Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2016., 15:03   #1
Savjeti o uređenju (vol. 3)

Tema Savjeti o uređenju (vol. 2) prešla je 10.000 postova.


Sad kad je Buba rijesila, ako vam se da, moze meni neki prijedlog?

Ovo bi trebala biti bracna soba, i iako mi je puno prevelika za sobu, nekako nikako ne uspijevam bas napraviti raspored koji mi je ok..
To je soba u potkrovlju, gornja strana je pod kosinom, ali je dosta visoko (najnizi dio je 175cm).





Prozor, vrata, dimljak - sve ostaje gdje je sada, postoji mogucnost eventualnih pregrada od knaufa.

Ono sto mi je bitno rijesiti je:

1.) Duzi krevet - decko visinom malo iskace iz standardnih gabarita, pa bi da je krevet malo duzi od standardnih, cca 225cm, i to po mogucnosti da mu se moze prici s obje strane.

2.) dovoljno prostora za robu/posteljinu - to ce biti u principu jedino mjesto u stanu gdje cu spremati bilo kakav tekstil...iako ne planiram imati puno posteljine, rucnika, ni u principu iceg...opet vjerujem da ce se svega skupiti.

Svidjaju mi se otvorene garderobe, primitivne u izvedbi, tipa sipka i neki ladicari ispod. Npr. ovako nesto ili ovako vise girly (samo malo vece).
Istovremeno su mi skroz slatki i manji ormari sa staklenim vratima, kao ovi iz ikee. Tu se malo kolebam izmedju ta dva stila.

Osim kreveta i ormara (u kojoj god varijanti) u principu nemam nekih velikih zelja sto se namjestaja tice, neka varijanta nocnih ormarica, eventualno neki mali uski stolic sa stolicom, ali to nije nuzno.

Ja sam inicijalno htjela staviti krevet pod kosinu, pomaknuti vrata 80cm prema dimljaku i na tom donjem zidu cijelom duzinom staviti ormar/garderobu.

Sad kako su ta vrata ostala nikako ne uspijevam naci neko elegantno rjesenje za robu, iako je soba stvarno velika, pa bi mi dobro dosao neki svjezi prijedlog

Zadnje uređivanje fermina-daza : 13.07.2016. at 13:01. Reason: Umetnut link na temu Savjeti o uređenju (vol. 2)
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2016., 20:50   #2
a zašto si odustala od pomicanja vrata prema dimnjaku?
odustanak je konačan?
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:58   #3
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
a zašto si odustala od pomicanja vrata prema dimnjaku?
odustanak je konačan?
Na kraju smo demolirali 80% stana, ta dva unutarnja zida su jedina dva zida koja su ostala netaknuta, usred svega sto smo rijesavali (nedostatak svjetla, visine, iskoristivog prostora) to je bio detalj koji je potencijalno komplicirao izvedbu, pa smo ostavili kako je sada s idejom da je soba dovoljno velika i da ce se naci nacin da to iskoristimo.
Odustanak je konacan
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 14:29   #4
ja bi uz kosinu garderobu. uz zid ormar bez vratiju sirine 55 cm, pa prolaz 80 cm i onda ormar sirine 35/40 cm sa policama i ladicama. u taj garderobni dio da se moze uci i sa lijeve i desne strane.
za krevet ostaje onda kockasti dio (cca 3*3 m') i stavila bi ga tako da je glava na sjeveru. ako je sjevr gdje je dimnjak, napravila bi ovako nesto iza kreveta http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/20228714/
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 20:16   #5
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
ja bi uz kosinu garderobu. uz zid ormar bez vratiju sirine 55 cm, pa prolaz 80 cm i onda ormar sirine 35/40 cm sa policama i ladicama. u taj garderobni dio da se moze uci i sa lijeve i desne strane.
za krevet ostaje onda kockasti dio (cca 3*3 m') i stavila bi ga tako da je glava na sjeveru. ako je sjevr gdje je dimnjak, napravila bi ovako nesto iza kreveta http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/20228714/
ako sam te dobro shvatila, ti predlazes nesto ovako:







S tim da je to iza krevera ormar s otvorenim policama, samo nisam takav uspjela skicirati u tom programu...

Hvala ti, i ja sam nesto slicno imala na umu, i to mi je jedna od ideja u uzem izboru, i zapravo mi je dobra potvrda kad je cujem od nekog drugog.
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 20:52   #6
Ovo mi je druga opcija:





U ovom slucaju bi mi garderoba bila otvoreni paralelni ormar na tom zidu na kojem je dimljak...u ovom slucaju bi bilo prolaza cca 1m, 60cm izmedju ormara i kreveta i 40 od zida...sad to je malo na knap, ali s te strane cu vjerujem prolaziti samo kad mijenjam posteljinu ili cistim, pa bi mozda i moglo proci?

u tom slucaju ostaje i prednjeg dijela za neki ladicar, ili mozda neki manji ormar, stolic...
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 22:18   #7
Da tako ormar, ali krevet ne bi ogranicila da bude na tom zidu. Meni bi bilo ok i da je na zidu nasuprot, i gdje je dimnjak. Tako da bi da je moja soba, odabrala tako da je uzglavlje na sjeveru
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 14:50   #8
Ova kosina je neki sjevero-zapad, zid na kojem je prozor je sjeveroistok otprilike...a htjela bi izbjeci da mi je uzglavlje pod prozorom (volim spavati s otvorenim prozorom, a u ovom slucaju bi morala paziti hocu li lupiti glavom u okvir prozora)...tako da mi u ovoj varijanti najbolje pase ovako uzglavlje prema kosini.

