Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 19:10   #9561
Mislim da prvu sezonu imas samo na torentima i to sa nalepljenim titlovima.
pozorištance is offline  
Old 26.04.2012., 03:55   #9562
Quote:
Nymann kaže: Pogledaj post
Ovde ima od 26. epizode nadalje.

Nema ništa pre toga?

Pozorištance, znaš li ti? Možda na PP?
Pogledaj ovdje:
http://www.facebook.com/note.php?not...65663330156576

Pozz
celt is offline  
Old 26.04.2012., 15:41   #9563
Hvala svima!
Nymann is offline  
Old 26.04.2012., 15:57   #9564
Quote:
Toprak kaže: Pogledaj post
Interesantno u scenariju je to sto Velicanstveno stoljece nema mnogo istine sa istoriskog gledista.Najvise saznanja za Sulejmana Velicanstvenog ima od zapisa Matrakcija. On je bio is Bosne od grada Visoko.U istoriji on je bio mnogo bitna figura,bio je veoma skolovan,poznavao je puno jezika,izradu oruzja,obucavao vojnike za bitke i ucestvovao u svakoj bitci.Dobro je crtao skice i crtao je ulice i gradzevine Istambula do svakog detalja kako su izgledale.A u filmu je prikazan kao lutalica koji seta gradom i se pijanci po kafane.Bali beg- Malkacoglu je bio iz okoline Smedereva (u filmu se kaze Semendre) ali nije ziveo u vreme Sulejmana vec u vreme njegovog dedu Bajazita.Princeza Izabela sa Kastilje je poznata kraljica Izabela ,kraljica Spanije i Portugalije koja je naistinu bila udata za princa Ferdinanda Aragonskog,kraljica koja je poslala Kolumboa na put za Indiju kad je pronaso Ameriku.A to je bilo 1502 god sto znaci da u vreme kada je bila kod Suljemana vec je trebala biti baba a ne princeza koja nije udata.U istoriji ne postoi Nigar kalfa.Ona je izmisjen lik.Odjeca zene u to vreme nije bila onakva kakvu je u filmu gledamo vec da se tada tamo nosile dimije(salvari).Ova moda koju vidimo u zenskim haljinama je moda "ala franc"- francuska moda koja je donesena u dinastiji Mahmuda 1800 god.Sultan i ostali muskarci nisu nosili pantalone u to vreme.Na njegovoj inauguraciji bili su vatrometi sto nije bilo obicaj vec su pusali topovi.Kad su ga postavili imao je bradu sto se isto tako kosi sa pravilima jer brada se pustala kasnije kada postane sultan.Kad je dosao na prestol imao je 26 god a glumac ovde ima 40 god.Rokselana(Hurem) je doneta u saraj sa 14 god. Devojke prvo su bile obucavane tri god u razne vestina pa kasnije su prikazivane sultanu a u filmu Rokselana je od prvog dana doneta kod sultana.I odjeca janicara nije bila takva kako se prikazuje.Muskarci ni po koju cenu se ne smiju pojavljivati pred zenama bez kape na glavi a u filmu videli smo kako se setaju bez kape.Kad su se odvijale smtrne kazne Sultan nije nikad gledao,vec davao je naredzenje i kasnije mu se nosila krvava kosulja da se vidi da je delo izvrseno,a sada on ih gleda sa prozora.U filmu ga zovu Sulejman Velicanstveni a to je ime koje mu je mnogu kasnije dala evropska civilizacija a Osmanljije su ga zvali Suleman Kanuni (kanuni -zakon) ili po nase Suljman Zakonodavac jer u njegovo vreme su promenjeni mnogi zakoni.
Ima jos puno toga za pisanje, i nemojte me shvatiti pogresno, ja nemam zamjerke sto je vakvo scenarijo.Mora biti nesto interesnato sa mogle da se snime tri - cetiri sezone.Napisala sam ovo da bih vam htela reci da ne trazite istoriju i istoriske fakte u ovu seriju vec da se zabavljate gledajuci je. Ja je gledam i uzivam
Slazem se iznijela si cinjenice, odnosno napravila jednu paralelu izmedzu onog sto je istorija pisala o Sultanu i ovo sto sad reziseri pokusavaju napraviti dobru zabavu sto ustvari jeste. Po meni on i nije prikazan onakav kakav je stvarno bio. Zamisli zbog vlasti i opsesije prema Hurem dati da mu ubiju svu djecu
tratincic is offline  
Old 26.04.2012., 22:12   #9565
Quote:
tratincic kaže: Pogledaj post
Zamisli zbog vlasti i opsesije prema Hurem dati da mu ubiju svu djecu
To je bilo pravilo koje nije izmislio Sulejman. Mehmed Osvajač je ostavio zakon po kome je mogao biti samo jedan muški nasljednik kuće Osmanovića, da bi se spriječili ratovi za nasljedstvo. Selim, otac Sulejmana je ubio svu svoju braću i sve njihove potomke, kao i petoricu svojih sinova da bi Sulejman sam nasljedio presto.

