Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2014., 11:11   #981
haha.."nova vlast" je vratila kurs na prethodni nivo...neznam kako,ali to sam jucer cuo! bolje je imati dolare,jer se dobije nesto manje nego za Euro.
__________________
Jedlersdorf
pyramid090 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2014., 12:17   #982
To je loša vijest iz više razloga.

Naime, nije daleko od pameti pretpostavka kako se radi o povratku samo "službenog" tečaja.

To u praksi znači ovako:

Dobar dio robe i usluga već je poskupio ili se nalazi u tranziciji prema stvarnom tečaju, a po tome se pak ne može nigdje legalno dobiti hrivnje, nego samo "na ulici".

Ne moram valjda naglašavati koliko je opasno i nepreporučljivo mijenjati valutu na ulici, čak i u mirnodopskim uvjetima, a kamo li u uvjetima poluratnog kaosa.

Dakle, dilema je grda: Ili se izložiti realno previsokim cijenama ili se izložiti opasnosti.

Moj savjet: Odložiti put u Ukrajinu ako se nema tamo nekog prijatelja ili poznanika koji bi obavljao zamjenu valute preko pouzdanih kanala.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 13:58   #983
Idem za Kiev Wizzairom iz Budimpešte u subotu i ostajem 7 dana. Cijena aviokarte prije 10 dana bila je 137 eura, povratna naravno. Sadašnji kurs je 1 euro =15 hrivnji a prije sukoba bio je čini mi se 10,5 hrivnji...Interesira me ima li netko informacije iz prve ruke, jel tamo rasulo kako svi misle...a inače Ukrajina i nije destinacije za početnike...E da našao smještaj dvokrevetna soba s kupaonom 11 eura po noći...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:01   #984
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Idem za Kiev Wizzairom iz Budimpešte u subotu i ostajem 7 dana. Cijena aviokarte prije 10 dana bila je 137 eura, povratna naravno. Sadašnji kurs je 1 euro =15 hrivnji a prije sukoba bio je čini mi se 10,5 hrivnji...Interesira me ima li netko informacije iz prve ruke, jel tamo rasulo kako svi misle...a inače Ukrajina i nije destinacije za početnike...E da našao smještaj dvokrevetna soba s kupaonom 11 eura po noći...
ja sam išao preko Beča. Austrian pa Ukrajina air. 1700kn povratna.Aerodrom je dosta daleko od grada.

Kijev je krasan i siguran (tu sam tek par dana). Jučer sam šetao sa kolegom po mrklom mraku oko 12 i nisam ništa neobično primjetio nit je on kao rođeni Kijevljanin implicirao da bi moglo biti opasno. Restorani jako dobri sa cijenama manjim nego našim.Ima gomile sušija.

Ima i jako dobrih self service mjesta gdje se da pojesti za 40 grivnji oko 20kn. Pusata hata se zove mjesto. Boršć,salata i piletina u sosu od kopra sa heljdom i kvas neko čudno piće od kruha kao bezalkoholna piva je danas bila 47 grivnji.

grivnja je prema euru oko 16
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 18:42   #985
da, vidio sam nedavno da im je fino opala valuta,a koliko vidim cijene su iste

pitaj frenda,da li je što poskupilo jako od prošle godine pliz

planiram opet gore za mjesec dana,malo na ljetovanje pa me zanima
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 05:38   #986
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
da, vidio sam nedavno da im je fino opala valuta,a koliko vidim cijene su iste

pitaj frenda,da li je što poskupilo jako od prošle godine pliz

planiram opet gore za mjesec dana,malo na ljetovanje pa me zanima
kaže da su cijene u Odesi skočile jer je navala pošto na Krim više ne mogu ići. U Kijevu imaš solidnih jeftinih hotela po 20-25 Eura. Sinoć sam bio u nekoj pivnici koja radi svoju izvrsnu pivu i neko jako dobro nefiltrirano točeno je bilo 20 grivnji. Još su nam uvalili neki crni kruh u kockicama da jedemo.

Ogromna porcija sušija od 40komada sa besplatnim čajem je 150grivnji. Po cesti ima nekih mini tržnica i jagode su 25 grivnji kao i neke ogromne trešnje. Inače jako dobro svi reagiraju kad čuju da si iz Hrvatske. Govore krasna zemlja dobri ljudi slavenska braća i tako.
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2014., 15:53   #987
ma samo me zanimalo dal su kaj porasle cijene od prošle godine
čisto zbog infa

znam kak gore kaj je koštalo, bio dovoljno puta
Uostalom osobno mi je Kijev najbezvezniji grad u Ukrajni, al nebitno za temu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 13:01   #988
ima koga gore ?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:25   #989
očito nema, ništa, od početka 8 ćemo gore draga i ja na turneju,pa javim dohmove,iako idemo više u prirodu, malo speleologije i sl .

