Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2012., 18:22   #21
Agice
obzirom da je autorica teme banirana na dulje vrijeme,nismo u mogućnosti uspostaviti kontakt,te poći tragom tvojih navoda.
Tema će ostati zaključana do njenog povratka(tj određenog datuma).Tada će se riješiti pitanje iste.

Ujedno bih te molila da se ne služiš nazivom: "pravila navedenih sa strane osoblja" umjesto forumskih pravila ili administracije.

PS
autorica je našla način da se javi,nakon mog gornjeg upisa,pa kako nema namjeru preuređivati temu i na njenu zamolbu,tema se briše.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica

Zadnje uređivanje VeronikaN : 29.03.2012. at 18:23. Reason: isti autor
VeronikaN is offline  
Old 29.03.2012., 20:37   #22
Prijetnja banom zbog nedovoljno smiješnog vica... ?

Ovo stvarno više nema smisla...

Na ovom forumu potpuno je normalno vjernike direktno nazivati uvredljivim nazivima , poput "vjerski fanatik" , "frik" , itd...

To sam i prestao prijavljivat , jer očito nema smisla , budući da se ne sankcionira , a po forumskim pravilima "za analiziranje ličnosti ide direktni ban" , premda to nije analiziranje nego čisto vrijeđanje. Doduše , ovo se pravilo i primjenjuje kada su u pitanju vjernici. Također je normalno napisati "poševio Djevicu Mariju" , premda je ovakva rečenica direktno vrijeđanje svetinje svih katolika na najgori mogući način. Također je ovdje dopušteno i normalno govoriti o "elastičnom himenu Djevice Marije" , premda je i to vrijeđanje svetinje svih katolika na najprljaviji mogući način...

Ali to me sve skupa toliko i ne smeta , jer ako se moderatura dogovorila imati takav kriterij , pa dobro...


Međutim , danas dođem na forum i vidim da su mi svi vicevi izbrisani , a od moderature je ostavljena poruka , očito za mene , gdje mi se evidentno prijeti banom zbog pričanja viceva na račun ateista...

Iz ponuđene definicije vica mogli bismo zaključiti kako se prigovara nedovoljno oštrom zaokretu na kraju vica , kao i prevelikoj dužina vica (premda su neki od pobrisanih uobičajeno kratki , a kratak tekst je ionako relativan pojam. Na kraju krajeva ima i dužih viceva od onog što sam ja pisao)...

Meni se , dakle , zapravo prijeti banom zbog nedovoljno humornog vica... ili možda previše crnohumornog ? Čak se stavlja definicija vica , premda to u stvarnosti ne postoji. Moguće je svašta naći na internetu. Na wikipediji za vic piše ovo...
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&...4MLH4UOZy6_hxg

"Vic je kratka priča kojoj je cilj da nasmije onoga kome je namijenjena."

Volio bih da moderator podijeli s nama da li se neki ateist našo uvrijeđen mojim vicevima , pa ih je onda prijavljivao (...... netko je prijavljivao viceve)... ne treba navesti ime nesretnika , nego samo da li je to bio slučaj...


Na toj zadnjoj stranici teme o vicevima , moderator je ostavio neizbrisanima viceve , koji su u očima moderature očito po mjeri...

Pa da vidimo kakav je to vic po mjeri...

Evo vic sa zadnje stranice teme...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=501

Znači , to je ok , šaliti se na račun ideje da se Djevica Marija prokurvala - premda je Djevica Marija naša katolička svetinja , i svi mi katolici osobno je smatramo našom vlastitom majkom... ?

Znači , ok je pričat viceve o tome da se naša mama prokurvala... ?

Vic ispod toga je ovaj...

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=502

I to je isto Ok ?

U vicu pripadnike neke vjerske skupine jednostavno uvrijedit da su blesavi , i idemo dalje... ? (da se razumijemo , potonje je meni osobno ok , ali čisto pitam zbog nepostojećeg principa)...


