Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2010., 02:57   #1001
To ti je moj smajlić dobre volje.
Stvarno djeluje. Probala sam na tapetu koji je dugo stajao u drvarnici i pokupio taj bljakotični smrad vlage.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 08:41   #1002
Kako očistiti kamenac koji se nakupio na samom dnu wc školjke, dakle, onaj dio koji je stalno pod vodom?
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 13:37   #1003
Imam svijetlo-smeđu torbu od meke kože. Jako se zapraljala od nošenja, tramvaja i sl. Kažu mi da je čistim gumicom za brisanje, ali kad nju upotrijebim, dosta izblijede ti prljavi dijelovi i torba na kraju izgleda grozno. Ima li netko bolji savjet?
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 16:21   #1004
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Kako očistiti kamenac koji se nakupio na samom dnu wc školjke, dakle, onaj dio koji je stalno pod vodom?
To i mene zanima
Pokušala sam s onim tabletama iz DM-a, kad se rastopila, dno bih izribala sa četkom i dio kamenca sa strane bi se polako topio struganjem... al' sam se zato dobro nastrugala no večina je ostala i stvarno ružno izgleda.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 18:41   #1005
Quote:
Paw kaže: Pogledaj post
To i mene zanima
Pokušala sam s onim tabletama iz DM-a, kad se rastopila, dno bih izribala sa četkom i dio kamenca sa strane bi se polako topio struganjem... al' sam se zato dobro nastrugala no večina je ostala i stvarno ružno izgleda.
Moja mama je rekla da ispusti svu vodu iz kotlića i školjke i onda stavi solnu kiselinu.
Nisam je pitala kako to točno izvodi jer zvuči kao žešća gnjavaža a ne pada mi napamet toliko se zayebavati s time. Ja tražim neku tabletu ili turbo gusti/teški gel koji bi se unatoč vodi zakeljio na dno preko noći i voila.
Ode kamenac bez četkanja..:ljenguza:
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 19:33   #1006
Ili izlij bocu coca cole u školjku, ostavi par sati ili preko noći, iščetkaj, isperi.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 22:10   #1007
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Moja mama je rekla da ispusti svu vodu iz kotlića i školjke i onda stavi solnu kiselinu.
Nisam je pitala kako to točno izvodi jer zvuči kao žešća gnjavaža a ne pada mi napamet toliko se zayebavati s time. Ja tražim neku tabletu ili turbo gusti/teški gel koji bi se unatoč vodi zakeljio na dno preko noći i voila.
Ode kamenac bez četkanja..:ljenguza:
a domestos??
pa on je gust i nagriza sve živo. nakrcaj njega- past će na dno i uz malo sreće pojest sav kamenac
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:05   #1008
Kako se ispusti voda iz wc školjke?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:07   #1009
Kako čistite cipele od antilopa?
__________________
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic.
Nuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:09   #1010
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
a domestos??
pa on je gust i nagriza sve živo. nakrcaj njega- past će na dno i uz malo sreće pojest sav kamenac
Hvala, probat ću i to.. ništa me ne košta

Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Kako se ispusti voda iz wc školjke?
Budem pitala, pa ću ti javit
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:16   #1011
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Kako se ispusti voda iz wc školjke?
ručno vadiš
sa spužvicom ili slično...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:17   #1012
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Kako očistiti kamenac koji se nakupio na samom dnu wc školjke, dakle, onaj dio koji je stalno pod vodom?
Kad izliješ u školjku litru alkoholnog octa i ostaviš preko noći (a i prije), ode kamenac.
Tad nije potrebno ni vodu koja je u zglobu vaditi van, koju bi ja recimo izvadila sa nekom većom špricom, da baš moram.
__________________
The older we become, the more serious we become about life. An adult laughs an average of 15 times a day; a preschooler laughs an average of 400 times.

Zadnje uređivanje Herbion : 20.06.2010. at 17:43.
Herbion is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 17:31   #1013
Quote:
Herbion kaže: Pogledaj post
Kad izliješ u školjku litru alkoholnog octa i ostaviš preko noći (a i prije), ode kamenac.
Tad nije potrebno ni vodu koja je u zglobu vaditi van, koju bi ja recimo izvadila za nekom većom špricom, da baš moram.
Sad ste mi dali opcija kolko hoćeš, natrpat ću ja svašta noćas u taj wc pa što bude

Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ručno vadiš
sa spužvicom ili slično...
Tog sam se i ja bojala, zato i nisam pitala detalje. Rađe ću ostavit na dnu kamenolom, nego to ić radit
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 22:51   #1014
Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
Imam haljinu koja se prema etiketi može samo kemijski čisititi; sastoji se od dva materijala - podstave i gornjeg dijela (koji je kao jednobojna zavjesa); haljina je crna; mislim da je od 100% poliestera, uglavnom radi se o sintetičkom materijalu.


Što bi se dogodilo da ju operem?
Da si sama odgovorim na pitanje, možda nekom pomogne - riskirala sam (volim život na rubu ) - uglavnom: haljina od 100% poliestera, kombinacija podstava i til, za koju je na etiketi navedeno da se mora čistiti isljučivo u kemijskoj čistioni; pere se na ruke i cijedi u veš mašini na blagoj centrifugi bez problema i posljedica


Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Imam svijetlo-smeđu torbu od meke kože. Jako se zapraljala od nošenja, tramvaja i sl. Kažu mi da je čistim gumicom za brisanje, ali kad nju upotrijebim, dosta izblijede ti prljavi dijelovi i torba na kraju izgleda grozno. Ima li netko bolji savjet?
Aha, gle tu:

Quote:
bluebox kaže: Pogledaj post
U Milleru se može kupiti sprej za čišćenje kože (i kožne odjeće i npr. kauča), stoji na polici sa stvarima za čišćenje ciplea. Probaj s tim meni je žutu torbu super očistilo (doduše nije bila mrlja od kemijske olovke )
Update: sprej se zove Leder Spray, proizvođač je Poliboy ( [stvarno ])
Evo slike
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 00:38   #1015
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Kako se ispusti voda iz wc školjke?
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ručno vadiš
sa spužvicom ili slično...
Pa tko bi to radio i zakaj?
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 00:46   #1016
Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Pa tko bi to radio i zakaj?
neam pojma... pretpostavljam, ljudi koji vole čistu wc školjku a žive na području gdje je voda strašno tvrda i prepuna kamenca...
i meni bi to bilo gadno gledat...
srećom, kod mene je voda bez puno kamenca, i domestos je često u upotrebi - pa nemam tih problema..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:42   #1017
Ma, imam puno kamenca, ali meni to smeta, nego sam pitala jer sam mislila da postoji neki lakši način za izvući vodu iz wc školjke pa bih u tom slučaju kamenac očistila. Ovako, neka stoji, nitko ne gleda u to.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 17:30   #1018
Ne znam je li ovo prava tema...
Jel zna netko gdje se mogu kupiti boje za odjeću. Imam par stvari koje su još super ali su malo izblijedile...
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 18:46   #1019
Imaš u DM-u kesice s bojama za odjeću s kojima bojaš u veš mašini. Al' mislim da nemaju baš neki izbor boja.
__________________
There are no problems only solutions!
Poison Ivy 058 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 01:49   #1020
Ja sam ih znala naći u onim dućanima (bila sam u par takvih dućana dosad) koji drže perlice, kukice, metalne žice, onu Fimo smjesu i ostale potrepštine za pravljenje nakita. Nije baš vezano jedno uz drugo...
Bilo je podosta boja (bar po 2 nijanse plave, zelene, crvene itd.)
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.