Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2013., 10:54   #3661
Koliko sam vidjela, ali još ću provjeriti, u Poliklinici Nola 10 tretmana iontoforeze naplaćuju 900 kn, a aparat ako ga naručuješ internetom košta 500 eura. Ja planiram otići u Nolu za probu, da vidim da li mi iontoforeza pomaže, a onda bi, ako to djeluje, radije davala lovu nekom kolegi hiperhidrotičaru koji se za nabavu aparata istrošio (možda čak i zadužio), nego nekim fensi-šmensi doktorima koji su si lovu koju su uložili u aparat isplatili s tri i pol pacijenta!! Kaj velite? Je l netko za?
ijanciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 15:46   #3662
Quote:
ijanciko kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidjela, ali još ću provjeriti, u Poliklinici Nola 10 tretmana iontoforeze naplaćuju 900 kn, a aparat ako ga naručuješ internetom košta 500 eura. Ja planiram otići u Nolu za probu, da vidim da li mi iontoforeza pomaže, a onda bi, ako to djeluje, radije davala lovu nekom kolegi hiperhidrotičaru koji se za nabavu aparata istrošio (možda čak i zadužio), nego nekim fensi-šmensi doktorima koji su si lovu koju su uložili u aparat isplatili s tri i pol pacijenta!! Kaj velite? Je l netko za?
to bi mogla ako ti je netko blizu da ne trošiš na put onda se ne bi isplatilo. a dr. noli svaka čast što je upućena u tu bolest i što ima tretman iontoforeze. koliko poziva sam obavljala pa bi mi dermatolozi govorili -šta ti je to?? tako da, kapa dolje za posao.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 13:11   #3663
Evo i mene, naisao i ja na ovu temu. Imam HH ispod pazuha i fakat je strasno, kao i kod vas koji imate problem sa rukama. Tak da se od tog znojenja vide mrlje na odjecu i tu je moj najveci problem i to me onak najvise muci jer se vidi. Malo sam nesto gledao po netu i naisao na OVO i OVO pa me zanima jel netko mozda narucivao ista od tih proizvoda i ako je kakva su iskustva?
tony_team is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 14:15   #3664
Quote:
tony_team kaže: Pogledaj post
Evo i mene, naisao i ja na ovu temu. Imam HH ispod pazuha i fakat je strasno, kao i kod vas koji imate problem sa rukama. Tak da se od tog znojenja vide mrlje na odjecu i tu je moj najveci problem i to me onak najvise muci jer se vidi. Malo sam nesto gledao po netu i naisao na OVO i OVO pa me zanima jel netko mozda narucivao ista od tih proizvoda i ako je kakva su iskustva?

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=3641
sMb00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 14:07   #3665
ovo sam pokupila sa foruma klix ba a postavio je korisnik dr.bre.mislim da djeluje i meni je muz to napravio i osjecam poboljsanje nakon par dana.
Kupila sam 2 tepsije od aluminiuma i muz je na vrh adaptera za laptop koji ima potenciometar dakle moze se podesavat voltaza spojio na plus jednu klemicu a na minus drugu klemicu i i to se zakaci na rubove tepsije i ruke se utope u vodu.ja sam krenula od najnize voltaze jer sam plasljiva po pitanju struje dakle od 15 v. jer malo pecne kad se potapaju ruke ali muz me je uvjerio da mi nece biti nista,i nakon par dana djeluje poprilicno AkoBogda da svima pomogne koji procitaju i da Bog nagradi ovog dr.bre...Dakle evo njegov post citiram:
"Pozz raja..
Razlog zasto sam se reg. je da podijelim sa vama kako se rijesiti prekomjernog znojenja ruku i tabana.
Taj poremecaj se inace zove hiperhidroza i jako je cest, cak 2 do 3 na 100 ljudi ima ovakvih problema. U mom slucaju ruke su bile glavni problem. Oni kojima se znoje ruke jako dobro znaju sta ovo znaci (papir, rukovanje i sl.). Zato sam odlucio da podijelim sa vama kako se konacno rijesiti ovog zlocestog poremecaja i da konacno umjesto da razmisljate od sta sljedece obrisati ruke pocnete uzivati u drustvu i opcenito u raznim situacijama.

Prije nego objasnim kako i sta vam treba, moram naglasiti da ovo nije stalno rjesenje i da ga je potrebno ponavljati jednom u 10-15 dana zavisno od osobe do osobe. Tretman se inace zove iontoforeza i ucinkovit je u velikom procentu, oko 90%.

Postoji sprava koja se moze kupiti na internetu za ovo ali je preskupa. Negdje oko 500 do 900 $ varira. Ali se ista moze napraviti i za 15ak maraka i jednako je bezbjedna i efektivna kao i ova skupocjena.

