Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2013., 15:00   #1
Čvorić u kapku - chalazion

Trebam pomoć...

na gornjem kapku stvorio mi se čvorić, pretpostavljam da se se zapunila žlijezda zbog krema ili maska koje sam nanosila na kapak
nije bolan, ali je sad već dosta velik i jako se vidi...
jedino što sam uspjela naći je da se kirurškim putem odstranjuje prevrtanjem kapka, a to baš ne želim

da li netko zna neki drugi način da se riješi ovo, a koji ne uključuje bolnicu
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 12:58   #2
tesko da postoji drugi nacin da nestane ako se vec napravio chalazion, ja bi otisla doktoru...
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 13:41   #3
ma kad mi to zvuči i znam da je jako bolno pa me zanima da li se može nekako drugačije srediti da nestane
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 21:09   #4
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
ma kad mi to zvuči i znam da je jako bolno pa me zanima da li se može nekako drugačije srediti da nestane
Nemoj sama prtljat po oku, moras u doktora i ne mora biti bolno, zato postoji anestezija.
novabbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 00:28   #5
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć...

na gornjem kapku stvorio mi se čvorić, pretpostavljam da se se zapunila žlijezda zbog krema ili maska koje sam nanosila na kapak
nije bolan, ali je sad već dosta velik i jako se vidi...
jedino što sam uspjela naći je da se kirurškim putem odstranjuje prevrtanjem kapka, a to baš ne želim

da li netko zna neki drugi način da se riješi ovo, a koji ne uključuje bolnicu
Pa jesi probala stavljati tople komprese na to (više puta dnevno po 15-ak minuta)? To može odblokirati začepljenu žlijezdu. Probaj!

Može on i sam proći, ne znam koliko dugo ga imaš. Ugl. ima ovih 'konzervativnijih' rješenja, ne znači da ćeš morati na operaciju (a ako i da pretpostavljam da je to nešto ambulantno, da nećeš morati u bolnicu zbog toga).

Probaj s toplim kompresama (zagrij vodu na štednjaku, mora biti toplija nego što je topla voda iz slavine, samo ne toliko da se spečeš i napravi si male oblogiće od gaze, pa drži 15-20 minuta), možda ti omekša i 'odštopa' se.
Solitary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 12:57   #6
naravno da je ambulantno
nema se cega plasiti, najgore je svakodnevno mucenje s tim
aria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 17:55   #7
Ako ne uspiješ riješiti oblogama, to se rješava manjim kirurškim zahvatom(nije ambulatno, ali nije ništa strašno). Ne trebaš se bojati jer ne boli i traje jako kratko. Kasnije se nosi kompresijski zavoj 1-2 dana, pa se maže nekim mastima. Nije strašno, a rez je ionako s unutarnje strane pa se niti ne vidi, ako ga uopće vidiš jer je stvarno mali.
overburdened is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 17:54   #8
Quote:
may@ kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć...

na gornjem kapku stvorio mi se čvorić, pretpostavljam da se se zapunila žlijezda zbog krema ili maska koje sam nanosila na kapak
nije bolan, ali je sad već dosta velik i jako se vidi...
jedino što sam uspjela naći je da se kirurškim putem odstranjuje prevrtanjem kapka, a to baš ne želim

da li netko zna neki drugi način da se riješi ovo, a koji ne uključuje bolnicu
3 ponizna očenaša prije spavanja (tri dana zaredom, ne poslije ponoći) bi trebala riješit stvar, imao sam skoro identičan slučaj
shabalala989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2013., 08:45   #9
pokusat cu sa toplim oblozima makar mi se ne cini vjerojatno da bi proslo od toga, ali hvala na savjetu.

@ overburndered
ti si imala nesto slicno?
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.