Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2011., 17:49   #361
Kako da se udebljam ? imam 14 godina visok sam 1.65 a imam 35 kg ! pomagajte!
n3c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 18:02   #362
Quote:
n3c4 kaže: Pogledaj post
Kako da se udebljam ? imam 14 godina visok sam 1.65 a imam 35 kg ! pomagajte!
Napisala sam vec u predhodnim postovima...

Pij vitamine b-komplex (ima u svakoj ljekarni za kupit za cca 30 kn), od toga ces dobit apetit i brzo ces se udebljat (ja sam prije cca 3 mj. imala 55 kg, a sada imam 68 i sad moram vjezbat da izgubim trbuh).Tako da B-komplex i ubrzo ce kilice krenut na gore
qeen iva is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 10:44   #363
Da, B vitamin je kao stvoren.

Ali dobro dođu i savjeti sa ovog youtube linka. (bucmastije rigaju vatru na ovaj video, ali ovdje je o.k.)

http://www.youtube.com/watch?v=izX6jF0aodw
Znatiželjko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 17:46   #364
Quote:
qeen iva kaže: Pogledaj post
Napisala sam vec u predhodnim postovima...

Pij vitamine b-komplex (ima u svakoj ljekarni za kupit za cca 30 kn), od toga ces dobit apetit i brzo ces se udebljat (ja sam prije cca 3 mj. imala 55 kg, a sada imam 68 i sad moram vjezbat da izgubim trbuh).Tako da B-komplex i ubrzo ce kilice krenut na gore
hvala puno na pomoci, probacu ovo pa se javim kad se udebljam pozz
n3c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 23:17   #365
Quote:
izgubljena u noci kaže: Pogledaj post
najgore od svega je što se uopće ne bavim nekim fizičkim aktivinostima ili sportom da bi trošila išta od te hrane, tj.po čitav dan samo sjedim ili ležim, a i dalje ništa !

čak sam prestajala pušit jer NAVODNO se tako udebljaš,
ali ništa !

ja sam se pocela polako debljat kad sam pocela vjezbat... i pocela sam imat redovito obile obroke
(PS - moram rec da imam inace problema s probavom sto bas nije pohvalno)
grdarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:26   #366
Thumbs up

Quote:
Don Kana kaže: Pogledaj post
Vrlo je bitno koliko jedeš.
Naravno najbitnije je što se jede.

Jedeš premalo mršaviš nezdravo, jedeš previše debljaš se nezdravo.

Zapravo prehrana ne bi trebala biti opterećenje, i nije ako poznajete osnove, a pogotovo i više od toga.

Nužno je jesti kako bi podmirili potrebu organizma za kalorijama, ugljikohidratima, proteinima, vitaminima i mineralima. Voda i masti.

Nedostatak (duže vremena/učestalo) i jednog od navedenog u tijelu izaziva određene reakcije koje utječu na zdravlje, a isto tako i prekomjerne količine istog.

Da bi se udebljali treba se pojaviti kalorijski suficit u određenoj mjeri.
Prekomjerna količina kalorija se u tijelu skladišti i nastaje masno tkivo.
Ako to radimo lošom hranom i na krivi način, trujemo se i rezultat će biti celulit, škemba, kolesterol i ne daj Bože gorih problema.

Vrlo je lako udebljati se na kvalitetan način ako postoji volja.

Nije se potrebno prejedati nezdravom hranom koja nije isključena ako ste pobornik iste.