Potreban vam je izvor struje do 24 volta napona, najbolje bi bilo da kupite univerzalni punjac za laptop koji kosta do 15km, tako ce te moci i stimati voltazu u rasponu od 12 do 24v. Poret izvora struje potrebne su vam i dvije nehrdjajuce metalne posudice dovoljno velike da mozete staviti ruke u njih ili noge zavisno koje vas od ovo 2 zeza. U njih ce te nasuti vode, tek toliko da mozete zaroniti ruke u vodu a da vam dlanovi ne dodiruju dno posude. Trebat ce vam i 2 kabla za - i +. I to je to ! (Umjesto obicnih zica moze te kupiti kleme da vam nebi spadale)

Jedan kabal spojite na jednu posudu a drugi na drugu i zaronite ruke u vodu. Tako ostavite ruke 10 minuta, a zatim zamjenite kablove onaj koji je bio na jednoj ruci sad ide na drugu. Ovo se mora uraditi inace ce te lijeciti samo jednu ruku, onu na kojoj je +. Znaci zajedno sa obe ruke tretman traje 20 minuta. Ovo se ponavlja svaki dan narednih 7 dana ili mozda malo vise. Nakon ovoga vase ruke/noge ce biti suhe ko' barut narednih 10-15 dana. Nakon sto se ponovo krenu znojiti tretman je potrebno ponoviti samo jednom i ponovo su suhe.

Proces je potpuno bezbolan jedino sto ce te osjetiti malo kao nekakvo bezbolno titranje kad tek zaranjate ruke u vodu, ali cim sva ruka bude u vodi nista se ne osjeti. Ja uvijek radim na 18 v napona ali moze se ici do 24v sasvim je sigurno. Tokom pocetnog jednosedmicnog tretmana moze se desiti da vam se ruke/noge pocnu znojiti i vise nego prije, ali nemojte odustajati jer to je znak da pocinje djelovati.

Osobe koje imaju pejsmejker bi se trebale posavjetovati sa doktorom, a svakom ostalom je potpuno bezbjedno.
dixii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 16:23   #3666
pa to je milla84 napravila, i ostali su isto , kao hidrex u kućnoj radinosti,imaš nekoliko strana unazad sve o tome.

