Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2016., 01:19   #41
Quote:
Čizkejkica kaže: Pogledaj post
Je li tko pogledao prvu prevedenu epizodu serije Göç Zamanı - Vrijeme migracije? Danas je izašla prva epizoda. Najava me nekako nije privukla i ne znam o čemu se radi, o kakvoj migraciji, zbog čega, u kojem stoljeću? Dosta je hvale, što također ne mora ići u prilog kvaliteti. Za početak me zanima vaše mišljenje, a onda ću joj možda dati šansu i odgledati 10-15 probnih minuta.
Ne znam koliko ti je moje misljenje relevantno, ja sam pogledala prvu epizodu i mene je bas kupila u tih prvih 10-15 minuta. Radnja se desava u sadasnosti, u Mardinu i okolini i u Istanbulu. U sredistu radnje je Dzenet (Vahide Perçin) koja je kao vrlo mlada postala druga zena i shodno tome tretirana prema ondasnjim obicajima. Radnja krece tako sto ona sa svoje 3 cerke bezi u Istanbul kako bi im obezbedila normalan zivot.
Iskreno od ovih novih serija koje su skoro pocele sa emitovanjem, ova mi je za sada najzanimljivija i svakako nastavljam da je pratim.
Murka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 10:19   #42
Quote:
Čizkejkica kaže: Pogledaj post
Je li tko pogledao prvu prevedenu epizodu serije Göç Zamanı - Vrijeme migracije? Danas je izašla prva epizoda. Najava me nekako nije privukla i ne znam o čemu se radi, o kakvoj migraciji, zbog čega, u kojem stoljeću? Dosta je hvale, što također ne mora ići u prilog kvaliteti. Za početak me zanima vaše mišljenje, a onda ću joj možda dati šansu i odgledati 10-15 probnih minuta.
Pogledala sam prvu nakon emitovanja i drugu skicnula, ali samo zato sto nemam vremena za detaljnije.

Kao sto je Murka i napisala, Vahida glumi drugu zenu, majku tri djevojcice i jednog sina. Buduci da je prva zena ta koja vedri i oblaci, sin joj je oduzet i dat toj prvoj zeni, jednoj zloj babi, taman upar sa glavom porodice.
Jedna od djevojcica, Zumrut, (glumi je frckavica iz Draguljareve kceri) je dobar djak i primljena je na fakultet u Istanbulu.
Vahide je vrijedno tkala tepihe i stedila da bi cerki omogucila bolju buducnost. Nadala se da ce tako, ali i uz pomoc prve zene, uspjeti dobiti odobrenje glave porodice i poslati malu na skolovanje.
Medjutim, zla babuskara je potkopa. A babo jedva doceka da objavi da ce kcer udati za neku staru drtinu, bogatog agu koji je vec ozenjen, jer je od age uzeo pare da vrati svoje kockarske dugove.
Vahide se ne zeli pomiriti sa zlom sudbinom za svoju kcer i odluci sa sve tri cerke pobjeci u Istanbul.

U Istanbulu imamo jos jednu porodicu koju cine jedan divan covjek (zaljubljen u mardinske rucno radjene tepihe), njegov sin (kojem se bas i ne studira, ne zna jos tacno sta bi sa sobom), te luda zena (koja loce alkohol i drami bez potrebe, te tom jadnom covjeku pije krv na slamku da je kao vara).

Uz malo drame, majka sa tri kceri stize u Istanbul.
Kao po obicaju, zavrse u hotelu koji je polu-bordel.
Srednja kcerka, koja ne prestaje da zvoca (mala je glumila mladu Narin u Merhametu), nazove svog mardinskog dilbera i otkrije njihovu lokaciju, a dilber umjesto da dodje po dijevu bajnu cim je babo podvrisnuo otkrije gdje su ove pobjegulje i informacija nadje put do brata osvetnika.
Ispada da ih je racija na prostitutke spasila da ih braco sve ne pohvata.

Opet malo strke, frke i majka pronalazi radnju (koju drzi taj dragi covjek sa ludom zenom) gdje je izlozen rucno tkan tepih. Dok ocarano pipka tepih, s druge strane napipa musku ruku.
Srecu se napacene duse dvije slomljene porodice.
Iskreno, ne znam kad me zainteresovala ljubav starijih aktera u seriji, ali ovdje mi je taj dodir ruku kroz tepih bio bas nekako - emotivno napet.
Ja sam inace za konkre(ve)tnije prikazivanje ljubavi, ali ovo mi je bilo dostatno.

