Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2013., 20:44   #61
Pozdrav svima...preporuka za led nije preskupa jer svugdje gdje sam tražio bilo je preskupo..www.ideal-lux model office mislio sam da neće biti svjetla ali ima i troši samo 18w...decentna ,viseća..oko 1300 kn.. Ako netko zna neki led model za hodnik može i led plafonjera?
marino25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:52   #62
Naravno da je LED skup, ali ce vratiti ulozeno.

Ako nije skup, onda je los - ili kriva boja, ili nedovoljno luxa, a onda i nije neka sreca stediti na struji.

Ovaj mjesec imam 150 kWh potrosnje manje nego u istim razdobljima proteklih 6 godina, najvecim dijelom zahvaljujuci LED tehnologiji (zarulje i TV).
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 00:39   #63
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
OK, tnx.

niš, znači sve iznad 550 cd/lum mi je ok, daylight ili warmwight (3-4k K), snop bi čak ovaj širi, iako okej ak ima i samo reflektorki, sad još samo vidjet oćel to kod nas s cca. 10 ojra/kom. doć na razinu 5 €/kom. za neku philipsicu, osramicu, tungsramicu, kojuveć -ramicu.

di su inače cijene naj, žaruljica, bau-nešto ili neš treće?
Najjeftinije = ebay naravno.
Problem s ibejem je sto kinezi bez problema napisu da njihova 5W ledica koja je "downsizana" na 3W ima 600 lm svjetline. Ti si sve ono juhuuuu, narucis a ono jace svjetli indikator ledica na mom teveu... 600 lm my *ss

Cuj, nije da volim reklamirat kineze, ali od ovaj ima najtocnije info sto se tice lumena i ima dobre "warm white":

http://www.ebay.com/itm/1-X-G9-Screw...item4d015153eb

Konkretno ovih gore sam kupio 2 komada zasad i jos je na putu. Toplo preporucam. Ovo gore zamijeni nekih 40W halo. Mozda je mrvicu slabije al jbg.
Najskuplje je uzet 1. A lik mi se cini ko tvornicki distributer, prodaje po 100 komada lotove...

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2013., 22:42   #64
3w ledice daju malo svjetlosti....otprilike kao obicne 25w......
tako ako je netko imao recimo u lusteru 4x50w.....u led tehnologiji bi morao uzeti lapme od 9w..(x4 naravno)......
i warm white je vise prirodno svjetlo....
cold white je umjetno svjetlo......bijelo/plavo svjetlo
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 15:46   #65
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
da pitam i ovdje - Kod kupovine LEDica za luster u dnevnoj di su mi sad 4 halogenkice od po 50 W, na kaj da obratim pozornost a da bi dobio približno jednako jačinu osvjetljenja jer vidim da su današnje ledice od "svega" 1, 2 ili 3W? Što više kandela, lumena, čega već?
Ili ima neka jednostavna formula za preračunavanje, neki faktor?
Da, jel ima i različitih tipova kao kod xenonica, što se spektra/temperature boje svjetla tiče? Idealno bi mi bilo oko 5000 K, pošto je u podne dnevno prirodno svjetlo oko 5250 K...

I kaj mislite, bu to iza 1.7. kaj jeftinije kod nas il da enivej vani kupim (kad već idem)?

Fala!
ista situacija kao i kod mene, halogene od 50 w (gu10 grlo) sam zamijenio sa warm white led 5w. isprva sam bio stavio, doduše samo na jedno rasvjetno mjesto, 3 komada od 2w pošto nisam znao koliko jako svijetle. to se pokazalo slabim pa sam naručio 3 cool white od 5w one sa 3 diode. dobro je svjetlilo ali nakon 3 mjeseca jedna po jedna crkla. nakon toga, konačno rješenje 3 puta po 5w warm white one sa po 30 tak dioda, svijetle i rade već 6 mjeseci. znači u tvom slučaju ja bi stavio 4 x 5w warm white, ima ih na ebayu od već 3, 4 usd.
upravitelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 00:41   #66
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
3w ledice daju malo svjetlosti....otprilike kao obicne 25w......
tako ako je netko imao recimo u lusteru 4x50w.....u led tehnologiji bi morao uzeti lapme od 9w..(x4 naravno)......
i warm white je vise prirodno svjetlo....
cold white je umjetno svjetlo......bijelo/plavo svjetlo
9w led?? to još pak nis nigde videl. 3-4w max.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:14   #67
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
9w led?? to još pak nis nigde videl. 3-4w max.
Evo sto sam ja upiknuo, vidjet cemo kak svijetle:

http://www.ebay.com/itm/TOPIN-3pcs-E...item1e77e45c50

Najvise sto sam nasao je 200W (LED snage) sto je oko 18000 lumena. Za ambijentalnu rasvjetu vrta i zbunjivanje lopova...

http://www.ebay.com/itm/10W-20W-30W-...item4d079810a9

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 18:27   #68
par pitanja vezano uz led žarulje...

