Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2008., 00:27   #1001
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Da, upravo to! U čemu je štos? Fale mu ''kevlar ploče'' ispod kokpita i dodatne ploče na bočnim kliznim prozorima! Svi Mi-171š od 220 do 225 imaju to, zašto ovaj nema?
i oklop na motorskom dijelu

Dvije mogućnosti:
-oklop je jednostavno odstranjen
-helikopter na slici je namijenjen za SAR, i ne treba mu oklop
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 25.06.2008., 11:54   #1002
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
i oklop na motorskom dijelu

Dvije mogućnosti:
-oklop je jednostavno odstranjen
-helikopter na slici je namijenjen za SAR, i ne treba mu oklop
Ne znam zašto, al se nadam da je razlog ovaj prvi iako se sjećam da su spominjali da će nekoliko helikoptera biti namjenjeno za SAR! Ovako osim stražnje rampe izgledaju potpuno isto ko MTV-1. A ako i jesu za SAR samo, što će mi izbacivači mamaca?
Mikojan is offline  
Old 25.06.2008., 12:01   #1003
Quote:
Mikojan kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto, al se nadam da je razlog ovaj prvi iako se sjećam da su spominjali da će nekoliko helikoptera biti namjenjeno za SAR! Ovako osim stražnje rampe izgledaju potpuno isto ko MTV-1.
A ako i jesu za SAR samo, što će mi izbacivači mamaca?

U slučaju potrebe,SAR helikopter se lako vrati u "borbenu" konfiguraciju,dodavanjem oklopnih ploča.

kompletnu instalaciju izbacivača IC mamaca, i Hot Brick sustav, je malo zajebano vratiti u kratkom vremenskom roku, u ratnim uvjetima.


A možda se i radi samo o "privremenom olakšavanju"
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 25.06.2008., 12:17   #1004
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
U slučaju potrebe,SAR helikopter se lako vrati u "borbenu" konfiguraciju,dodavanjem oklopnih ploča.

kompletnu instalaciju izbacivača IC mamaca, i Hot Brick sustav, je malo zajebano vratiti u kratkom vremenskom roku, u ratnim uvjetima.


A možda se i radi samo o "privremenom olakšavanju"

Nego, skup je benzin...
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Old 25.06.2008., 12:20   #1005
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Nego, skup je benzin...
ae i to mi je palo na pamet.Znaš kako su rekli iz INA-e:
"Ukoliko želite da vaš helikopter troši manje kerozina,skinite oklopne ploče s njega"


Šalu na stranu,al možda je stvarno olakšavan radi dosta dugog puta do Berlina
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 25.06.2008., 13:09   #1006
može niki link za taj Hot brick

meni google izbacuje da je to zaštita za računala u mreži
bana002 is offline  
Old 25.06.2008., 20:30   #1007
Čitam(u Nacionalu doduše)da je odlučeno da još 42 Patrie budu vozila potpore(Nemo,ABHO,sanitet,... itd.),a da će prvih 84 biti opremljeno RCWS Kongsberg M151 12,7.Navodno im je Lemur bio največa konkurencija.Pa dobro
majku mu ..... jesu li oni normalni,šta je sa Rafael-ovim RCWS-om 30.ko je ovdje lud.S jedne strane na tenk stavljaju Rafael(Bofors-Lemur za izvoz)RCWS,a sad ovo.Patria,onolika kolika je bez ijednog topa od 25-40 nema nikakvog smisla,ogromno čudovište(2,3m visoka)koje vidiš sa 3-4km,a naoružana za blisku potporu.Naši genijalni taktičari ih pretvaraju u mete nesposobne da se odbrane,a kamo li šta drugo Ovo stvarno prelazi sve granice,pa jel ima još ko normalan u toj vojsci
Ri-con is offline  
Old 25.06.2008., 20:38   #1008
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Čitam(u Nacionalu doduše)da je odlučeno da još 42 Patrie budu vozila potpore(Nemo,ABHO,sanitet,... itd.),a da će prvih 84 biti opremljeno RCWS Kongsberg M151 12,7.Navodno im je Lemur bio največa konkurencija.Pa dobro
majku mu ..... jesu li oni normalni,šta je sa Rafael-ovim RCWS-om 30.ko je ovdje lud.S jedne strane na tenk stavljaju Rafael(Bofors-Lemur za izvoz)RCWS,a sad ovo.Patria,onolika kolika je bez ijednog topa od 25-40 nema nikakvog smisla,ogromno čudovište(2,3m visoka)koje vidiš sa 3-4km,a naoružana za blisku potporu.Naši genijalni taktičari ih pretvaraju u mete nesposobne da se odbrane,a kamo li šta drugo Ovo stvarno prelazi sve granice,pa jel ima još ko normalan u toj vojsci

Nacional
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 25.06.2008., 20:40   #1009
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
ae i to mi je palo na pamet.Znaš kako su rekli iz INA-e:
"Ukoliko želite da vaš helikopter troši manje kerozina,skinite oklopne ploče s njega"


