Natrag   Forum.hr > Razno > Poruke, želje i komentari

Poruke, želje i komentari Poželite i desit će se. Laboratorij za forumske pokuse.
Podforumi: Čestitke i pozdravi i Kutak za banirane

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2011., 21:09   #41
ne mogu vjerovat, zatvorili mi aski memnu ko da nam nije dosta što je bihter umrla, sad i ovo..alaše i marijo
Quote:
.Nova ili Doma će najvjerojatnije seriju reprizirati ;
oćel ozbiljno ? svaki ti dao !
Zorée is offline  
Old 15.03.2011., 21:10   #42
nisam niti jedan post vezan za ašk-i memnu na dotičnoj temi napisala, ali s veseljem sam već tjednima čitala što cure (i poneki dečko) pišu, uspoređivala njihove analize s vlastitim dojmovima, i stvarno je bezveze na takav način zatvoriti temu.
MadnessInMethod is offline  
Old 15.03.2011., 21:10   #43
Quote:
ThatGirl kaže: Pogledaj post
Zar nije maserka nešto pregovarala s Benom?
pa Ben je sinoć bio jasan i glasan, i zašto je onda štrikalica ponovno išla spajat i zaključavat
pa jel se sjećaš da smo mi jučer/sinoć, potpuno svjesne da je tema prešla 10 000 komentirale da bi se trebalo dogovorit s Benom (on je i znao navratit na temu, gledao je seriju bar povremeno) oko otvaranja nastavka. kome bi palo na pamet da će ispasti ovak nešt?

kažem, na drugim podforumima je to normalna, stvar, evo neki dan je na Politici zatvorena tema o prosvjedima jer je došla do 10 000 postova, moderator je objasnio također o čemu je riječ, otvorio nastavak, dao link na staru temu i sve 5

stvar je u tome da nije nikakav argument to da je serija završila (jer postoje uredno teme također o serijama koje su završile), da je imala nikakvu gledanost (a ask i memnu tema je non stop bila na vrhu, 300 000 čitanja i 11 tisuća upisa u 2 mjeseca ), da je bila krcata uvredama, prijavama (pa zar nije sinoć isto bio onaj padobranac neki koji je očito došao vrijeđat i podjeb....? sad je zbog tog tema zaključana i zabranjeno je otvarati nastavak?

pa meni je to isto kao kad je Behul uvjerio NIhal da su na CD bili Beširovi nalazi pa je stoga oteo si di madmazel iz ruke doslovce
__________________
*
revolution is offline  
Old 15.03.2011., 21:11   #44
Quote:
ThatGirl kaže: Pogledaj post
Zar nije maserka nešto pregovarala s Benom?
pa Ben je sinoć bio jasan i glasan, i zašto je onda štrikalica ponovno išla spajat i zaključavat
zato kaj nema pametnijeg posla u životu.
đemila. i voli se pravit pametna za što nema baš razlog, jer nije.
nek me bana baš me briga
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Old 15.03.2011., 21:12   #45
Mislim da bi bilo u redu da se otvori vol. 2 za ovu seriju. Smatram da je obrazloženje za potpuno zatvaranje diskusije neopravdano. Ono svakako vrijedi za pojedince, ali nije fer prema većini diskutantica koje su raspravljale uljuđeno.

Dakle, otvorite prostor za diskusiju moliću lijepo jer je to i svrha foruma.

Štrikalice, bilo bi lijepo da priznaš pogrešku, griješiti je ljudski, ovako izgleda da provodiš samovolju, a to ti ne treba jer si do sada bila solidna.
Perl is offline  
Old 15.03.2011., 21:12   #46
Ja nikad ne smatram da je zatvaranje teme rješenje... To je kažnjavanje svih, a vjerojatno se radi o pojedincima koji su radili probleme. I po meni treba njih kaznit, sa sredstvima koji se ovdje koriste za to (ban, upozorenje, ne znam...). Ali primijetila sam da je to česta praksa na forumima, da se zatvaraju teme koje su problematične i nekako privlače "vrijeđanje". A primijetila sam da je ova tema bila tome pomalo sklona.

Što se tiče topica i vrijeđanja... Nije da ga uopće nije bilo.
Mogu reć da sam od jedne osobe i ja osobno doživjela uvrede, i to na obje teme o sapunici, i onoj sa spojlerima i bez. Samo zato što sam izrazila drukčije mišljenje, nazivana sam npr. emocionalnim invalidom. Prijavila nikog nisam nikada... Mislim da nikad na nijednom forumu nisam prijavila nijednom moderatoru nijednu osobu. Ali razmišljam o tome da to prvi put i napravim.