evo da obavjestim sve ja sam danas se napokon usudila napraviti prvi tretman hidrexom. nije me bolilo,osjetila sam samo peckanje na desnoj ruci na njoj je bila jača anoda. u lijevoj ništa posebno. sutra ću na lijevu stavit anodu, kako mi je wetwet savjetovala, jer je ona jača pa da desna ne bude suha a lijeva mokra, nego jednako da bude. u početku su mi se tresle ruke malo i obuzea me neki osjećaj čudan, kao da osjećam struju kako kroz tijelo prolazi. isto tako na kraju je bilo kad se gasilo, malo po malo nekakvo olakšanje. eto moje izvješće. stavila sam 15 min 15 V, mislim da ću pojačat volte za nekoliko dana kad se još malo naviknem. nadam se da će mi bit uspješno. probat ću i noge večeras.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 22:05   #3667
e i imam pitanje za vas koji radite tretmane na nogama. meni se najviše znoje sa strana, doslovno mi kapi sa strana i bude puno. ali ako ulijem vode toliko da pokrije taj dio pokrit će i prste čak i više, šta da radim? smiju li se prsti pokrit ?
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 13:37   #3668
Noge možeš slobodno uroniti cijele inače nećeš postići rezultat. Meni se znoje cijela stopala pa čak i zglobovi i još nekih 3 cm iznad zgloba. Imam posude u kojima mi voda dolazi samo do zgloba pa mi je gornji dio i dalje mokar.
jebiga, moram kupit nove posude, hehe...
drunken sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2013., 15:51   #3669
Quote:
drunken sailor kaže: Pogledaj post
Noge možeš slobodno uroniti cijele inače nećeš postići rezultat. Meni se znoje cijela stopala pa čak i zglobovi i još nekih 3 cm iznad zgloba. Imam posude u kojima mi voda dolazi samo do zgloba pa mi je gornji dio i dalje mokar.
jebiga, moram kupit nove posude, hehe...
meni je do onog mista di se stopalo spaja s nogom. ok sutra ću uronit i prste nema druge. danas mi je treći tretman bija, radim i ruke i noge sad na 20V - 15min
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 10:04   #3670
Ja sam krenula na Hidrex terapiju u polikliniku Nola, jučer prvi puta. Radila sam 15 min ruke, 15 min noge, bez mijenjanja smjera struje. Nadam se da će biti rezultata, ali definitivno deru što se tiče cijene i po meni je to klasično zarađivanje na tuđoj nevolji. 10 takvih tretmana (koji su zapravo polutretmani, jer rade samo na jednoj strani, ali navodno je dovoljno da rezultati traju 4-6 mjeseci, a onda treba opet ponoviti svih 10) koštat će me 1620,00 kn + 300 kn dermatološki pregled (petominutni razgovor) koji se radi samo prvi puta. To je sa 10% popusta koji dobiješ ako radiš i ruke i noge. Inače je 90 kn po tretmanu.
ijanciko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2013., 14:29   #3671
Quote:
ijanciko kaže: Pogledaj post
Ja sam krenula na Hidrex terapiju u polikliniku Nola, jučer prvi puta. Radila sam 15 min ruke, 15 min noge, bez mijenjanja smjera struje. Nadam se da će biti rezultata, ali definitivno deru što se tiče cijene i po meni je to klasično zarađivanje na tuđoj nevolji. 10 takvih tretmana (koji su zapravo polutretmani, jer rade samo na jednoj strani, ali navodno je dovoljno da rezultati traju 4-6 mjeseci, a onda treba opet ponoviti svih 10) koštat će me 1620,00 kn + 300 kn dermatološki pregled (petominutni razgovor) koji se radi samo prvi puta. To je sa 10% popusta koji dobiješ ako radiš i ruke i noge. Inače je 90 kn po tretmanu.
za još toliko si mogla imat svoj uređaj i radit koliko oćeš i kad moraš i imat pomoć doktora sa weba kad god zatreba. ljudi su stvarno dostupni non stop.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 00:07   #3672
proša mi je 4 tretman, meni se znojenje pojačalo. neko je prije pisa da mu se to isto desilo, pa da prođe, ali ovo je grozno sad, ručnik ne ispuštam iz ruku. a probala sam noge ali hidrexove kadice su premale opet mi ne pokriju dokle mi se znoji stopalo, a ne smin onu elektrodu smočit, pa ne znam kako ću. da bar nešto smanji valjalo bi i to.
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2013., 17:00   #3673
Quote:
slinky kaže: Pogledaj post
proša mi je 4 tretman, meni se znojenje pojačalo. neko je prije pisa da mu se to isto desilo, pa da prođe, ali ovo je grozno sad, ručnik ne ispuštam iz ruku. a probala sam noge ali hidrexove kadice su premale opet mi ne pokriju dokle mi se znoji stopalo, a ne smin onu elektrodu smočit, pa ne znam kako ću. da bar nešto smanji valjalo bi i to.
bez brige,samo nastavi s tretmanima kao i inače,proći će. meni se još uvijek znojenje pojača nakon tretmana,pa prođe za dan-dva i onda su mi ruke opet komplet suhe nekih 10 dana
zafrina03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 19:37   #3674
evo da se i vama javim, danas i jučer šetam vani u japankama, evo pišem na laptop i ne držim ručnik ili krpu kraj sebe za brisanje ruku, u trgovini mi ispadale stvari jer nisam očekivala suhe ruke, kese ne znam otvarat sa suhim rukama pa se smijem sama sebi, dok učim nisu mi knjige mokre, mislim tjekom dana bude nekoliko puta kao neka vlažnost, ali daleko sam od cijeđenja znoja s ruku i mislim da još dva tri tretmana i moć ću prijeć na rijeđe korištenje tj samo održavat! jučer me prijateljica i za ruku držala nakratko i nisam morala istrgnit, ali još uvik u sebi imam nagon da skrivam ruke i mislim se šta će bit ako me netko takne uglavnom,presretna sam,nadam se da će i dalje sve biti u redu!
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 11:21   #3675
Ekipa mene samo zanima kod inotoforeze kućne radinosti kolika van je voltaža za noge?
moreee12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 16:35   #3676
Evo ja san probala sa ovih 18V na nogama, i ne osjećam ništa.. Jel to moguće? :S
moreee12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 23:20   #3677
možeš koliko podnosiš. ja pržim na 20 ,ne osjećam ništa prilikom tretmana ali isto mi je uspilo
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 20:14   #3678
Gdje ste nabavili posude/zdjelice nigdje nemogu nac neku u koju ce mi stat stopalo :/
Stublic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 00:58   #3679
ne javlja se niko od ovih diy što su pravili to, a ja ne znam šta bi ti rekla, oni su spominjali lidl i tako veće lance di ima veća ponuda
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 18:39   #3680
ja imam mali problem s tretmanom. suh mi je dlan i pola prstiju ,mogu svako nekoliko dana tretman radit ali vrhovi prstiju mi se navlaže, onaj dio di se otisak daje, i moram svaki dan radit ako ne želim da se orosi. radim na 24 v, 15min. noge su u redu, eto imam problem s tim vrhovima prstiju i palac kako nije cijeli potpoljen nego ono on stoji bočno, jedna strana mi je njega vlažna, ne mogu i ne smijem ga cijelog potopiti. ovi od kojih sam kupila, pitala sam savjet oni kažu da omotam nešto pamučno oko palca da uhvati taj dio,ali nisu mi lipo objasnili i nemam viziju kako to napravit i koliko i šta mora biti mokro. a za vrhove prstiju mi poslali neku formulu koja nemam pojma šta znači, niti kako i šta računat. ja pojačavam svaki dan pomalo, ali pošto mi je dlan u redu i pola prstiju isto u redu onda mi isuši dosta to te dijelove,i njima nije potreban tretman tako često kao što moram radit zbog tih vrhova. jeli itko imao ovakav problem, zna li rješenje?
__________________
joga je stil života.
slinky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.