Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 06:22   #1241
Čupkala sam. Nažalost. Ali, ipak nisam nešto puno razočarana i ljuta na sebe. Kosu jesam uspjela prorijediti na dva mjesta, ali, opet, tješi me da to nije mnogo uočljivo.
Prokleti komarac me sinoć bocnuo za glavu. Cijela jedna strana glave mi bridi, iritira i nagon za čupkanjem je nepodnošljiv. Pravo je čudo da se uspijevam kontrolisati... za sada.

Mala Dalmatinka, bravo!
Miki, bravo i za tebe. Fino ti frizeru odmah reci da se ne obazire na mjesto gdje ti je kosa kraća/rjeđa i sigurna sam da ti neće postavljati nikakva pitanja. Mislim da nema potrebe da izmišljaš i govoriš neistinu.
Sydney, lijepe okice imaš. Trepavice su ti
Charlote, žao mi je. Ništa, idemo dalje, ispočetka, zajedno.
__________________
I have Trich
Chagrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 11:06   #1242
curke ja se moram pohvaliti,u šoku sam,al poriv je skoro u potpunosti nestao!!

osim juče kad sam imala strašnu situaciju,baš sam bila na dnu,depresivna,slaba,očajna,tužna,jadna iz nekih osobnih razloga. čula sam Zvijer koja govori pa kad si već tako zahebala,možeš i čupati..kad si već tako grozno zahebala možeš se i prejesti,svejedno ne vrijediš ništa,užasna si,užasna. nekada davno mislila bi da ja to govorim,da ja u to vjerujem. ALI znala sam da Zvijer kao i toliko puta do sada želi iskoristiti tu situaciju. mislila je kako sam se loše osjećala da će sigurno izaći kao pobjdenik ,ali NIJE!! bez problema sam joj se oduprijela i rekla: znaš šta, ništa ti ne vjerujem! toliko puta si me iskoristila ovakvom slabom i dobila što si htjela! al ovog puta nećeš,nema čupanja ma šta god ti rekla i zato mrš,mrš,mrš!!! vizualizirala sam kako ju sto puta udaram po glavi onako ljuta! tako sam mirna poslije toga bila i opuštena.

kao što sam već pisala Zvijeri nazivam onaj dio mozga koji šalje poriv radi vlastitog zadovoljstva, želi da čupam po svaku cijenu. ali ona može sam moliti,probati manipulirati,slati slike i želje čupanja .al napokon sam se ODVOJILA, pomoću programa bullets for my Beast,imate link niže, jer to nisam ja. ja imam ljudski do mozga,neokortex, koji kaže NE čupanju, on je taj koji je glavni, koji upravlja našim mišićima. on mora narediti mišiću da se pokrene ,kopa/čupa. i sad Zvijer zna da joj je uzaludno ma koliko se ona borila. kod mene automatskog čupanja više nema. možda ga je bilo prvih par dana. a ako ruka i počne kretati odmah ju prepoznam kao želju Zvijeri da čupam i zaustavim ju na vrijeme!

jedini problem koji se zna javiti je onaj glas koji kaže kako ćeš izdržati da više NIKAD ne išpučaš nijednu. onda ja jako se potrudim oko vizualizacije, zamislim kako čupam. osjetim svaki poriv,užitak pri čupanju. al si jasno tj Zvijeri jasno kažem to če biti 2200 godine! i poriv tj glas koji me živcirao utihne. i kažem si svaka slika koja i misao koja ne odgovara vizualizaciji mene s divnim trepavicama i obrvama je misao i slika Zvijeri.i zato na nju ne reagiram nego idem dalje.

eto ja opet napominjem ono najviše što mi pomaže.

zdravo se hranim , što manje šećera i bijelog, puno voća,povrća.. svrbež se jako jako smanjio,poriv skoro u potpunosti nestao! baš sam mirna i opuštena! obvezno probajte sve što vam je ovdje servirano nikad ne znate što vam može pomoći!