Upada tu brat progonitelj i puca u svoju biolosku majku...
Tu je bio kraj prve.
U drugoj vidimo da se vlasnik radnje bacio i spasio zivot jadnoj zeni. Ona, skupa sa kcerima, zavrsava u njegovoj kuci.
U Mardinu zli babo krepava (kamo srece da je ranije).
Zumrut pritisnuta svim (majka i sestre izlozene opasnosti, jer ih brat stalno pokusava ubiti, brat ce okrvaviti ruke i zavrsiti iza resetaka, otac heleknuo) odluci zrtvovati svoje snove i predati se bratu, pristati na sudbinu druge zene u aginskoj kuci, jer njen san da postane advokat unesrecuje sve oko nje.

Zumret ce sigurno upariti sa sinom od tog divnog covjeka iz Istanbula, a vala on i Vahide zanimljivo djeluju.

Divna muzika, Mardin i rucno radjeni tepisi, zanimljiva prica...bajkovite, poucne narodne mudrosti...djeluje i vise nego zanimljivo...
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 10:23   #43
Što mislite o Kosem? Čitao sam malo u spojlerima, prvih 7-8 epizoda je dosadnjikavo, ali onda kreće akcija?
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 20:49   #44
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Pogledala sam prvu nakon emitovanja i drugu skicnula, ali samo zato sto nemam vremena za detaljnije.

-------------------------------------------------------------------------------------
Iskreno, ne znam kad me zainteresovala ljubav starijih aktera u seriji, ali ovdje mi je taj dodir ruku kroz tepih bio bas nekako - emotivno napet.
Ja sam inace za konkre(ve)tnije prikazivanje ljubavi, ali ovo mi je bilo dostatno.

--------------------------------------------------------------------------------------
Divna muzika, Mardin i rucno radjeni tepisi, zanimljiva prica...bajkovite, poucne narodne mudrosti...djeluje i vise nego zanimljivo...
Hvala na iscrpnom opisu !Nemam ju baš gdje utrpati,ali ove dvije stvari is tvog posta koje sam izdvojila kopkaju me da ipak krenem

U traileru me najviše zaintrigirala glumica koja pretpostavljam glumi majku ,izrađivačicu tepiha.Znala sam u neko bezvezno doba na tv uloviti pokoju scenu iz serije "Majka" (Anne) i ta me glumica u kombinaciji s glumcem kojeg vidim i na ovoj najavi zaintrigirala,i dogodilo mi se upravo ovo što opisuješ,iznenadila sam se kemijom u priči o zreloj ljubavi

Znači li to da su Turci ponovili jedan svoj serijski par?
A drugi razlog bio bi magični Mardin Tu sam već ko kod kuće
Ali ovdje se radnja nakon prve epizode prebacuje u Istanbul?

Minusčić bi mi bio glumica iz Draguljareve,hm još jedna od turskih djeva koja me se nije dojmila ekspresijom
__________________
"Glupost u suštini nije defekt intelekta, nego ljudskosti" D.B.
tagoresky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:21   #45
Quote:
sanjcho kaže: Pogledaj post
Ekipa, nisam neki ljubitelj Turskih serija, ali trebam sada jednu za ljetno opuštenje. Neke karakteristike bi bile da nije (pre)teška radnja, da nema radnje u nekoj prošlosti, odnosno možda malo modernija u stilu Ferihe.

Jedino od Turaka što sam gledala su Feriha, Gumuš, Strasti Orijenta i Asi.
Preporučujem Iznajmljenu ljubav, Komplikovanu vezu i Novu ljubav. To su sve komedije.
Čizkejkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 21:24   #46
Murka i M@3X, hvala. Ipak sam je pogledala sinoć i svidjela mi se. Istina, ne volim toliko puno dramatike po epizodi, no čini se kvalitetna pa ću je odgledati. Vidim da su lik Ajšegul iz Draguljareve kćeri (barem zasad) totalno iskopirali - Z. izgleda i ponaša se isto kao Ajšegul.
Čizkejkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 23:27   #47
Quote:
tagoresky kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnom opisu !Nemam ju baš gdje utrpati,ali ove dvije stvari is tvog posta koje sam izdvojila kopkaju me da ipak krenem

U traileru me najviše zaintrigirala glumica koja pretpostavljam glumi majku ,izrađivačicu tepiha.Znala sam u neko bezvezno doba na tv uloviti pokoju scenu iz serije "Majka" (Anne) i ta me glumica u kombinaciji s glumcem kojeg vidim i na ovoj najavi zaintrigirala,i dogodilo mi se upravo ovo što opisuješ,iznenadila sam se kemijom u priči o zreloj ljubavi

Znači li to da su Turci ponovili jedan svoj serijski par?
A drugi razlog bio bi magični Mardin Tu sam već ko kod kuće
Ali ovdje se radnja nakon prve epizode prebacuje u Istanbul?

