Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2010., 15:44   #21
odi zatvor 7-8 dana i dobro je
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 00:12   #22
Quote:
Nemirnost kaže: Pogledaj post
... ima li smisla tražiti neko smanjenje kazne u vidu društveno korisnog rada i sl...
Ako si dobio sudsku presudu, u njoj ti piše imaš li pravo na žalbu, gdje i na koji način. Obzirom da si dobio relativno velike kazne za te prekršaje, možda ti i malo smanje iznos.


Quote:
Nemirnost kaže: Pogledaj post
... Postoji li mogućnost da će to recimo u 6,mjesecu otić u zastaru?...
Ne postoji.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 17:52   #23
Naravno da imaš pravo na žalbu i to učini u zakonskom roku. Napiši da si student, nezaposlen, mala primanja, teška situacija, blablabla, malo srceparajućega ubaci i to. Više nikad nećeš dobiti nikakav poziv/opomenu niti išta slično u vezi toga.
I za puno teže slučajeve pisale su se žalbe na tu tematiku i nakon toga više ni glasa od kazne.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 18:08   #24
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
... I za puno teže slučajeve pisale su se žalbe na tu tematiku i nakon toga više ni glasa od kazne.
Nije baš tako. Jako malo prekršajnih kazni završi oslobađajućom presudom, u bilo kojoj fazi postupka. Nekad je cilj bila zastara, ali više ni to nije rješenje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:20   #25
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nije baš tako. Jako malo prekršajnih kazni završi oslobađajućom presudom, u bilo kojoj fazi postupka. Nekad je cilj bila zastara, ali više ni to nije rješenje.
Jako puno kazni jednostavno "nestane" nakon pisanja žalbe.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:49   #26
Grijesis, zapravo je bas suprotno.

A ovakve stvari

Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Više nikad nećeš dobiti nikakav poziv/opomenu niti išta slično u vezi toga.
nemoj pisati, jer jednostavno nisu istina
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:54   #27


Oke, nisu istine, samo što ja od 10 prekršaja, nikad nisam platio, već sam se samo žalio i nakon toga više nikakvih kontakata s nikime nisam imao.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:56   #28
Samo tako nastavi
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 19:58   #29
Dobro. Htio sam pomoći čovjeku kako da se najjednostavnije riješi kazne, vi ne želite tako.
Oke, neću vam više smetati.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 20:40   #30
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
... nakon toga više nikakvih kontakata s nikime nisam imao.
nisi, što ne znaci i da neces..

recimo sa poreznom...
jednog dana..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:37   #31
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
... Oke, nisu istine, samo što ja od 10 prekršaja, nikad nisam platio, već sam se samo žalio i nakon toga više nikakvih kontakata s nikime nisam imao...
Da si rekao 2-3 kazne, možda bi još i bilo uvjerljivo (nekadašnje zastare i sl.), ali 10-ak je ipak malo previše.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 23:00   #32
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Da si rekao 2-3 kazne, možda bi još i bilo uvjerljivo (nekadašnje zastare i sl.), ali 10-ak je ipak malo previše.
Nema to nikakve veze sa zastarom. Jednostavno, dobijem doma kaznu, za neki prekršaj, koju moram platiti, i ja jednostavno napišem žalbu i nakon toga više nema nikakvih kontakata, niti od strane murje, niti od pravosuđa.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:27   #33
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post
Nema to nikakve veze sa zastarom. Jednostavno, dobijem doma kaznu, za neki prekršaj, koju moram platiti, i ja jednostavno napišem žalbu i nakon toga više nema nikakvih kontakata, niti od strane murje, niti od pravosuđa.
I opet ponavljam nešto što je netko već rekao, jednog dana ćeš se grdo iznenaditi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:10   #34
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
I opet ponavljam nešto što je netko već rekao, jednog dana ćeš se grdo iznenaditi.
da da...jednog dana će doći po osobnu iskaznicu u policijsku postaju a ono za njim potraga raspisana zato što nije plaćao niti odslužio svoje u zatvoru...neće tebe nitko za 1000 kuna u zatvor staviti...kad se to sve nakupi i s kamatama i s troškovima sudskog postupka onda se čovjek iznenadi i kaže bezveze me strpali u zatvor - e pa nije bezveze. Imaj na umu da je dan zatvor 300 kuna i svako tko je bio u zatvoru nipošto više nebi ni prošao pokraj njega.

Moj stari nije platio kaznu od 300 pa je kasnije imao nemili problema.

Doći će sve na svoje.
__________________
peace
ibuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 14:36   #35
Zasto bi bila raspisana tjeralica ako covjek nije dobio odgovor na zalbu?
__________________
Gdje je najteže,gdje je najgore,tu treća bojna ratuje..Na našim leđima,stotine bitaka..Slava nam ne treba,neka ide drugima..Dok oni pjevaju,mi lijemo krv..3 bojna-neprobojna
patriot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 16:58   #36
i 10 x tako..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 18:32   #37
Pa ako mu je žalba uvažena, zašto bi za išta poslije odgovarao? Zašto ga plašite?
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:42   #38
Nitko ga ne plaši. Sudski postupci ne završavaju tek tako, bez dobivanja ikakve presude (povoljne ili nepovoljne). Ako ništa nije dobio, najveća vjerojatnost je da izbjegava primitak, a to se lako riješi na neke druge načine. I dočeka te kad se ne nadaš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 18:25   #39
Aha, mislio sam da hoće reći da su mu uvažili žalbu, a ne da nije uopće dobio odgovor, ok.
Euronymous is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 15:27   #40
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Nitko ga ne plaši. Sudski postupci ne završavaju tek tako, bez dobivanja ikakve presude (povoljne ili nepovoljne). Ako ništa nije dobio, najveća vjerojatnost je da izbjegava primitak, a to se lako riješi na neke druge načine. I dočeka te kad se ne nadaš.
Nije dobio odgovor na žalbu dvije i pol godine, ali bit će da izbjegava primitak.
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.