opet postavljam ona dva linka koja su meni bila prekretnica, onaj kako ubiti Zvijer i poriv napokon ih kotrolirati http://rational.org/index.php?id=59 tu imate ukratko objašnjeno šta je rational recovery metoda te na dnu bullets for my beast. riječ alkoholizam zamijenite riječi kopanje.

i još jedna metoda, koja pomaže da radnju kopanja usmjerite na nešto drugo. meni pomaže kod čitanja, i u svrhu opuštanja http://www.uke.de/kliniken/psychiatr...LC_19_2_10.pdf

p.s na više mjesta sam pisala riječ kopanje jer sam post namijenila i temi dermatilomanija
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:09   #1243
osnovala sam tajnu grupu za trihotilomanijake i dermatilomanijake na fejsu, pa tko želi nek piše na pm da ga dodam! za podršku i dijeljenje iskustava u svakom trenutku!
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 03:51   #1244
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
osnovala sam tajnu grupu za trihotilomanijake i dermatilomanijake na fejsu, pa tko želi nek piše na pm da ga dodam! za podršku i dijeljenje iskustava u svakom trenutku!
super super.. poslala san ti svoj fejs na pm..

neznam, kod mene bas funkcionira to sta san si rekla da baš nikad vise necu čupat,..

jednostavno sam u glavi svojoj skuzila- da mi je pametnije grist se za ruku, lupkat rukom il na drukciji neki način ispuvat se- skuzila da ja ocu ima dugu kosu na svim mistima..i da zasluzujen-
evo jos 7 dana pa da zaokruzimo 3mjeseca

najgore tek dolazi- sad ne smin zajebat..
al najvaznije je da vise neman NAVIKU prčkanja po kosi.. vise niti ne vrtim kosu kad san nervozna..
kad mi prsti krenu put tjemena- tad izmasiram..

zahvalna san sta opce iman gustu kosu- nakon svih onih čupanja, šta mi korijen nije oslabija..

i dragi moji ne zaboravite na ostale segmente sebe- prehrana , vjezbanje. maknite sve otrovne ljude iz vase okoline..

i evo vam jedan video -ima ih jos sa strane- al virujte da u ovome mozemo uspit..!!!
I HOĆEMO ..
I Miki i Charlote, I Chagrin i Sydney i ja i svi ostali uspit cemo..



npr ja san muku mučila oko čokolade- sad se čudin sebi koji mi je vrag bija pa san spala bila na tovljenje čokoladom i kruhom..
sad se isto to i za čupanje kose pitan, a tek pusta ona krivnja koji je ono teret bio.. osjecan se opustenije sada.. nema napetosti..
cesto sebi govorin NIJE VRIDNO MOG ZDRAVLJA I ŽIVACA DA SE NERVIRAM

evo video https://www.youtube.com/watch?v=4RDbaSYheBs
__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 13:35   #1245
bok cure i dečki, nadam se da ste dobro Syd, poslala sam ti poruku, nadam se da si ju dobila. pusa!
Luchita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2014., 08:44   #1246
i dalje bez ijedne počupane i dalje su svi dobrodošli na našu tajnu grupu na fejsu
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 11:07   #1247
Ja da se pohvalim da jos nisam pocupao ni jednu dlaku.A osjecaj za cupanjem kao da je nestao.Srecan sam zbog vas sto napredujete
miki2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 22:51   #1248
Bok zenske
Evo vam jedne kozmeticke preporuke, sredstvo koje pomaze da obrve brze narastu, pa eto, mozda nekome bude korisna ova informacija