Sulejman je takođe pogubio i Hurreminog sina, Bajazita. Drugo vrijeme, drugi običaji.
__________________
Nebo ostaje vječno prazno, da bi zemlja tamo sagradila svoj raj od snova...
milidrak is offline  
Old 26.04.2012., 23:29   #9566
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
To je bilo pravilo koje nije izmislio Sulejman. Mehmed Osvajač je ostavio zakon po kome je mogao biti samo jedan muški nasljednik kuće Osmanovića, da bi se spriječili ratovi za nasljedstvo. Selim, otac Sulejmana je ubio svu svoju braću i sve njihove potomke, kao i petoricu svojih sinova da bi Sulejman sam nasljedio presto.

Sulejman je takođe pogubio i Hurreminog sina, Bajazita. Drugo vrijeme, drugi običaji.
Koliko ja znam, neki sultan pra-pra-deda Sulejmana,oko 1400 i neke godine doneo je zakon po kome su poceli bratoubilacki ratovi.Ranije je bio zakon da najstriji sin postaje sultan, a posle promene zakona,a ovaj sultan je doneo zakon po kome najsposobiniji sin postaje sultan.Posto je bila konkurencija jer sultani su imali mnogo sinova pa poceli su da se ubijaju medzusobno i tako dokazivali ko je najsposoban sin.
Sulejman je naredio ubistvo Mustafe, a od Huremine dece, Mehmet se razboleo i umro u mladosti, Dzingahar radi grbe nije bio problem svoje brace oko stolice.Otali si samo Selim i Bajazit. Selim i Bajazit su ratovali izmedzu sebe dok je Sulejman bio ziv.Selim je pobedio svog brata Bajazita i Bajazit je pokupio porodici (sve svoje sinove) i potazio utociste u Persiju.Silejman preko svojih diplomatskih krugova platio velike pare da ga uhvate i izruce natrag u zemlju ali oni su ubili Bajazita i njegova 4 sina.

Zadnje uređivanje Toprak : 26.04.2012. at 23:45.
Toprak is offline  
Old 27.04.2012., 12:44   #9567
Fantasticna negativna selekcija.Od svih kandidata Sulejman je ostavio za naslednika nekog ko i nije bio bas za ponos.Selim je bio pijanica, a Sulejman je to znao.Alkoholicari su bas sposobni da upravljaju.
Sve vise sam ubedjena da je Sulejman bio toliko tast da nije mogao da dozvoli da neko kvalitetan bude njegov naslednik.Ili su godine i senilnost ucinili svoje.
Kad je Sulejman stupio na presto zatekao je punu riznicu.
Sta je on ostavio Selimu?Milidrak ti bolje to znas.
pozorištance is offline  
Old 27.04.2012., 16:36   #9568
Uredu sve to,druga vremena,drugi obicaji!Koliko citam je druga sezona kraju,ja jos ni prvu nisam pogledala a imam osjecaj da sam svih pet odgledala koliko sam procitala na ovoj temi!?
Koliko citam...Ibrahim tj. Okan nece biti u trecoj sezoni?I dolazi Selim-Kivanc u trecoj sezoni?
Zar je moguce da ce tako ubrzati radnju?
Da li ce moci odrzati seriju bez Ibrahima,ipak je on bio jako vazan glumac?
Milidrak,i ja cekam tvoj odgovor?!Ti si stvarno jedna mala enciklopedija...(malo velika)....
A Valide?I ona odlazi?Kao da ce sada mnogi glumci izaci iz produkcije a dolaze novi ?Da li to rade jer je mozda serija izgubila na gledanosti ili stvarno ubrzavaju radnju pa treba novih glumaca(sta znaci novih;sve poznati u Turskoj kinematografiji)...
Stvarno ne zelim gledati scenu sa Sulejmanom i Ibrahimom kad mu on presudi....
gejsaa is offline  
Old 27.04.2012., 17:01   #9569
Quote:
gejsaa kaže: Pogledaj post
Uredu sve to,druga vremena,drugi obicaji!Koliko citam je druga sezona kraju,ja jos ni prvu nisam pogledala a imam osjecaj da sam svih pet odgledala koliko sam procitala na ovoj temi!?
Koliko citam...Ibrahim tj. Okan nece biti u trecoj sezoni?I dolazi Selim-Kivanc u trecoj sezoni?
Zar je moguce da ce tako ubrzati radnju?
Da li ce moci odrzati seriju bez Ibrahima,ipak je on bio jako vazan glumac?
Milidrak,i ja cekam tvoj odgovor?!Ti si stvarno jedna mala enciklopedija...(malo velika)....
A Valide?I ona odlazi?Kao da ce sada mnogi glumci izaci iz produkcije a dolaze novi ?Da li to rade jer je mozda serija izgubila na gledanosti ili stvarno ubrzavaju radnju pa treba novih glumaca(sta znaci novih;sve poznati u Turskoj kinematografiji)...
Stvarno ne zelim gledati scenu sa Sulejmanom i Ibrahimom kad mu on presudi....
Ubrzati radnju? Pa nisu je mogli više razvući!

