Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 21:38   #81
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
grupa ti je na faceu- dajte obiteljima s djecom da žive, sve dalje na pp
Evo, našla sam grupu, priključila se, i poslala frendovima pozivnice
HAL3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:14   #82
a ja jucer poludila kad sam skužila nema love.pa oni su poludili.ne vjerujem da nemaju love vec ono kao vidite da je kriza,malo kasnimo ali cemo se svim silama potruditi da majke ipak dobiju doplatke i porodiljne pa ce jadnice sigurno biti presretne i beskrajno zahvalne.
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 00:21   #83
Quote:
Magaivago kaže: Pogledaj post
a ja jucer poludila kad sam skužila nema love.pa oni su poludili.ne vjerujem da nemaju love vec ono kao vidite da je kriza,malo kasnimo ali cemo se svim silama potruditi da majke ipak dobiju doplatke i porodiljne pa ce jadnice sigurno biti presretne i beskrajno zahvalne.
tako nešto sam i ja pomislila........
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:15   #84
Pa kao da je njih briga jel tebi sjela crkavica od porodiljnog, oni imaju. Kako su se samo pobunili na spomen njihove plaće od 18000kn kao to je malo, drugi imaju i više, a nitko od njih ne spominje koliko su u europi rodiljne naknade. Sve su kao onako fini vezali za proračunsku osnovicu koju naravno ne dižu već 10g. njima je isto bilo 1999 i danas, zaboravili su da je kutija Milumila samo prošle godine skoćila sa 89,99 na 109,99, no kaj je to samo 20kn po kutiji naspram famoznih 1663kn. a, o drugom ne želim pisati jer mi ne bih bilo dosta 10 stranicaprestrašno
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 00:10   #85
da, kad se računaju kućna primanja: kad ti nekaj trebaš od države, onda ispada da imaš prevelika primanja - 5000 kn za tročlanu obitelj sa malim djetetom je po njima luksuz za koji ti ne daju dječji. e pa dao bi ja onom krmku šukeru plaću od 5 000 kn pa nek živi kao podstanar i odgaja dijete. prvo su sebi skinuli siću pa da mogu skidat drugima, samo lako je njima bez 1000 -2000 kn kad to pokriju dnevnicama i drugim manifetlucima, ali jednom prosvjetnom radniku je 500 kn puno od plaće. samo koriste "krizu" kako bi pokrili lopovluke iz proteklih 15 godina, a kad dođe prava kriza, bit ćemo kruha gladni
__________________
Svijet je pun usamljenih internetskih drkadžija
kresho69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 15:16   #86
upravo sam na stanicama sindikata pronašla da potrošačka košarica za četveročlanu obitelj (roditelji + 2 školarca) iznosi 6603,41kn naravno nisu uključeni troškovi novorođenčadi, podstanarstva itd... rast potrošačkih cijena u veljaći u odnosu na veljaću prošle godine je veći za 4,2%. ljudi moji da su nam rodiljne naknade vezali za rast potrošačkih cijena di bi nam bio kraj a, ovak ko da smo vezani za kameno doba
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 17:14   #87
Quote:
Goričanka kaže: Pogledaj post
Potrebni dokumenti

1. Zahtjev za dječji doplatak (tiskanica se može kupiti na kioscima ili papirnici)
2. Fotokopije osobnih iskaznica svih punoljetnih članova u kućanstvu
3. Fotokopije rodnih listova za svu maloljetnu djecu
4. Potvrdu škole ako je dijete za koje se traži dječji doplatak navršilo 15 godina
5. Potvrde o ostvarenim prihodima svih članova kućanstva u prethodnoj godini (plaća, naknada zbog bolovanja, naknada za vrijeme nezaposlenosti, naknada za vrijeme porodnog dopusta)
6. Za one koji prihod ostvaruju po osnovi samostalnog rada potvrdu porezne uprave

Zahtjev možeš odnijeti sama u Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje prema mjestu stanovanja (Zagreb - Žajina 44) ili svu dokumentaciju poslati preporučeno poštom. Obrada zahtjeva traje preko od 2 mjeseca a isplata teče od dana podnošenja zahtjeva.
jel ovo boldano nekakva porezna potvrda il kaj...?
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 18:27   #88
ne ,to je sa zahtjeva za dječji doplatak koji mozes kupiti u knjižari
anemesk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 21:31   #89
Quote:
anemesk1 kaže: Pogledaj post
ne ,to je sa zahtjeva za dječji doplatak koji mozes kupiti u knjižari
hvala na odgovoru al još uvijek ne kužim valjda bu mi jasno kad vidim formular
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 21:32   #90
zahtjev se može isprintati na www.mirovinsko.hr
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:22   #91
Quote:
blatruc kaže: Pogledaj post
jel ovo boldano nekakva porezna potvrda il kaj...?
Ma nije nikakva potvrda porezne uprave.