I također sam primijetila da je još bilo par pojedinaca (ne bi rekla imena, jer ih na kraju nisam ni zapamtila), koji nisu bili baš prijateljski prema osobama koje su izražavale drukčije mišljenje od njihovog mišljenja i mišljenja većine. Također nazivanja nekoga tko je počeo komentirati tek na zadnjim epizodama, a imaju drukčije mišljenje, "padobrancima", i stvaranje dojma da nisu dobrodošli.
Ja ne znam da na ovom forumu postoji pravilo koje ljudima zabranjuje da komentiraju neku seriju, ako je ona pri kraju a prije nisu komentirali?

Što se tiče zabune sa otvaranjem novog topica, cura je došla na forum, htjela komentirat seriju, topic je bio zatvoren, pa je otvorila novi da to napravi (tada to još nije bilo zabranjeno).
Iako post nije bio baš uvodni sa slikama i podacima o seriji i linkovima, bio je prilično dug i s argumentiranim dojmovima o seriji, vidjelo se da je u njega uloženo i dosta vremena da se napiše i truda i mislim da su komentari nekih pojedinaca prema toj osobi bili pregrubi.
Nazivanja "padobrancem" opet, priče o tome da ne zaslužuje otvorit temu jer nema nijedan post, komentari o tome kako se usuđuje spominjat jednog lika iz sapunice u prvom postu... Mislim da se nezadovoljstvo načinom otvaranja novog topica mogla i puno blaže i pristojnije izraziti.

Zadnje uređivanje arianne11 : 15.03.2011. at 21:21.
arianne11 is offline  
Old 15.03.2011., 21:17   #47
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
pa jel se sjećaš da smo mi jučer/sinoć, potpuno svjesne da je tema prešla 10 000 komentirale da bi se trebalo dogovorit s Benom (on je i znao navratit na temu, gledao je seriju bar povremeno) oko otvaranja nastavka. kome bi palo na pamet da će ispasti ovak nešt?



stvar je u tome da nije nikakav argument to da je serija završila (jer postoje uredno teme također o serijama koje su završile), da je imala nikakvu gledanost (a ask i memnu tema je non stop bila na vrhu, 300 000 čitanja i 11 tisuća upisa u 2 mjeseca ), da je bila krcata uvredama, prijavama (pa zar nije sinoć isto bio onaj padobranac neki koji je očito došao vrijeđat i podjeb....? sad je zbog tog tema zaključana i zabranjeno je otvarati nastavak?
pa da , Ben je došao sinoć ( ja sam tek ujutro vidjela) i zaključao temu,fino napisao da netko otvori novu(vol.2) i to je to.
al štrika je spojila te dvije teme i sve pod ključ.
bez razloga, al ozb.
__________________
If music be the food of love; play on.
ThatGirl is offline  
Old 15.03.2011., 21:19   #48
"..deca, draga deca...mama vam je pila - se vam je zapila..."

..nakon konzultacija sa kolegama sumoderatorima, i nakon kaj su me kratko proveli kroz sve te osmanlije, turske osvajače, Sulejman paše i ostale janjičare, na žalost, moram Vas razočarati - ja sam uz njih. Jedino kaj Vam mogu savjetovati je da ih nečim udobrovoljite, ....trepčite okicama, usisajte prašinu, ispecite harambašiće,....Što god oni odlučili - ja ću kao pravi čovek, drug i starešina biti na njihovoj strani...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Old 15.03.2011., 21:20   #49
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
epizodama, a imaju drukčije mišljenje, "padobrancima",
hejj... ako misliš na ovaj moj post gore gdje sam spomenula padobranca, tip je stvarno sinoć uletio sa spikom da kak mi možemo se zatupljivat turskim serijama dok se onakve stvari događaju u Japanu, i još par postova, nisam to ni čitala bilo je očito da je padobranac i na to sam mislila

