Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2006., 00:57   #1
Dizajneri interijera i arhitekti

Evo ovako,
zanima me pošto smo kupili stan i sad nam predstoji uređenje istoga,trebamo urediti kuhinju,kupaonu,dj. sobu te dn. boravak/sp. soba,gdje se mogu naći usluge dizajnera unutarnjeg prostora i koliko te usluge dođu...ima li kakvih linkova i ima li kakvog softvera koji se može prilagoditi našim prilikama i ponudi na ovim našim prostorima (CRO- ZGB)

unaprijed hvala
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 08:28   #2
uglavnom ovisno o tome da li se moraju raditi neke intervencije u konstrukciju (rusenje zidova isl) cijena idejnog projekta se krece 3-5€ po m2.
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 08:29   #3
a nades ih prema preporuci-sigurno netko od tvojih prijatelja/rodbine zna nekog arhitekta a mozda i na forumu nades nekoga, mene npr. hehe...sala
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 14:47   #4
wd

Quote:
lolita11 kaže:
uglavnom ovisno o tome da li se moraju raditi neke intervencije u konstrukciju (rusenje zidova isl) cijena idejnog projekta se krece 3-5€ po m2.

istina... to je cijena idejnog projekta...

ali idejni projekt je hrpetina sličica i ideja i nije baš podatak s kojim možeš dalje pristupiti opremanju interijera.
nakon toga dolazi najvažniji dio a to T je glavni projekt. u to spadaju troškovnici kojima dobivaš relevantne podatke o konkretnim elementima interijera (namještaj, podovi, zidovi, stolarija, knauf, sanitarije, oprema za dobavu, aparati...). naravno & svi ostali nacrti, tlocrti i presjeci.
sa time onda več možeš tražiti konkretne cijene & raditi si računicu. ali je najlakše imati barem okvirnu računicu prije. lakše za tebe i za projektanta ziher.
cijena cijelog projekta stambene jedinice (po m2) bez inženjeringa je od 100 - 200 kn ovisno o kvadraturi i investiciji.

ali to je posel.
estetikheretik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:17   #5
Quote:
axel007 kaže:
Evo ovako,
zanima me pošto smo kupili stan i sad nam predstoji uređenje istoga,trebamo urediti kuhinju,kupaonu,dj. sobu te dn. boravak/sp. soba,gdje se mogu naći usluge dizajnera unutarnjeg prostora i koliko te usluge dođu...ima li kakvih linkova i ima li kakvog softvera koji se može prilagoditi našim prilikama i ponudi na ovim našim prostorima (CRO- ZGB)

unaprijed hvala
moj prijedlog, obzirom da sam u sličnoj situaciji.. najbolje će poslužiti vlastite ideje i mnogo šetnje po salonima..
naravno i lova igra ulogu, nije svejedno dal imaš budžet za npr. kuhinju 10 ili 40t. kuna., odnosno ostale prostorije..

U stanu ćeš živjeti ti s obitelju, možda je najbolje da sami pokušate na papir staviti ideje i želje, kombinirati boje i uzorke.. možda prolistati pokoji katalog (ima ih hvala bogu puno), možda i na jeftiniji način pronađete inspiraciju... 100-200 kn po kvadratu je puno, ako je npr. stan 75m5 pa dati 7.500 do 15.000 kn nekom da ti kaže da je "in" crveno-siva kombinacija boje i da u kut prostorije može kutni akvarij, mislim stvarno... ljudi uvijek pronalaze način uzet ti lovu.. Ja bi rađe 15.000 kn uložila u kvalitetniji namještaj ..
Alples ima fenomenalan namještaj, ne moraš puno razmiišljat kako šta i gdje stavit, imaju super ideje u katalogu za svaki oblik prostorije..
Prijateli i šira obitelj također mogu uskočit s prijedlozima, po forumima možeš naći ideja..

