Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2010., 14:32   #1
Smile Ostavljaju li muževi/žene svoje partnere zbog ljubavnica/ljubavnika?

Pozdrav svima!

Evo jedne zanimljive teme. Voljela bi da se u ovu temu uključi što više aktera i to po mogućnosti s iskustvom. Znam da je to tema na koju se uvijek razgalabalo, naravno da ima svakakvih slučajeva i priča ali me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, i to s bilo kakvim krajem, za njih povoljnim ili nepovoljnim.

Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
roko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:36   #2
U principu ne, ako je ne ostavi odmah, nece ni poslije, u to se nemoj zavaravati

Mada znam slucaj gdje su se muz i zena rastavili i on se nakom mjesec dana ozenio s ljubavnicom,tako da, sve je moguce
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:54   #3
Zar bi iz jednog zatvora odmah u drugi?
Statistike navodno govore da otprilike 3 % preljubnika ostave žene radi lubavnica!
__________________
Biće kako ja hoću ili neće nikako!

Zadnje uređivanje naomi.petric : 22.10.2010. at 15:05.
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 14:57   #4
Quote:
Corinna kaže: Pogledaj post
U principu ne, ako je ne ostavi odmah, nece ni poslije, u to se nemoj zavaravati

Mada znam slucaj gdje su se muz i zena rastavili i on se nakom mjesec dana ozenio s ljubavnicom,tako da, sve je moguce
I da naglasim, nakraju nije zenu ostavio zbog te ljubavnice, nego zbog x drugih stvari, tako da u konkretnom slucaju koji sam navela nemoze se reci da je ljubavnica bila jedini razlog... zapravo zena je dopizdilo pa je to konacno puklo!
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 15:06   #5
Quote:
roko1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo jedne zanimljive teme. Voljela bi da se u ovu temu uključi što više aktera i to po mogućnosti s iskustvom. Znam da je to tema na koju se uvijek razgalabalo, naravno da ima svakakvih slučajeva i priča ali me zanimaju iskustva onih koji su to prošli, i to s bilo kakvim krajem, za njih povoljnim ili nepovoljnim.

Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
Ako zbog sebe pitaš, nemoj računati na pozitivan ishod takve veze, bez obzira što ti mi napisali.
Inače, znam 3 takva slučaja, gdje je muž ostavio ženu zbog ljubavnice.
1. slučaj- ostavio ženu i djecu zbog 18-godišnjakinje
2. slučaj- našao ljubavnicu, pljunuta žena, samo mlađa 10-ak godina!
3. slučaj- godinama je imao ljubavnicu, a ženu je ostavio kad je ova ostala trudna.

Zaboravila sam jednoga, koji je mlatio ženu, ne bi li sama odselila iz zajedničkog stana, da on dovede ljubavnicu!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 15:07   #6
Ne znam za niti jedan slučaj gdje je neki muškarac ostavio svoju ženu radi druge, no znam slučajeva gdje su žene otpizdile muževe radi ljubavnika.
Svega ima.
sodomaigomora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 15:08   #7
Kod mene su dva susjeda ostavili ženu zbog ljubavnice i jedna susjeda muža zbog ljubavnika
ema007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 15:51   #8
Sa iskustvom?! :-)

NIkad sebe nisam ubrajala u rang ljubavnica, ali posto teoretski to jesam bila jedno vrijeme, smatram da imam pravo ucestvovati u temi.

1. Ako ulazis u vezu sa "zauzetim" muskarcem, ne mozes imati nikakva ocekivanja. Filozofija "sta bude bice, a sad mi je dobro" je jedina primjenljiva u ovakvim situacijama.

2. Ja sam u vezi 3+ godine sa muskarcem koji je bio na papiru ozenjen kad smo prohodali. Nisu zivjeli zajedno preko 3 godine, kontakti su bili samo zbog djeteta.

E sad, i u takvom odnosu ona mi je pokusala zagorcat zivot, i da nije bilo odlicnog seksa i gore pomenute filozofije, tesko da bi mi i sada bili zajedno. Bas sam njemu rekla neki dan, da cu nasu vezu poceti da racunam tek od zadnje godisnjice, jer smo tek od ove godine "normalan" par. Uspjeli smo rijesiti ogromne probleme, i tek od ovog ljeta smo mi mi. Do sada je samo bila borba, te krediti, te nemas posla, te njegov razvod, te moja depresija, te smrt moga oca, te moja mater, te 1001 stvar.

Sto se tice nje, prvu stvar koju je uradila kada je saznala da se vidjamo, jeste da se preselila nazad. Posto sam ja u porodici vec imala slicnu situaciju, na osnovu tudjeg iskustva, ja sam mu rekla neka pokusa izgladiti stvari. Stvari se nisu uspjele izgladiti i nakon 3 mjeseca sam mu rekla da ima 2 dana da ju milom ili silom iseli mami. Nakon toga je pokrenuta brako-razvodna parnica, isli su psiholozima (to je kod nas obavezno), sto je bilo jako dobro i zbog njih i zbog djeteta, jer su ljudi sa diplomama joj rekli da je sama za sve kriva i da ne moze prebacivati sopstvenu krivicu na drugoga i da je on jako dobar otac i da ne smije niti moze ugrozavati njihov odnos.

