Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 14:22   #6741
Xanthe, prijeđi na Postimage.org
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 21.02.2017., 19:13   #6742
Old, hvala

Quote:
Xanthe kaže: Pogledaj post
@spooklica ; Mislim da sam se 97 puta vraćala na tekst samo dok sam uspjela složiti kako izgleda prostorija, gdje je što i gdje bi vi što...

Izokrenula sam je svakako, ali meni ovako izgleda najbolje.











image hosting over 10mb
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 21.02.2017., 20:33   #6743
Saljem tocne mjere moje buduce kuhinje i blagavaone pa bi molila da mi netko nacrta kako najbolje iskoristiti prostor.
Svaksko bi voljela imati sank, ali se bojim da ce mi smanjiti "manevre" u blagavaoni.
Takoder ne znam da li stavljati elemente na ovaj kratki zid do prozora, mada bi ki tu bilo najbolje staviti pecnicu zbog izvoda za napu...ali pecnica moze i na ovaj najduzi zid.
Visece elemente bi takoder stavljala samo na taj zid.
Frizider je samostojeci, a sabk sam mislila na kraj ovog lijevog zida...
Nadam se da ce mi ucitati sliku, prvi put je stavljam sa moba
riba34 is offline  
Old 22.02.2017., 08:24   #6744
http://i68.tinypic.com/2e31yjc.jpg

Kako bi projektirali kuhinju i blagovaonu? (svi zidovi idu dolje, naša ideja je kuhinju i dnevnu planirati tu gdje su sada na skici navedene dnevna soba i soba)

Ako imate ideje ...
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 22.02.2017., 08:52   #6745
Old malo sam retroaktivno popratio slaganje tvoje kuhinje od prosle godine mozda se sjecas posto sam iz poruka vidio da ste provlacili kablove i cijevi moze li se s krunom provuci odvod kroz elemente isti bih bio cca 6.5 cm?

Jucer smo zena i ja isli pokupiti neki komad namjestaja iz emezete te su nam prema tlocrtu nacrtali kuhinju kao i Vi sto ste mi pomogli ...kuhinja gotovo jednaka vasim nacrtima samo bez onog jednog gornjeg elementa iznad fridza cca 13 000 kn , kunu se da je njemacka i da je najskuplji izlozbeni model, cijena je kao "niza" zbog malo elemenata ....problem kompletno ploca dolazi koju sam moram urezivati i spajati u slovo U.....i dalje mi je nekako Ikea favorit

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Bojan3000 is offline  
Old 22.02.2017., 10:12   #6746
Quote:
Bojan3000 kaže: Pogledaj post
Old malo sam retroaktivno popratio slaganje tvoje kuhinje od prosle godine mozda se sjecas posto sam iz poruka vidio da ste provlacili kablove i cijevi moze li se s krunom provuci odvod kroz elemente isti bih bio cca 6.5 cm?

Jucer smo zena i ja isli pokupiti neki komad namjestaja iz emezete te su nam prema tlocrtu nacrtali kuhinju kao i Vi sto ste mi pomogli ...kuhinja gotovo jednaka vasim nacrtima samo bez onog jednog gornjeg elementa iznad fridza cca 13 000 kn , kunu se da je njemacka i da je najskuplji izlozbeni model, cijena je kao "niza" zbog malo elemenata ....problem kompletno ploca dolazi koju sam moram urezivati i spajati u slovo U.....i dalje mi je nekako Ikea favorit

