Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2017., 21:27   #1681
Quote:
tina 25 kaže: Pogledaj post
I nazalost naprave ne kvalitetne serije!Oprostite,ove serije me posjecaju na meksicke gluposti,niti vise imaju kvalitetnu radnju niti neku poantu!Prije smo mogle nauciti nesto od njih!A sad samo nebuloze!

Da i sve više rimejk tuđih-stranih serija .....mene su i privukli tom svojom posebnošću,različitosti od sveg onog što sam prije gledala,ovog što ti reče mogle smo svašta naučiti pa i mi po starija dane ....gotovo svaka serija je imala neku poruku,ukazivala i pokazivala je na nešto a sada i oni počeli copy-pasti,velika većina se ponavlja iz nekih prijašnjih,dobrih serija,mislim serija koje su imale doba rejting i dugo trajale ili uzimaju nečije tuđe pa im nadodaju nešto-puno svog i misle da će uspjeti,izgubili su onak svoj štih što mi se sviđao,na žalost
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:30   #1682
A kad se sjetim samo Ezela,pa Ferihe,pa Fatmagul
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 22:07   #1683
Problem je šta počinju projekt sa okvirnom pričom koja se prilagođava kako im se da.
Sve je u novcima, rejtingu i umjesto da stanu dok postoji nekakav smisao oni guraju dalje na silu sa sve besmislenijim scenarijem i gomilom nelogičnosti, gluposti. Od kritičnih gledatelja i onih s pamćenjem jačim od amebe prave imbecile. Na kraju imamo najavljenu ljubavnu dramu s krajem najgoreg mafijaškog filma.

Nadam se da će im sve ovo doći na naplatu, barem prodaja u inozemstvu.

Iskreno da se mene pita ja bih našoj NOVI TV nabila porez na škart jer je ovo očaj šta prikazuju. Nije im dosta jedna turska nego ih moramo gledat po cijele večeri.

Postali su uvreda za inteligenciju, čast izuzecima.

Zadnje uređivanje BBC drama : 07.02.2017. at 22:22.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:04   #1684
Moram se pridružiti ovom kolektivnom nezadovoljstvu na sadržajima koje nam u zadnje vrijeme serviraju Tr dizi industrija i očito jako pohlepni moguli,po sistemu,naplati...dok još možeš.....jer,ovakvim sistemom ja ne mislim,da će se još jako dugo održati.

Femir je lijepo navela razloge zbog kojih sam i sama jako rado pratila njihove serije.....
Drugo je u nekoj školi naučiti gl.grad i neke karakteristike države,a sasvim nešto posebno je upoznati mentalitet ljudi i njihov sistem života,običaje,kulturu,znamenitosti,glazbu i još puno totalno nepoznatih,a jako zanimljivih stvari.
Serije su im se u početku i bavile nekim njihovim specifičnostima,pa je to uz neku nemoguću ljubavnu priču,prekrasne interijere i glazbu,a svakako začinjeno odličnom glumom bilo jako gledljivo.....
Nažalost,više nema takvih stvari....previše su se izgleda potrošili,a njihovo nastojanje,da se još više približe Zapadu i probiju se na recimo Evropsko i Američko tržište,ubire svoj danak.....jer,ostalo im je jedino pomalo kopirati sadržaje oprobanih formi,koje imaju prođu na za njih nedostižnim tržištima.
Pri tom malo zaboravljaju,da ovdje ni jedna epizoda nema trajanje dulje od 60 minuta,da jedna sezona ima nekih u prosjeku 10 epizoda i da se scenario piše unaprijed uz sitne korekcije.....
To kad budu shvatili,a mislim,da će uskoro i morati,jer im ovo bezglavo nasnimavanje serija i uzaludno trošenje love vjerojatno neće trajati unedogled....a i prodaja nekih neuspjelih pokušaja u kojima se iz aviona vidi,da zapravo i nema nekog logičnog kraja,vjerojatno neće biti uspješna.
BBC drama je lijepo napisala,treba uvesti ponovno porez na šund(kao nekada),pa bi i mi bili manje pod pritiskom gledanja petorazrednih jeftinih serija(Čast ponekoj iznimci)......
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 01:14   #1685
Ne mogu da se složim sa vama u potpunosti, prosto ne možemo reći da je sve treš, Dirilis, Vatanim Sensin gledali ne gledali mi ne možemo reći da su to šund serije ili kič ili da se ponavljaju. Mogućnost da se snimaju istorijski spektakli govori koliko love ima u toj industriji. Setite se serije sa ovih prostora koja produkcijski može da parira i najgoroj Turskoj