Sretno!
Samazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 16:33   #1249
Gdje je ta grupa na fejsu, i ja bi se željela učlaniti? Jel možete tu postati slike, svojih kosa, trepavica, obrva da vide i drugi kako napredujete i ja?? Ja imam frenda kojem sam rekla za trichu (on je potpuno zdrav i ima dugu kosu) i sa njim razmijenjujem slike, svoje kose i on svoje i tako se lječim. Izgubila sam potrebu da stavljam kapu ili kapuljaču na glavu, jednostavo se baziram puno na programiranje i grafički dizajn i ne mislim o kosi. Gledam na internetu duge kose i pratim po fejsu neke cure koje imaju duge kose i što više dužih kosa i vidim, to mi više dođe misao pa i ja želim takvu kosu. Ako je njima narasla tak duga, može i meni. Nisam dirnula kosu ima već 7mj Kosa mi se potpuno oporavlja, vidim napredak i duža mi je Pustila sam ju i radi toga, jer me nitko nije htio zaposliti, i nitko se nije htio sa mnom družiti niti uživo niti fejs, svi me izbjegavali koda imam sidu užas. Pa kad bi mi narasla još malo duža odmah bi se i ljudi počeli družiti sa mnom jbg živimo u realnosti gdje je izgled i zdrava kosa sve danas.


Ovako mi sada izgleda kosa:
Kosa 1

Kosa 2

Nisam se šišala 3 godine, samo sam ju pustila nek se vuče i nek raste kak god može, ide sporo, ali raste.
Koristim i često nosim po cijeli dan čak i spavam sa čičkovim ili orahovim uljem. Oni imaju E vitamin,a on je zaslužan za rast kose. I primjetila sam jako veliki napredak. Kosa mi brže raste i dobila je sjaj.

Ja bi voljela da mi netko napiše link grupe na fejsu, da se mogu učlaniti.
Unaprijed hvala i držite se. Sve se može kad se hoće. Think positive, stay positive.

Zadnje uređivanje Nakamai : 14.07.2014. at 16:48.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 23:47   #1250
I opet :)

I opet da se pohvalim da nisam cupao kosu treba jos da naraste(bio sam je gadno iscupao) i mislim da sam u poslednji tren prestao,najgore mi je kad sam na moru pa moram da prikrivam i namjestam stalno kosu pa cu najvjerovatnije se osisati na kratko i izjednaciti kosu sa iscupanim djelom
miki2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 08:48   #1251
curke kako mi se držite? ja i dalje ne čupam,ulazim pošteno u 4.mjesec nečupanja! poriv je i dalje tu no puno rjedje se javlja. najbolje mi pomogne sljedeća metoda-zamislim svoj mozak i sebe kako lebdim iznad njega. ok to je moj mozak , radi svoj posao,kroz njeg struje svi oni neuroni bla bla uglavnom blješti ko lud JA lebdim iznad njega. vidim u svim tim putanjama što kolaju njime i poruku za čupanjem..ona kruži po njemu.i kruži.i kruži. i ja ZNAM da je to pogrešna poruka uzrokovana kvarom,ovim ili onim,razlozi nisu važni.ali ta poruka NE DOLAZI do mene koja lebdim iznad njega. samo kola MOZGOM,tim organom. da bi čupala, moram JA koja lebdim narediti neokortexu,ljudskom dijelu mozga koji upravlja mišićima, da pokrene ruku. to NE MOŽE učiniti onaj dio mozga koja šalje poruku za čupanjem! samo JA putem neokortexa. no kako JA koja lebdim sam prekinula vezu sa pokvarenim djelom mozga ta poruka ne stiže do mene,pa je ne moram i ne želim prosljediti neokortexu koji će pokrenuti ruku i čupati!! probajte zamisliti ovu vizualizaciju! nacrtajte si na papir mozak,sebe koja lebdi iznad njega pa neokortex,iznad čela. JA,svijest upravljam neokortexom bez kojeg se ne mogu pokrenuti mišići. prekinula sam sve veze s pokvarenim djelom mozga.povežite sebe i neokortex,jednom linijom. pokvareni dio mozga koji šalje pogrešnu poruku nemojte povezati sa sobom ni sa neokorrteksom. zamislite tu poruku kako kruži samo po njemu. ne dopire ni do vas a ni do neokortexa! jer ste se odvojili.shvatli da niste vi ti koji želite čupati! da je to samo pogrešna PORUKA!!! ništa više! ne pišem napamet.puno sam čitala o kompulzivnim radnjama, i ovo je način na koji sam to sažela u za mene djelotvornu vizualizaciju. temelje se na rational recovery metodi i knjizi um i mozak koja obuhvaća navedeni način koji je pomogao tisućama oboljelih od okp-a! sretno svima!