Minusčić bi mi bio glumica iz Draguljareve,hm još jedna od turskih djeva koja me se nije dojmila ekspresijom
Mislim da sam procitala da se radi o paru iz neke serije.
Uglavnom Vahide (glumila je Ferihinu majku i Hurem u starijim godinama) i taj gospodin su vec negdje bili par i to dobar, po rijecima cura koje su gledale.

To su ovo dvoje...


Vjerujem da ce biti i Mardina, onako, u ljetnjem periodu, a kad dodje zima da ce biti vise Istanbula.
Kako je serija startala sada, dakle Mardina bi trebalo biti, jer idemo ka ljepsem vremenu i proljecu.
Pretpostavljam da cemo Mardin vidjati kroz sjecanja Vahide, ali i kroz neke dijelove radnje koji ce se odvijati tamo u sadasnjosti.
Ipak su one odatle potekle, vjerovatno ce posvetiti paznje i rucnim radovima iz tog podneblja, pa ce biti prilike prikazati ljepote tog mjesta.
I gospodin je istog porijekla, jer kad ona prica bajku o zmiji svojim kcerkama dok bjeze, vidimo da i on prica istu bajku svom prijatelju. Sigurno ce biti vise razloga za povratak u njihov zavicaj, a nama prelijepi Mardin.

A i ovaj mladi pjevac mi pase uz malu frckavu iz Draguljareve kceri.



Evo i jedne divne pjesme iz serije.
Na pocetku je mali uvod, jer je povezan sa pjesmom, pa onda pjesma...
Ninule
https://www.youtube.com/watch?v=KVqRgRcC2PE

Naslovna pjesma - Zivote, umoran sam
https://www.youtube.com/watch?v=KVfOVKiGw_c

Zaista je serija nesto drugacija od ovih uobicajenih, sigurno ce biti teska, ali lijepo ju je gledati.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)

Zadnje uređivanje M@3X : 18.02.2016. at 00:43.
M@3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 00:43   #48
Imate temu otvorenu na Neprikazanom, pa buyrun
TheWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 17:41   #49
Lijep pozdrav svima vama :-),

nakon dužeg vremena kako nisam aktivno sudjelovao na forumu, pokušavam se opet pomalo aktivirati. Ja sam se bio zarazio sa ovim ili recimo prijašnjim turskim serijama, tako sam pogledao sve što je Hazalka snimila, a nakon toga zbog nedostatka vremena nisam više gledao serije.

E sad nedavno uz Novu TV sam opet počeo gledati i to Moja Sudbina i Anđele, pošto mi je to rezanje epki na Novoj išlo nevjerojatno na živce Moju Sudbinu sam pogledao na net-u. Mislim da ću pogledati i Anđele ali još nisam siguran jer sam vidio u nekim komentarima da su se malko pogubili redatelji u seriji, a nemam volje da se razočaram i da me opet prođe volja za serijama :-).

Zbog toga bih vas ovdje aktivne na portalu a i u toku sa serijama zamolio za koji dobar savjet ili prijedlog koja serija u momentu vrijedi za pogledati.

Vidim da ima još uvijek dosta Vas ovdje aktivnih s kojima sam i prije imao kontakt i zanimljive diskusije i nadam se da će se neko naći sa kojim dobrim prijedlogom.

Lijep pozdrav svima znanim a i onima koje ću u budućnosti ovdje upoznati :-)
__________________
Postoje, neke stvari za koje ne želimo da se dogode, ali ih moramo prihvatiti...Stvari koje ne želimo znati, ali ih moramo naučiti...I ljudi bez kojih ne želimo živjeti, ali ih moramo pustiti...
Hazal-fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:39   #50
Hazal-fan, kućo stara, pa di si ti?
Lijepo nam je bilo na A.S.K. temi, trajalo je kratko, ali bilo slatko.

Neyse...

Trebaš preporuku? Ja pratim dvije/tri serije.
1. Icerde/Insajder, ponedjeljkom na Show TV, live
2. Cesur ve Guzel, četvrtkom na Star TV, live
3. Olene Kadar/Do smrti, četvrtkom na ATV, kad stignem

Sve serije imaju SH prijevod. Insajder bukvalno 10tak sati nakon emitiranja već preveden, dok CvG bude najkasnije u roku 48h. Teme na spojlerima su prilično žive. U Insajderu imaš poznatu facu, našeg Ćatu koji kod mene ima kredit zbog AFK. Pored njega su tu Aras iz Sulje (šehazde Bajazit), onda Cetin Tekindor (Asi, Karadayi). režira Uluc B. koji je radio Ezela. Serija je krimi-akcija-drama, iako kukam pomalo nad scenarijem (prošla je 20. epka), mogu ti preporučiti seriju. Što se CvG tiče, tu imaš Tubu i Kivanča, drama-sapunica, nešto kao Dalas i Dinastija na turski način , ali radnja ide jako brzo, stvari se brzo otkrivaju, glavni par mi super i prava je opuštalica. U trećoj seriji Olene Kadar glume Engin Akyurek i Fahriye Evcen, to je krimi-drama, nju pratim kad imam vremena nakon što se pojavi prijevod, znači ne live kao prethodne dvije. Sve tri serije imaju tvoje topice na spojlerima, pa možeš bacit pogled. Bilo bi mi drago da se pišemo negdje.