a i detalji čine prostor.. ako ih volite... visoke svjetiljke, police, fotografije, pokoja deko-posuda, jastuk.. Ikea ima lijepih sitnica, Phoenix također, casa...
Kamila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 15:42   #6
o

hehehe... ima kamila pravo!!
estetikheretik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 18:45   #7
Mene isto to zanima. Ali ne da mi netko bira namještaj nego bi ja da se prvenstveno pozabavi rasvjetom, podovima i zidovima. Znate koga?
lolita_4U is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:10   #8
Ja znam par, ali ti vjerovatno cjena neće odgovarati. Npr. cijena rasvjete u stanu koji smo radili je bila oko 90 000 kn stan 120 m2.
Za primjer u AAG su ti plafonjere od 3000 kn na više.
Jednostavnije ti je rješenje da ti to tvoj arhitekt napravi i da to uklopite sa jeftinijim rješenjima tipa Massive il iz Kike i Baumaxa jer ti u večini slučajeva baš specijalizirani za tu rasvjetu nude večinom ekskluzivu.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 22:26   #9
ovisi kakvu rasvjetu hočeš.
javi se meni na pm ili na mail, treba mi tlocrt prostora sa dispozicijom elemenata,
popričamo, nađemo modele koji T odgovaraju, izvučemo cijene (mogučnost od jeftinijih do extragenijalnih ali i skupih...massive, ellabo, steng licht, quattrobi, we-el, spactral, xenon...) vidimo kolko to je, uskladimo sa cijenom koja T odgovara, naručiš i kupiš. & to je to.
ili odeš u merkur kiku ili baumax i uzmeš nešt iz njihove ponude.
osobno preporučam ono prvo.

podovi (laminati (www.egger.com), parketi (klasični, 2slojni, 3slojni (domaće vrste, egzote)), ker pločice (www.ragno.it), lijevani podovi, tepisi (extragenijalnih ima : www.egecarpet.com));
zidovi (klasično ličenje, ker pločice (www.ragno.it), tapete (www.polydec.co.yu))
& sve ostalo.

ostaj dobro!
estetikheretik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 10:19   #10
Quote:
lolita_4U kaže:
Mene isto to zanima. Ali ne da mi netko bira namještaj nego bi ja da se prvenstveno pozabavi rasvjetom, podovima i zidovima. Znate koga?
znam sebe, javi mi na PM ako si zainteresirana
nenchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:23   #11
Quote:
estetikheretik kaže:
hehehe... ima kamila pravo!!

Kamila nema pravo. Profesionalni i educirani dizajner interijera ce napraviti projekt potpuno prilagodjen obitelji koja ce u tom stanu zivjeti. Razgovarat ce s njima i predloziti uredjenje koje ce im kroz optimizaciju prostora i pravilno izabranim namjestajem poboljsati kvalitetu stanovanja. Ali naravno da si to ne moze svatko priustiti pa zato ljudi i dalje kupuju masivne sjedece garniture za 10 osoba od kricavo zelene eko kože sa vrlo modernim naslonima za glavu koju ce staviti u svoju dnevnu sobu od petnaestak kvadrata.
ivan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 11:53   #12
Quote:
ivan01 kaže:
Kamila nema pravo. Profesionalni i educirani dizajner interijera ce napraviti projekt potpuno prilagodjen obitelji koja ce u tom stanu zivjeti. Razgovarat ce s njima i predloziti uredjenje koje ce im kroz optimizaciju prostora i pravilno izabranim namjestajem poboljsati kvalitetu stanovanja. Ali naravno da si to ne moze svatko priustiti pa zato ljudi i dalje kupuju masivne sjedece garniture za 10 osoba od kricavo zelene eko kože sa vrlo modernim naslonima za glavu koju ce staviti u svoju dnevnu sobu od petnaestak kvadrata.
Ivan01 - jesi možda pomislio da se nekima sviđaju kričave zelene garnitura??? I da takvima ne treba da im neki kvazi stručnjak priča kako to nije lijepo??? I još za to izdvoje tisuće kuna???
Pa sumnjam da bi si netko u svoj dom stavio baš kričavo zeleno, a da to stvarno nije po njegovom ukusu.. a to je cilj svega - da si dom opremiš po svom ukusu.. a o ukusima se ne raspravlja, jel?