Mahidevran je tu nakon skoro 60 nastavaka, a 'u stvarnom životu' napustila je dvor odmah nakon tuče sa Hürrem!

Seti se nepotrebnih razvlačenja sa Sadıkom ili pojavljivanjem Lea itd. Progonstvo Hürrem u Staru palaču.

Serija i dalje ima visoku gledanost, mislim da je gotovo ujednačena sa Fatmagül.
Nymann is offline  
Old 27.04.2012., 17:05   #9570
Mislila sam na to da su Ibrahim i Valide jos u drugoj sezoni(kojoj se jako brzo blizi kraj)a u trecoj ih nece biti?Zato sam pitala....
Da,Sadika i Leo su stvarno nepotrebni bili,ako nista bar smo vidjeli joj grimasa od Hurrem....
Znas li zasto Okan napusta seriju?Scenarij?
gejsaa is offline  
Old 27.04.2012., 17:12   #9571
Quote:
gejsaa kaže: Pogledaj post
Mislila sam na to da su Ibrahim i Valide jos u drugoj sezoni(kojoj se jako brzo blizi kraj)a u trecoj ih nece biti?Zato sam pitala....
Da,Sadika i Leo su stvarno nepotrebni bili,ako nista bar smo vidjeli joj grimasa od Hurrem....
Znas li zasto Okan napusta seriju?Scenarij?
Ne znam. Ali, zar ti nije antipatičan? Najužasniji i lik i glumac. Valjda mu je došlo da nakon makbul (»miljenik«) postane maktul (»pogubljenik«).

Posle njega dolazi Hrvat ili Srbin, kako gde pogledaš, Rustem-paša, a nakon toga Mehmed-paša Sokolović. Vezira i na pretek. Dve godine ima da dave sa serijom.
Nymann is offline  
Old 27.04.2012., 17:45   #9572
Dvije godine ce trajati MY?To mi je nova info bas!Ibrahim mi je u pocetku bio anti ali s vremenom sam prestala gledat njegov lik u seriji vec sam obratila vise pozornost na glumu kao i na Hurrem glumu,i otada sam postala ih dozivljavat kao profesionalce!O rustem pasi sam citala vec...Znaci bit ce jos iznenadjenja,radnji,komplikacija,osveta i svega vec na celu sa Hurrem?!
gejsaa is offline  
Old 27.04.2012., 18:47   #9573
Tako kažu s Kanala 5 iz Makedonije, a oni imaju tesnu suradnju s Turcima koji produciraju seriju.

Dok ih sve ne uništi, Hürrem neće stati. Na kraju, sve će joj biti džaba, sin će joj biti pijandura i umreće okliznuvši se opijen kritskim vinom u nekom turskom kupatilu.