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Mi smo kroz elemente provlačili samo struju. Nebih znala kako to funkcionira kada je u pitanju voda. Za dovod i odvod za perilicu se iskonbinira sa cijevima, vjerujem da to može ići i ispod samih elemenata, ali sam odvod za sudoper mora biti po nekim propisima, postoji određeni kut pod kojim mora biti postavljena cijev za odvod. U tome nisam baš jaka.
A ovo za kuhinje po salonima namještaja...
Kada sam bila u fazi premišljanja da li kupiti u Ikei, dati stolaru( jako sam razočarana u njih), ili kupiti u nekom salonu pipkala sam po tim salonskim kuhinjama, a i proučila kuhinje iz Ikee i tražila razlog zašto bih dala puno više novaca za onu iz salona. I vjeruj mi da me kod salonskih ništa nije ni u trenutku dovelo do toga da možda promijenim ideju. Oni kao, nude besplatnu montažu( koju si itekako naplate), njihovi su materjali posebni i lalalala...
Ono što sam ja tražila u kvaliteti, ja sam našla u Ikei.
Mogla sam uzeti radnu od kvarca, kerroka, compact i da mi kuhinja košta duplo. Ili fronte od MDF-a perfektno lakirane( nepotrebno) pa da košta troduplo, ali mene to ne interesira. Još sam je sama i montirala pa i tu brdo uštedjela...
Tko kako voli, nek izvoli Ja svoju kuhinju iz Ikee obožavam!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 22.02.2017., 11:32   #6747
I mi planiramo kuhinju uzeti u Ikeii ali samo donje elemente sa ugradbenim frižderom ,gornji nam ne pašu , treba nam dimenezija 90 cm koju Ikea nema.
Ako gornje damo izraditi stolaru da li će se vidjeti razlika u bijelom sjaju elemenata iz npr elgrada i onih iz ikee.
__________________
L. 10.02.2005
L. 18.08.2009
dudolinjo is offline  
Old 22.02.2017., 12:06   #6748
Hoce.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 22.02.2017., 12:52   #6749
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Hoce.
nece
ja isla sa voxtorp frontama u elgrad i ista je kao Pet mat bijela, osim sto je u elgradu tanja ploča.
nisam još naručila, pa ne mogu garantirati sto će biti kada je dobijem u ruke, ali sumnjam da će biti dramatična razlika.
ja moram tako jer jedan viseći ormar skracujem na 70 cm. nisam htjela lajsnu iznad kutnog elementa.
tomorrow2 is offline  
Old 22.02.2017., 13:14   #6750
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Mi smo kroz elemente provlačili samo struju. Nebih znala kako to funkcionira kada je u pitanju voda. Za dovod i odvod za perilicu se iskonbinira sa cijevima, vjerujem da to može ići i ispod samih elemenata, ali sam odvod za sudoper mora biti po nekim propisima, postoji određeni kut pod kojim mora biti postavljena cijev za odvod. U tome nisam baš jaka.
A ovo za kuhinje po salonima namještaja...
Kada sam bila u fazi premišljanja da li kupiti u Ikei, dati stolaru( jako sam razočarana u njih), ili kupiti u nekom salonu pipkala sam po tim salonskim kuhinjama, a i proučila kuhinje iz Ikee i tražila razlog zašto bih dala puno više novaca za onu iz salona. I vjeruj mi da me kod salonskih ništa nije ni u trenutku dovelo do toga da možda promijenim ideju. Oni kao, nude besplatnu montažu( koju si itekako naplate), njihovi su materjali posebni i lalalala...
Ono što sam ja tražila u kvaliteti, ja sam našla u Ikei.
Mogla sam uzeti radnu od kvarca, kerroka, compact i da mi kuhinja košta duplo. Ili fronte od MDF-a perfektno lakirane( nepotrebno) pa da košta troduplo, ali mene to ne interesira. Još sam je sama i montirala pa i tu brdo uštedjela...
Tko kako voli, nek izvoli Ja svoju kuhinju iz Ikee obožavam!
Old hvala ipak za komentar vezano za odvod to ću ipak morati na licu mjesta rješavati kad budem sastavljao kuhinju. Što se tiče stolara sličnog sam razmišljanja njima jednostavno ne vjerujem jer dižu rad i kvalitetu u nebesa dok s druge strane moja iskustva su daleko od toga kad vidim kako su pojedini majstori odradili neke stvari s druge strane skuplji su od salonskih ili ikea riješenja dok rad meni osobno nije bio nešto i neki detalji kao ovo na izvlačenje ili korpa za kut u pravilu su bili dosta skuplji .

Što se tiče moje opcije u ovoj cijeni nema dostave i nema montaže iako u samoj emezeti piše veliki baner da je sve besplatno do 30 km iznad 8.000 kn ali s obzirom da nisam ozbiljno zagrizao nisam se htio natjerivati s prodavačima.

Moram još malo se poigrati s detaljima pa ću navjerovatnije zakazati projektiranje u Ikei , pa kada sve namontiram bacim sliku ....

Za sada toliko hvala svima pogotovo tebi Old i Free s. za pomoć puno ste mi svojim iskustvom pomogli ako budem radoznao javim se
Bojan3000 is offline  
Old 22.02.2017., 15:09   #6751
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
nece
ja isla sa voxtorp frontama u elgrad i ista je kao Pet mat bijela, osim sto je u elgradu tanja ploča.
nisam još naručila, pa ne mogu garantirati sto će biti kada je dobijem u ruke, ali sumnjam da će biti dramatična razlika.
ja moram tako jer jedan viseći ormar skracujem na 70 cm. nisam htjela lajsnu iznad kutnog elementa.
tomorrow, kakvu lajsnu?
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 22.02.2017., 15:12   #6752
Bojan3000, obavezno se javljaj! I na kraju hoćemo slike na temi Fotografije...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 22.02.2017., 17:19   #6753
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Saljem tocne mjere moje buduce kuhinje i blagavaone pa bi molila da mi netko nacrta kako najbolje iskoristiti prostor.
Svaksko bi voljela imati sank, ali se bojim da ce mi smanjiti "manevre" u blagavaoni.
Takoder ne znam da li stavljati elemente na ovaj kratki zid do prozora, mada bi ki tu bilo najbolje staviti pecnicu zbog izvoda za napu...ali pecnica moze i na ovaj najduzi zid.
Visece elemente bi takoder stavljala samo na taj zid.
Frizider je samostojeci, a sabk sam mislila na kraj ovog lijevog zida...
Nadam se da ce mi ucitati sliku, prvi put je stavljam sa moba
http://tinypic.com/r/e860rn/9

