Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2007., 11:15   #21
Ne bi bilo loše oživjeti ovaj topik..
Obzirom da je sezona gripa i dječjih bolesti u mom gradu zaživjela..

Jutros mi javlja prijatelj da mu se mali danas probudio "točkast"..

proveli smo mnogo vremena zajdeno posljednjih dana i sad mi jedino ostaje čekati.. A nervoza je dvostruka jer ni ja od 26 ni moj šestogodišnji sin nismo to preboljeli..

Ajme kud baš sad kad imam ispit??

Vidim da ima još slučajeva u kojima ljudi u dječjoj dobi ostanu nezaraženi iako su bili izloženi virusu. Naime, kad se brat zarazio, mama nas oboje htjela zajedno liječiti i "riješiti", ali na mene nije uspijelo preć. sad imam drugu šansu koju ne želim, jel

Cjepivo? kod liječnika opće prakse, dakle..
illicit is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 12:45   #22
Quote:
Pink Lemon kaže: Pogledaj post
Cula sam da je vodene kozice opasno preboljeti kao odrastao, osobito za muskarce.

Je li istina da uzrokuju neplodnost kad se prebole u zrelijoj dobi? Je li to obavezno posljedica ili ovisi o jos cemu?
Do koje dobi ih je "ok" preboljeti?

Moj dragi ih je imao s 21, danas mi je to rekao.
Mislim da je to sve individualno. Ja sam ih preboljela s 15-16, nažalost tek tad. Kao mala nisam mogla od nikoga dobit, svi su imali, ali ja nikako da pokupim od nekoga. A kad sam ih dobila nitko od poznatih nije imao, tko zna gdje sam to pokupila. Ugl, meni je bilo grozno, bila sam puna tih plikova,i u ustima,ma cijelo tijelo. Mjesec i pol sam bila doma i trpila,a bilo je ljeto. Par puta sam išla na hitnu,primila neke injekcije i lijekove da se to smiri,posebno u ustima. Ne bih to nikome poželila.
anchy_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 15:01   #23
pozdrav!
evo jos jedne sta nikad nije imala ni koze, ni ijednu drugu djecju bolest,a imam 23 god....
tako da ni meni nije svejedno, pogotovo jednom kad budem imala potomke..
zna li ko sta o tom cijepivu?
nesto sam cula da je oko 400 - 500 kn, i to jedna doza, a mislim da su potrebne dvi, nisam sigurna, nemojte me uzet za rijec, al ako je tako, masu je to..
Marcelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:02   #24
Meni drago da sam ja preboljela kozice, iako sam bila ''stara'', sva sreća da imam normalnog liječnika opće prakse koji je rekao da ne dolazim do njega i da ostanem doma u toplome da sve izbe a uredno mi opravdao izostanak iz škole, tako da nisam išla samo tjedan i pol dana.
Drugo, danas sam skoro pa deset godina starija, radim sa kolegicom koja ima malo dijete u jaslicama, a nijednu ostalu dječju bolest nisam preboljela, pa me sve strah što može ona pokupiti od djeteta, a isto tako i ona može mene zaraziti od tih dječjih bolesti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:12   #25
Quote:
Marcelina kaže: Pogledaj post
pozdrav!
evo jos jedne sta nikad nije imala ni koze, ni ijednu drugu djecju bolest,a imam 23 god....
tako da ni meni nije svejedno, pogotovo jednom kad budem imala potomke..
zna li ko sta o tom cijepivu?
nesto sam cula da je oko 400 - 500 kn, i to jedna doza, a mislim da su potrebne dvi, nisam sigurna, nemojte me uzet za rijec, al ako je tako, masu je to..
a meni je doktorica rekla da to cjepivo kod nas još nema/nije provjereno...
Ja imam 20 godina, i prije 2 dana sam dobila kozice...ovo je strašno, u razmaku od 10-tak centimetara ih ima na desetke...kaže doktor na hitnoj, ak je neizdrživo počeši oko samog mjehura, a kod mene ih je toliko da su mi i oko jedne kozice 4-5 drugih.....grozno. Samo se nadam da će brzo proći ovih par tjedana, i da osim eventualnih rupica (očešala sam ih par po licu) neće ostaviti nikakve posljedice.
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 22:35   #26
Quote:
coollerica kaže: Pogledaj post
a meni je doktorica rekla da to cjepivo kod nas još nema/nije provjereno...
Ja imam 20 godina, i prije 2 dana sam dobila kozice...ovo je strašno, u razmaku od 10-tak centimetara ih ima na desetke...kaže doktor na hitnoj, ak je neizdrživo počeši oko samog mjehura, a kod mene ih je toliko da su mi i oko jedne kozice 4-5 drugih.....grozno. Samo se nadam da će brzo proći ovih par tjedana, i da osim eventualnih rupica (očešala sam ih par po licu) neće ostaviti nikakve posljedice.
Znam kako ti je... Jesi dobila kakvu terapiju?Osim hipermangana i tih sličnih pripravaka?
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 23:49   #27
Ja sam dobila kozice u 31. godini od stranke na poslu. Bila sam 2 tjedna van svih zbivanja, tj. u karanteni. Mislim da je to bilo premalo. Dobila sam onaj prašak za posipanje, ali ga nisam koristila (po nagovoru frendice doktorice), koja mi je preporučila višekratno dnevno tuširanje radi olakšanja. Znači kad god sam se htjela češati, otišla sam u kadu. I na kraju je sve dobro završilo.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 13:26   #28
Quote:
začarana kaže: Pogledaj post
Znam kako ti je... Jesi dobila kakvu terapiju?Osim hipermangana i tih sličnih pripravaka?
Ne...iako poznavajuć svoju doktoricu ni ovu stvarčicu za mazanje nisam očekivala (stara škola, pij čaj i stani doma par dana, šta god da mi je)...