..prema mojem iskustvu dizajneri interijera zarađuju na ljudima koji žele stan za pokazivanje i šminku te kako bi svojim cijenjenim gostima mogli pričati o tome kako su i za kolko te gdje uređivali

Za slučaj da se radi o rohbau izvedbi toplo preporučam stručnu pomoć glede priključaka, dovoda i odvoda, osvjetljenja, međutim ako useliš u ključ u ruke sistem stana gdje je to već riješeno od strane projektanta, odaberi kvalitetan namještaj u boji i obliku prema želji - i nek ti niko ne soli pamet da to nije zadni krik!!!
Uostalom, pravi ćeš feeling za uređenje stana i raspored elemenata tek dobit nakon što neko vrijeme provedeš u stanu, vidjet ćeš..

Ljudi, listajte kataloge, magazine, časopise, posjećujte salone - koštat će jeftinije, a dobrih ideja ima po netu bezbroj, imate i prijatelja sa sličnim isklustvima... iskustva su neprocjenjiva

Ispričavam se ako sam nekog uvrijedila
Kamila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 12:10   #13
Zanimljivo kako si se uhvatila za najmanje bitnu, potpuno subjektivnu stavku u mom postu.

A onu najbitniju si preskocila, pa ponavljam:

"Profesionalni i educirani dizajner interijera ce napraviti projekt potpuno prilagodjen obitelji koja ce u tom stanu zivjeti. Razgovarat ce s njima i predloziti uredjenje koje ce im kroz optimizaciju prostora i pravilno izabranim namjestajem poboljsati kvalitetu stanovanja."

Imas krivo poimanje struke dizajnera interijera, to je sve. Mjesas ih sa stilistima, dekoraterima. Dizajner interijera nije tu da ti kaze "sto je lijepo ili moderno". Uredjenje stana nije samo izbor boja i uzoraka, niti je posao dizajnera nametanje tudjeg stila.

Pozdrav
ivan01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 12:31   #14
Quote:
ivan01 kaže:
Zanimljivo kako si se uhvatila za najmanje bitnu, potpuno subjektivnu stavku u mom postu.

A onu najbitniju si preskocila, pa ponavljam:

"Profesionalni i educirani dizajner interijera ce napraviti projekt potpuno prilagodjen obitelji koja ce u tom stanu zivjeti. Razgovarat ce s njima i predloziti uredjenje koje ce im kroz optimizaciju prostora i pravilno izabranim namjestajem poboljsati kvalitetu stanovanja."

Imas krivo poimanje struke dizajnera interijera, to je sve. Mjesas ih sa stilistima, dekoraterima. Dizajner interijera nije tu da ti kaze "sto je lijepo ili moderno". Uredjenje stana nije samo izbor boja i uzoraka, niti je posao dizajnera nametanje tudjeg stila.

Pozdrav

Uhvatila sam se za onaj dio "naravno to si ne mogu svi priuštiti pa i dalje kupuju kričavo..."
Dakle: nemam love za dizajnera - kupujem kričavo jer bolje od toga ne mogu sam/a..
Pa kužiš - "kričavo" (i to ne samo glede boje i stila) je baš ono što želim - stoga što će mi netko da o tome pričam s njim i platim mu da mi on to uskladi?

ajde onda pliz objasni što podrazumijevaš pod izradom projekta potpuno prilagođenog obitelji?
Optimizacija prostora? Mislim da najviše lete stanovi od 45-60m2, i vjeruj mi, svatko će gledat da maksimalno iskoristi svaki cm.. a vjerujem da će to mnogi učiniti optimalno - jer si naravno, ne mogu priuštiti da netko drugi to učini za njih.
Kamila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 13:20   #15
da...
ovakav razgovor sam vodil miljardu puta & nikad nije završil na način da osoba koja ne vjeruje u dizajn - povjeruje u dizajn.