Jedino mi u toj varijanti fali malo prostora sa strana kreveta za neki ormaric/policu/mini stolic za lampu/mobitel/knjigu...
daneejela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:04   #9
Pomoć

Ekipa, po vašem mišljenju, dali se od ovog tlocrta da napraviti nešto smisleno, a u vidu da se dobije još jedna soba?
Gledamo stan za kupnju, pa je svaki prijedlog dobrodošao, te smo otvoreni za sve varijante izmjene tlocrta.
Stavljam tlocrt iz potpuno istog stana iz zgrade, jer ima jasno vidljive mjere, a ja sam to ne znam raditi..
Hvala

Mister NO 001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:27   #10
Može li netko bacit komentar na ovu konfiguraciju ALGOT ormara, pliz.
Ja sam zadovoljna, ali me strah da mi nešto ne promiče.

Dimenzije su neobične; dubok je 90inešto cm a širok 210.







U njega mislim strpati 3 kolone polica, samo gornja 2 reda su one najdublje police (58cm) ostale su srednje duboke (oko 40cm). Bočno lijevo stanu najpliće (18cm). Bočno desno kukice za vješanje.
A ovaj rack na kotače imam jedan genijalni kojeg mi je žao ne iskoristiti (ako ga tu ne ubacim nemam kud s njim) pa sam lijepo predvidila mjesto i za njega (naravno, nisu 2, nego jedan sa 2 šipke).

Vrata će moći otklizati u stranu desno da se stvori prolaz od 140cm (iako je nacrtano tako izgleda da ne može) pa će biti dovoljno mjesta za izlazak-ulazak stalka.

Nije uopće glavni razlog izbora takvog "ormara" rack nego ima nekoliko razloga, da sad ne objašnjavam.
On se samo dobro uklopio.
A ovo je više bunker nego ormar
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:38   #11
Quote:
Mister NO 001 kaže: Pogledaj post
Ekipa, po vašem mišljenju, dali se od ovog tlocrta da napraviti nešto smisleno,
Evo i ovdje. Sve druge arhitektonske promjene prepuštam arhitektima i statičarima


image uploading
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 20:03   #12
Ako je izvedivo, ja bih otvorila zid i umjesto odvojene kuhinje, dnevnog i hodnika dobila jednu povezanu prostoriju, a veći dio bivšeg dnevnog onda pretvorila u još jednu spavaću sobu.
http://oi63.tinypic.com/10fxhk8.jpg
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.07.2016. at 23:32. Reason: BlackLotus, stavljaj manje fotke, jer je topic nečitljiv
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 22:53   #13
Dobra ideja, samo koliko ima vanjskog svjetla u dnevnom boravku u kojem se provodi najveći dio dana?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:09   #14
Ne možeš i ovce i novce
Možda da se stave dvokrilna klizna vrata prema toj sobi, pa bi po potrebi mogli dobiti dnevnog svjetla Ovo ne bi funkcioniralo ako vole imati spavaću sobu u neredu ili staklena vrata?

Meni su jedini izvor dnevnog svjetla u prostoriji dnevni boravak+blagavaona+kuhinja dvostruka vrata koja vode na terasu okrenuta prema sjeveru, nije idealno, dio dana je svjetlo upaljeno, ali nije ni tak strašno
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:09   #15
Ja bi digla ruke od tog stana. Slatki je kao 2 sobni, ali za treću sobu treba pitati susjeda do bi li prodao
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:25   #16
Opcija da se dobije prozor u "dnevnoj sobi"...

http://oi68.tinypic.com/2lo22qs.jpg

Ali ovo mi izgleda sve nekako natiskanije. I onda bih mijenjala i pod u toj 3u1 prostoriji jer mi ovaj spoj uskog dijela parketa i uskog dijela pločica izgleda nakaradno i funkcionalno neiskoristivo
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction

Zadnje uređivanje fermina-daza : 17.07.2016. at 23:32. Reason: prevelike fotografije razvlače topic
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 23:30   #17
Ovisi kome je što važno kod kupovine stana. Nama je dnevno svjetlo bila jako važna stavka. Mislim da se i njima ovaj stan sviđa jer gleda na istok što znači da ima dosta svjetla.

Složila bih se s katjes, tražila bih dalje. Mi smo svoj stan tražili godinu dana, ali smo ga našli. (Da ne mislite da su nam u obzir dolazile neke velike cifre - 60m2 3-sobni stan s dobrim rasporedom, 2 kupaonice, ali 0 spremišta + 50m2 vrta, novogradnja za 83t eura.)
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 02:15   #18
znam točno takav stan, ima ga moj bratić.
oni su isto tako razmišljali kako izvući 3. sobicu i odustali od toga, nisu htjeli prostoriju bez prozora.

inače je ideja bila da razbiju špajzu i tu smjeste kuhinju i otvore je na dnevni boravak, a da od postojeće blagovane + lođa dobiju sobicu.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 12:24   #19
To sam ja bila nacrtala ali uopce nisam htjela postati koliko je glupo izgledalo i zbrčkano. Ta sobica bi bila duga i uska. Kuhinja sjeb* .. nis normalno
Svaka cast onom tko od ovog napravi nesto...

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 14:37   #20
Quote:
Mister NO 001 kaže: Pogledaj post
dali se od ovog tlocrta da napraviti nešto smisleno, a u vidu da se dobije još jedna soba?

http://i65.tinypic.com/29yp73s.png
jako, jako, jako nategnuto.













na njuškalu ima manjih trosobnih stanova u tom kvartu, oko kojih se ne treba ovoliko zezati, kao oko ovog stana.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.