eh da, i slavim 9 mjeseci od prestanka kompulzivnog prejedanja!
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 00:14   #1252
Sve češće razmišljam o tome da obrijem glavu i da je brijem dvije godine. Valjda ću se nakon dvije godine odviknuti od čupanja.
__________________
“The world is indeed full of peril and in it there are many dark places. But still there is much that is fair. And though in all lands, love is now mingled with grief, it still grows, perhaps, the greater.”
ValentineGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 09:43   #1253
Kod mene su najvise nastradale obrve.
Bogomoljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 14:23   #1254
Quote:
ValentineGrey kaže: Pogledaj post
Sve češće razmišljam o tome da obrijem glavu i da je brijem dvije godine. Valjda ću se nakon dvije godine odviknuti od čupanja.
to sam i ja pomislila

Evo i mene, nisam ni znala da ova tema postoji ( sad se osjećam kao neka luđakinja).
Neznam koliko dugo cupkam kosu, ali ne cijelu dlaku, nego samo vrhove. Ispucala je ona od peglanja i farbanja, ali ju onda ja još dodatno pocupam. Stvarno to nesvjesno radim, kad mi je dosadno. Nisam depresivna, živčana i slično. Samo se uhvatim i užas.
Fali mi pola dužine šiski, i jedan dio iza. Poslije kad se isfeniram, budem ljuta sama na sebe i kažem sad je dosta, neću više, ali slijedeći dan opet isto.
Sad cu se osisati i sve tu oštećenu kosu maknuti. Nadam se da ću onda biti dovoljno jaka i prestati s tim, jer ne zelim cijeli život imati
uzasnu pocupanu kosu
__________________
Prihvatite svaku stresnu situaciju kao pas! "Ako to ne mozete pojesti ili igrati se s time... popiskite se na to i krenite dalje"
fairy_dea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:14   #1255
Obrvice, obrvice... užas , već ih jako jako duuugo crtam, uopće se ne obazirem na čupkanje, iako to ne bude nikad da ih dokrajčim sve, nego 3-4 dnevno, ako i toliko.. Ali ne rastu nikako, valjda su toliko oslabile..

nekim čudom uopće me to ne dira, obožavam svoje trepavice, i kako lijepo uspijem nacrtati ove obrve, i trenutno se uopće ne sekiram. Možda dočekam neke bolje dane s obrvama, ali trenutno sam sretna i zadovoljna i ovako.
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:25   #1256
ja sam užasno,užasno.. obrve rijetke, trepavica pola fali.više ne pomaže ni tuš ni naočale,preuočjivo je.i umorna sam od pokušaja. doduše posljednji put bez čupanja sam izdržava skoro pola godine tako da definitivno vrijedi opet se potruditi pa i početi iznova po ko zna koji put.

ne znam šta se desilo da sam posustala. igralo je ulogu sigurno i to što više nema grupe na fejsu. zato sam odlučila opet redovno pisati ovdje. prvi zadatak mi je pronaći vizualizaciju koja će mi pomoći da ne čupam. i dalje vjerujem u način koji sam provodila,ali desilo se ono što sam i znala da je moguće da se desi: popustila sam u koncentraciji.