Za prehranu možete informativno konzultirati stručnjake koji bi vam rado trebali pomoći i uputit vas kako dalje.
Ne bih se složila, smršaviti kao i udebljati se na zdrav način nije jako lako, i zahtjeva prilično truda, što od planiranja prehrane kao i uključivanje treninga barem 3 puta tjedno...
Samo kalorijskim suficitom/ deficitom neovisno o tome koliko je hrana zdrava će se povećati količina masnog tkiva, ili u drugom slučaju izgubiti mišićna masa, s masno tkivo će ostati...
Kod debljanja je potrebno povećati unos UH i to složenih u kombinaciji sa dovoljnom količinom proteina za rast mišića i vježbama snage za sve mišićne skupine, ako je osoba imala previše aerobnih aktivnosti, smanjiti ih i povećati broj sati treninga snage...
Za mršavljenje obratno, smanjiti unos UH, povećati unos proteina i vježbati aerobno u kombinaciji s vježbama snage...
Najbitnije od svega je biti uporan i dosljedan i kad se poklekne, i zapamtiti da bi maksimum dobivanja / gubitka na kilaži trebao biti oko 700 gr tjedno, sve više/manje od toga je u prvom slučaju dobivanje sala/ gubitak vode na početku ili mišića...
Sretno !
petrica84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 12:41   #367
Drage moje, evo još jedne s istim problemom. Dakle, preporučam vam da se obratite nekome tko će vam izmjeriti sastav tijela- mišići, masti, voda, kosti i brzinu metabolizma. Izbacite aerobne treninge, dižite utege i radite na tome da dobijete na mišićnoj masi i oblikujete se, plus na netu a i tu na forumu imate dijete za debljanje. Poanta je red u hranjenju, kalorična vrijednost i omjer svih potrebnih sastojaka. Fore tipa- preseli u mcdonalds su sulude jer ćete tako samo dobit masnoću i raskvasit se. potražite namirnice koje su kvalitetne i hranjive i vježbajte. Ja javim svoj rezultat, pa ću onda bit puno pametnija (i teža )
bluelaguna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 14:21   #368
ja sam se udebljala 5kg od 5.mj do sad jednostavno sam više puta na dan jela. a i kad dođem kod dečka, stalno nešto jedem, sendviće, grah , pizze, pa slatkoga, pa koji chickenburger i tak. sad imam 53.5kg što nikad u životu nisam imala nitko sretniji od mene a ne bojim se sala i celulita jer ionak treniram taekwondo svaki dan
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2012., 17:57   #369
i ja sam malo uspio dobiti na tezini za 5 mjeseci udebljao sam se 7kg
n3c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:07   #370
Kak da udebljam gornji dio tijela? Ruke, ramena.....Baš sam slaba u tom dijelu tijela... Takodjer bi htjela malo pojačat guzu.. ALI KAKO?!
Što da pijem, radim?! Kakve proiteine pijete da se udebljate? Što djeluje?!

http://www.building-body.com/protein_shake_recepti.html
jel netko radio te shake-ove?
Gdje da kupim te proteine za shake? Jel ću izgledat ko bomba ak ću to pit a neću vježbat?!
Kak da udebljam gornji dio tijela da mi ode u ruke a ne u trbuh?!

Zadnje uređivanje *Queen* : 22.01.2014. at 13:14.
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:18   #371
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Kak da udebljam gornji dio tijela? Ruke, ramena.....Baš sam slaba u tom dijelu tijela... Takodjer bi htjela malo pojačat guzu.. ALI KAKO?!
Što da pijem, radim?! Kakve proiteine pijete da se udebljate? Što djeluje?!

http://www.building-body.com/protein_shake_recepti.html
jel netko radio te shake-ove?
Gdje da kupim te proteine za shake? Jel ću izgledat ko bomba ak ću to pit a neću vježbat?!
Kak da udebljam gornji dio tijela da mi ode u ruke a ne u trbuh?!
Teretana... Klasicne vjezbe za ruke, ramena te noge... Neces izgledati kao bomba od protein shakeova ako ne vjezbas ali ces u slucaju da unosis visak proteina ici malo cesce piskiti i to je sve...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 13:36   #372
Koji su najbolji proteini od onih povoljnijih koji bi mi mogli pomoć?!
Hvala

btw- jel oni mogu kak negativno djelovat na organizam?
*Queen* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 14:02   #373
Quote:
*Queen* kaže: Pogledaj post
Koji su najbolji proteini od onih povoljnijih koji bi mi mogli pomoć?!
Hvala

btw- jel oni mogu kak negativno djelovat na organizam?
Myprotein je definitivno najpovoljniji...

http://www.myprotein.com/sports-nutr.../10530943.html

Nema negativnih nuspojava osim ako nemas kakva bubrezna oboljenja ako ne toleriras laktozu ili si alergicna na sirutku... Najgore sto ti se moze dogoditi jest da se useres kao grlica... I sam sam se nekoliko puta usrao od proteina, no proslo me...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 00:25   #374
Ostani trudna.


