Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2012., 21:46   #1
Prirodni lijek za astmu i bronhitis!

Pozdrav svima

Bila bi jako jako jako zahvalna ako tko zna kakav prirodni lijek za astmu ili bronhitis. Naime, mama mi je saznala da je u 1.fazi i astme i bronhitisa. Negdje sam nacula da ima lijek od borovih grancica a nigdje ga ne mogu naci i ne znam da li je pouzdan. Pumpice i lijekovi koji bi joj navodno pomogli nisu dobri jer slabe srce, a srce joj i nije najzdravije. Stalno kaslje i steze je u prsima.
Ako tko zna molim Vas pomozite mi!

Hvalaaa!
antonia.7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 22:15   #2
Quote:
antonia.7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Bila bi jako jako jako zahvalna ako tko zna kakav prirodni lijek za astmu ili bronhitis. Naime, mama mi je saznala da je u 1.fazi i astme i bronhitisa. Negdje sam nacula da ima lijek od borovih grancica a nigdje ga ne mogu naci i ne znam da li je pouzdan. Pumpice i lijekovi koji bi joj navodno pomogli nisu dobri jer slabe srce, a srce joj i nije najzdravije. Stalno kaslje i steze je u prsima.
Ako tko zna molim Vas pomozite mi!

Hvalaaa!
Takvo što nepostoji,bar na Zdravlju,možete pitati na Alternativi.
Inače neznam što to znači u prvoj fazi i astma i bronhitisa. To nije moguće. Može imati astmu i akutnu exarcebaciju-bronhitis. A neznam ni što je sa srcem.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 22:56   #3
Premješteno s pdf-a Zdravlje.

Opaska: U slučaju da se autorica želi konzultirati u svezi konvencionalne terapije astme (dakle, one koju preporučuje medicinska znanost i struka), molim Vas, poštovana antonia.7 da pitanje postavite na temi Astma (kliknite na link) na pdf-u Zdravlje, gdje ćete dobiti preporuke i savjete koji se ne temelje na "alternativnim metodama liječenja". Jednako tako, u slučaju da želite iznijeti tegobe sa srcem u Vaše majke, molim Vas da pišete na temi Srce - pitanja razna. Kolega je internist i dat će Vam odgovarajući savjet.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 19:42   #4
Da. Mladi smrekini izdanci! Čaj ili se pravi sirup...
catandmouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 10:42   #5
ima sirup od borovih iglica,pio moj mali ove zime

to se beru mislim mlade borove iglice i onda suse na suncu i stajaznam jos

ja ga nabavljam iz Gorskog kotara i odlican je

prirodan i zdrav
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 11:46   #6
Quote:
antonia.7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Bila bi jako jako jako zahvalna ako tko zna kakav prirodni lijek za astmu ili bronhitis. Naime, mama mi je saznala da je u 1.fazi i astme i bronhitisa. Negdje sam nacula da ima lijek od borovih grancica a nigdje ga ne mogu naci i ne znam da li je pouzdan. Pumpice i lijekovi koji bi joj navodno pomogli nisu dobri jer slabe srce, a srce joj i nije najzdravije. Stalno kaslje i steze je u prsima.
Ako tko zna molim Vas pomozite mi!

Hvalaaa!
Dnevno piti čaj od koprive ,1 litra dnevno čim topliji na male gutljaje .
Podbjel ( sok ) iz svježih listova podbjela iscijediti sok dnevno piti 2-3 žličice soka s malo mesne juhe ili mlijeka .
cb3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 11:55   #7
Quote:
antonia.7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Bila bi jako jako jako zahvalna ako tko zna kakav prirodni lijek za astmu ili bronhitis. Naime, mama mi je saznala da je u 1.fazi i astme i bronhitisa. Negdje sam nacula da ima lijek od borovih grancica a nigdje ga ne mogu naci i ne znam da li je pouzdan. Pumpice i lijekovi koji bi joj navodno pomogli nisu dobri jer slabe srce, a srce joj i nije najzdravije. Stalno kaslje i steze je u prsima.
Ako tko zna molim Vas pomozite mi!

Hvalaaa!