Normalno dođe i do zamora istrošene su teme itd ali pročitala sam da je procenjeno da turske serije gleda oko 700 miliona ljudi naravno da postoji procep za početak kulturološki pa i svaki drugi.

Za razliku od većine sa ovih stranica ja mislim da treba što više da promovišu serije kao što su Karagul, Sila snimane na neverovatnim lokacijama tipa Mardina, Urfe, Vana,Trabzona i neka se bave običajima, različitostima to je ono što ih izdvaja od latinosa, Indusa i anglo-američkih fora.

Plus ta neverovatna istorija. Kosem očajno prolazi ali evo igrom slučaja znam neki blog koji se bavi kostimiranim filmovima serijama ne prođe dan da nešto ne bude iz Kosem rame uz rame sa Džejn Ostin ekranizacijama itd.

Dok serije tipa No 309 koja mi je omiljena za pljuvanje ,priznajem, šta ona meni ima da prikaže, po čemu će mi biti interesantnija od x američkih sapunica po Havajima plažama, Kalifornijama. Evo ga Kordgum otvranje Italija, ja brate hoću Istanbul. Paramparca makar ti da da onu vilu na Bosforu samo nju da gledaš je dovoljno.

Postoje i lični afiniteti ja volim taj Yeşilçam volela sam ga pre nego što sam neku njihovu seriju pogledala, uvek će mi serije koje se odigravaju u sedamdesetim biti interesantne

Sad i njih čeka ispit , sa platformama Puhu i BlueTv, Netflix spominje se da će u rejting ulaziti i stream itd.

Još jedna stvar turska publika je uglavnom konzument domaćeg sadržaja i u toku radne nedelje ne skitaju puno i svi imaju po neku seriju koju prate, vikendom su retko uz ekrane i tada najčešće ako je fudbal.
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 02:43   #1686
Znam da je Turska među najvećim izvoznicima TV serija na svijetu pokorili su i kraljeve sapunica Južnu Ameriku, ogromna se lova vrti al ja eto mislim da polako dolazi do zasićenosti sadržajem. Nedostatak je kvalitetnog scenarija jer žrtvuju dobru dramsku priču željom za sve većom zaradom,rejtin određuje radnju, trajanje serije.
Jasno je da se gledaoci žele odmorit uz likove iz svakodnevnog života, herojima s životnim poteškoćama, sve je to OK al ne moramo baš gledat turske jeftinjače i to u prime time emitiranju.
Njihove povijesne serije mene osobno ne privlače jer su previše utjecajan medij da bi imale autentičnu slobodu i istinu. Vjerujem da su dirigirane iz nekih centara moći i imaju drugu svrhu, ideološki i propagandni potencijal. Tu u kvalitet produkcije ne ulazim.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 17:28   #1687
Ranini prenosi,Netflix je kupio prava na emitiranje 4 turske serija,Kara para ask,20 minuta,Yer Gok Ask i Behzat C a ove ostale dole navedene su u razmatranju,ako sam dobro shvatila ako ne ispravite me ..
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 19:54   #1688
Quote:
femir1 kaže: Pogledaj post
Ranini prenosi,Netflix je kupio prava na emitiranje 4 turske serija,Kara para ask,20 minuta,Yer Gok Ask i Behzat C a ove ostale dole navedene su u razmatranju,ako sam dobro shvatila ako ne ispravite me ..
Obrnuto je...
Netflix, vodeći svetski online emiter, je ranije već otkupio turske filmove i serije:Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek 1-2, Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul ve Filinta.
Recimo, Suskunlar i Muhtesem Yuzul otkupili su juna prošle godine.
http://www.ranini.tv/haber/15646/1/m...ayet-netflixte

Ove četiri koje si navela, otkupljene su sada.
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 20:16   #1689
Quote:
Jocuska kaže: Pogledaj post
Obrnuto je...
Netflix, vodeći svetski online emiter, je ranije već otkupio turske filmove i serije:Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek 1-2, Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul ve Filinta.
Recimo, Suskunlar i Muhtesem Yuzul otkupili su juna prošle godine.
http://www.ranini.tv/haber/15646/1/m...ayet-netflixte

Ove četiri koje si navela, otkupljene su sada.