A o kakvoj se terapiji radi...?
Na hitnoj su mi rekli da same vodene kozice kao one i nisu toliko opasne u ovoj dobi, koliko kad rane prođu; znači od 3-5 tjedna treba se čuvati, pogotovo od hladnoće, kad imunitet padne lako se mogu dobiti svakakve bolesti (nimalo lagane; npr. encefalitis, ili sad popularna svinjska gripa)
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 15:35   #29
Ja sam vodene kozice dobila sa 28 godina.Bila sam 8 tjedana trudna i mislila sam da cu umrijeti.Nakon što sam jedva preživjela temperaturu i sve popratne simptome koji su bili užasni upala sam u teški ocaj misleci da ce moja beba biti bolesna ako uopce preživi.Zbog totalnog pada imuniteta dva mjeseca sam bila non stop bolesna;upala sinusa,upala ušiju,upala grla,dva dana temperatura pa dva dana zdrava,pa opet ponovno.Uz sve to smršavjela 5 kg i slicila na strašilo,a ne na trudnicu.
A moj sin koji je tada imao 13 mjeseci i naravno dobio od mene vodene kozice imao je samo jedan dan temperaturu i prebolio ih je bez problema.
S mojom bebom je bilo sve u redu
Pozdrav
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 20:24   #30
i ja sam nedavno prebolila kozice sa 40+.
same po sebi su bile u dosta blagom obliku; čak me nisu pretjerano ni svrbile...
međutim još mjesec dana nakon toga sam bila totalno bez snage; usporena, apatična...pa još navukla gadnu upalu grla...fakat iscrpljujuće.
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 20:11   #31
evo meni su prošle kozice, mislim nestale su sa tijela...međutim, sad me brine sljedeće: morala bih se idući tjedan vratiti na posao, a znam da još 2-3 tjedna ću bit podložnija bolesti zbog slabog imuniteta. Mjesto na kojem radim je hladno i ne gine mi prehlada (u najmanju ruku)...a moram radit... jao i ove glupe kozice me zadesile u najgori čas
coollerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 15:56   #32
Ja imam 30 godina i dobila sam kozice na sam rođendan ,samo šta to nisam shvatila.Prvo mi se pojavio ogroman prišt pun vode na trbuhu,za kojeg sam mislela da je opekotina pa sam ga istisnula.I onda sedam dana sam hodala okolo čak bila na proslavi nove godine i imala temperaturu .Dva dana nakon Nove dok sam se još lječila od mamurluka vidjela sam da imam temperaturu i počela pit max flu.Mislela sam da sam se prehladila.Kad sam skinula majicu imala sam šta vidjet crveni plikovi na sve strane,po vlasištu ,po intimnim dijelovim.Užasno me je peklo dok bi mokrila.Nije me svrbilo dok su se stvarali vodeni mjehuri,najgore je bilo kad su se počeli sušit.Sad su hraste i još me svrbi.Ali temperaturu još imam točno 37.Ponekad 36 sa 9.Ali od 37 se ne miče.Sad ne znam ,dali mogu već ići van ili moram čekat da otpadnu hraste.Bila sam kod doktorice koja mi ustvari nije ništa rekla.Sad sam već 14 dana doma,ne m ogu više
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 17:32   #33
Quote:
Homer kaže: Pogledaj post
Ja nekim čudom nisam prebolio niti jednu dječju bolest (26 mi je godina) i stvarno se nadam da niti neću jer sam se i ja naslušao svega

