodnevnog razgovaranja po barem 2 sata, sa tim da je upaljena bila od 07:00 do 18:00. Da napomenem da neznam ni broja kolko je puta pala...
Tek je onda crkla..
Nakon toga sam kupila hbh-660 i odusevljen sam ponovno. Kad se naviknes potpuno zaboravis da imas slusalicu na uhu.

Mozes biti od telefona nekih 5 metara da imas dobar prijem. Moze se biti i 10 metara dalje, al je najvjerovatnije da ce ti poceti sumiti u slusalici ili da ce se cuti smetnje.

Te Sony ericsson slusalice sam imala na motoroli e 550, SE t68i, k750, k610, t630, k650... na svima radi super.
malena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 12:25   #3
slušalica

Ja imam istu takvu već dvije godine i super mi radi
zvukov is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 16:42   #4
Ja ti preporucujem da si pogledas malo JABRA slusalice, odlicne su i ja sam prezadovoljan

Baterija stvarno dugo traje, a sto se tice SE BTa ja imam losa iskustva i nikad vise
vinkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:54   #5
Ja ti imam ovu slušalicu:motorola h3:
http://www.colleges.com/Umagazine/20...ges/motoh3.jpg
hvata mi do nekih 10metara.Jako sam zadovoljan sa njom.
Špajza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 02:27   #6
Bas sam gledao malo Jabra slusalice i ima jako zanimljivih slusalica!

Ova sa vibracijom mi je fora ali je skupa!
Evo bas sam danas skoro poludio, ruka mi je otpala od mobitela.
Jedva cekam da mi prestane mobitel biti stalno kod glave i da me bar malo manje zraci!
Zok is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 13:56   #7
BT stereo slusalice?

.. ima li sanse kod nas kupiti koji od ovih modela BT stereo slualica+mic:

Plantronics Backbeat 903+
Motorola MotoROKR S9HD
Motorola S10-HD

pozz i hvala!
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 11:13   #8
Pitanje u vezi spajanja bluetooth slusalica: Radi li svaka slusalica na svakom telefonu?
Pokusavam spojiti staru slusalicu (HBH-PV703) sa drugim telefonom (samsung B2100), pronadje ju, spoje se...ali kad pokusam nazvati zvuk ostaje na telefonu.
Prije se (kod SE starog telefona) zvuk automatski prebacivao na slusalicu.
Obzirom da je spojeno, a ne radi...je li moguce da si ne pasu, ili ako su se uspjeli spojiti treba to i funkcionirati...samo treba jos nesto...proprckati?
Ima li mozda u postavkama telefona (za sada nisam nasla) opcija da se automatski prebaci na slusalicu?
Edit: mislim da sam pronasla opciju, ali sada mi slusalica nije pri ruci...javim ako je ok.

Zadnje uređivanje kajpa : 09.02.2012. at 11:26.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:09   #9
…kod mene SonyEricsson HBH-PV703 odlično radi u kombinaciji sa iPhone 3gs…
…radila je na Nokia N95 i 6280, na Motoroli V547 i V3i…

__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:25   #10
Uspjela sam dobiti zvuk u slusalici, ali tek kad se prvo primi poziv na telefonu, a onda stisne gumbic na slusalici. Do sada je to funkcioniralo tako da je bilo dovoljno samo primiti poziv na telefonu i zvuk bi automatski bio - na slusalici.
U "postavkama aplikacija" -> pozivi->svi pozivi-> nacin odgovaranja ...postoje 2 opcije:
1. bilo kojom tipkom
2. auto - i tu u objasnjeju pod "detalji" pise: na dolazne pozive ce se odgovarati automatski. Automatsko odgovaranje radi samo kada je prikljucena slusalica.Automatsko odgovaranje nije moguce kada je ton zvona iskljucen. I tu jos postoji odabir izmedju 1,2,3,4 ili 5 sekundi.

I sad...meni se po procitanom cini da ako ukljucim to "auto" da bi poziv u roku 1-5 (ovisno o odabranom) trebao "skociti" na slusalicu. Ali to se ne desava. Reagira tek ako na slusalici stisnem gumbic. Osim sto je stvar navike da stvar funkcionira drugacije...malo je i nezgodno. Kao prvo, jedan pokret vise tokom voznnje (sto nije nebitno), a kao drugo, sugovornik misli da razgovara i mozda govori nesto, a vozac ce ga cuti tek nakon sto ukljuci tipku na slusalici ...nije to mozda neka vjecnost, ali konverzacija ipak gubi na kvaliteti. Ako to ide direktno...tj. recimo za tu 1 sek, onda bi to bilo to.
Savjet?
Edit:
pitanje...koji je uobicajeni nacin primanja poziva sa bluetooth slusalicom? Stisnuti prvo na telofonu, pa na slusalici ili je kod svih (ili kod vecine) princip taj da je dovoljno stisnuti tipku ili na telefonu ili na slusalici?