Ovako, imam par pitanja vezano uz led žarulje...

Htio bih zamijeniti pomalo sve obične žarulje sa žarnom niti, pa sam se nekako okrenuo prema SMD LED žaruljama, međutim nervira me što ne kužim neke stvari pa samo bacam pare kupujući napamet...

1. U jednom dućanu su mi rekli da je SMD tehnologija s led pločicama novija i bolja (još manje troše) od onih običnih led žarulja s led žaruljicama. Jel to točno?

2. Ako želim zamijeniti običnu staru žarulju sa žarnom niti od 100W, kakvu SMD led žarulju moram kupiti? Očito vati nisu neki pokazatelj. S lumenima se očito isto ne snalazim... koliko Lm treba biti žarulja da odgovara onoj staroj od 100W (dakle, da svjetli otprilike kao ta stara žarulja?) Jel bitan možda pritom i broj i položaj/smjer ledica?


Do sad sam kupio 3 SMD led žarulje. Prva je bila GU10 od 2W, 90 Lm, warm white. Ta mi je bila za noćnu lampicu i super je. Ona me je u principu zeznula, tj. navela na zaključak da vati ne daju dobru predodžbu tj. ne služe dobro za usporedbu sa starim žaruljama jer na njoj piše da odgovara staroj žarulji sa žarnom niti od 15W, a svijetli puno, puno bolje...

Nakon toga sam kupio dvije E27 - jednu od 2.5W i jednu od 3W (na kojima isto piše da odgovaraju starim žaruljama od 15W - samo što se ovdje ta usporedba pokazala istinitom), obje su 136 lm, warm white. Te su kao trebale zamijeniti ove stare od 100W, ali svijetle kao da sam upalio svijeću...

Sve 3 su OSRAM-ove kupljene u Bauhausu...
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 23:25   #69
Ja ti kupujem No name preko Ebaya... isto sam malo eksperimentirala.

Pokazalo se da je i 7W relativno slabo svjetlo. 3 W je preslabo, definitivno. Ja gledam Lumene. I zadnje sam uzela 3 komada one koja je usmjerena prema dolje od 13 W http://www.ebay.co.uk/itm/2907977212...84.m1497.l2649. Malo su dugačke, ali su mi stale u plafonijere i sad svijetle kao lude. Ta od 13 W (52 SMD) ima 832 Lm, a ova od 11 W s 44 SMD ledica 704. Te sam sada naručila jer mi je ova od 13 malo prejaka.

Ona od 7w (oko 500 Lm) i 3w (400 Lm) su bile onako kao "sladoled", ako je grlo prema dolje, ona onda svjetli prema gore. Pa kad ju stavim u plafonijeru, svijetli u stranu, a ne dolje gdje meni treba svjetlo. Ove zadnje s linka imaju najbolju opciju. JEdino si pripazi dal uzimaš white ili warm white. White ti daje skoro ko danje svjetlo.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 12:16   #70
ja sam uzeo u soled.hr ... GU 10 za 220V ... 6.5, 6 i 5 W ... dimable osramove, 30 stupnjeva, 5600 K ( bijele ) su po 150 kn i dosta su dobre. Sad su mi došle i ove po 50 kn, neke kineske ... ne izgledaju tako robustno al vidit ćemo.

