Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2010., 11:55   #3721
Na daljinskom postoji tipka RESET ( obično se ta tipka stisne sa nekom špicom - penkalo ili nešto takvo) okreni daljinski prema klimi i stisni. Drugi način da izvadiš baterije iz daljinskog i isto tako isključi klimu iz struje na jedno 2 min. Treće sami daljinski ima isključenje timera sa on/off opcijom Automatsko isključivanje dok se znak zvijezdice ne ugasi.(po potrebi više puta stisnuti).
sfar is offline  
Old 29.07.2010., 00:09   #3722
Poštovani članovi pozdrav,
trebao bih preporuku za zidnim klima uređajem (inverter) koji bi služio prvenstveno za grijanje tijekom zimskih mjeseci. Stan je u Poreču, gdje su zime nazivno blage ali kada zapuše bura... Da skratim površina za grijanje bi bila cca 30m2 (dnevni+kuhinja+kupatilo) te eventualno soba (9,52m2 u tlocrtu) . Stan je nisko potkrovlje, zidovi su cigla bez dodatne izolacije (stiropor/staklena vuna).

Do sada bilo koji trgovac kojega sam pitao popljuvao je VIVAX za SAMSUNG ili LG da nisu dobre klime ( ne shvaćam što žele reći)te da mi je najbolje da uzmem TOSHIBU,MITSUBISHI ili PANASONIC. Na samom net-u nailazim na sasvim kontradiktorne izjave po raznim forumima. Od 17 upita koje sam poslao raznim tvrtkama samo na 4 sam dobio odgovore i iako sam od svakog tražio isto i dao mu iste podatke ovi su mi svaki put preporučili drugu klimu.
Za razno razne Midea,Gree,Quadro i slične proizvođače, na net-u ne mogu naći komentare. Klimu ću vjerojatno morati preseliti na drugi objekat za neke 2 godine tako da i to treba uzeti u obzir
Konkretno zanima me koja bi bila idealna klima tj. omjer uloženo/dobiveno
zahvaljujem svima koji mi daju bilo kakav odgovor
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Tlocrt.jpg‎
Views:	67
Size:	8.5 KB
ID:	11930  
tomi2206 is offline  
Old 29.07.2010., 13:59   #3723
ne kužim zašto recimo LG ili SAMSUNG ne bi bili dobri , to su solidne klime i u klasi nekih srednjih klima .TOSHIBU vjerojatno predlažu jer može grijat do -20 vanjske temperature, no ako si na moru i vanjska ne prelazi -5 nema uopće frke da uzmeš neku od ponuđenih LG , SAMSUNG, HAIER.Neka od 3,5kw grijanje hlađenje a potrošnja je nekih 1.09 ili 1.07KW.
sfar is offline  
Old 29.07.2010., 15:13   #3724
slažem se s tobom "sfar"
uzeo Samsung s inverterom za 3200kn garancija 2g + ako se redovito servisira može se produžiti do 5g, montaža 700kn, servis 200kn
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 30.07.2010., 10:13   #3725
Klima - rs232/422/485 kontrola

Da li neko mozda ima informacije da li se moze kupiti neka consumer klima sa rs232, rs422 ili rs485 suceljem?
herka is offline  
Old 30.07.2010., 14:08   #3726
www.creativevideo.co.uk/public/view_item_cat.... teško
sfar is offline  
Old 30.07.2010., 14:47   #3727
moze i preko etherneta sto se mene tice

samo da je nesto drugo osim ir-a.. bit je da je dvosmjerna komunikacija a ne 1way
herka is offline  
Old 01.08.2010., 21:44   #3728
Quote:
alfa155 kaže: Pogledaj post
Šta zar nitko nezna ?

Imam SAMSUNG klimu SH07 ZA5 ( 2,2 kw ). Zbog popucale plastike , nabavio sam samo unutarnju jedinicu SAMSUNG SH12 ZA9 ( 3,5/3,8 kw ) bez elektronike .