Zadnje uređivanje kajpa : 09.02.2012. at 14:43.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 14:41   #11
…mislim da ne postoji mogučnost niti na jednoj BT slušalici
automatski prijenos zvuka nakon uspostave razgovora na mobitelu
- svaka BT slušalica se mora prstom tapnuti za prijenos razgovora…
…na nekim modelima mobitela imaš mogučnost uprabljanja pozivima preko slušalice,
tapnuti jednom . otvoriti mogučnost zvanja,
"-" ili "+" - za scrolanje po imeniku,
ponovni tap - za uspostavu poziva za odabrani broj…
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 15:05   #12
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
…mislim da ne postoji mogučnost niti na jednoj BT slušalic automatski prijenos zvuka nakon uspostave razgovora na mobitelu
Pa u prethodnom postu sam napisala da je tako funkcioniralo do sada, sa drugim mobitelom.
Quote:
- svaka BT slušalica se mora prstom tapnuti za prijenos razgovora…
Ocito ne bas svaka, jer kao sto rekoh do sada je bilo moguce poziv primiti samo prihvacanjem poziva na telefonu. A slusalica je ista. Sto onda znaci da to ne ovisi o slusalici vec o telefonu. Samo sto bi onda znacilo to "automatsko odgovaranje" i odabir sekundi
Quote:
…na nekim modelima mobitela imaš mogučnost uprabljanja pozivima preko slušalice,
Gore si napisao da se na svakoj slusalici poziv prihvaca (sto ocito nije bas tocno, ali je valjda tako kod novijih telefona i/ili slusalica), ali zanima me...da li onda poziv primas tako da samo na slusalici moras "tapnuti" ili moras prvo na telfonu primiti poziv, pa onda "tapnuti" i na slusalici?
Jer...iako je ova slusalica stvarno automatski primala poziv (primanjem poziva na telefonu), mozda je to neizvedivo s drigom telefonom ili bilo kojim telefonom koji nije SE K320i ...tj. s novijim telefonima.
A mozda niti druge slusalice (novije) to ne mogu, ali mozda mogu to sto pitam...da se ne rade dva pokreta, vec samo jedan ili - ili.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 16:08   #13
…kada se piziv prikaže na zaslonu, dovoljno je tapnuti za prihvat signala na slušalici…
…tako barem na iPhone-u, jer u postavkama ne postoji dodatna opcija…
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 16:20   #14
Thx, onda valjda to i ne mogu dobiti to kako je prije bilo i onda je to to:
-stari telefon + stara slusalica = javljas se na telefon, a automatski proradi slusalica
-stara slusalica + noviji telefon = moras se prvo javiti na telefon, pa onda i na slusalici
-a sa ovim novijim telefonom + nova slusalica bi mozda bila ta verzija da se javis samo na slusalici.

Zadnje uređivanje kajpa : 09.02.2012. at 17:42.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 23:15   #15
Mozda nekome rijesim nedoumicu, ako se nadje u slicnoj...bas kao sto sam se nadala, sa novom (iako jeftinom) slusalicom je ok. Ne kao prije, da se mozes javiti na telefon, a da zvuk bude u slusalici (ustvari to i nisam probala, ali sumnjam da bi islo), ali mozes se javiti samo tapnuvsi na slusalicu, sto je ipak daleko komfornije nego li prvo na telefon, pa jos onda i na slusalicu.
Dapace, meni je ovo i bolja verzija, jer mob onda i ne moras vaditi iz djepa/torbice...samo sto nisam ja ta koja to koristim vec mm, a to sto je naviknut na ono prije ce ga mozda malo smetati...iako, na bolje se nije tesko naviknuti. (s opcijom da prvo mora na telefon, pa na slusalicu kliknuti nije bio odusevljen)
Hvala na pomoci.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 10:42   #16
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
…kada se piziv prikaže na zaslonu, dovoljno je tapnuti za prihvat signala na slušalici…
…tako barem na iPhone-u, jer u postavkama ne postoji dodatna opcija…
Sad je sve ok, radi kako treba. Poziv se prihvaca na opisani nacin. A moze se i prihvatiti telefonom.
Zanima me je li kod IPhona/Androida drugacije...pokusala sam (samo jednom) spojiti slusalicu s Androidom, i mogla sam se javiti samo sa slusalicom, ne i s telefonom. Je li to tako kod svih...ili isto postoji mogucnost da se javis ili telefonom ili slusalicom. (ne snalazim se jos bas s Androidom, pa ne znam je li stvar u postavkama, ili je to tako kod njih)
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 11:13   #17
Mooolim vas, da mi netko objasni, naime moj dragi je nadogradio software na svom sony ericsson-u (cedar) i od tada mu mob. vise ne prepoznaje bluetooth slusalicu. Plizzz ako netko zna sto uciniti, jer mu je to bitno zbog posla i voznje u autu. Do prije nadogradnje sve je radilo normalno!
Hvala
__________________
samo jednom se zivi!
minie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 15:36   #18
Zna da ih treba ponovno upariti (u uputama piše kako se to radi)?
Je li to napravio? Javlja mu neku grešku?

I ne trebaš postati isto pitanje u više tema
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:52   #19
Ne javlja mu bas nista, ni gresku. Uopce ju ne vidi, ne prepoznaje... Kada upali slusalicu i upali bluetooth na mobitelu i trazi te druge uređaje, mob. "ne vidi" slusalicu. Kako to narediti, nije nam jasno.
P.s. ima original sony ericsson slusalicu.

Kako ponovno upariti, probali smo, ne ide... mozda nesto krivo radimo?!
__________________
samo jednom se zivi!
minie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 19:54   #20
Najvjerojatnije treba odraditi to uparivanje.
Pogledajte u priručniku (ako ga nemate- ima na Sony Ericsson stranici).

Na mojoj (neka bezveze) je držanje tipke za paljenje dok ne počne blinkati- i tek tada je vidim na mobitelu i mogu se spojiti (i šifra mi je 0000).
I onda normalno radi.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.