Da ne duzim, ona je isla po gradu i mjesecima svakom zivom govorila sve najgore, srecom u maloj sredini sve se brzo sazna, tako da sto je ona vise pricala to su ljudi manje vjerovali. Ali prvih godinu dana je bilo dosta strasno, iako ja ne obracam paznju na ostale ljude, ipak osjetis poglede cujes traceve, itd. Bila sam trudna do sada jedno 7 puta po tracevima.

2. On se nije razveo zbog mene, ni jedan muskarac se nece razvesti zbog tebe. On treba i mora da se razvede zbog sebe, zato sto mu nije dobro, zato sto ne zeli biti vise vezan za tu zenu.

3. Ako ima djece, to samo otezava situaciju, tu moras biti jako oprezna. Ja sam imala srece, jer je njegovo dijete jako inteligentno i meni jako slicno, i sto su me djeca u njegovom komsiluku od ranije znala, pa je dosta o meni cuo i od njih, a ne samo od mame. Najgore je sto se ja ne smijem spominjati, za nju sam ja jos uvijek kriva, i jedini sam krivac. Sa tim moras zivjeti.

Isto tako ja se npr. zelim vjencati samo u crkvi, jer mi papir nista ne znaci, a ovo mi je barem romanticno. A velika je vjerovatnoca da se to nece desiti, jer u pravoslavnoj crkvi nema sporazumnog razvoda, jedno od supruznika mora prihvatiti krivicu i ne moze se vjencati u crkvi sledecih x godina, to znaci da bi ona meni morala uciniti uslugu i stvarno sumnjam da ce do toga doci. Ali isto tako dragom sam rekla da ja hocu da se vjencam, jednog dana, za 5-10 godina, ni prije ni poslije, a na njemu je da se snadje.



4. To je to. Ne mozes imati ocekivanja, moras pustiti stvari da se same razvijaju, eventualno nekada insistirati na ubrzavanju rjesavanja.

Ali ako si ti tek usla u vezu sa nekim, ne vidim sta te brine, potrebni su mjeseci da prodju da pomislis da je situacija postala ozbiljna, tj. da situacija postane ozbiljna.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 22.10.2010. at 16:35. Reason: ...nepismena
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 16:45   #9
Ne, muževi ne ostavljaju svoje žene zbog ljubavnica

Quote:
roko1 kaže: Pogledaj post
Ja sam inače osoba koja je do sada bila vrlo čvrstog stava, "nikad s oženjenim" ali sad mi se nešto dešava što je protiv svih mojih dosadašnjih principa, načela pa ......... :
Zašto bi, uopće, bila s oženjenim muškarcem? Štogod da ti se događa - okreni se, otputuj, zovi društvo na ručak/večeru, natovari si brdo obaveza, posudi "Uliksa" (kojeg sigurno u srednjoj nisi pročitala do kraja), odluči napraviti još nešto s onog popisa stvari koje si odgodila za kad budeš imala vremena, priredi si hladan tuš.... i zaboravi.
__________________
You're just jealous because the voices only talk to me!
Kate Wooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:06   #10
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Bas sam njemu rekla neki dan, da cu nasu vezu poceti da racunam tek od zadnje godisnjice, jer smo tek od ove godine "normalan" par. Uspjeli smo rijesiti ogromne probleme, i tek od ovog ljeta smo mi mi. Do sada je samo bila borba, te krediti, te nemas posla, te njegov razvod, te moja depresija, te smrt moga oca, te moja mater, te 1001 stvar.
Sve to što ste prošli utjecalo je na vas kao par i nikako ne bi teška razdoblja trebala "isključiti" iz računanja veze.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:24   #11
Quote:
Kate Wooster kaže: Pogledaj post
Zašto bi, uopće, bila s oženjenim muškarcem? Štogod da ti se događa - okreni se, otputuj, zovi društvo na ručak/večeru, natovari si brdo obaveza, posudi "Uliksa" (kojeg sigurno u srednjoj nisi pročitala do kraja), odluči napraviti još nešto s onog popisa stvari koje si odgodila za kad budeš imala vremena, priredi si hladan tuš.... i zaboravi.
Ma mora ona naučiti na svojoj grešci.

btw, priredit će joj on, kad-tad, hladan tuš!
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:24   #12
Imam slucaj vrlo drage osobe...
Bila mu je ljubavnica 7 godina(imao je zenu i 2 djece)
Obecavao sve i svasta!
Kad je ostala trudna(i to blizanci)poceo se udaljavati...
Dok su se doktori borili njegovoj djeci za zivot,on se vozao s nekom zgodnom,mladom crnkom...odhebao i zenu i ljubavnicu...
Na kraju price vratio se zeni i napravio joj jos jedno djete!