ivane, naravno da kamila nema pravo. u tome se potpuno slažem, ali kamila ima pravo tak misliti. & vjerujem da ničim nebreš njoj dokazati suprotno.
u interijerima sam cca 6 godina na ovaj ili onaj način i iz iskustva govorim kad velim da nema smisla truditi se. hvala bogu sve je više ljudi koji shvačaju važnost dizajna danas. ali uvjek bude ljudi koji to ne shvačaju i kojima je to bacanje novca.

kamila oprosti, T vjerojatno spadaš u ovu potonju kategoriu & ne trebaš se previše zamarati oko toga, ako T je tak lakše. respektiram potpuno. jedino kai T predlažem da nebudeš tolko kategorična oko odbijanja nego samo da prihvatiš viđenje nekog stručnijeg, možda uspiješ izvuč nekai dobro iz toga.
izgubiti nebreš.

dizajn je zanimanje isto kao i automehaničar. ima možda neke drugačije postulate (neke doticaje opče kulture i povijesti, drugačija znanja...), ali postoje oni ljudi koji znaju radit dizajn i oni koji ga neznaju raditi. isto kao i automehaniku. svaki čovjek može sve raditi, samo je pitanje kak bude to izgledalo.

osobno sam prošel puno puno stanova, videl stanove, pričal s ljudima & u večini slučajeva to su B_li stanovi u kojima je namještaj i ostale stvari bez uma i razuma razbacano D god je B_lo mijesta & D god je B_l zid prazan.
ljudi su vjerovali da je tak najbolje i da nema boljeg.
pa smo malo promjenili raspored, bacili pokoji neupotrebni element van, dodali frišku, novu, toplu boju na zid, kupili novi luster i voila, ljudi nisu mogli doči k sebi koja je to promjena B_la. a vidiš, nisu se sami toga dosjetili.

postoji jedan dobar članak ali ga sad nebrem nači D autor iznosi tezu da se ljudi BOJE dizajna.
to je kod nas još uvrježeno da se ˝uzima novac za gluposti˝.


još samo jedna stvar:
NIKAD nemojte pitati frendove nek vam pomognu oko uređenja interijera. ili sami (čim manje vas) ili sa nekim ko zna o čemu priča.

yo
estetikheretik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:13   #16
... nisu ni svi dizajneri ili arhici mrak, bitno je da li se medjusobno razumijete..

ali ono sto mi nikad nije bilo jasno je kako to da po defaultu nitko ne uzima kataloge da bi lijecio zube ili popravio masinu- svi zovu (cesto tzv.) majstore (ili idu kod zubara)... i ak treba 5000 kn za nekog tko ti u 5 min rasturi kupaonicu (a mozes mu sutradan staviti sol na rep) to se fino plati...

... ne mora nitko plaitit veliku lovu. Ako ti je bitno samo popricati, ako zelis neku sugestiju nece ti to naplatiti 200 kn, ali ako hoces da ti izracuna sve kolicine materijala koje ti trebaju, onda neces platiti samo kavu...
ako se dogovorite uvijek se ta osoba moze natezati s majstorima (da ti ne uzmu duplo vise ljepila nego sto treba, kud idu uticnice... )

__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:32   #17
Quote:
estetikheretik kaže:
da...
ovakav razgovor sam vodil miljardu puta & nikad nije završil na način da osoba koja ne vjeruje u dizajn - povjeruje u dizajn.

ivane, naravno da kamila nema pravo. u tome se potpuno slažem, ali kamila ima pravo tak misliti. & vjerujem da ničim nebreš njoj dokazati suprotno.
u interijerima sam cca 6 godina na ovaj ili onaj način i iz iskustva govorim kad velim da nema smisla truditi se. hvala bogu sve je više ljudi koji shvačaju važnost dizajna danas. ali uvjek bude ljudi koji to ne shvačaju i kojima je to bacanje novca.