javim se s vizualizacijom i planom,dan 1.počinje! i prošli put kad sam izdržala 5,5 mjeseci bez čupanja,uspjela sam zahvaljujuć vizualizacijama i borbi s Zvijeri. i taj put je imao svoj 1.dan!
__________________
"Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti."
sydney is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2014., 01:23   #1257
Quote:
sydney kaže: Pogledaj post
ja sam užasno,užasno.. obrve rijetke, trepavica pola fali.više ne pomaže ni tuš ni naočale,preuočjivo je.i umorna sam od pokušaja. doduše posljednji put bez čupanja sam izdržava skoro pola godine tako da definitivno vrijedi opet se potruditi pa i početi iznova po ko zna koji put.

ne znam šta se desilo da sam posustala. igralo je ulogu sigurno i to što više nema grupe na fejsu. zato sam odlučila opet redovno pisati ovdje. prvi zadatak mi je pronaći vizualizaciju koja će mi pomoći da ne čupam. i dalje vjerujem u način koji sam provodila,ali desilo se ono što sam i znala da je moguće da se desi: popustila sam u koncentraciji.

javim se s vizualizacijom i planom,dan 1.počinje! i prošli put kad sam izdržala 5,5 mjeseci bez čupanja,uspjela sam zahvaljujuć vizualizacijama i borbi s Zvijeri. i taj put je imao svoj 1.dan!
Zaš nema grupe na fejsu više
Bravo syd- nema posustajanja!!!

Evo da se pohvalim da ja od 28.3. nisan počupala- nekidan me uhvatila zelja al rekla sam sebi: NEEE- toj dlaki je mjesto na glavi...

Jedino što radim- čupam si kraste na tjemenu.. znači noktima sam napravila ranice i sad svakodnevno sa svake ranice skinem krastu
Ne čupan kosu hvala bogu i neman poriv al zato kraste skidan

Enivej- čitala sam o zakonu privlacenja i vizualiziranju..
Cure nema vam nista od toga da se ošišate- vi u glavi trebate sebi reći da ŽELITE DUGU KOSU.. i kad god vas uhvati proiv za čupanjem- tu destruktivnu radnju zamjeniti produktivnom. tipa ja bi kad bi me poriv uhvatio da čupan- uzela ricinusovo ulje ( 11kn u ljekarnama) i masirala bi tjeme i mazala. kad bi me uhvatio poriv za cupanjem rekla bi sebi: ti znas da ovo nece biti samo 1 dlaka da ces ih sve pokosoiti i sve zasrati.. koliko si se trudila nije vrijedno da sad zaseres..

Znači sve sam sama prosla- milijun pokusaja da se rijesim grozne navike: smjernice su ove:
1. PRIZNAT SEBI DA STE VI ODGOVORNE ZA SEBE I SVOJU KOSU I PRESTAT SI NAMETAT KRIVNJU!!!
2. KAD VAS UHVATI NAPAST DA ČUPATE- BRZO SKRENUT MISLI NA DRUGU RADNJU... ILI PREKRIZITI PRSTE SAMO DA NE DIRATE KOSU/TREPAVICE/OBRVE.
3. GOVORITI SEBI KAKO MORATE IZDRZATI 20ak dana.. Jer navika tolko traje. Sebi zacrtat datum. ne razmisljat o čupkanjzu previse vec kad vam padne rec sebi samo izdrzi do npr. 10.12.2014.
4. Iz iskustva govorim- kako vrijeme bude prolazilo sve manje ce vam dolazit poriv da opce kosu/trepavie obrve dirate- sve manje ce vam dolazit zelja.. I jedan dan cete skuziti jebote pa ja opce ne prckam prstima po kosi-obrvama trepavicama.
5. obvezno fokus na poticanje rasta i ak vam padne napamet isčupat promisliti kolko je jadnoj dlaci trebalo da naraste i rec sebi da zasluzujete lijepu kosu-obrve trepavice.