Zaključak je da je dopustivo vrijeđati vjernike i njihove svetinje , ali kada je u pitanje ateizam , onda se prebire čak i po vicu , ako je možda precrn ili predugačak , ili nedovoljno oštar u svom finalnom zaokretu...


Zahtjevam dvije stvari...

1. Vratite mi moje viceve , jer sam za njih emocionalno vezan , budući da sam ih osobno smislio. Ako ih baš ne želite držati na temi , u redu , ali vratite mi tekst viceva , da ga pošaljem ljudima koji su ga tražili...

2. Dopustite mi i daljnije plasiranje takvih viceva , koje ću zasigurno smisliti , jer svojim vicevima nikoga ne vrijeđam (za razliku od nekih). Osim toga , ja imam vojsku svojih obožavatelja , koji me dana ožalošćeno zovu da je netko pobrisao viceve koji razveseljavaju širi katolički internetski krug...

Kako bi reko banirani Toza: "Evo , pozivi podrške stižu i preko mobitela"...

Zadnje uređivanje Keva : 29.03.2012. at 21:02.
Keva is offline  
Old 29.03.2012., 20:40   #23
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Agice
obzirom da je autorica teme banirana na dulje vrijeme,nismo u mogućnosti uspostaviti kontakt,te poći tragom tvojih navoda.
Tema će ostati zaključana do njenog povratka(tj određenog datuma).Tada će se riješiti pitanje iste.

Ujedno bih te molila da se ne služiš nazivom: "pravila navedenih sa strane osoblja" umjesto forumskih pravila ili administracije.

PS
autorica je našla način da se javi,nakon mog gornjeg upisa,pa kako nema namjeru preuređivati temu i na njenu zamolbu,tema se briše.
http://www.duh-vremena.bloger.hr/pos...a/6015918.aspx
datum: četvrtak, prosinac 16, 2010
Ovo je mjesto odakle je tema prekopirana pa da ne bi bilo da netko(ja ) laze ili izmislja

Moderatori i supermoderatori su osoblje foruma. Administracija su administratori...Ne vidim zasto bi ti određivala neke nove nazive.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=418539
na ovom mjestu u od službenih FAQ-ova piše primjerice:

Quote:
Razlog mog bana nije izričito naveden kao nešto što je na Forumu zabranjeno, znači li to da se moj ban treba poništiti?

Ne. Osoblje foruma ima Vam pravo dati ban iz bilo kojeg razloga. .....
Eto to je sve.
Lijepo te pozdravljam VeronikaN
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 29.03.2012., 20:45   #24
Keva
Tvoji "vicevi" brisani,jer su nezanimljivi,glomazni,bez evidentne poante..bolje rečeno trolanje
i da useri su se žalili na njih
i ne izmišljaj ban dok ga nisi dobio,jer napisano je: sankcija!
i nisu obrisani samo tvoji..
Eto sad pričekaj hoće li se smod složiti s tvojom procjenom,pa ako on tako odluči....
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 29.03.2012., 20:50   #25
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Keva
Tvoji
i da useri su se žalili na njih
Joooooj , sad bih na temu usera prijavljivača vica mogao smisliti takav vic...

Molim te , samo mi otkrij jel ih bilo više ili samo jedan ? Molim te , molim te , molim te...

Quote:
bez evidentne poante
Nitko ne bi bio uvrijeđen vicem bez poante. Poanta ih je i uvrijedila. Ali zbog tolerancije na forumu , moraju se naučiti da je i njihovo vjerovanje nekome smješno , onako kako je njima naše vjerovanje smješno , i da si to međusobno smijemo reći...

Quote:
i ne izmišljaj ban dok ga nisi dobio,jer napisano je: sankcija!
Znači , točno je da sam mogao dobiti sankciju zbog lošeg smisla za humor ?