Mogu li prebacit elektroniku sa slabije na ovu jaču , i kako bi se takva klima u toj kombinaciji ponašala

Vanjsku jedinicu ne bi mijenjao .

Možeš zamijeniti bez problema, možda je elektronika nešto drukčija ali sve se može prilagoditi, možda ćeš imati nešto manji toplinski učinak u odnosu na bivšu unutarnju, mada sumnjam!

Ako nešto ne bude štimalo kontaktiraj me na p.m.
domar is offline  
Old 01.08.2010., 22:01   #3729
Quote:
tomi2206 kaže: Pogledaj post
Poštovani članovi pozdrav,
trebao bih preporuku za zidnim klima uređajem (inverter) koji bi služio prvenstveno za grijanje tijekom zimskih mjeseci. Stan je u Poreču, gdje su zime nazivno blage ali kada zapuše bura... Da skratim površina za grijanje bi bila cca 30m2 (dnevni+kuhinja+kupatilo) te eventualno soba (9,52m2 u tlocrtu) . Stan je nisko potkrovlje, zidovi su cigla bez dodatne izolacije (stiropor/staklena vuna).

Do sada bilo koji trgovac kojega sam pitao popljuvao je VIVAX za SAMSUNG ili LG da nisu dobre klime ( ne shvaćam što žele reći)te da mi je najbolje da uzmem TOSHIBU,MITSUBISHI ili PANASONIC. Na samom net-u nailazim na sasvim kontradiktorne izjave po raznim forumima. Od 17 upita koje sam poslao raznim tvrtkama samo na 4 sam dobio odgovore i iako sam od svakog tražio isto i dao mu iste podatke ovi su mi svaki put preporučili drugu klimu.
Za razno razne Midea,Gree,Quadro i slične proizvođače, na net-u ne mogu naći komentare. Klimu ću vjerojatno morati preseliti na drugi objekat za neke 2 godine tako da i to treba uzeti u obzir
Konkretno zanima me koja bi bila idealna klima tj. omjer uloženo/dobiveno
zahvaljujem svima koji mi daju bilo kakav odgovor

Pretpostavimo da vanjska temperatura rijetko kada pada ispod -5 stupnjeva,

tada bi ti bila dobra i obična klima, bez invertera, snage 3,5 kW, ili možda bolje od 5,5 kW,

jedino pripazi da ti se vanjska jedinica montira u prostor koji je slobodan, znači: ne balkon, ne lođa nego zid tako da ima zraka sa svih strana,

i ono najvažnije, klime ti vole buru jer zrak nije zasićen vlagom, na vanjskoj jedinici ti se ne skuplja previše leda, mada će ga sama klima otopiti, bura je dosta jaka pa će vanjska klima imati dovoljno medija/zraka za oduzimanje topline i preusmjeravanje topline u unutarnju jedinicu.

Dobra je varijanta i inevertor klima, ona grije i do - 15 ili čak do - 20 stupnjeva, ali to tebi ne treba.

Imam slučajeva gdje se ljudi griju na običnu klimi i pri vanjskim temperaturama oko -8 stupnjeva, samo je bitan smještaj vanjske jedinice tako da ona ima dovoljno "propuha".
domar is offline  
Old 01.08.2010., 22:03   #3730
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom "sfar"
uzeo Samsung s inverterom za 3200kn garancija 2g + ako se redovito servisira može se produžiti do 5g, montaža 700kn, servis 200kn
Nadam se da je montaža izvedena korekto, s obzirom na montažu.

Pogotovo u grijanju se javljaju viski tlakovi gde spojevi cijevi mogu puštati plin,

malo sam skeptičan prema cijeni montaže, ali svak svoje zna!
domar is offline  
Old 02.08.2010., 09:45   #3731
i to je to
sfar is offline  
Old 02.08.2010., 11:11   #3732
Thumbs up

Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Nadam se da je montaža izvedena korekto, s obzirom na montažu.