Ma nema tu trajne pomoci, osim ako ne zelis provesti zivot bivajuci opsjednuta svojom tezinom i prezderavajuci se na silu.


Jedno davno tinejdzersko prolice sam se zainatila i krenula sa posebnim rezimom.
Udebljala se oko 12 kg.

Ali dalje ni makac.
Jednostavno se nista vise nije micalo iako sam i dalje drobila samo tako.
Znaci, morala sam i dalje zderati samo da bi odrzala zeljenu tezinu.
Samo dosadilo mi je jesti na silu, polako sam se opustila i pogubila sve te lipe i teskom mukom stecene kile.

Ono sto je mene udebljalo:
-5 obilnih obroka dnevno.
-Kasni obroci (znala sam naviti sat u 1 ujutro da si fino zamezim)
-frigana jaja
-sve na debelo i obilato: npr. ne samo kakao, nego kakao plus slag, plus preljev od cokolade, plus keksic.

I da, baka mi je nasla neku zenu koja mi je spravila neki napitak...od toga sam bas eksplodirala.
Zena je to tribala patentirati.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 16:54   #375
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
...
Ja sebe ne mogu zamisliti da jedem na silu.
Vjerojatno bih sve povratila.
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 19:41   #376
Quote:
usne boje mesa kaže: Pogledaj post
Ja sebe ne mogu zamisliti da jedem na silu.
Vjerojatno bih sve povratila.
Imala sam tzv. Pravilo od 3 puta.
Jela bi i kad bi mi se diga zeludac, pricekala bi malo i nastavila.
Kad bi mi se zeludac diga treci puta, tu bi morala stati jer sam znala da cu ako nastavim dalje povratiti.
I tako svaki obrok.

Ljudi cesto nisu svjesni kako se puno teze udebljati kad si prirodno zgoljav i nemas neki apetit, nego smrsaviti ako si jaci.
To mi je potvrdia i dok.
Najjednostavnije objasnjenje bi bilo da tijelo sagori "sve", unia ti u organizam puno ili malo.
A osjecaj kad jedes, a hrana jede tebe...odvratno.

Zato ne bi nikome preporucila to nasilje nad organizmom.

Tinejdzer ce do odrasle dobi u pravilu ionako spontano dobiti koju kilu.
I onda ce biti taman.
Dok ce oni koji su u srednjoj bili taman najcesce kasnije morati paziti i zajebavati se sa dijetama.
Ide taj metabolizam s godinama u prilog mrsavcima.
Provjereno.

Meni je najvise za sto sam te lipe tinejdzerske god provela u totalnom uvjerenju kako sam zbog mrsavosti odvratno ruzna.
A tribala sam lipo uzivati...jer sad kad vidim stare fotke kuzim koliko sam iskrivljenu sliku o sebi imala.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 22:15   #377
Ima li da je itko zadovoljan svojim tijelom? Mršave bi sve dale za koju kilu više i obrnuto.
Ako se zdravo hranimo i nemamo nikakvih tjelesnih problema zbog naše kilaže, bili mršavi ili puniji, onda je problem samo u našoj glavi. Sve se najčešće svodi na psihički problem. Ne sviđa nam se naša slika u ogledalu, a drugi nas ionako vide na drugačiji način.
mostic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2014., 23:54   #378
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Imala sam tzv. Pravilo od 3 puta.
Jela bi i kad bi mi se diga zeludac, pricekala bi malo i nastavila.
Kad bi mi se zeludac diga treci puta, tu bi morala stati jer sam znala da cu ako nastavim dalje povratiti.
I tako svaki obrok.

Ljudi cesto nisu svjesni kako se puno teze udebljati kad si prirodno zgoljav i nemas neki apetit, nego smrsaviti ako si jaci.
To mi je potvrdia i dok.
Najjednostavnije objasnjenje bi bilo da tijelo sagori "sve", unia ti u organizam puno ili malo.
A osjecaj kad jedes, a hrana jede tebe...odvratno.