Ps. navodno se Hazalka vraća novom serijom, ali još se ništa pouzdano ne zna.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:58   #51
E Mina komšinice draga :-)

evo mene opet doša

bilo je stvarno lijepo na svim temama do sada, a kako vidim ti si bome dobro u tijeku što je aktualno, kao i prije

Ako ti preporučuješ onda mora biti dobro hehe, mislim da ću početi sa ovom Cesur ve Guzel, sa prevedenim, a čak mi i četvrtak odgovara pa najvjerojatnije i koju uživo pogledim...

Budem se ubacio i na topic, pa ćemo se sigurno pisati :-)

Za Hazalku sam pročitao na njenoj strani, nadam se da će nešto od tog biti, ipak je to moja favoritkinja

Hvala ti za preporuke, baš se malo teško ubaciti u tok nakon odsutnosti, ali bit će to već ok.
__________________
Postoje, neke stvari za koje ne želimo da se dogode, ali ih moramo prihvatiti...Stvari koje ne želimo znati, ali ih moramo naučiti...I ljudi bez kojih ne želimo živjeti, ali ih moramo pustiti...
Hazal-fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 02:24   #52
ima li netko za predlozit neku tursku seriju...al da je na šemu kayipa (ukradeni zivot) ili kara sevda ???

bio bih zahvalan
odusevile su me te 2 serije a inace nisam fan turskih...
Apolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 11:51   #53
Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
ima li netko za predlozit neku tursku seriju...al da je na šemu kayipa (ukradeni zivot) ili kara sevda ???

bio bih zahvalan
odusevile su me te 2 serije a inace nisam fan turskih...
Na šemu Kayipa - Son i 20 Dakika. Kara Sevdu nisam gledala, pa nemam predlog.
__________________
Yalnızlık paylaşılmaz,
Paylaşılsa yalnızlık olmaz.
Özdemir Asaf
slavica7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 16:06   #54
Son i svakako Sahsiyet, kako je prevedena beše Osobnost , nije misterija u tom smislu , ali je zaista serija vredna pažnje
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2019., 17:37   #55
Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
ima li netko za predlozit neku tursku seriju...al da je na šemu kayipa (ukradeni zivot) ili kara sevda ???

bio bih zahvalan
odusevile su me te 2 serije a inace nisam fan turskih...
Kara sevde i ja obožavan i i Kayip mi je odličan
tu imamo isti ukus
provaj pogledat-Sefer Meselasi-priča o dva brata i 3 prijateljice i imaš malo mafiških likova, meni vrlo dobra serija-nije duga, al kvalitetna
pogledaj malo i vidi dal će ti se svidit
koko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 00:52   #56
Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
ima li netko za predlozit neku tursku seriju...al da je na šemu kayipa (ukradeni zivot) ili kara sevda ???

bio bih zahvalan
odusevile su me te 2 serije a inace nisam fan turskih...
Pogledaj Ask-i Memnu, odlična je serija
__________________
“You have to die a few times before you can really
live.”
LaLa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2019., 20:11   #57
Quote:
Apolon kaže: Pogledaj post
ima li netko za predlozit neku tursku seriju...al da je na šemu kayipa (ukradeni zivot) ili kara sevda ???



bio bih zahvalan

odusevile su me te 2 serije a inace nisam fan turskih...
DIP ( glume Falco iz Ukradeni život i Nihan iz Kara Sevde)
Poyraz Karayel (isto Falco)
FI
Sahsiyet

Poslano sa mog SM-T113 koristeći Tapatalk
stylinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2019., 10:46   #58
Apolon
ja sam sad počela gledat-Ponovo rođen
glumi ti gl ulogu-Ozlem
za početak nije loše-javim ti kako napreduje
koko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 00:36   #59
Pozdrav, nova sam na forumu, preletila sam temu, ali bi mi preporuke ipak vise pomogle. U ovo doba virusa trebam neku seriju za gledati. Nesto poput Ezela ili Kara Para Ask.
Porodicne drame ne bih bas.
Hvala!

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
.panda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2020., 07:28   #60
kayip, son, mozda cezur ve guzel... halka, masum... vecina dizija su ionako pucacine, kriminal, na njihov nacin prikazano.
pogledaj na ppdfu neprikazano-sapunice, po pravilu imas u uvodnom, prvom postu tema osnovne info.
Bhea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.