Kupi mami knjigu "Disanje i zdravlje" (Yogi Ramacharaka) u VBZ-u, unutra ima detaljnih opisa i učenja o pravilnom disanju i kako ono može ojačati i ozdraviti pluća.. To bi bio moj prijedlog, da se krene od osnova (liječiti uzrok, a ne simptome/posljedice).
ivan06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:15   #8
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
ima sirup od borovih iglica,pio moj mali ove zime

to se beru mislim mlade borove iglice i onda suse na suncu i stajaznam jos

ja ga nabavljam iz Gorskog kotara i odlican je

prirodan i zdrav
radi se tako da se mlade iglice (svjeze, ne susene) slazu u staklenku naizmjenicno sa slojevima secera (iglice i secer cca 1:1 po tezini) ili meda i ostave da se napravi sirup negdje na suncanom mjestu oko mjesec i pol, zatim procjedi kroz gazu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:23   #9
Quote:
antonia.7 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Bila bi jako jako jako zahvalna ako tko zna kakav prirodni lijek za astmu ili bronhitis. Naime, mama mi je saznala da je u 1.fazi i astme i bronhitisa. Negdje sam nacula da ima lijek od borovih grancica a nigdje ga ne mogu naci i ne znam da li je pouzdan. Pumpice i lijekovi koji bi joj navodno pomogli nisu dobri jer slabe srce, a srce joj i nije najzdravije. Stalno kaslje i steze je u prsima.
Ako tko zna molim Vas pomozite mi!

Hvalaaa!
Iz prve ruke mogu pohvaliti borove iglice, znači one su skupljaju kada su mlade i stavljaju u vodu, ništa specijalno i to tako stoji u prozirnim staklenkama na suncu...moje nećakanije imaju zbilja problema sa asthmom i slično i ovo pomaže

ima još neki sirup, kao 1kg cikle, 1kg mrkve i 1kg meda tako nešto uglavnom jako fino, slatko pa djeca jako vole
kallalala is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 15:31   #10
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
ima sirup od borovih iglica,pio moj mali ove zime

to se beru mislim mlade borove iglice i onda suse na suncu i stajaznam jos

ja ga nabavljam iz Gorskog kotara i odlican je

prirodan i zdrav
Odlično..jel može se znati di ga nabavljaš, ja imam problema sa astmom?
sophiella is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 00:04   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
radi se tako da se mlade iglice (svjeze, ne susene) slazu u staklenku naizmjenicno sa slojevima secera (iglice i secer cca 1:1 po tezini) ili meda i ostave da se napravi sirup negdje na suncanom mjestu oko mjesec i pol, zatim procjedi kroz gazu.
A super, hvala na receptu.