međutim, sad se ispostavilo i kao problem što je takvog netko prijavio
__________________
*
revolution is offline  
Old 15.03.2011., 21:23   #50
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
Što se tiče zabune sa otvaranjem novog topica, cura je došla na forum, htjela komentirat seriju, topic je bio zatvoren, pa je otvorila novi da to napravi (tada to još nije bilo zabranjeno).
Iako post nije bio baš uvodni sa slikama i podacima o seriji i linkovima, bio je prilično dug i s argumentiranim dojmovima o seriji, vidjelo se da je u njega uloženo i dosta vremena da se napiše i truda i mislim da su komentari nekih pojedinaca prema toj osobi bili pregrubi.
Nazivanja "padobrancem" opet, priče o tome da ne zaslužuje otvorit temu jer nema nijedan post, komentari o tome kako se usuđuje spominjat jednog lika iz sapunice u prvom postu... Mislim da se nezadovoljstvo načinom otvaranja novog topica mogla i puno blaže i pristojnije izraziti.
ja sam predložila da se taj njezin post prebaci a da netko od modova napiše uvodni (ili da @lolitin post stavio kao prvi) tako da bude preglednije i urednije.
inače i sama sam rekla da se cura potrudla,al da je onako na prvi pogled bilo prezamorno za pročitat kao prvi post,ako razumiješ.
__________________
If music be the food of love; play on.
ThatGirl is offline  
Old 15.03.2011., 21:23   #51
Zao mi je, moderatoru S, ali tema Ask I Memnu je bila interesantna diskusija, za sve nas!
Moderatorove "locking" privilegije su absolutno zloupotrebljene, a razlozi "silly backtracking" starih postova (izmedju ostalog ezel) siromasan izgovor.
Diskusija na bilo kojem forumu moze postati "hot" iz bilo kojeg razloga, i trebalo bi biti dobrodosla,
radije nego kreiranje depresivne rupe ili straha koji obeshrabruje diskusiju.
Forum ne cine samo moderatori kjoi prave random rules i zloupotrebljavaju svoje privilegije, nego i forumasi.
Tema Ask - I Memnu je imala veliki broj ucesnika, ali i onih silent, koji bi mozda sad na kraju tek dosli da i kazu nesto, ni njima niste pruzili tu sansu, na stranu to sto ste vecinu nas nazvali bezvrijednima...
__________________
Trying to recall what you want me to say
Canim is offline  
Old 15.03.2011., 21:23   #52
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
"..deca, draga deca...mama vam je pila - se vam je zapila..."

..nakon konzultacija sa kolegama sumoderatorima, i nakon kaj su me kratko proveli kroz sve te osmanlije, turske osvajače, Sulejman paše i ostale janjičare, na žalost, moram Vas razočarati - ja sam uz njih. Jedino kaj Vam mogu savjetovati je da ih nečim udobrovoljite, ....trepčite okicama, usisajte prašinu, ispecite harambašiće,....Što god oni odlučili - ja ću kao pravi čovek, drug i starešina biti na njihovoj strani...
vraga si se ti crnog konzultiro konzultiro si se s đemilom.

ček... pa zaš ne otvorimo svoju temu normalno i raspravljamo?
kao da trebamo njih.
otvorit novu temu i to je to.
pa kolko stupidnih tema ima,oni pod milim bogom ništa ne rade i ne zatvaraju te teme, ne vidim zašto bi netko brljao po našoj.
otvori novu temu Ask i Memnu vol 2, revolution.
pa da vidimo
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Old 15.03.2011., 21:24   #53
Pošto se i supermoderator izjasnio, lepo bi prosila da se (osim u slučaju da admini ili ostali modovi imaju što dodati) tema zatvori jer se rasprava koja je zatvorena na originalnoj, sad polako seli na ovu temu.
Štrikalica is offline  
Old 15.03.2011., 21:24   #54
Dragi moji moderatori....ako je toliko zainteresiranih za novu temu Strasti orijenta zašto nam ju ne dati!?!?

Pa zato je forum, da se raspravlja o željenim temama!

Možda će izgledati ludo, ali tu nas je dosta s "otvorenom ranom", jučer nam je serija završila i trebamo jedna drugu da se tješimo (znam da izgleda ludo ali razveseli me samo doć na forum i pročitat njihove komentare, odmah mi je sve lakše iako ne komentiram jer sam u zaostatku 9 epizoda).

nije fer da zbog nekolicine, veliki dio nas ostane zakinut, MOLIM VAS!
charlyse is offline  
Old 15.03.2011., 21:24   #55
Quote:
revolution kaže: Pogledaj post
hejj... ako misliš na ovaj moj post gore gdje sam spomenula padobranca, tip je stvarno sinoć uletio sa spikom da kak mi možemo se zatupljivat turskim serijama dok se onakve stvari događaju u Japanu, i još par postova, nisam to ni čitala bilo je očito da je padobranac i na to sam mislila

međutim, sad se ispostavilo i kao problem što je takvog netko prijavio
Da, znam za njega, i nisam mislila na njega, nije mi to za njega zasmetalo.