Zato ne bi nikome preporucila to nasilje nad organizmom.

Tinejdzer ce do odrasle dobi u pravilu ionako spontano dobiti koju kilu.
I onda ce biti taman.
Dok ce oni koji su u srednjoj bili taman najcesce kasnije morati paziti i zajebavati se sa dijetama.
Ide taj metabolizam s godinama u prilog mrsavcima.
Provjereno.

Meni je najvise za sto sam te lipe tinejdzerske god provela u totalnom uvjerenju kako sam zbog mrsavosti odvratno ruzna.
A tribala sam lipo uzivati...jer sad kad vidim stare fotke kuzim koliko sam iskrivljenu sliku o sebi imala.
Ja od 17-18 godine imam istu kilažu.
Sad su mi 23g.
Na 1.60m imam 47kg, uglavnom variram između 46-48kg (jak mi interval ).
Ne bih rekla da sam sad kost i koža, više sam vitka s par kg manjka.
Nekako mislim da bi mi ta 2-3kg super stajala.
Ali nisam opsjednuta s tim.
Jedem kad mi je volja i šta hoću.

Slažem se s tobom, uzimati hranu na silu ili držati dijetu (gladovati) je bezveze jer radiš protiv svog tijela.
Ne može na dobro izaći.

Quote:
mostic kaže: Pogledaj post
Ima li da je itko zadovoljan svojim tijelom? Mršave bi sve dale za koju kilu više i obrnuto.
Ako se zdravo hranimo i nemamo nikakvih tjelesnih problema zbog naše kilaže, bili mršavi ili puniji, onda je problem samo u našoj glavi. Sve se najčešće svodi na psihički problem. Ne sviđa nam se naša slika u ogledalu, a drugi nas ionako vide na drugačiji način.
Slažem se.
Ako smo zdravi, posve je nebitno imamo li par kg manjka ili viška.
Općenito mi je bezveze kad ljudi (naročito žene) teže istom obliku tijela.
Zar nije ljepše da nas ima mršavijih, debljih, viših, nižih?
usne boje mesa is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2014., 15:22   #379
Ja se isto želim udebljati no kile me izbjegavaju -_- Na visinu od 173 imam samo jadnih 45 kg i iskompleksirana sam jer sam ravna kao daska.Nemam ni grudi,ni guzicu i više ne znam što da radim...

Zanima me ovo za b-complex što je netko pisao..Koliko dugo se to treba piti i u kojem roku se mogu dobiti kile? Ako se uopće mogu dobiti u mom slučaju...
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 00:46   #380
Sto se tice B kompleksa, to sam i ja probala. Stvarno pocnes jesti vise, imas apetit ko rupa bez dna
Onda sam odjednom dobila uzasan okus metala u ustima i pitala sam susjedu koja radi u ljekarni o cemu se radi. Rekla mi je da se B kompleks ne pije cesce od par puta mjesecno jer se visak B vitamina ne moze izbaciti nego se akumulira, sto je stetno. Jedino, B kompleks je super pred ispite popiti jer poboljsava koncentraciju.

I ja se pokusavam udebljati, visoka sam 163 cm i imam 45 kila. Problem je kod mene moj zeludac koji je jako osjetljiv jer sam kao mala imala tesko trovanje hranom i sve se poremetilo i sada dosta toga ne smijem jesti.
Sto se tice konstrukcije tijela, imam stvarno deblje noge i straznjicu, a struk tanak, sise neke male, ruke tanasne i ramena siroka a tanka. Ljudi se zgrazaju kad vide ili moja otvorena ledja ili ako imam otvoreniju majcu jer mi se vidi kljucna kost i kraljeznica. Ne znam kako se udebljati, zdrava sam, a kile idu samo dolje. Vjezbam redovito, ali meni se samo bedra sire Sto da napravim?
Takodjer vrijedi isto pitanje za moju frendicu koja ima 40 kg na 175 cm. Jedemo ko lude ali nista se ne prima...
__________________
"Može se bez Boga ići u pustinju, ali se bez njega ne može vratiti."
Kleopatrica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:38.