Pogotovo u grijanju se javljaju viski tlakovi gde spojevi cijevi mogu puštati plin,

malo sam skeptičan prema cijeni montaže, ali svak svoje zna!
cijena je takva jer je samo trebalo postaviti sve ostalo je napravljeno, instalacija i nosaći, ovjerena montaža, garancija sve 5
__________________
Hrky Prodaja:
hrki is offline  
Old 02.08.2010., 18:32   #3733
Hvala domar,
napokon netko da mi obijasni dva pojma!!!!
tomi2206 is offline  
Old 03.08.2010., 00:02   #3734
Nije običaj da split sistemi imaju podršku za vanjsko upravljanje, jedino, ako bi želio klimatizirati cijelu kuću, pa ima centralnu klimatizaciju tada postoji takvo riješenje, još ti se nudi GSM upravljanje, internet ide pod obavezno, ali se radi o cijeni iznad 20 - 30 000 kn.

Split sistemi bi sa tom opcijom bili nepoterno skuplji pa i manje konkurentni na tržištu, ipak se sve svodi na ekonomiju!
domar is offline  
Old 05.08.2010., 11:22   #3735
Na kilim vivax koja radi par godina dobro, primjetio sam dok hladi na vanjskoj jedinici malo kaplje voda, kao kad grije pa uđe u defrost samo puno manje. u radu nema nikakvih promjena. na ispuhu je 9 - 10 c
Slatky is offline  
Old 05.08.2010., 20:10   #3736
Quote:
Slatky kaže: Pogledaj post
Na kilim vivax koja radi par godina dobro, primjetio sam dok hladi na vanjskoj jedinici malo kaplje voda, kao kad grije pa uđe u defrost samo puno manje. u radu nema nikakvih promjena. na ispuhu je 9 - 10 c
Sve ti je dobro, ta voda koju vidiš je samo kondenzat sa priključnih ventila na vanjskoj jedinici jer su ventili ohlađeni na svega par stupnjeva iznad 0 pa se rose,

vjerovatno su ti ventili pokriveni plastikom pa ti vidiš samo da voda kaplje, ali ta voda je znak da klima radi dobro, da kompresor može postići potreban tlak plina i da plina ima dovoljno...
domar is offline  
Old 06.08.2010., 03:44   #3737
Question LG C12AWR - Art Cool Inverter

Posijedujem model klima uređaja LG C12AWR - Art Cool Inverter i zanima me dali je normalno pošto se radi o inverter modelu da se ista tijekom grijanja sama isključuje i uključuje tijekom cijelodnevnog rada?
kaciola is offline  
Old 08.08.2010., 11:53   #3738
ne kužim kako isključuje ,, dali se kompletna isključi ili se samo vanjska isključi. Normalno bi bilo kad postigne reguliranu temperaturu da se vanjska isključi ,a unutarnja uvijek radi .
sfar is offline  
Old 08.08.2010., 14:47   #3739
Quote:
kaciola kaže: Pogledaj post
zanima me dali je normalno pošto se radi o inverter modelu da se ista tijekom grijanja sama isključuje i uključuje tijekom cijelodnevnog rada?

Naravno da je normalno na ovu žegu vani.!
nike321 is offline  
Old 09.08.2010., 07:14   #3740
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
ne kužim kako isključuje ,, dali se kompletna isključi ili se samo vanjska isključi. Normalno bi bilo kad postigne reguliranu temperaturu da se vanjska isključi ,a unutarnja uvijek radi .
Pa recimo da se iskljuće i vanjska i unutarnja jedinica kada postigne neku temperaturu (pričamo o grijanju tijekom zimskog perioda) a i upitno je dali je uopće postigla reguliranu temperaturu...??
Tako da stvarno neznam dali je to normalno ili ne iako po meni to nije i nemože bit uredu.Samo neznam u čemu je stvar?!?
Pomoć!
kaciola is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:39.