samo potez lviv, karpati,odesa
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 07:17   #990
Trenutno je u ukrajni zakon biti turist
Cak kapnule kart za neki festival, po ptžredprodajnim cijenama, cca 200 kuna za cijeli fest. Valuta im je dosla na tecaj 1 kn 2 uah, a cijene nisu previse porasle ( smjestaj cak i dosta dolje otisao)
Za onog tko ne zna kaj se desava, ni ne primjeti se da je zemlja u ratu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 22:58   #991
Jel se može kod nas u mjenjačnicama dobiti kune za grivnje? Gledam tečaj, ali nigdje ne piše za ukrajinu pa ne škodi pitat
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2014., 09:00   #992
Ne može.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 11:44   #993
Pozdrav, ostalo mi je moldavske valute (lej) sa putovanja pa ih povoljno prodajem.
Konkretno se radi o 575 leja što iznosi oko 237kn. Ja bi ih prodao za 150kn pošto ih ne mogu razmjeniti u Hrvatskoj.
Pa ako netko putuje za Moldaviju (ili neku blisku zemlju u kojoj se može mjenjati ta valuta) dobro meni i dobro njemu.

Kontakt u inbox ili na [email protected]

Lijep pozdrav
Flumen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 01:01   #994
Je li itko išao cestom od mađarske granice do Lavova? Ako da, kakve su ceste? Išao bih sad za Novu godinu, pa ako netko ima detalja, bio bih jako zahvalan.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:29   #995
Isao ja kombijem prije dvije, ove godine autom do mukacheva

Ceste uglavnom katastrofa nakon grane do lviva, do granice su dobre. Posebno ne znam kaj bi moglo biti po zimi u karpatima. Preporucio bih rade rutu preko poljske, po meni bolja cesta
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:43   #996
Ukrajina

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Isao ja kombijem prije dvije, ove godine autom do mukacheva

Ceste uglavnom katastrofa nakon grane do lviva, do granice su dobre. Posebno ne znam kaj bi moglo biti po zimi u karpatima. Preporucio bih rade rutu preko poljske, po meni bolja cesta

Tebe sam baš i mislio pitati.

I meni je to alternativa, da idem preko Poljske, pa onda do Lavova, gledam ima cca 75 km od granice. Ne znam kakva je tu cesta nakon što se prijeđe granica?
Daj mi reci šta to znači katastrofa? Auto mi je malo spušten, pa me zbog toga najviše pati.

Ako slučajno imaš koju vlastitu fotku, isto ne bi bilo na odmet.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 19:09   #997
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Tebe sam baš i mislio pitati.

I meni je to alternativa, da idem preko Poljske, pa onda do Lavova, gledam ima cca 75 km od granice. Ne znam kakva je tu cesta nakon što se prijeđe granica?
Daj mi reci šta to znači katastrofa? Auto mi je malo spušten, pa me zbog toga najviše pati.

Ako slučajno imaš koju vlastitu fotku, isto ne bi bilo na odmet.
Prošao sam prije 2 godine tim putem i nikako ne bi preporučio noćnu vožnju (nije baš jednostavno skužiti rupe na vrijeme).

Po danu i laganini tempom mislim da nema straha.

U samom Lavovu također ceste nisu baš nešto dobre tak da i tamo pripazi (posebno na visoke tračnice).

Meni je najdraže uloviti nekog lokalnog pilota i samo pratiš, oni znaju i za policiji i za rupe tako da sve uspješno izbjegneš
highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:36   #998
Nemam, pitat cu frendove koji su se slupali dal imaju koju sliku jos iako sumnjam. Ovo za nocnu voznju se slazem iz iskustva. Nije ni ova nesto bolja,al rade odi prek poljske
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 01:10   #999
Quote:
highway kaže: Pogledaj post
Prošao sam prije 2 godine tim putem i nikako ne bi preporučio noćnu vožnju (nije baš jednostavno skužiti rupe na vrijeme).

Po danu i laganini tempom mislim da nema straha.

U samom Lavovu također ceste nisu baš nešto dobre tak da i tamo pripazi (posebno na visoke tračnice).

Meni je najdraže uloviti nekog lokalnog pilota i samo pratiš, oni znaju i za policiji i za rupe tako da sve uspješno izbjegneš
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Nemam, pitat cu frendove koji su se slupali dal imaju koju sliku jos iako sumnjam. Ovo za nocnu voznju se slazem iz iskustva. Nije ni ova nesto bolja,al rade odi prek poljske
Koliko su velike te rupe na cesti? Pošto mi je auto nažalost dosta nizak, mogla bi me takva rupa skupo stajati.
Planiram negdje u jutarnjim satima ući u Ukrajinu. Pa računam da je valjda tih 75 km od poljske granice do Lavova podnošljivo, ha?

Visoke tračnice? Šta, nisu u nivou ceste ili? U principu, ne planiram se voziti autom po Lavovu, parkirao bih ga na hotelskom parkingu i tamo ostavio cijelo vrijeme.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 08:46   #1000
Nekih 50km do lviva podnosljivo, nisam nikad do poljske granice isao. Ma trebao bi to polako proci, samo OBAVEZNO zimsku opremu
Voznja po lvivu ti je ak si iz zg vise kao voznja pp mesnickoj prije preuredenja
Polako i doci ces, samo te upozoravamo

Najbolje sto je od lviva do kijeva puno lakse voziti ak se napijes hurilke i ponese te.
Dobar provod ti zelim u Lvivu i obavezno odi na porciju batina u mazohisticki bar
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.