Nadam se da se sad može otvoriti slika
riba34 is offline  
Old 22.02.2017., 19:08   #6754
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
http://tinypic.com/r/e860rn/9
Nadam se da se sad može otvoriti slika
nisi li ti već tražila prijedlog za kuhinju i blagavaonu, ali si tada dala nacrt cijelog prostora, s nekim vratima svuda okolo-naokolo?

mislim da u ovom prostoru nemaš mjesta za sjedenje oko šanka, nego eventualno za neke ormare koji bi glumili pregradu između kuhinje i stola



__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 22.02.2017., 19:41   #6755
našla sam tvoj raniji nacrt, pa mi se sad čini da bi možda, na gusto, stao neki šank, ako baš mora stati.



__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 22.02.2017., 20:33   #6756
Svaka cast free, dobro si se sjetila...
Ne mora biti bas klasicni sank, moze i kao neki uzi otok i da su sa unutarnje strane npr. ladice.
Samo ja sam ga zamisljala na onom drugom zidu ( ispod prozora je radijator) ili mozda i po sredini.
Frizider ne bih tamo nikako...
Ustvari ni sama ne znam sta bi...
riba34 is offline  
Old 22.02.2017., 21:04   #6757
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Samo ja sam ga zamisljala na onom drugom zidu ( ispod prozora je radijator) ili mozda i po sredini.

Ako imaš kuhinju samo na dužem zidu i taj uski šank gdje ti je free nacrtala frižider, ok, iako tad gubiš mjesto od 120 cm za skladištenje i radnu površinu.
Ovaj prostor meni nikako nije za šank u sredini... stolice će ti biti nabijene odmah do, tako da ne vidim neku svrhu šanka na sredini?

Evo City je stavio fotku na Male, gdje mislim da je širina prostorije +/- 20 cm kao kod tebe.
Ne mogu sad zamisliti da je ovdje odmah stol sa stolicama...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 22.02.2017., 21:54   #6758
Da, gubim 130 cm...ali sam racunala da sa sankom ili elementom vodoravno na najduzi zid opet dobivam i radne povrsine i sa unutarnje strane skladisnog prostora
Nekako si ne mogu zamisliti da mi je kuhinja skroz "otvorena" mozda ce zvucati glupo ali npr. volim imati malo "skrivenog prostora"npr za kantu za smece...
To je mozda posljedica trenutne kuhinje koja je u posebnoj prostoriji sa dijelom srusenog zida koji glumi sank (visine 110 cm) i iza njega imam pomocni stolic gdje drzim sve sto ne zelim da se vidi, a ispod stola izmedu ostalog i kantu za smece...
riba34 is offline  
Old 22.02.2017., 22:49   #6759
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
tomorrow, kakvu lajsnu?
Lajsna, blenda. Meni to isto
Ako je kutni element duzine 130cm, iznad njega ne mogu ici original viseci elementi iz ikeje.
Ja imam jos jedan izvlacni od 20cm do njega i odlucila sam kupiti 2 viseca elementa od 80cm. Od toga jedan sam suzila na nesto manje od 70cm.
Kad mi postave sve elemente, narucit cu fronte za visece u elgradu. I oblogu sanka jer isto mi nije djeljiva sa 60cm, pa moram i nju naruciti.
Jedino mo je zao da nisam cekala sa naruzbom kuhinje pa da su mi oni izrezali radnu plocu po mjeri. Njigove su mi ljepse od elgradovih
tomorrow2 is offline  
Old 23.02.2017., 07:07   #6760
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
nece
ja isla sa voxtorp frontama u elgrad i ista je kao Pet mat bijela, osim sto je u elgradu tanja ploča.
nisam još naručila, pa ne mogu garantirati sto će biti kada je dobijem u ruke, ali sumnjam da će biti dramatična razlika.
ja moram tako jer jedan viseći ormar skracujem na 70 cm. nisam htjela lajsnu iznad kutnog elementa.
Voxtorp nije bijeli sjaj
Tesko da ce pogoditi i nijansu bijele i razinu sjaja. Ali mozda grijesim


Nego, kakva je ta pet mat bijela?
To iveral? Mdf?
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:47.