6. prehrana, izgled. posvetite si paznju. jer vi zasluzujete..

7. ovdi nije stvar o estetskom izgledu. jednom kad se rijesite ovoga skuzit cete kolko ste moćne.. ojačat će vam samopouzdanje.
virujte mi MOZE SE!!!

__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 11:22   #1258
Događa mi se nešto prečudno, uvijek sam čitala kako ne valjaju oni serumi za rast trepavica jer nakon prestanka korištenja su curama opadala trepavice, ali u zadnjih mjesec dana ne mažem svoje trepavice svakodnevno ricinusom nego kad se sjetim (a to je bilo stvarno rijetko, rijetko) i trepavice su mi počele same opadati .. npr skidam šminku, povučem sa prstima i bez imalo uložene snage na prstima mi ostane i po par trepavica...ili se posvrbim po očima, i skontam ispod oka ispale trepavice..

Toliko su se prorijedile, da i s maskarom izgledaju prejadno..
Nadam se da će ponovna svakodnevna uporaba ricinusa poboljšati stanje.

Eto, da znate. Mažite i ne prestajte
Charlote080 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 17:09   #1259
Quote:
Charlote080 kaže: Pogledaj post
. npr skidam šminku, povučem sa prstima i bez imalo uložene snage na prstima mi ostane i po par trepavica...ili se posvrbim po očima, i skontam ispod oka ispale trepavice..

Toliko su se prorijedile, da i s maskarom izgledaju prejadno..
Nadam se da će ponovna svakodnevna uporaba ricinusa poboljšati stanje.

Eto, da znate. Mažite i ne prestajte
Mislim da je to jer ti je oslabio korijen kose. Npr bila sam kod prijateljice koja zna za trich i koja mi je podrska- i kao ona mi isla raidti frizuru- ispeglat kosu...
I kad bi me ona dodirivala po dijelovima koje san prije čupkala osjećala sam kao da je to podrucje osjetljivije na dodir- dlake nisu ispadale al san osjećala nekakvu iritaciju...
Nastavi mazat i dalje!!!
POkusaj stalno pozitivno misliti.
Nekidam sam isla masne kose na faks- prvo sam promislila- fuj kako mi je masna kosa- onda sam rekla sebi: gledajmo pozitivno, neka se masti malo to ubrzava rast!

Vizualiziraj- zamisljaj u glavi da imaš prekrasne trepavice..
:- )
Meni moć pozitivnog razmisljanja jako puno pomaže
__________________
Pismo mora, pismo Dalmacije.. Uvela bi da mi tebe nima, ti si moja radost i lipota, zlatna nota i kapja života :)
MalaDalmatinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 19:40   #1260
Thumbs down Čupanje kose i obrva

Evoo i ja prvi put da napišem nešto na ovom forumu uglavnom kosu sam čupala u osnovnoj i dalje je čupam ali u manjoj mjeri.Najveći problem imam s obrvama obožavam čupat obrve jedno vrijeme nisam ni imala jednu obrvu.Tako mi je neugodno što imam take obrve i čak sam se pokušala toga riješiti te jako ružne navike.Obrve sam počela čupat u prvom razredu srednje škole isprva nisam i znaala da je to nešto loše meni je to pasalo.Prije dvije godine sam našla ulje od ricinusa i pšenično ulje i neko vrijeme sam to stavlja i uopće nisam čupala obrve jerne volim masno i stoga ruka nije išla ka obrvi,ali eto danas sam ib počupala najmanje 35 i užasno se osjećam kad se pogledam u ugledalo (((.Sve ostale cure imaju lijepe obrve ja ih ni nemam (((.Odsad pa nadalje ću morat ulje svaki dan stavljat ići talva u školu jer jedino tako ne mogu čupat obrve.Držite mi fige i ako imate još nekih načina da se to moćže riješiti.Molim vas da mi kažete jer sam očajna ((
Čupkalicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.