Zadnje uređivanje Keva : 29.03.2012. at 21:09.
Keva is offline  
Old 29.03.2012., 21:02   #26
Quote:
Keva kaže: Pogledaj post
Joj , sad bih na temu usera prijavljivača vica mogao smisliti takav vic...

Molim te , samo mi otkrij jel ih bilo više ili samo jedan ? Molim te , molim te , molim te...
Ako je sažet, ima poantu i religijsku notu da vidimo ...
naravno ne ovdje..

a inače moderatori ne objelodanjuju prijavitelje nekog posta...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 30.03.2012., 06:35   #27
Agice,
bilo bi zanimljivo da si dala cijeli post glede naziva: osoblje,
jer sad i mene zanima tko je (vjerojatno ne shvačajući),nazvao djelatnike foruma osobljem,što je u svom značenju primarni naziv za djelatnike u ugostiteljstvu danas, za služinčad u jednom kućanstvu nekad...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 30.03.2012., 14:08   #28
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Agice,
bilo bi zanimljivo da si dala cijeli post glede naziva: osoblje,
jer sad i mene zanima tko je (vjerojatno ne shvačajući),nazvao djelatnike foruma osobljem,što je u svom značenju primarni naziv za djelatnike u ugostiteljstvu danas, za služinčad u jednom kućanstvu nekad...
Pa dala sam link na post odakle sam izvukla citat odmah iznad citata.
evo ponavljam.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=418539
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 30.03.2012., 14:13   #29
Nepoznati vrijeda boga, bilo bi u redu da ga opomenete
bismillah- is offline  
Old 30.03.2012., 14:45   #30
Quote:
bismillah- kaže: Pogledaj post
Nepoznati vrijeda boga, bilo bi u redu da ga opomenete
Bog se ne može uvrijediti jer je izvan i iznad svega (ljudskog) što mi znamo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 30.03.2012., 22:39   #31
Quote:
bismillah- kaže: Pogledaj post
Nepoznati vrijeda boga, bilo bi u redu da ga opomenete
link ?

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Bog se ne može uvrijediti jer je izvan i iznad svega (ljudskog) što mi znamo.
ne spamaj...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 04.04.2012., 19:11   #32
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Top tema kršćanstva ima 'spama'.
oped
bumbar is offline  
Old 05.04.2012., 08:38   #33
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
oped
Uzeto na znanje...
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 05.04.2012., 12:19   #34
Na top i inim temama; neki gluposti pisu, kh,kh, neki pametni se rade, neki spamaju, a Boga mi pojedinci plahte razastjeru. Bog poziva. Milostivi budite, dok sudite !
dominik01 is offline  
Old 05.04.2012., 23:52   #35
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Na top i inim temama; neki gluposti pisu, kh,kh, neki pametni se rade, neki spamaju, a Boga mi pojedinci plahte razastjeru. Bog poziva. Milostivi budite, dok sudite !
Plahte su sankcionirane, a ti pokusaj primjeniti boldano i na sebe (pogledaj samo u ovom postu, da o nekim drugim postovima ni ne govorim).
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 06.04.2012., 02:04   #36
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Plahte su sankcionirane, a ti pokusaj primjeniti boldano i na sebe (pogledaj samo u ovom postu, da o nekim drugim postovima ni ne govorim).
hvala sestro! Potrudit ću se. Vjera mi nalaže
dominik01 is offline  
Old 06.04.2012., 10:53   #37
Molim da pročistite temu Islam 114.
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 06.04.2012., 16:12   #38
Quote:
sjena. kaže: Pogledaj post
Molim da pročistite temu Islam 114.
Done.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 07.04.2012., 21:19   #39
Lea kad tvoja pritužba na moderatorsku djelatnost bude argumentirano objektivna,biti će i odgovoreno,ovako brisano kao spam.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Old 14.04.2012., 17:08   #40
Kada će se top tema 'Kršćanstva' očistit i stavit na minimum dostojanstva kojeg zaslužuje?
bumbar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.