kamila oprosti, T vjerojatno spadaš u ovu potonju kategoriu & ne trebaš se previše zamarati oko toga, ako T je tak lakše. respektiram potpuno. jedino kai T predlažem da nebudeš tolko kategorična oko odbijanja nego samo da prihvatiš viđenje nekog stručnijeg, možda uspiješ izvuč nekai dobro iz toga.
izgubiti nebreš.

dizajn je zanimanje isto kao i automehaničar. ima možda neke drugačije postulate (neke doticaje opče kulture i povijesti, drugačija znanja...), ali postoje oni ljudi koji znaju radit dizajn i oni koji ga neznaju raditi. isto kao i automehaniku. svaki čovjek može sve raditi, samo je pitanje kak bude to izgledalo.

osobno sam prošel puno puno stanova, videl stanove, pričal s ljudima & u večini slučajeva to su B_li stanovi u kojima je namještaj i ostale stvari bez uma i razuma razbacano D god je B_lo mijesta & D god je B_l zid prazan.
ljudi su vjerovali da je tak najbolje i da nema boljeg.
pa smo malo promjenili raspored, bacili pokoji neupotrebni element van, dodali frišku, novu, toplu boju na zid, kupili novi luster i voila, ljudi nisu mogli doči k sebi koja je to promjena B_la. a vidiš, nisu se sami toga dosjetili.

postoji jedan dobar članak ali ga sad nebrem nači D autor iznosi tezu da se ljudi BOJE dizajna.
to je kod nas još uvrježeno da se ˝uzima novac za gluposti˝.


još samo jedna stvar:
NIKAD nemojte pitati frendove nek vam pomognu oko uređenja interijera. ili sami (čim manje vas) ili sa nekim ko zna o čemu priča.

yo
Prvo Kamila ima pravo, kasnije Kamila nema pravo.. daj se estetikheretik odluči
automehaničaru ideš na servis automobilom, ne ideš jer ti se ne sviđa kak je iskorišten prostor u unutrašnjosti ili raspored armatura, ili boja navlaka... u tom slučaju - onaj ko može - kupi novi auto, a pametna osoba kupi takav auto u startu jer je prethodno dobro razmislio..
..bez brige, ne ljutim se. Ti od svog posla živiš i očito ti je drag, jasno je da nećeš reči da je to bacanje novaca...

Samo mi pliz obrazloži cijenu: 3-5eura m2. Uzmi stan od 50m2 i najnižu cijenu = 150m2; ili veće i skuplje: 100m2 i 500eura. Koliko vremenski trebaš za dogovor sa vlasnikom stana, izradu ideja i planove.. ???
Pa sad recimo usporedi instrukcije jednog prof. matematike, koliko će on naplatiti za isto uloženo vrijeme - da nauči školarca matematiku.

Ili misliš da je jednostavnije shvatit matematiku neg koja boja ide s kojom, kako praktično i lijepo iskoristiti prostor???
Kamila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:42   #18
Quote:
night_train kaže:
... nisu ni svi dizajneri ili arhici mrak, bitno je da li se medjusobno razumijete..

ali ono sto mi nikad nije bilo jasno je kako to da po defaultu nitko ne uzima kataloge da bi lijecio zube ili popravio masinu- svi zovu (cesto tzv.) majstore (ili idu kod zubara)... i ak treba 5000 kn za nekog tko ti u 5 min rasturi kupaonicu (a mozes mu sutradan staviti sol na rep) to se fino plati...