Šalu na stranu,al možda je stvarno olakšavan radi dosta dugog puta do Berlina
Danas su rekli na Novoj TV kako ce se ove godine koristiti i "novi ruski helikopteri" u gasenju pozara. Moguce je da je ovaj namjenjen za to, pa je logicno da je uklonjen oklop kako bi imao vecu nosivost.
Saber is offline  
Old 25.06.2008., 20:41   #1010
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Ovo stvarno prelazi sve granice,pa jel ima još ko normalan u toj vojsci
mozda pilatus
JoZ@ is offline  
Old 25.06.2008., 20:58   #1011
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
može niki link za taj Hot brick
Ako netko ne zna:
Ispanka L-166 (NATO kodne oznake Hot Brick) - sustav za ometanje u IC spektru(prije svega namijenjen za ometanje nadolazećih IC samonavođenih raketa)


A što se tiče karakteristika i detaljnijeg opisa,ja to na netu nisam našao
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 25.06.2008., 21:07   #1012
To je nešto slično Disco Lightu, pretpostavljam?
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Old 25.06.2008., 21:09   #1013
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
To je nešto slično Disco Lightu, pretpostavljam?
Da
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 25.06.2008., 21:25   #1014
Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Nacional
Ma znam,ali poučen dosadašnjim "briljantnim"potezima MORH-a i političkih struktura(naročito ovih sada na vlasti ) sklon sam vjerovati čak i Nacionalu.
Ri-con is offline  
Old 25.06.2008., 22:08   #1015
hvala pilatus

nisi trebao se zezati sa slikom

imao sam predodžbu o čemu se radi

možda nađem neš pomoću ruske oznake

uglavnom bila priča da su ih rusi sa svojih mi-24 u afganu skidali jer su navodno privlačile novije rakete (stingere), a ne ometale

znalo se viđat na našim Mi-24, dal je korišteno ne znam

što s etiče Patrie - ima logike to u nacionalu.....pogledati Plan opremanja OSRH.....koji broj M84, koji broj M80 BVP je predviđen i nakon toga slijedi LOV Patria sa istim brojem jedinica

po meni ima smisla
bana002 is offline  
Old 25.06.2008., 23:49   #1016
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
hvala pilatus

nisi trebao se zezati sa slikom

imao sam predodžbu o čemu se radi

možda nađem neš pomoću ruske oznake

uglavnom bila priča da su ih rusi sa svojih mi-24 u afganu skidali jer su navodno privlačile novije rakete (stingere), a ne ometale

znalo se viđat na našim Mi-24, dal je korišteno ne znam

što s etiče Patrie - ima logike to u nacionalu.....pogledati Plan opremanja OSRH.....koji broj M84, koji broj M80 BVP je predviđen i nakon toga slijedi LOV Patria sa istim brojem jedinica

po meni ima smisla

Meni se čini da su išli logikom "nek liči na američke"(Stryker) ,sranje kako god okreneš
Ri-con is offline  
Old 26.06.2008., 19:57   #1017
Koliko mi je poznato niti jedan Mi-171 Sh nece biti koristen za SAR, samo mozda za CSAR, a za to su potrebne ploce...uklonjene su radi puta(nadam se)...Mi-8 MTV ce se koristiti za SAR i med. letove, a Mi-171 samo za NATO potrebe, prvenstveno za misije
AMARU is offline  
Old 26.06.2008., 20:03   #1018
Quote:
AMARU kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato niti jedan Mi-171 Sh nece biti koristen za SAR, samo mozda za CSAR, a za to su potrebne ploce...uklonjene su radi puta(nadam se)...Mi-8 MTV ce se koristiti za SAR i med. letove, a Mi-171 samo za NATO potrebe, prvenstveno za misije
Bila je priča - 4 MiŠa samo za SAR
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 26.06.2008., 21:34   #1019
Quote:
AMARU kaže: Pogledaj post
Koliko mi je poznato niti jedan Mi-171 Sh nece biti koristen za SAR, samo mozda za CSAR, a za to su potrebne ploce...uklonjene su radi puta(nadam se)...Mi-8 MTV ce se koristiti za SAR i med. letove, a Mi-171 samo za NATO potrebe, prvenstveno za misije
Šta nisu CSAR ekipu rasformirali prije par godina(kao ne treba nam to )
iako su navodno bili ful kvalitetni


BTW,čini mi se da bi HRZ-u dobro došlo nešto kao M28-Skytruck(katica za sve).Prvo je STOL što bi bilo super za otoke,mala letališta,sportske aerodrome i sl.(treba mu samo 250-ak metara livade )Može primiti 19 ljudi+2člana posade ili 2300kg korisnog tereta(iza ima i rampu) što se za naše prilike(letovi u HR)čini
sasvim OK.Mogli bi ga koristiti kao logistički,medevac,za obalnu stražu(mogu se montirati i plovci),za nadzor požarišta i sl.,ali i u nekim borbenim
uvjetima,npr. -u BSD-u za skokove,spec.operacije i ... ,za PPD borbu(ASW) i još puno toga.Naravno da nam uz to trebaju i veliki transportni zrakoplovi.
Ovo je samo moje mišljenje,ali bi voli čuti i "vazduhoplovce" šta kažu o njemu i kolko bi nam eventualno trebalo takvih ili sličnih zrakoplova

Zadnje uređivanje Ri-con : 26.06.2008. at 23:27.
Ri-con is offline  
Old 27.06.2008., 07:20   #1020
Jučer bila vojna vježba:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u...andardima.html

Naravno; opet su (po miljunti put) vježbali složene manevre neophodne za obranu naše zemlje kao što su smirivanje bjesne rulje, otimanje mercedesa i slično...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:53.