Drugi slucaj...
Uzeli se vrlo,vrlo mladi....
Para ko soli....nezna se ko je od njih ljepsi i zgodniji...
Ona SEX bomba...nakon troje djece koje mu je rodila,izgledala kao da joj je 18...
On otisao sa jeftinom tetom koja njegovoj zeni nije bila do koljena...
Nakon dva mjeseca plakao,molio,kumio...
Htio se vratiti ali njegova zena nije to mogla prihvatiti....

E sad...
Mislim da su one price( ,,ne volim je,,-,,ne slazemo se vec dugo,,-,,ozenio sam je samo iz xy razloga,,-i meni najbolje ono,,ne spavam ja s njom vec godinu dana ,,)samo u 1% slucajeva istinite...sve ostalo je uvjeravanje samog sebe u lazi....

Moj ti je savjet...Ostavi se toga dok jos imas vremena....
SRETNO!
__________________
POZIVNICE ZA SVE
hugolina3177 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:36   #13
ne, ne ostavljaju bar ne u 99 % slučajeva
__________________
But just because it burns, doesn't mean you're gonna die, you've gotta get up and try ...
Jebezljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:45   #14
ne
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 17:56   #15
Quote:
Jebezljiva kaže: Pogledaj post
ne, ne ostavljaju bar ne u 99 % slučajeva
moj ex spada u 1% onih koji su to ucinili....

Godina dana pakla za sve nas...

Za mene ispalo najbolje sto mi se dogodilo...

Oni kako cujem jos u paklu
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:38   #16
da,ostavljaju.
ne cesto,ne uvijek...ali da,
mene je moj muz ostavio zbog ljubavnice.i sad je s njom
__________________
prekid je ono sto nastupi kad relationship postane relationshit
Moj_Klon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:40   #17
Jesi sigurna da je zbog nje? Vi niste imali problema dok nije nju upoznao?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:46   #18
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da je zbog nje? Vi niste imali problema dok nije nju upoznao?
jesam 1000%.zaljubio se i to je bilo to
Nismo imali problema....da,znam sad ce forum skocit da jesmo blabla...
__________________
prekid je ono sto nastupi kad relationship postane relationshit
Moj_Klon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:55   #19
Ovaj će topik živnuti tek kada navale sve ljubavnice i preljubnice.
Muževi rijetko ostavljaju supruge zbog ljubavnica.Zna se čemu služe ljubavnice uglavnom.:Oh dragi slušatelji..a sada sport i glazba..nakon bitnih vijesti.Tako nekako otprilike.
Da tome ne služe zvale bi se supruge i imale bi djecu sa dotičnim i dom.
Sve drugo je opako zavaravanje.
Mi smo žene dosta naivna bića koja padaju na obećanja,laži,manipulacije i iskorištavanje. Onda da nam to ne bude tako nađemo opravdanje ,sve zamotamo u fatalnu ljubav i divnu vezu ..hm...pa gutamo zna se što.
Muževi ne ostavljaju žene baš lako. Uostalom ne bih ja baš živjela sa bivšim preljubnikom.Fala drugi puta.
Najsmješnije su one ljubavnice koje jednostavno nemaju razumijevanje za bol i ogorčenost žene u čiji su se brak uplele.Čude se kao pura dr*** zašto je bivša žena ljuta na njih.Ma kako samo smije...
Onda čitam u nekakvoj Draga Marta kako je jedna ljubovca ljuta , ogorčena jer ju bivša od muža ne pozdravlja na cesti.Pa se i uvrijedila milostiva.
Ona je muljala sa njim ( ljubavnica )dok je on još bio u braku ali jadna misli da nije fer da ju bivša žena ni ne pozdravi.
Stvarno užasno.
Meni osobno..to se gadi.Takva vrsta sebičnosti i bezosjećajnosti prema ženi u čiji sam brak ušla i sa sadašnjim dragim razorila ga.
Da mi takva od bivšeg mahne..bolje bi joj bilo da ima brze noge jer bi ja to samo smatrala provokacijom.
Fala dragi Bogek kaj nisam udata.Odoh zapaliti na Kamenita vrata svijeću.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 19:20   #20
Quote:
Moj_Klon kaže: Pogledaj post
jesam 1000%.zaljubio se i to je bilo to
Nismo imali problema....da,znam sad ce forum skocit da jesmo blabla...
Ja ti vjerujem.

Ovdje zapravo i jedna i druga strana ima pogrešna uvjerenja.
Ljubavnice misle da muževi ostavljaju žene češće, nego što zaista ostavljaju, a protivnice ljubavnica, odbijaju svaku mogućnost da muž uistinu ostavi ženu, jer se zaljubio u drugu. Ni jedna, ni druga strana nije u pravu. Istina je, naravno, uvijek između.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.