... ne mora nitko plaitit veliku lovu. Ako ti je bitno samo popricati, ako zelis neku sugestiju nece ti to naplatiti 200 kn, ali ako hoces da ti izracuna sve kolicine materijala koje ti trebaju, onda neces platiti samo kavu...
ako se dogovorite uvijek se ta osoba moze natezati s majstorima (da ti ne uzmu duplo vise ljepila nego sto treba, kud idu uticnice... )

ako se ne varam, ja sam jednom od postova napisala da sam izrazito ZA da se kod rohbaua savjetuje sa stručnjacima, da se po pitanju građe i samih temelja valja osloniti na kvalificirano osoblje...
ali hallo - pa čovjek smatra da svako ko odabere šugavi trosjed mora ići dizajneru - tu je početak priče bio, jel... a slike trosjeda možeš vidjet u katalogu i dobit ideju, inspiraciju...
a daj mi reci kako su dizajneri izvukli ideje... kod njih ćeš naći najviše kataloga.. pa i oni su sami vjerojatno prosurfali sve moguće stranice, kopirali ideje drugih i tako u nedogled.. kao što sam već rekla, mislim da je to daleko jednostavnije nego surfanjem naučiti matematiku, a definitivno se skuplje plaća..
Kamila is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:50   #19
ono prvo kad sam se složil s tobom sam bil malo sarkastičan

uglavnom, ako ideš tak duboko onda T nikad nebudem mogel objasniti.
pa ne veliš automehaničaru ˝da T vidim kolko si si ruke zmazal pa da T po tome platim˝.
na kraju, nije ni B_tno. T meni veliš problem, ja T velim cijenu rješenja. ako T paše, rješim, ako ne, rješi T neko drugi ili si rješiš sama po katalogu.

ali ne radi se o tome kakvi kauč si bude neko uzel... pa kak sad to pričamo, stvarno misliš da je posao dizajnera interijera (ja više volim termin oblikovatelj prostora) tolko lagan i da je to mlačenje prazne slame?
pa tu ima nekih drugih pravila koje ljudi recimo nikad nebi stavili u obzir, na koje nikad ne_B gledali...
a interijerista ih zna.
i kolko god T mislila da je lako posložit boje ili dekore, teksture, materijale ili svijetla, to ni najmanje nije lako. mislim...je lako, ali majko moja, u malo slučajeva to izgleda dobro. bar ono kai sam ja do sad videl...
tak da... svaki posel ima svoje cake i fintice koje rade razliku u kvaliteti posla...
samo je največi problem kai u projektiranju to nije opipljivo. a to je ljudima problem pojmiti.
ljudi kupujo ono kai vide jer se BOJE riskirati i napraviti korak naprijed. ali to je sad več onaj sociološki aspekt dizajna (to čini razliku između Hrvacke i npr. Skandinavskih zemalja)

ait malo pogledajte www.designaddict.com pa pod links/interior design.. čisto onak.... ima svašta, pa...
estetikheretik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 14:54   #20
Quote:
estetikheretik kaže:
ono prvo kad sam se složil s tobom sam bil malo sarkastičan

uglavnom, ako ideš tak duboko onda T nikad nebudem mogel objasniti.
pa ne veliš automehaničaru ˝da T vidim kolko si si ruke zmazal pa da T po tome platim˝.
na kraju, nije ni B_tno. T meni veliš problem, ja T velim cijenu rješenja. ako T paše, rješim, ako ne, rješi T neko drugi ili si rješiš sama po katalogu.

nema smisla to uspoređivati s B_lo čim... profesor matematike ima svoju tarifu, bagerista svoju, s.a.p. konzultant svoju, a dizajner svoju.
B_tno je to da je posel napravljen kak se spada.

svaki čovjek nema ono kai mu treba da napravi interijer kak se spada... ali ako mu tak paše...
pa & T sigurno imaš neki stan koji T izgleda katastrofa (aimo ne pričat o stanovima nego o prostorima opčenito). & to je to. da te zanima to tolko da se time baviš, onda B pričala drugačije. a ovak...

kamilla, možemo znati kai T radiš?

+

potpisujem night train-a...

tak nešto možemo na private, ako želiš
Kamila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.