P.S. Nevjerojatno ali istinito niti moja sestra od 22 nije prebolila niti jednu dječju bolest. Mislim da smo nas dvoje endemi
Ima nas, znači. A i moj brat isto.
Ne znam, genetika valjda.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 00:48   #34
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Ima nas, znači. A i moj brat isto.
Ne znam, genetika valjda.
To je mislila i moja. Do 43. godine.
Onda su joj vodene izbile. Po ždrijelu, jeziku, očima i svim mogućim dijelovima tijela.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 15:11   #35
Da ozivimo topic malo :P

Imam 15 godina,dobio sam vodene kozice,i to sad na praznike xD Ne svrbi me! to mi je najvaznije,prva 2 dana sam imao temperaturu do 38,4 stupnja,danas 36,7 i zadovoljan sam. Jaoo kad ce to proccc --.--''. Nego da pitam nesto ,imam po testisima oko 3 tockice,mislimda su to bila ta 3 plika al ocito sam ih izgulio ili sta vec pa su sad 3 tockice jedne do druge ( crne). Da li njih trebam mazat sa ovim sta sad mazem i ove svoje vodene kozice,il da ostavim original kako je? Fala
s3nsor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2010., 22:50   #36
Vodene kozice s 33

Pomoć - u svim mogućim načinima. Doslovno ću izluditi. Dobila sam vodene kozice (imam 33 i nisam ih prebolila ko mala - oooo zašto nisam!?!). Uglavnom - ovo je prestrašno. Izgledam kao da me izbo roj bumbara. I to me ne bi još toliko mučilo nego svrab. Imam ih posvuda. Najgora je glava, cijelo lice, ispod kose, oko vrata, leđa i prsa a prema trbuhu i nogama je za sada relativno podnošljivo, mada se širi. Dobila sam Herplex za piti i ProClin za mazanje ali niš mi ne pomaže, od njega me još više svrbi. Sad sam se na svoju ruku namazala s nevenovom masti ali ne znam jel bu mi to pomoglo kaj. Shvatila sam da je Rinolanu istekao rok trajanja a sutra je nedjelja....Čitala sam negdje da pomaže i maslinovo ulje, a to bum ujutro ako neven ne pomogne. Imate li neki savjet još za mene??? Sa zarazne su me pustili doma ko da je to prehlada. A pretrpjela sam temperature i bolove i malaksalost i lupanja srca...mislila sam da je gotovo...Već lagano šizim koliko svrbi, neću moći ni zaspati sve mi se čini. Help help
__________________
"Life is like a box of chocolates-you never know what you gonna get"
sunsetmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 00:34   #37
Quote:
sunsetmo kaže: Pogledaj post
Pomoć - u svim mogućim načinima. Doslovno ću izluditi. Dobila sam vodene kozice (imam 33 i nisam ih prebolila ko mala - oooo zašto nisam!?!). Uglavnom - ovo je prestrašno. Izgledam kao da me izbo roj bumbara. I to me ne bi još toliko mučilo nego svrab. Imam ih posvuda. Najgora je glava, cijelo lice, ispod kose, oko vrata, leđa i prsa a prema trbuhu i nogama je za sada relativno podnošljivo, mada se širi. Dobila sam Herplex za piti i ProClin za mazanje ali niš mi ne pomaže, od njega me još više svrbi. Sad sam se na svoju ruku namazala s nevenovom masti ali ne znam jel bu mi to pomoglo kaj. Shvatila sam da je Rinolanu istekao rok trajanja a sutra je nedjelja....Čitala sam negdje da pomaže i maslinovo ulje, a to bum ujutro ako neven ne pomogne. Imate li neki savjet još za mene??? Sa zarazne su me pustili doma ko da je to prehlada. A pretrpjela sam temperature i bolove i malaksalost i lupanja srca...mislila sam da je gotovo...Već lagano šizim koliko svrbi, neću moći ni zaspati sve mi se čini. Help help
Hipermagan A i postoje dežurne ljekarne i nedjeljom
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 09:05   #38
Nek ti neko donese dramine iz apoteke...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 10:14   #39
upravo čekam hipermangan...probala bum i dramine...hvala...nisam oka sklopila noćas
__________________
"Life is like a box of chocolates-you never know what you gonna get"
sunsetmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 13:21   #40
Isuse kak je mene toga strah, ja nisam nikakve dječje bolesti imala
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.