1. Potvrdu o isplaćenoj plaći za prethodnu godinu izdaje poslodavac kod kojeg je osoba radila u to vrijeme

2. Potvrdu o naknadi za bolovanje preko 42 dana i bolovanje za njegu djeteta i naknadi za porodiljni dopust isplaćuje Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje. Ako je netko od članova kućanstva to koristio u prethodnoj godini i dobivao naknadu treba priložiti i potvrdu od HZZO

3. Ako je netko od članova kućanstva bio nezaposlen i primao naknadu za nezaposlene od Hrvatskog zavoda za zapošljavanje treba priložiti i tu potvrdu o isplaćenoj naknadi.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 23:40   #92
Sjela rodiljna u zgb ako koga zanima
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 11:15   #93
meni nije sjela još u zgb...
možda ova naknada za njegu sjeda kasnije od rodiljnih????
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 15:10   #94
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
zahtjev se može isprintati na www.mirovinsko.hr
Quote:
Goričanka kaže: Pogledaj post
Ma nije nikakva potvrda porezne uprave.

1. Potvrdu o isplaćenoj plaći za prethodnu godinu izdaje poslodavac kod kojeg je osoba radila u to vrijeme

2. Potvrdu o naknadi za bolovanje preko 42 dana i bolovanje za njegu djeteta i naknadi za porodiljni dopust isplaćuje Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje. Ako je netko od članova kućanstva to koristio u prethodnoj godini i dobivao naknadu treba priložiti i potvrdu od HZZO

3. Ako je netko od članova kućanstva bio nezaposlen i primao naknadu za nezaposlene od Hrvatskog zavoda za zapošljavanje treba priložiti i tu potvrdu o isplaćenoj naknadi.
hvala svima na odgovorima
blatruc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 12:05   #95
evo pronašla sam papir sa popisom dokumenata koji su potrebni (samo ću naglasiti da dragi i ja nismo prijavljeni na istoj adresi i nismo vjenčani,teta na šalteru je rekla da živimo u vanbračnoj zajednici) :
1.zahtjev za doplatak (UT-V-430) NN
2.presliku osobne (dragi i ja)
3.potvrdu o ostvarenim prihodima za 2008 (to je dragi u firmi dobio)
4.potrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (ja sam na burzi)
6.Porezno uvjerenje za 2007 i 2008 g (za dragog i mene)
7.rodni list za dijete
8.preslika tekućeg ili štednog računa
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 00:27   #96
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
evo pronašla sam papir sa popisom dokumenata koji su potrebni (samo ću naglasiti da dragi i ja nismo prijavljeni na istoj adresi i nismo vjenčani,teta na šalteru je rekla da živimo u vanbračnoj zajednici) :
1.zahtjev za doplatak (UT-V-430) NN
2.presliku osobne (dragi i ja)
3.potvrdu o ostvarenim prihodima za 2008 (to je dragi u firmi dobio)
4.potrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (ja sam na burzi)
6.Porezno uvjerenje za 2007 i 2008 g (za dragog i mene)
7.rodni list za dijete
8.preslika tekućeg ili štednog računa
+ potvrda sa hzzo-a ako primas porodiljnu (koliko su ti ukupno isplatili u protekloj godinici)
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 09:05   #97
Quote:
enigmatic kaže: Pogledaj post
evo pronašla sam papir sa popisom dokumenata koji su potrebni (samo ću naglasiti da dragi i ja nismo prijavljeni na istoj adresi i nismo vjenčani,teta na šalteru je rekla da živimo u vanbračnoj zajednici) :
1.zahtjev za doplatak (UT-V-430) NN
2.presliku osobne (dragi i ja)
3.potvrdu o ostvarenim prihodima za 2008 (to je dragi u firmi dobio)
4.potrdu Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (ja sam na burzi)
6.Porezno uvjerenje za 2007 i 2008 g (za dragog i mene)
7.rodni list za dijete
8.preslika tekućeg ili štednog računa
i mi smo u izvanbračnoj zajednici.. nitko te ni ne pita.. traže oni samo prihode kućanstva. i prihode mačke ako je imaš i ako ih ostvaruje.. a ko je kome šta u rodu.. briga njih.. bitno da imaš što "veće" prihode da je što manji dječji.. ako ga i dobiješ..
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2009., 22:06   #98
Quote:
happymom4 kaže: Pogledaj post
za novi dječji se može predati kad god hoćeš
Obračun ide od dana predanog zahtjeva- u potpunosti(znači ako vam nešto od papira sfali tek kad se sve pribavi). Samo je nastavno predavanje zahtjeva za dječji ograičeno na 28.02 kako bi se nastavilo isplačivati bez prekida.


ja sam predala par dana prije isteka roka (oko 22.02) za nastavno, pa još ni dan danas nisam ništa dobila..dakle za 3 mjesec nula bodova...zvala sam prije par dana tamo i rekli su mi da to još nije ni u obradi, da oni imau rok od 60 dana....toliko o tome da ne prekidaju isplatu ...
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 11:00   #99
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
ja sam predala par dana prije isteka roka (oko 22.02) za nastavno, pa još ni dan danas nisam ništa dobila..dakle za 3 mjesec nula bodova...zvala sam prije par dana tamo i rekli su mi da to još nije ni u obradi, da oni imau rok od 60 dana....toliko o tome da ne prekidaju isplatu ...
čudno jer nastavak slijedi tek s isplatom u travnju...

ono što je u ozujku isplaćeno je još bilo za proteklo razdoblje do 28.02...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 14:46   #100
Hm, i meni je to cudno... Ja sam vec par puta produzavala i nikada mi nisu prekidali isplatu.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:19.