Hvala ti draga,uvijek zaboravim da je suprotno od onog što gt.kaže .....ali,nadala sam se da će me netko ispraviti ako sam pogriješila
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 18:26   #1690
Fox tv se večeras oprašta od još jedne serije s 15 ep. ,kažu treće u deset dana,"Bana Sevmeyi Anlat","E Iyi Ben Soylerim" i večeras "Umuda Kelepce Vurulmaz"....Kosem se seli u Utorak,Petkom je već krenula nova serija "Dayan Yuregim" a još tri serije čekaju da uđu u program,"Kirlangic Firtinasi","Coban Yildizi" i Savasci" ....mislim da im fali još koji dan u tjednu i ne samo njima već svim tv kućama ...
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 19:51   #1691
Bila bi zadovoljna kad bi serije trajale 15tak epizoda, nekih 3 do 4 mjeseca (može i više normalno) sa već u startu scenaristički zaokruženom pričom.
Ne bi dolazilo do ovako ludih i besmislenih završetaka i naprasnih ukidanja.
Tv kuće bi znale šta kupuju, scenaristi bi bili pod manjim pritiskom, a glumci u startu mogu vidit kojim putem kreće njihov lik.

Sad imaju živi kupus i sve ovako završene serije kome će prodat?...nadam se ne nama, NOVOj TV.
BBC drama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:33   #1692
Quote:
BBC drama kaže: Pogledaj post
Bila bi zadovoljna kad bi serije trajale 15tak epizoda, nekih 3 do 4 mjeseca (može i više normalno) sa već u startu scenaristički zaokruženom pričom.
Ne bi dolazilo do ovako ludih i besmislenih završetaka i naprasnih ukidanja.
Tv kuće bi znale šta kupuju, scenaristi bi bili pod manjim pritiskom, a glumci u startu mogu vidit kojim putem kreće njihov lik.

Sad imaju živi kupus i sve ovako završene serije kome će prodat?...nadam se ne nama, NOVOj TV.
Slažem se s tobom,ovo je stvarno prešlo sve granice normalnog .....nabodu tu i tamo koju seriju koja potraje ali,sve manje i manje rekla bih....trajanje ep. s reklamama traje i po tri i pol do četiri sata ma tko će sjediti svaku večer pred tv i sve to gledati ....da im serije traju jednu sezonu a epizoda traje jedan sat,hajde s reklamama i do dva,to bih nekako i moglo ali ovo je strašno,posebno u ovolikom broju serija,kanala....a scenariji,pa oni više namaju niti ono što nam daju u najavi neke serije i to se izgubi negdje ako rejting ne odgovara zacrtanom,kao što pročitasmo ovdje ubacuju se scene koje uopće nisu napisali oni koji pišu scenarij već netko stoti,snimi scenu i ubaci u ep. pa ti sada nastavi pisati scenarij dalje ....o nebulozama i klišejima smo sve već rekli pa nećamo više....piše se po turskim medijijma da će od 2018 početi mjerenje rejtinga i na Int. i dodavati ga svom,možda to i bude nešto dobro ali,opet za neke serije jer,Int.publika,posebno ona ona van Turske je nešto drugačija pa....

Ja sam Novu tv totalno izbacila,uopće ju više ne gledam....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:23   #1693
Da li onda slijedi i ukidanje Kosem s obzirom da uvode toliko novih serija?

I kako to da je nisu ukinuli sa desetom epizodom s obzirom na katastrofalnu gledanost
Peter Griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 20:14   #1694
Poyraz Karayel se zavrsava posle 3 sezone i 82 epizode na Kanalu D, na njeno mjesto ce Evlat Kokusu ili Isimsizler.