Nego mislim da je još bilo par primjera da se neke osobe zvalo padobrancima, pa čak i za mene je bilo komentara da što sam tako kasno došla "pačat se u tuđe posle" ili tako nekako, ne znam više točan izraz, ugl. da što sam tek sad na kraju uletjela komentirat...

Opet, mislim da je to bio stvar pojedinaca, a ne teme ni sapunice.
arianne11 is offline  
Old 15.03.2011., 21:24   #56
Nažalost, moram reći da je ovo ponašanje od strane Štrikalice krajnje bezobrazno i neprofesionalno (što me, usput rečeno, podsjeća i na naše "dične" TV kanale Novu Tv i RTL). Rješenje ne bi trebalo biti zatvoriti neku temu nego kazniti, banirati ili što već one koji su to zbog svojih postova zaslužili.

Ne bi trebalo biti tako teško priznati pogrešku i ispričati se, Štrikalice


PS. Štrikalice, ti si jedini/a koj/a o ovome odlučuje? Ostale moderatore se ništa ne pita, oni nemaju pravo glasa?
moriturite is offline  
Old 15.03.2011., 21:28   #57
Quote:
mirrorball kaže: Pogledaj post
"..deca, draga deca...mama vam je pila - se vam je zapila..."

..nakon konzultacija sa kolegama sumoderatorima, i nakon kaj su me kratko proveli kroz sve te osmanlije, turske osvajače, Sulejman paše i ostale janjičare, na žalost, moram Vas razočarati - ja sam uz njih. Jedino kaj Vam mogu savjetovati je da ih nečim udobrovoljite, ....trepčite okicama, usisajte prašinu, ispecite harambašiće,....Što god oni odlučili - ja ću kao pravi čovek, drug i starešina biti na njihovoj strani...
...znači kolegijalnost zamijenila otvaranje teme...
Fantazijaucmolu is offline  
Old 15.03.2011., 21:28   #58
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Tužna, tužna priča.. u potpunosti vas razumijem. I dalje ostaje zatvoreno.

Kad neka serija završi, a topic ostane otvoren, to je obično zato što je serija megapopularna i što su forumaši, uvjetno rečeno, zaslužili nastavak diskusije. Ovaj topic ne zadovoljava niti jedan od ova dva uvjeta.

I neće se tolerirati da se na sljedećih 1000 stranica topica posvećenom završenoj seriji vrijeđa, trola, tužaka/prijavljuje postove, ratuje sa Ezelom itd itd...
Mislim da je ovime dovoljno rečeno. Megapopularna? Pa tema je imala više stranica i odgovora od 1001 noći, što bi tek bilo da je serija išla duže.
Zaslužili? Što se tu ima zaslužiti i po čijem kriteriju? Tvojem možda? Moderatori se obično konzultiraju ako se baš ukida topic jedne serije kao što ste napravili sa CCEA recimo, a ovo je čini se samo jedna nagla odluka, isključivo tvoja. I sad dolazimo do najbitnijeg djela... Vidi se da je Ezel ostavio gorak okus u nečijim ustima. Ovo što je napravljeno je krajnje bezobrazno i ne priliči jednom moderatoru. Onaj znak sa strane je ovdje s razlogom, da se prijavljuju problematični postovi. Da ga nema, onda bi shvatila ovu opasku, ali sasvim je normalno potužit se na nepravilnosti. Ako to moderatore smeta, zbilja mislim da bi trebali odstupiti s tog mjesta jer vam je u startu dano do znanja koje su vam dužnosti.
Od cura nitko nije vrijeđao, nitko nije radio 'nered'. Pogotovo ne na temi broj dva. A ono da se dnevno prijavljuje 50 postova mogu stvarno proglasit smiješnim.
Demokracija na forum.hr.
mints is offline  
Old 15.03.2011., 21:29   #59
ma oni su se kao konzultirali, i naravno hebe se njima kaj mi tu prdekamo, jer su oni najbolji. i sve znaju. uuuuuuuuuuuuuuuuuu aj štrika odi lovi rake.
kreativni nered is offline  
Old 15.03.2011., 21:30   #60
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
Pošto se i supermoderator izjasnio, lepo bi prosila da se (osim u slučaju da admini ili ostali modovi imaju što dodati) tema zatvori jer se rasprava koja je zatvorena na originalnoj, sad polako seli na ovu temu.
...znači ne smije se izraziti neodobravanje...
...toliko o slobodi misli ...na forum.hr...
Fantazijaucmolu is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.