Očekujem i da će Filiz Ahmet napustiti seriju, ako je ona ta preljubnica zbog koje, između ostalog, Ibrahim gubi glavu. Mislim da su preljubnice ubacivali u džakove i bacali u more.
Nymann is offline  
Old 27.04.2012., 20:51   #9574
Prevedena 1. najava 58. epizode:
http://www.dailymotion.com/video/xqf...8-1_shortfilms


izvor: https://www.facebook.com/velicanstveno.stoljeceFAN
halitmy is offline  
Old 27.04.2012., 21:02   #9575
Sultan kaze da ce Ibrahim platiti za ovo sa Nigar kalfa ali mislim to nece mu biti kraj.Jer prvo Umire Valide u 1534 god. a Ibrahim umire u 1536 god.Ibrahim treba uraditi nesto gore od ove preljube da bi mu sultan presudio smrtnu kaznu
Toprak is offline  
Old 27.04.2012., 21:17   #9576
Quote:
Toprak kaže: Pogledaj post
Sultan kaze da ce Ibrahim platiti za ovo sa Nigar kalfom ali mislim to nece mu biti kraj.Jer prvo Umire Valide u 1534 god. a Ibrahim umire u 1536 god.Ibrahim treba uraditi nesto gore od ove preljube da bi mu sultan presudio smrtnu kaznu

Za ovo boldano, mislim da gresis.Bice da Sulejman preti Ibrahimu zbog onog prestola koji je napravio i postavio kod svoje kuce.A i potpisao se kao serasker sultan na nekom dokumentu.
Ne verujem da ga je bas briga sto ovaj pored Hatidže klepa i Nigar.Taj samo sebe voli i nikog vise.
pozorištance is offline  
Old 27.04.2012., 21:35   #9577
On nije dugo bio vezir. Nekih 13 godina. Pao je zbog niza događaja, ali kao što pozorištance kaže, jedan od glavnih bio je pri pohodu na savafidsku Persiju kada je počeo da prisvaja titulu sultan.
Nymann is offline  
Old 27.04.2012., 21:39   #9578
Dobro,vjerujm da muski preljub u ono vrijeme(pokraj harema i vise zena)nece Sulejmman sigurno kaznit smrtnom kaznom Ibrahima,u to sam uvjerena,ali me ipak interesuje kako i na koji ce nacin pokazati postovanje jer ipak mu je Hatizde sestra?!
Ili pak je njihov odnos toliko dublji da e zatvorit oci pred ucinjenim?
Ali istini za volju toliko i u seriji a i u stvarnom zivotu se Hurrem borila za moc i djecu da bi na kraju zavrsilo kako je zavrsilo(Selim...)....znate onu Bozja kola idu polako.....i stvarno je tako!
Koliko god gotivila tu zenu njene ustupke(bilo lose ili dobre),ipak je jedno jasno;umrla je prije i nije dozivjela da bude Valide, narod je mrzio(prema wiki),a od djece (nakon onakvih scena sa radjanjem i plodnih halveta)a od djece nitko na kraju sposoban biti sto je Otac bio ili je stvarno Pozz sto je rekla;taj je volio samo sebe i nikog vise pa da razumijemo i to kao nije vazno sta ce biti iza njega,bitno je da njegovo ime bude povijest i da ga nitko,makar se radilo i o njegovoj djeci,da ga nitko ne skine sa trona kao jednog od najvaznijih vladara tog vremena ili carstva?
Da li grijesim?
gejsaa is offline  
Old 27.04.2012., 22:18   #9579
Quote:
pozorištance kaže: Pogledaj post
Za ovo boldano, mislim da gresis.Bice da Sulejman preti Ibrahimu zbog onog prestola koji je napravio i postavio kod svoje kuce.A i potpisao se kao serasker sultan na nekom dokumentu.
Ne verujem da ga je bas briga sto ovaj pored Hatidže klepa i Nigar.Taj samo sebe voli i nikog vise.
Moguce !!
Ipak ovo je samo fragment i mnogo puta nas je prevaro
Vec nekoliko puta videli smo kako ibrahim umire,seku mu glavu, spremaju ga za pokop pa ispade da je bio samo san
Toprak is offline  
Old 28.04.2012., 00:54   #9580
Sto se Ibrahimove preljube tice, verujem da to i nece dospeti do Sulejmana.Valide ce to zataskati kao i mnogo sto sta pre toga.Možda je izbaci iz harema, ali ni to nije sigurno.Tamo niko nije dosledan , a Valide je obicna punjena curka.A ako bi Hatidže saznala Nigar bi zavrsila u vreci na dnu Bosfora.To bi meni bilo izuzetno drago, jer zlocinacko uduženje NDDJ(Nigar,Daye,Djul) mi vec poduze ide na nerve.
Jedini moj dobri Zumbul nesto vredi od sve one bulumente nekorisnih .On jedini radi svoj posao i ne svrstava se ni na jednu stranu.Ovo troje od pocetka teraju neku svoju pravdu i mesetare .A Zumbul je i najveca baba tracara tamo.Zato ga voli jos vise.On mi je najdrazi lik, posle Malkoca.
pozorištance is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.