Peter Griffin, Kosem se ne ukida zbog odlicne prodaje u inostranstvu, to je jedino sto je drzi zivom

E sad o FOX-u. Potpuno je netacno da su Ruzgarin Kalbi i Bana Sevmeyi Anlat imale super rejting.

Ruzgarin Kalbi je dobro pocela, ali je pocela da pada i to sve u subotu pre pomeranja: 5,2-4,1-3,7-3,5. 3,5 je vrlo los rejting i FOX ju je pomerio odatle, pogotovo sto dolazi od nekog levog Filmevia. To u ponedeljak je nebuloza, ali da je zasluzila ukidanje, jeste.

Za BSA isto. U petak pre pomeranja poslednjih 5 rejtinga: 4.8-4,4-4,4-3,7-3,1. Jos gori pad no Ruzgarin Kalbi. Ay Yapim treba da bude zahvalan sto je FOX nije ukinuo ko ATV onu Annalar ve Anneler brzo bec ostala 22 epizode.

Sto se UKV tice, serija je ukinuta zbog uzasnog AB-a koji je imao ponekad i oko 1 posto(!), iako je imala solidan rejting u Totalu
delena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:05   #1695
Pa ja skroz neupućena, zaboravim na pdf sapunice, njemu serija počne
Kud jos i to ugurati u raspored...


Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:05   #1696
Ovi su isto popiz....i.....stavili seriju u četvrtak...???????....ne znam,kako će se serija provesti u ovoj konkurenciji.....
Pa zar nema neki drugi termin.....bojim se,da im start i neće biti "nešto",kraj ovih serija četvrtkom.....valjda imaju dosta serija na lageru,pa će biti lako zamjenjiv eventualni neuspjeh serije....
nala321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:48   #1697
Quote:
nala321 kaže: Pogledaj post
Ovi su isto popiz....i.....stavili seriju u četvrtak...???????....ne znam,kako će se serija provesti u ovoj konkurenciji.....
Pa zar nema neki drugi termin.....bojim se,da im start i neće biti "nešto",kraj ovih serija četvrtkom.....valjda imaju dosta serija na lageru,pa će biti lako zamjenjiv eventualni neuspjeh serije....
ovo me tak podsjeća na Silu ili Da sam oblak...
jel ima tema na neprikazanom
__________________
@maalena kaže:
Natjeraju te da se udaš. Par dana prije slučajno sretneš nekog tipa koji ti onak zapne za oko, zapamtiš kad dolazi na isto mjesto i namjerno ideš da ga opet sretneš. Onda si ideš upoznati muža, on se potepe i prospe kavu, ali jebe se tebi za kavu, ti tamo u nekom ćošku skužiš onog od nekidan. U poziciji si birati. Koga izbereš? .....post#800 by maalena, 09:41 , 20.10.2022.
imatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:50   #1698
Za sve koje zanima nova serija Çoban Yıldızı (Zvijezda vodilja) otvorena je tema na spojlerima. Buyrun.
S emitiranjem kreće u četvrtak 02.03.2017. na FOX.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:38   #1699
Ranini se danas bavi Istanbullu Gelinom i kaže da serija kreće u Petak,3 Ožujka-Marta Star tv,ipak Petak .....tu je i kratki sažetak serije a vidim i dosta poznatih imena,Dilara,naša draga Šadije i meni dragi Salih-Sinan iz KA uz ove glavne poznate,naravno,dobra postava ....
femir1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 20:50   #1700
Quote:
femir1 kaže: Pogledaj post
Ranini se danas bavi Istanbullu Gelinom i kaže da serija kreće u Petak,3 Ožujka-Marta Star tv,ipak Petak .....tu je i kratki sažetak serije a vidim i dosta poznatih imena,Dilara,naša draga Šadije i meni dragi Salih-Sinan iz KA uz ove glavne poznate,naravno,dobra postava ....
Sadija iz Milosti? A gdje je Dilara!Tu je i glumica iz Ponovno roden
Da bar Nova to kupi i stavi na programu!
tina 25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.