Kada sam bila klinka, moji su mi spremali ovakve stvari i zbilja bi pomoglo puno bolje i brže nego nekakvi kupovni pripravci.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:56   #12
za bronhitis imaš Petrovićev med Bronhomed u apoteci u koji se nakapa propolis. Uzima se jednom ujutro natašte i drugi put poslijepoden, tako ja svom klincu dajem, mučio se s bronhitisom. Zatim za nos - acidosalus sprej za nos, mom malom je sva prehlada dolazila od curećeg nosa iz kojeg se sekret slijevao u grlo, a ja sam istim sprejem u 3 dana riješila svoj sinusitis koji sam vukla godinama i koji je bio alergijski.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 14:29   #13
Prije malo manje od dva tjedna sam bila napregledu kod svoje doktorice i rekla je da imam akutni bronhitis kako ona kaze tezi..dobila sam doksiciklin..sad sam na pola druge kutije ..jel normalno da toliko traje ???? Moja doktorica kaze da je normalno ?! Vec me bribe ? Inace imam 26 god..
ingrid2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 22:18   #14
Ja sam čula da je dobro za to nabaviti kapi propolisa pa stavljati na kockice šećera ili med (ne cvjetni). Isto dobra je švedska grenčica i svježi sir e i da, kozje mlijeko je isto ok. naravno, ako puši mora odmah prestati.
ovcaukutiji is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2012., 13:57   #15
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
radi se tako da se mlade iglice (svjeze, ne susene) slazu u staklenku naizmjenicno sa slojevima secera (iglice i secer cca 1:1 po tezini) ili meda i ostave da se napravi sirup negdje na suncanom mjestu oko mjesec i pol, zatim procjedi kroz gazu.
točno tako
mi ga pravimo već par godina ,kćer mi ima astmu i od kad pije taj sirup,super
nitko u obitelji nije kašljao već 2 godine
__________________
pilići moji :) P,D,J
mamamia79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 09:13   #16
Ja bi malo digla temu i pitala, dal ima netko još nekih saznanja čime pobijediti astmu?
Radi se o odrasloj osobi
__________________
INFO: za sve Dr.Olje i Dr.Kadžije koji nemaju kaj radit u životu pa me stalkaju - ne jebem se s oženjenima niti s mlađima od 30 kao ni s onima IQ -a sobne temperature! Hvala!
LittleDragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 13:48   #17
Beljki je dao točan recept za sirup od borovih iglica, dok je namakanje iglica u vodi vrlo upitno a posebno sušenje istih na suncu. Jako je malo bilja koje se suši na suncu - sve u mračnom prostoru s provjetravanjem.
Bilje koje dolazi u obzir je kadulja, trputac, oman, ljubica, jaglac... sve se one mogu koristiti kao sirup ( red bilja i red šećera) da bi se na kraju kad se šećer otopi sve izmiješalo i tomu se dodaje propolis ( za odrasle u alkoholnom rastvoru). Ako ne želite pasteririrati sirup onda ga držite u hladnjaku. Dobro je dodati i listove bršljana, ali za to treba znati omjer, jer u većim količinama bršljan je štetan.
Hrušt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 13:58   #18
Quote:
LittleDragonfly kaže: Pogledaj post
Ja bi malo digla temu i pitala, dal ima netko još nekih saznanja čime pobijediti astmu?
Radi se o odrasloj osobi
Budući je astma u većini slučajeva psihosomatska bolest to će trebati otkloniti njezin pravi uzrok koji je, nažalost, često nepoznat.
Jasno, tu su i genetske predispozicije, a onda one fizičke naravi; alergije na perje, sobnu plijesan....do žaljenja za dragom osobom, pomanjkanje nježnosti i ljubavi......
Sve ostalo su pripomoći da se olakša stanje.
Ima i izvjesnog bilja koje se puši ali budući je otrovno ne mogu ga i ne smijem preporučiti. U to društvo spada jedna halucinogena biljka koju su cigani donijeli sa sobom iz Indije i raste na bunjištima i mjestima gdje su nekad bile ciganske čerge, obično na rubovima naselja.
Hrušt is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 14:37   #19
Quote:
LittleDragonfly kaže: Pogledaj post
Ja bi malo digla temu i pitala, dal ima netko još nekih saznanja čime pobijediti astmu?
Radi se o odrasloj osobi
je li problem alergiski? meni su bronhitisi prestali kad sam kupila antialergijski madrac, ocito je onaj moj prethodni bio leglo grinja.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 21:17   #20
Quote:
Hrušt kaže: Pogledaj post
Budući je astma u većini slučajeva psihosomatska bolest to će trebati otkloniti njezin pravi uzrok koji je, nažalost, često nepoznat.
Jasno, tu su i genetske predispozicije, a onda one fizičke naravi; alergije na perje, sobnu plijesan....do žaljenja za dragom osobom, pomanjkanje nježnosti i ljubavi......
Sve ostalo su pripomoći da se olakša stanje.
Ima i izvjesnog bilja koje se puši ali budući je otrovno ne mogu ga i ne smijem preporučiti. U to društvo spada jedna halucinogena biljka koju su cigani donijeli sa sobom iz Indije i raste na bunjištima i mjestima gdje su nekad bile ciganske čerge, obično na rubovima naselja.
Hm, problem je svo troje, ima genetsku predispoziciju, alergiju plus ovaj nedostatak ljubavi za koji bi se usudila reći da je glavni uzrok bolesti.
Hvala na hintu


Quote:
soks kaže: Pogledaj post
je li problem alergiski? meni su bronhitisi prestali kad sam kupila antialergijski madrac, ocito je onaj moj prethodni bio leglo grinja.
Ima veze i s alergijom, ali nije isključivo alergija problem.
__________________
INFO: za sve Dr.Olje i Dr.Kadžije koji nemaju kaj radit u životu pa me stalkaju - ne jebem se s oženjenima niti s mlađima od 30 kao ni s onima IQ -a sobne temperature! Hvala!
LittleDragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.