Uglavnom ja sam stavio 12 komada u plafon za kuhinju u nekih 7m2 i to mi se čini da će biti taman + napa ima svojih 4x20W ako zatreba.
grzzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 21:26   #71
Mi imamo 8 komada GU10 na spuštenom stropu uz zid i banger između blagovaone i DB. To smo prvo zamijenili, i te sam s ebaya kupovala po 20-22 kn komad. Uzimali smo 4,5W i odlično su nadomjestile halogene reflektorice od 50W. To nam je rasvjeta više za atmosferu, ali i stvarno solidno rasvjetljava. Uzeli smo warm white jer su nam takve i štedne u stojećoj lampi, a i indirektne fluo su nam warm white, pa da se ne bodu.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:06   #72
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
I zadnje sam uzela 3 komada one koja je usmjerena prema dolje od 13 W http://www.ebay.co.uk/itm/2907977212...84.m1497.l2649. Malo su dugačke, ali su mi stale u plafonijere i sad svijetle kao lude. Ta od 13 W (52 SMD) ima 832 Lm, a ova od 11 W s 44 SMD ledica 704. Te sam sada naručila jer mi je ova od 13 malo prejaka.
Ja u plafonjerama koristim trenutno one obične stare od 100W i to mi je što se tiče jakosti svjetla ok. Namjerno sam kupovao skuplje plafonjere u koje ide max 100W, većinom su one jeftinije bile max 60W. Našao sam u međuvremenu neke tablice u kojima je stajalo da starim žaruljama od 100W odgovaraju ove nove od 1600Lm. Po tome ispada da su ove tvoje bliže onim starima od 60W. Možeš li to potvrditi ili misliš da ove tvoje svjetle jače od starih od 60W?
Jel Warm white bliže onim starim žaruraljama tj. njihovoj boji?
Pretpostavljam da preporučuješ ove s ebaya tj. da su ok (koliko dugo ih imaš?)? Koliko sam pročitao do sad, ljudi imaju različita iskustva s tim kineskim s ebaya.. očito kako tko naleti...

Ima li tko neku preporuku na ebayu za žarulju za lustere (dakle neku koja se šarafi vertikalno i svijetli prema dolje i u stranu) a koja je po jačini svijetla poput stare žarulje od 100W?
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 22:25   #73
Dojam mi je da svijetli jako. Al vec dugo nisam imala klasicnu zarulju da se sjetim koja je razlika izmedju 60 i 100w. Rekla bih jace od 60, al slabije od 100,, no blize 100.
Moja je cool white pa izgleda skoro kao dnevno svjetlo. Mislim da su stare zarulje nesto izmedju warm i cool white. Slikala bih ti, ali mob nece docarati kakav je stvarni dojam.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 17:54   #74
Kako vam se čini ove LED žarulje. 5 komada za dnevni boravak od cca 25m2:

http://www.ecovision.hr/index.php/hr...ip65-dimabilna

ili

http://www.tehnoled.si/hr/hr-trgovin...6-40-57-detail

Ili nešto bolje?!? A da nije super skupo...
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 19:52   #75
Quote:
Lex Luthor kaže: Pogledaj post
Kako vam se čini ove LED žarulje. 5 komada za dnevni boravak od cca 25m2:

http://www.ecovision.hr/index.php/hr...ip65-dimabilna

ili

http://www.tehnoled.si/hr/hr-trgovin...6-40-57-detail

Ili nešto bolje?!? A da nije super skupo...
Čine se ok samo mislim da će ti boravak biti ko Betlehem.Jedino ako imaš odvojeno paljenje za svaku ,pa ćeš ih paliti po potrebi 1,2,3...Ja imam ledice iz Ikee od mislim 3,5 w 6 kom.u Knaufu i kad to zajedno upališ ajme meni svjetla.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:23   #76
He he he da, a ne znam, možda da uzmem onda ove od Verbatima koja zamjenjuje klasičnu žarulju od 40W umjesto ove od "tehnoled" koja zamjenjuje 60w... Hmmm budem još vidio, generalno puno je to para kada se uzima 5 komada, no s druge strane npr. zima je blizu uskoro će svjetlo raditi i od 17-23h tako da...

Ima možda kakva preporuka za E14 LED kvalitetnije a da nisu preko cca 100kn komad?!? Isto za dnevni boravak.
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 19:03   #77
http://www.njuskalo.hr/rasvjeta/led-...-oglas-6493891

Ja sam kupila ove i stvarno su ok.
I cijena je dobra.
viktorija69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 22:55   #78
za 35kn s besplatnom poštarinom dođe iz kine ekvivalent 50W (8W LED) - što znači da je ovo:
a/preskupo (53kn za 30W svjetlosti)
b/tvoj oglas samom sebi (prvi post pa reklama...)
c/ništa kvalitetnije niti nekvalitetnije od kupljenog iz kine direktno...

Navedene imam iznad sebe u sobi i 100% su po jačini zamijenile 50W-ne halogenke
morrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 09:02   #79
OK, drago mi je da je još netko to skužio osim mene...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 15:41   #80
Quote:
igorl kaže: Pogledaj post
Evo sto sam ja upiknuo, vidjet cemo kak svijetle:

http://www.ebay.com/itm/TOPIN-3pcs-E...item1e77e45c50
Evo da kvotam - zarulje su mi super.
Temperatura svjetla je blize 3200 nego 2700, dakle malo su hladnije nego halo. Svijetle ko dobre 60W zarulje - sve u svemu - ja zadovoljan.

I.
igorl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.